Szyberdach

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

15 kwi 2009 22:29

Wtrącę swoje trzy grosze:
Miałem kilka lat Passata z szyberdachem - bez klimy.
Otworzyłem go może 10 razy.
IMO przereklamowany bajer.
To chyba taka namiastka cabrio :P
Poza tym tylko do jazdy po mieście, w trasie hałas i urwanie głowy...
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
Franky
 

15 kwi 2009 22:41

Po co szyber ? dla mnie to jakas paranoja, moze jak klimy nie bylo to cos dawało, ale jak pisze CEEDROM hałas i bezsens.

Klima i śmiga, nie rozumiem ludzi na maxa okna i szyber ... a klima a aucie (oszczędność ... poznańska ?) czy moze cos innego ? 8-)

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

15 kwi 2009 23:01

<span>Franky</span> napisał(a): nie rozumiem ludzi na maxa okna i szyber ... a klima a aucie (oszczędność ... poznańska ?) czy moze cos innego

:?:


Szyber w aucie bez klimy, to taka jej(klimy) namiastka.
Ceedee ma rację, w trasie hałas, ale w mieście pomagało.
Wiem z wlasnego doświadczenia.
PS.
No i ten szpan: głośna muza, fajeczka i panienki. :D
To było tak dawno, że już nie pamiętam czy to prawda. :lol:
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

16 kwi 2009 08:26

przykro mi bardzo, ale trochę bzdury piszecie, bez urazy
chyba żaden z was nie miał auta z klimą i oknem w suficie
w praktyce szyber doskonale wspomaga klimę, szczególnie w upalne lub wilgotne dni
dodatkowo lepsze doświetlenie wnętrza auta w pochmurne dni oraz te słoneczne jak ktoś ma ochotę się pogrzać w słoneczku.
a jeżeli chodzi o przyjemność z jazdy z otwartym dachem po bezdrożach - BEZCENNE
i kto tego nie doświadczył to nie zrozumie 8)
na autostradach i drogach szybkiego ruchu otwieranie okna dachowego to oczywiście bezsens

AUTOR WĄTKU
szady
 

16 kwi 2009 08:49

Każdy ma racje bo w trasie jest on tak naprawde zbędny, natomiast w miescie przez te trzy miesiące w roku jest naprawde przydatny tak jak mówi kolega Rsimon w upalne lub wilgotne dni:)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

16 kwi 2009 08:54

A poza tym nalezy pamietac, ze od przybytku glowa nie boli :D

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

16 kwi 2009 09:03

Wytłumaczcie mi, w jaki sposób szyber wspomaga klimę w upałach.
Rozumiem, że jest on przydatny w przewietrzeniu wnętrza auta stojącego w slońcu i pomaga usunąć gorące powietrze z wnętrza pojazdu.
Ale w czasie jazdy ???
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

16 kwi 2009 18:19

Nie robcie offtopu :)

AUTOR WĄTKU
Woody
 

16 kwi 2009 18:37

supertatajakuba napisał(a):Wytłumaczcie mi, w jaki sposób szyber wspomaga klimę w upałach.
Rozumiem, że jest on przydatny w przewietrzeniu wnętrza auta stojącego w slońcu i pomaga usunąć gorące powietrze z wnętrza pojazdu.
Ale w czasie jazdy ???


Np. dla palaczy, nie masz takiego szumu jak przy oknie otwartym, a nie jedziesz zadymiony

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

16 kwi 2009 18:52

Woody napisał(a):
supertatajakuba napisał(a):Wytłumaczcie mi, w jaki sposób szyber wspomaga klimę w upałach.
Rozumiem, że jest on przydatny w przewietrzeniu wnętrza auta stojącego w slońcu i pomaga usunąć gorące powietrze z wnętrza pojazdu.
Ale w czasie jazdy ???


Np. dla palaczy, nie masz takiego szumu jak przy oknie otwartym, a nie jedziesz zadymiony


Nie róbmy kolejnego offtopu w offtopie.
Już założyciel tematu zaczyna się irytować. :wink:
Jeszcze doniesie do admin-ów. :P
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

16 kwi 2009 21:35

supertatajakuba napisał(a):
Woody napisał(a):
supertatajakuba napisał(a):Wytłumaczcie mi, w jaki sposób szyber wspomaga klimę w upałach.
Rozumiem, że jest on przydatny w przewietrzeniu wnętrza auta stojącego w slońcu i pomaga usunąć gorące powietrze z wnętrza pojazdu.
Ale w czasie jazdy ???


Np. dla palaczy, nie masz takiego szumu jak przy oknie otwartym, a nie jedziesz zadymiony


Nie róbmy kolejnego offtopu w offtopie.
Już założyciel tematu zaczyna się irytować. :wink:
Jeszcze doniesie do admin-ów. :P


albo wjade z kalachem :twisted:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 kwi 2009 07:23

<span>supertatajakuba</span> napisał(a):Jeszcze doniesie do admin-ów.


Do adminów? Gorzej, właśnie Żandarmeria wpadła na trop Waszych bezeceństw. A ładnie mi tu dyskutować, bo zrobię szacher macher i będzie kuku :D

Co do szyberka - dla mnie osobiście przy klimie rzecz zbędna w aucie. Jeździł kiedyś brat w Scorpio z szybrem - skończyło się użyciem pół kilograma silikonu, bo nie było warsztatu, który by go uszczelnił od działania porządnego deszczu. Oczywiście był to szyber montowany "domorośle", fabrycznie montowany raczej takich atrakcji nie zapewnia. Pomijając aspekt szczelności przez pół roku użył go dwa razy, i to raczej "dla bajeru" niż dla funkcjonalności. Natomiast jeśli ktoś lubi więcej światła w aucie, od czasu do czasu chciałby poczuć powietrze "niefiltrowane", na promenadzie w Sopocie wystawić do góry kobitę w bikini :roll: - proszę bardzo.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

12 maja 2009 22:37

<span>gbear</span> napisał(a):http://ceedonline.info/microcat/Mic.aspx?CatId=4 i tam roof panel

proszę bardzo

życzę powodzenia przy montażu fabrycznego szybra w ASO. Wręgi usztywniające są zgrzewane lub klejone do płata dachu

po obejżeniu rysunków,
również życzę powodzenia, 8)
zresztą taką budowę dachu było widzać w zimie na swieżo ośnieżonym aucie, w mniejsu spawów wręg poprzecznych śnieg szybciej się topił - lepsze przewodzenie ciepła ze środka

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

12 maja 2009 23:11

rsimon napisał(a):lepsze doświetlenie wnętrza auta w pochmurne dni

Dokładnie - świetna sprawa

rsimon napisał(a):w praktyce szyber doskonale wspomaga klimę, szczególnie w upalne lub wilgotne dni

Tu się nie zgodzę. Z otwartym dachem (nie uchylonym, ale otwartym) w upał nie da się jeździć. Słońce + dopływ ciepłego powietrza zbyt nagrzewa wnętrze - dużo łatwiej utrzymać optymalną temperaturę gdy dach jest zamknięty. Natomiast warto na parkingu zostawić dach uchylony - wtedy wnętrze nie nagrzeje się tak bardzo.

Najprzyjemniej z otwartym dachem jeździ się wiosną lub latem w pochmurne dni. Doświetlenie + efekt delikatnego wiatru we włosach - jak napisał rsimon - BEZCENNE. W porównaniu do otwartych okien hałas jest mniejszy (choć > 100km/h uciążliwy) i co też bardzo ważne - na tylnych siedzeniach nie powoduje wichury. Najlepiej spisuje się w mieście lub przy jeździe w tempie spacerowym do ~60-70 km/h.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

13 maja 2009 10:28

<span>adamg29</span> napisał(a):rsimon napisał:
w praktyce szyber doskonale wspomaga klimę, szczególnie w upalne lub wilgotne dni

wyjaśnienie
chodzi o uchylony dach w tym przypadku
szybciej gorące powietrze ucieka z auta, wilgotne również
sprawdzało mi się to w accordzie i podtrzymuję moją tezę 8)

AUTOR WĄTKU
szady
 

13 maja 2009 10:32

<span>Kubeusz</span> napisał(a):A poza tym nalezy pamietac, ze od przybytku glowa nie boli


ja się podpisuje pod tym i koniec dyskusji:) Ci co maja niech się cieszą a reszta jak gorąco lub papierosik to okno sobie otworzyć :P :P :P

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl