Jaki fotelik polecacie?

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Nemiroff
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

18 lut 2011 13:10

Nie kupujcie fotelików firmy Chicco! :! :! :! i innych produktów tej firmy :! :! :!

Poniżej w linku można zobaczyć jak się zachowuje w testach zderzeniowych ADAC. Dodatkowo firma wypiera się tego, że foteliki są wadliwe. MASAKRA!!! - dali te foteliki w promocji, żeby się lepiej sprzedawały Dziecko po wypadku w takim foteliku zostanie w najlepszym razie kaleką!!! Ciekawe czy ta kobieta z centrali Chicco wozi swoje dzieci w tym foteliku?? Robienie biznesu na bezpieczeństwie lub zdrowiu dzieci to dla mnie najgorsza podłość i sq***syństwo

http://vod.onet.pl/turbo-kamera,turbo-kamera,567,6,4662,odcinek.html

Niebezpieczne są też foteliki Emaljunga z iso-fix dla małych dzieci.

AUTOR WĄTKU
DexterKr
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

28 kwi 2011 08:48

bob napisał(a):Ja osobiście również szukałem, oglądałem testy i wybrałem dla mojego juniora coś takiego: http://bezpiecznyfotelik.com/fotelik-samochodowy-cybex-pallas-fix-isofix myślę, że to rozwiązanie jest relatywnie tanie, bezpieczne i starczy do końca :grin:


Ja tez chce zakupic wlasnie ten fotelik bo w testach ADAC wypadl naprawde bardzo dobrze. Mozesz cos wiecej o nim napisac jako doswiadczony user? Warto wziasc ten z isofixem czy wystarczy zwykly? Jak z mocowaniem tego fotelika w cedzie/i30 wszystko pasuje? Jak jakosc fotelika?

AUTOR WĄTKU
Kamilla
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

28 kwi 2011 11:39

No ja też myślę, że w przypadku tak dużego chłopaka to fotelik dziecięcy będzie przesadą... spróbujcie jakąś porządną wkładkę i osłonkę na pas i wystarczy...

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

28 kwi 2011 12:57

DexterKr napisał(a): Ja tez chce zakupic wlasnie ten fotelik bo w testach ADAC wypadl naprawde bardzo dobrze. Mozesz cos wiecej o nim napisac jako doswiadczony user? Warto wziasc ten z isofixem czy wystarczy zwykly? Jak z mocowaniem tego fotelika w cedzie/i30 wszystko pasuje? Jak jakosc fotelika?


Mam już ten fotelik od miesiąca, jest solidny i relatywnie wygodny dla dziecka (w zależności od jego temperamentu :-) i nastroju w danym dniu) jednak nie wygodą się kierowałem, a bezpieczeństwem i myślę, że pod tym względem jest rewelacyjny.
Osobiście uważam, że w grę wchodzi tylko fotel z isofixem - prosto i szybko się montuje, a na dodatek jest "sztywniejszy" - sztywniej zamocowany. Zresztą skoro w aucie jest isofix to nie ma co kupować fotela bez niego.
Z minusów mogę napisać jeden - w przypadku kiedy dziecko ma zły humor to nie ma możliwości jego bardziej komfortowego położenia, ale chyba większość foteli tego nie ma, a już na pewno tych foteli bezpiecznych. Jest co prawda dwustopniowa regulacja, ale w mojej ocenie bardziej dotyczy wysokości siedziska niż położenia oparcia.
Generalnie bardzo polecam, a dziecko "musi" go polubić :-) i moje protestuje bardzo rzadko chyba, że ma wyjątkowo zły dzień :pałka :ha

AUTOR WĄTKU
grj
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

25 maja 2011 09:06

może kogoś zainteresuję test fotelików ADAC:
http://www.mypolacy.de/aktualnosci/niem ... szych.html

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

25 maja 2011 19:56


AUTOR WĄTKU
Kamilla
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

19 lip 2011 12:45

Ja polecam ogólnie takie modele, które można używać i w samochodzie i na spacerze – zamontowane na stelażu wózka spacerówki. Coraz więcej takich modeli można znaleźć, a same adaptery do fotelików ( http://www.autofoteliki.pl/adaptery-i-l ... ,1,46.html ), czyli te klamry łączące nie są jakoś specjalnie drogie :ok

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

19 lip 2011 17:40

W związku ze zbliżającą się pociechą nabyłem drogą kupna taki zestaw oraz taki fotelik (z bazą ISO FIX).
Do wyboru było tego mnóstwo - im tego więcej, tym większe wątpliwości, aż w końcu decyzja zapadła, że będzie RECARO.

AUTOR WĄTKU
Kierownik
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

21 lip 2011 09:25

Akurat Recaro nie jest firmą, której foteliki przodują w testach bezpieczeństwa... Bardziej polecałbym MAxi Cossi:)

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

21 lip 2011 10:53

Kierownik napisał(a):Akurat Recaro nie jest firmą, której foteliki przodują w testach bezpieczeństwa... Bardziej polecałbym MAxi Cossi:)

W testach wyniki są porównywalne, więc o co kaman?

AUTOR WĄTKU
Kierownik
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

21 lip 2011 14:29

Porównaj maxi Cossi Pebble na bazie familyFix z modelem Recaro z tej samej kategorii i zobaczysz:) Ja swego czasu rozglądałem się za Recaro, ale powertowałem testy i zapał na tę markę mi szybko opadł.

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

21 lip 2011 15:22

Piotr13 cały wózek RECARO, cały zestaw 3 w 1 kosztuje 1099 zl ??

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

21 lip 2011 17:32

Kierownik napisał(a):Porównaj maxi Cossi Pebble na bazie familyFix z modelem Recaro z tej samej kategorii i zobaczysz:) Ja swego czasu rozglądałem się za Recaro, ale powertowałem testy i zapał na tę markę mi szybko opadł.

Nie mam przekonania do Maxi..., a po dłuższych poszukiwaniach i przeczytanych wielu testach wybrałem, co wybrałem.
Poza tym biorąc jedną markę nie muszę się bawić w adaptery itp.
lewadzki napisał(a):Piotr13 cały wózek RECARO, cały zestaw 3 w 1 kosztuje 1099 zl ??

Chyba 1999 PLN - cena podana przez Ciebie jest strasznie niska. Za 4w1 zapłaciłem 2299.

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

21 lip 2011 20:36

w tym linku co podałeś pisze 1099 , ale to chyba sama spacerówka, reszte chyba trzeba osobno dokupic

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

22 lip 2011 11:46

lewadzki napisał(a):w tym linku co podałeś pisze 1099 , ale to chyba sama spacerówka, reszte chyba trzeba osobno dokupic

A nawet nie zwróciłem uwagi :). Link podałem, bo wyraźne zdjęcia i cały zestaw widać :ha

~~EDIT~~
Kierownik napisał(a):Porównaj maxi Cossi Pebble na bazie familyFix z modelem Recaro z tej samej kategorii i zobaczysz:)

Dzisiaj znalazłem chwilkę (nie zagłębiałem się z poszukiwaniami) i oto wyniki:
Obrazek
Z porównania wynika, iż tylko obsługa i czyszczenie jest o punkcik wyżej na rzecz Maxi, a ogólna ocena, bezpieczeństwo i komfort są identyczne.
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Jaki fotelik polecacie?

28 lip 2011 18:14

P13 tez chciałem kupić Recaro - a jak w sklepie zobaczyłem jest taki model 9-36kg to po prostu cudo (pani powiedziała że specjalnie pokazuje facetom że kazdy facet jak zobaczy to chce kupić) ale:

nie miał isofixa i bazy tez nie dąło rady kupić
baza isofix to nie to samo co cąły fotelik isofix

dużó czytałem i własnei większość recaro nie ma tyle gwiazdek co np. Rommer

co do baz jeszcze to kilku producentów miało wadliwe bazy!!!!!!!!!!!!!!! i wypadały foteliki -wyrywały się bazy!!!! (napewno to nie dotyczy twojej -ale jednak)

do wózka esprita ENZO też kupilismy kołyskę która można było mocować na wózku i jako fotelik do 9kg i znajomy ortopeda powiedział że jak widzi maluchy w supermarketach w takich skorupkach na stelażu to z du p y by powyrywał nogi rodzicom!!!! że jak najmniej w tym i uzyliśmy tylko raz na stelażu a w aucie jak najkrócej

ale nie o tym

chiałem dokupić własnei bazę do tej skorupki -ale pani w sklepie coś kręciła że nie warto -że cięzko zamówić teraz jako sama baze itd
dałem spokój -ale po czasie wróciłem do tematu i okaząło się że bazy WYCOFANO ZE SPRZEDAŻY - włąsnie jakiś problem był techniczny
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Jaki fotelik polecacie?

28 lip 2011 18:24

http://www.recaro-polska.pl/foteliki-dz ... oung-sport

taki na żywo rewelacja!!!! z tapicerką taką dziurkowaną i jesZcze na tak szeroki zakres wagowy dziecka (potem doczytałem że to akurat wada-gorsze dostasowanie fotelika)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
bombel
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

16 wrz 2011 11:13

Ja tam polecam foteliki Bebe Confort. One mają w większości przypadków 4 (albo 3) gwiazdki w testach zderzeniowych ADAC, a cenowo się bardzo przyzwoicie prezentuje.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Jaki fotelik polecacie?

20 wrz 2011 09:29

http://www.youtube.com/watch?v=NhklHi76wCg

taki mam (między innymi) jako podstawowy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
luzblus
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

02 lut 2016 14:56

Polecam foteliki cybex - dobre noty w ADAC, ładne z wyglądu, te z Isofixem się łatwo montuje, są bezpieczne i jedne z tańszych. Dla dzieci do lat 4 są także modele w pełni obrotowe. Niektóre można zamontować tyłem i przodem do kierunku jazdy.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl