Szyberdach

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

Szyberdach

13 kwi 2009 17:16

Jaki jest koszt takiej zabawy ?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

13 kwi 2009 20:16

fabryczny 3,5 tys, zakładany tylko w fabryce

dobry "zewnętrzny" ok. 3-4 tys. może cię kosztować. Cena sprzed jakiegoś czasu, ale prawdopodobnie dużo się nie zmieniło.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

14 kwi 2009 16:02

Warto jeszcze pamiętać, że "dokładany" szyber może niekorzystnie wpłynąć na sztywność nadwozia. Praktycznie pewne są też gorsze wyniku w zderzeniu

Tak BTW miałem oryginalne w 2-cha autach i przy klimie szyber jest bez sensu za takie pieniądze

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

14 kwi 2009 18:10

less napisał(a):Warto jeszcze pamiętać, że "dokładany" szyber może niekorzystnie wpłynąć na sztywność nadwozia. Praktycznie pewne są też gorsze wyniku w zderzeniu

Tak BTW miałem oryginalne w 2-cha autach i przy klimie szyber jest bez sensu za takie pieniądze



Nie przesadzasz z ta sztywnoscia nadwozia ?

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

14 kwi 2009 18:11

gbear napisał(a):fabryczny 3,5 tys, zakładany tylko w fabryce

dobry "zewnętrzny" ok. 3-4 tys. może cię kosztować. Cena sprzed jakiegoś czasu, ale prawdopodobnie dużo się nie zmieniło.

pzdr



2,5 tys jako opcja przy zakupie nowego auta. 3-4 tys to jakis kosmos. Czy ktos moze potwierdzic te ceny ?

AUTOR WĄTKU
less
 

14 kwi 2009 18:44

r3dbull^ napisał(a):Nie przesadzasz z ta sztywnoscia nadwozia ?


W codzinnej eksploatacji bez znaczenia, ale przy bocznym zderzeniu może przyć różnie

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

14 kwi 2009 18:56

r3dbull^ napisał(a):2,5 tys jako opcja przy zakupie nowego auta. 3-4 tys to jakis kosmos. Czy ktos moze potwierdzic te ceny ?

Tu bym nie uogolnial, bo cena to kwestia indywidualna.
Jak znam zycie to znajdzie sie pare osob ktore nawet nie mrugna i zaplaca te 3 czy 4 tys. za szyberdach i beda po prostu zadowolone ze go maja :)

AUTOR WĄTKU
szady
 

14 kwi 2009 19:45

hm w nastepnym tygodniu podjade do hanesco i tam zapytam bo 4 tyś to przesada..

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

14 kwi 2009 19:58

Za 4tys to sądzę, że można kupić ten szyber w ASO z podsufitką. Co do sztywności nadwozia to przy dachu chowanym w podsufitkę raczej poprawi on sztywność niż pogorszy. Ogólnie jeśli nie ma jakichś specyficznych punktów mocowania w dachu z oknem w porównaniu z tym bez okna to sądzę, że lepiej pokusić sie o dokupienie fabrycznego i domontowanie. Chociaż większość z jest chyba pierwszymi właścicielami i trzeba było te 3.5 tys odżałować bo to niewiele w skali zakupu całego auta.

Osobiście uważam, że szyber to fajna opcja niezależnie od klimy. Porównywanie klimy z otwieranym dachem to troche tak jak czasem ktoś mi próbuje udowodnić, że nie ma sensu wydawać ileś tys na motor skoro można kupić samochód za te pieniądze, a to przecież nieporównywalne :twisted:
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

14 kwi 2009 21:19

Szyber przy klimie tez dobra rzecz - lepiej sie powietrze rozchodzi w aucie a poza tym, fajne doświetlenie.

Przy dokładanym dachu należy spodziewać się problemów z przeciekaniem po jakimś czasie oraz niestety obniżenia sztywności nadwozia. Fabryczne dachy z definicji przeciekają, ale mają rynienki odpływowe. Te dokładane to coś nałożone na dach i uszczelnione. Fabrycznego w ASO nie założą, bo są różnice w nadzwoziu.

ot taka filozofia.

http://www.gk.kornak.com.pl/szyber.htm - dla przykładu, nie wiem jak z aktualnością cen. Trochę mnie poniosło, ale tylko troche :)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
kostel
 

14 kwi 2009 21:51

2 500 zł za sekwencyjny szyberdach to niewiele i wolałbym dołożyć od razu zamiast kombinować potem


poza tym jest sterowany elektrycznie :wink:

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

14 kwi 2009 22:01

gbear napisał(a):Fabrycznego w ASO nie założą, bo są różnice w nadzwoziu.



Nie upieram się, że nie masz racji, ale czy to jakoś potwierdzona informacja?

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

14 kwi 2009 22:07

<span>jjs</span> napisał(a):trzeba było te 3.5 tys odżałować bo to niewiele w skali zakupu całego auta.

nie zawsze jest to kwestia kasy
bardzo żałuję że nie mam okna w dachu,
niestety nie mogłem czekać 3 miesięcy na auto
maksymalnie miałem 5 tygodni, więc wziąłem co było dostępne
o automacie, szyberdachu i pakecie funkcjonalnym oraz skórzanym musiałem zapomieć
takie życie

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

14 kwi 2009 22:26

jjs napisał(a):
gbear napisał(a):Fabrycznego w ASO nie założą, bo są różnice w nadzwoziu.



Nie upieram się, że nie masz racji, ale czy to jakoś potwierdzona informacja?


a jak myslisz, dlaczego dokładane szyberdachy cofają się do tyłu, ale na zewnątrz auta? :P W fabrycznym całośc prowadnic masz pod dachem, dlatego auto jest niższe w środku. Temat kiedyś wałkowałem w innym aucie razem z gościem, który zakładał szyberdachy, stąd uparcie twierdzę, że jest inaczej konstrukcyjnie :)

Niestety u nas ceed z szybrem to jeszcze rzadkośc, na forum chyba jest 1 szt.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
marcingsxr
 

14 kwi 2009 22:48

Mam i ja 8)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

15 kwi 2009 15:01

gbear napisał(a):
jjs napisał(a):
gbear napisał(a):Fabrycznego w ASO nie założą, bo są różnice w nadzwoziu.



Nie upieram się, że nie masz racji, ale czy to jakoś potwierdzona informacja?


a jak myslisz, dlaczego dokładane szyberdachy cofają się do tyłu, ale na zewnątrz auta? :P W fabrycznym całośc prowadnic masz pod dachem, dlatego auto jest niższe w środku. Temat kiedyś wałkowałem w innym aucie razem z gościem, który zakładał szyberdachy, stąd uparcie twierdzę, że jest inaczej konstrukcyjnie :)

Niestety u nas ceed z szybrem to jeszcze rzadkośc, na forum chyba jest 1 szt.

pzdr


Ależ zdaję sobie z tego sprawę, jednak nie widzę przeszkód, żeby taki moduł z prowadnicą do wnętrza zamontować i założyć odpowiednią podsufitkę, o której pisałem w poprzednim poście. Jeżeli konstrukcja wzmocnien dachu jest identyczna w wersji z oknem i bez to przykręcenie tego nie jest problemem. Oczywiście konieczne jest uwzględnienie w kosztach wymiany podsufitki, która jest częścią zamienną jak wszystko inne.

Trzebaby wiedzieć czy sam dach różni się tylko dziurą czy ma w innym miejscu wzmocnienia. Masz rację, że nie zawsze taki zabieg jest możliwy bo często dachy są po prostu różne w wersji z szybrem i bez, jednak jestem sobie w stanie wyobrazić, że z powodu optymalizacji kosztów dachy w ceedzie różnią się tylko i wyłącznie wyciętym otworem. Szczególnie w procku gdzie słupek B jest bardziej z tyłu.

AUTOR WĄTKU
less
 

15 kwi 2009 18:52

czy widziałeś kiedyż dach auta w wersji z fabrycznym szyber :?: To nie jest tylko kwestia wycięcia otworu, gdyż otwór jest wyprofilowany - ma kołnierz zagięty w dół. Nie załatwi sie tego podsyfitówką. Poza tym - ale tutaj nie mam już pewności - są pewnie jakieś punkty mocowania mechanizmu szybrado dachu, których nie ma w wersji bez szybra

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

15 kwi 2009 19:00

http://ceedonline.info/microcat/Mic.aspx?CatId=4 i tam roof panel

proszę bardzo

życzę powodzenia przy montażu fabrycznego szybra w ASO. Wręgi usztywniające są zgrzewane lub klejone do płata dachu

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

15 kwi 2009 21:03

Szyberdach elektryczny może kosztować ponad 2 tys złotych. Jak zawsze w takich przypadkach grozi utrata gwarancji. Mimo klimy jest sens szyberdachu, choćby z powodu lepszego obiegu powietrza. Co ważne szybko można po wejściu do auta, rozgrzane powietrze wywalić na zewnątrz. Szkoda tylko, że na fabryczny trzeba tyle czekać.

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

15 kwi 2009 22:22

to w koncu co z tym przeciekaniem ? warto/nie warto ?

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl