Jaki fotelik polecacie?

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

Jaki fotelik polecacie?

10 maja 2009 13:08

Jako ze odbior auta zbliza sie nieublaganie, stanalem przed obowiazkiem kupna fotelika 9-36kg dla mojego pierwszego chlopaka (7lat- 129cm - 28kg). Do tej pory w Oplu Rekordzie 85r jezdzil z przodu, bo z tylu nie ma pasow =;->. Nowe auto - nowy fotelik. Co polecacie? Jaka firme? Czy 100% wiecej za Isofix ma sens? Wiem, ze trzymanie boczne, i ze oszczedzanie na bezpieczenstwie dziecka jest naganne, ale pytam o opinie, czy roznica w trzymaniu bocznym jest tak istotna?

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

10 maja 2009 13:46

Dla 7-latka to już chyba raczej podkładka podwyższająca i zapięcie zwykłymi pasami.... Coś takiego jak np. http://www.chicco.pl/index.php?p0=2&p1=12&p2=54&o=1242
Co do Isofix, to mz. ma to ograniczony sens - zwykłe mocowanie jest również bardzo stabilne, a przy Isofix sam fotelik nie dość, że 2 x droższy to jest też znacznie cięższy.

AUTOR WĄTKU
amazur
 

11 maja 2009 08:29

A ja mam i polecam coś takiego
Aukcja przypadkowa
Rośnie z dzieciakiem, dopóki się mieści niech jeździ w foteliku, a potem odpinasz oparcie i jest poddupnik.

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

11 maja 2009 12:38

amazur napisał(a):A ja mam i polecam coś takiego
Aukcja przypadkowa
Rośnie z dzieciakiem, dopóki się mieści niech jeździ w foteliku, a potem odpinasz oparcie i jest poddupnik.



Mam taki sam - optymalne rozwiązanie. Najpierw podwyższasz "plecy", a jak się skończy regulacja to zdejmujesz plecy i zostaje samo siedzisko. Ponadto dobrze rozwiązane mocowanie fotelika za pomocą standardowych pasów (fotelik ma własne pasy do zapinania krasnala).
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

11 maja 2009 13:09

Dzieki bardzo za sugestie. Wlasnie chodzilo mi o opinie uzytkujacych foteliki na bierzaco. Jest tyle fotelikow a ceny najrozniejsze. A tak na prawde na oko nie roznia sie niczym.
A uchwyty na kubki sprawdzaja sie w tych Graco?

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

11 maja 2009 13:54

a widzieliście testy zderzeniowe fotelików Graco
jeżeli są takie dobre jak je zachwalacie to czemu je rozdają na punty VITAY na Orlenie :?:
foteliki Graco są bardzo przeciętej jakości, a takie gadgety jak uchwyt na napoje to masz w aucie
system isofix jest "duże niebo" lepszy, a i łatwość montażu i demontażu - nie ma co porównywać
ja mam Bebe Confort Iseos ISOFIX jestem bardzo zadowolony, oczywiście dla mniejszego brzdąca.
Poleceno mi także Roamery, no i Maxi-Cosi ale tej ostatniej marki nie lubię.

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

11 maja 2009 16:01

Mowisz o wynikach testow zderzeniowych na stronie http://fotelik.info? Jak zauwazylem na liscie, to po prostu nie byly testowane. W poradach na stronie napisane jest, ze wszystko z ocena minimum "3" zapewnia odpowiedni poziom bezpieczenstwa. Nie chce tutaj porownywac, ale pewnie z fotelikami jest podobnie jak z autami. Jest Kia i jest Skoda. Wyposazenie, wielkosc, komfort (no moze nie bagaznik) takie same, ale cena zupelnie inna... Czy Kia jest zla? Czy Skoda jest lepsza?
Jak odbiore auto, to wybiore sie z zainteresowanym do sklepu. Bedziemy przymierzac i ogladac rozne foteliki.
A rozdawanie za punkty to jest pewien rodzaj promocji dla producenta fotelika i dla marki stacji benzynowych.

AUTOR WĄTKU
Arti
 

11 maja 2009 18:23

A ja wlasnie jestem na etapie zakupu fotelika pow 18 kg dla mlodego, wybralismu maxi cosi rodi xr. Ale zakup po 17-05 jak bedzie nowy cykl rozliczeniowy na karcie - w tym miesiacu za duzo wydalem :-)

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

11 maja 2009 18:32

sprawdÂź sobie tu jakie sÂą myÂślĂŞ, Âże pomoÂże Ci to w odpowiednim wyborze
http://fotelik.info/
ja juÂż jestem po zabiegu :D

wybraÂłem Jane Indy Team Plus

moÂżna go upolowaĂŚ w necie za niecaÂłe 400 pln jak na fotelik takiej firmy z isofix'em to okazja!

ja swojemu dziedzicowi znalazÂłem taki na www.swiatfotelikow.pl sklep sprawdzony dobry kontakt i szybka wysyÂłka 8-)

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

11 maja 2009 21:29

A ja dokopalem sie do najnowszych testow ADAC fotelikow i bede decydowal pomiedzy Bebe Confort Moby albo Cybex Solution X. Maja najwyzsze noty w testach z listopada 2008.

AUTOR WĄTKU
Arti
 

11 maja 2009 21:59

daj proszę namiary na te testy

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

11 maja 2009 23:02

Testy fotelikow
Mam nadzieje, ze pomoze.

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

12 maja 2009 05:46

<span>Arti</span> napisał(a):daj proszę namiary na te testy


http://fotelik.info/ a tu polska wersja 8-)

AUTOR WĄTKU
sebek
 

12 maja 2009 07:02

a ja swojemu przedszkolakowi kupiłem Recaro Monza. szczerze polecam - z superbajerów to po bokach ma zintegrowane głośniki, dzięki czemu młody może podłączyć sobie mp3 i słuchać we własnym zakresie czerwonego kapturka ;)
poszukaj takiego sklepu gdzie jest duży wybór fotelików, wybierz z dzieckiem najbardziej pasujący, a potem zamów go przez net, bo pewnie taniej wyjdzie ...
s.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

12 maja 2009 07:47

Esiek napisał(a):Mowisz o wynikach testow zderzeniowych na stronie http://fotelik.info? Jak zauwazylem na liscie, to po prostu nie byly testowane. W poradach na stronie napisane jest, ze wszystko z ocena minimum "3" zapewnia odpowiedni poziom bezpieczenstwa. Nie chce tutaj porownywac, ale pewnie z fotelikami jest podobnie jak z autami. Jest Kia i jest Skoda. Wyposazenie, wielkosc, komfort (no moze nie bagaznik) takie same, ale cena zupelnie inna... Czy Kia jest zla? Czy Skoda jest lepsza?
Jak odbiore auto, to wybiore sie z zainteresowanym do sklepu. Bedziemy przymierzac i ogladac rozne foteliki.
A rozdawanie za punkty to jest pewien rodzaj promocji dla producenta fotelika i dla marki stacji benzynowych.

masz rację odnośnie aut, ale
jest auto marki kia ceed i auto audi A6 i tu już nie ma czego porównywać
przejżyj te dane z testów, robione chyba przez ADAC. - jak nie wiesz gdzie znaleść to google
piszesz że graco nie były testowane - ok - a o czym to najczęściej świadczy:
- producent niezbyt majętny, nie stać go na testy
- producent nie ma się czym pochwalić,
- producentowi na tym nie zależy
nie zastanowiłeś się dlaczego rozdają je prawie za pół darmo na ORLENIE.
powodzenia w szukaniu

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

A ja polecam...

12 maja 2009 12:18

foteliki Ramatti, adres do strony www.ramatti.com.pl

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

12 maja 2009 16:14

a ja mam Baby Design Jumbo kupiłam niedawno za coś kiela 270 PLN z przesyłką. Moja Laska ma 3,5 roku i będzie jej służył już do końca czasu kiedy będzie musiała jeździć w foteliku bo mozna zdjąć oparcie i potem sam "poddupnik" zostaje. Do kijanki bardzo fajnie się montuje i jak się porządnie pasami przypnie to bardzo ścisło przylega do fotela. Poza tym jest lekki i mała ma dużo w nim miejsca, ma regulowane oparcie pod głowę - jak mi urośnie to można podciągnąć wyżej. Ma pięciopunktowe pasy, które potem można zdemontować i jak dzieciak starszy to zwykłymi pasami. Polecam jakby co zwłaszcza że cena jest baaaardzo przystępna.
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

12 maja 2009 16:19

rsimon napisał(a):masz rację odnośnie aut, ale
jest auto marki kia ceed i auto audi A6 i tu już nie ma czego porównywać
przejżyj te dane z testów, robione chyba przez ADAC. - jak nie wiesz gdzie znaleść to google
piszesz że graco nie były testowane - ok - a o czym to najczęściej świadczy:
- producent niezbyt majętny, nie stać go na testy
- producent nie ma się czym pochwalić,
- producentowi na tym nie zależy
nie zastanowiłeś się dlaczego rozdają je prawie za pół darmo na ORLENIE.
powodzenia w szukaniu


Rozmawiamy o bezpieczenstwie a z aktualnych testow NCAP to Kia ma wiecej gwiazdek. Poradziles google wiec linkow wklejac nie bede. O poziomie luksusu nie rozmawiamy, bo zalezy od naszego wlasnego "widzimisie".
Wracajac do darmowego rozdawania fotelikow na Orlenie to 9500 litrow w paliwie, zeby uzbierac na pol darmowy Twoim zdaniem nietestowany fotelik to... troche duzo nie uwazasz? A na reszte odpowiedziales sobie sam. No moze dodam tylko, ze producenci maja swoje wlasne testownie, ale to juz taki szczegol.
Oczywiscie ze bede szukal i napewno, jak napisalem wczesniej, wybiore sie z zainteresowanym na testy siedzeniowo-samochodowe

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

12 maja 2009 22:02

Esiek

napiszę na priva o co mnie się rozchodzi, bo myślimy podobnie ale nie na tej samej fali

AUTOR WĄTKU
Kamilla
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

05 sty 2011 18:18

Ja podłączam się pod pytanko ;) Otóż chciałabym kupić ten fotelik Maxi Cosi Rodi Xr ponieważ akurat w tym sklepie mają go w promocji, ale sama nie jestem do niego jakoś przekonana. Może mi doradzić/odradzić jego zakup? Miał już ktośś z Was to cudeńko? Z góry dzięki ;))

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl