Pilot od alarmu

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 sty 2008 15:26

to kiszka :(
mnie chodzi o alarm fabrycznie montowany
8-)

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

26 sty 2008 17:08

kris napisał(a):to kiszka :(
mnie chodzi o alarm fabrycznie montowany
8-)


Obawiam sie, ze takowy malo kto ma w ogole, a z forumowiczow to chyba jeszcze nikt - bedziesz pierwszy :)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

26 sty 2008 18:15

MikeTNK napisał(a):
kris napisał(a):to kiszka :(
mnie chodzi o alarm fabrycznie montowany
8-)


Obawiam sie, ze takowy malo kto ma w ogole, a z forumowiczow to chyba jeszcze nikt - bedziesz pierwszy :)


Zaryzykuję twierdzenie że czegoś takiego jak alarm fabryczny nie ma - na moim są naklejki na szybach o alarmie zdecydowanie pochodzące z fabryki, a alarm jest od dealera... QX002

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 sty 2008 18:48

KZ napisał(a):
MikeTNK napisał(a):
kris napisał(a):to kiszka :(
mnie chodzi o alarm fabrycznie montowany
8-)


Obawiam sie, ze takowy malo kto ma w ogole, a z forumowiczow to chyba jeszcze nikt - bedziesz pierwszy :)


Zaryzykuję twierdzenie że czegoś takiego jak alarm fabryczny nie ma - na moim są naklejki na szybach o alarmie zdecydowanie pochodzące z fabryki, a alarm jest od dealera... QX002


będę miał alarm fabryczny, tak napisał mi po ostatnich negocjacjach dealer
:oops:

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

26 sty 2008 19:04

Co do pilota to wszystko zalerzy od tego gdzie włożyli centralke ja tez mam cienki zasieg

AUTOR WĄTKU
jkm_tuning
 

Probemy z zasięgiem pilotów

26 sty 2008 21:00

Trenowaliśmy ten temat dla serwisu Kia i doszliśmy do tego że większość zamontowanych alarmów pilotowych czyli takich co mają nie fabrycznego pilota jest błednie zamontowanych a raczej w złym miejscy zamontowaną antenę . Wystarczy ją przedłużyć o 3 krotność jej długości i wyprowadzić pod uszczelkę drzwi kierowcy- na słupek.

Jeśli chodzi o alarmy bezpilotowe czyli działające na fabrycznego pilota 90% złego działania pilota czyli kródka odlegość była spowodowana niepodpiętą anteną radiówki w module BCM. Wystarczy udać się do ASO w celu sprawdzenia tego element.

Proszę o info co z tym tematem . Jak został rozwiązany

Pozdrawiam i prawidłowego działania pilotów.

AUTOR WĄTKU
less
 

27 sty 2008 10:38

KZ napisał(a):
MikeTNK napisał(a):
kris napisał(a):to kiszka :(
mnie chodzi o alarm fabrycznie montowany
8-)


Obawiam sie, ze takowy malo kto ma w ogole, a z forumowiczow to chyba jeszcze nikt - bedziesz pierwszy :)


Zaryzykuję twierdzenie że czegoś takiego jak alarm fabryczny nie ma - na moim są naklejki na szybach o alarmie zdecydowanie pochodzące z fabryki, a alarm jest od dealera... QX002

Te naklejki na szybach - a właściwie jest to farbą zrobione (przynajmniej u mnie) - to jest rzeczywiście fabrycznie montowany system takiego "uproszczonego" alarmu. Działa to na czujniki w drzwiach i wykorzystuje fabryczną syrenę klaksonu. Poza tym ja mam alarm od dealera który działa równolegle.

AUTOR WĄTKU
kris
 

27 sty 2008 11:10

<span>KZ</span> napisał(a):ZaryzykujĂŞ twierdzenie Âże czegoÂś takiego jak alarm fabryczny nie ma - na moim sÂą naklejki na szybach o alarmie zdecydowanie pochodzÂące z fabryki, a alarm jest od dealera... QX002


no to masz tu odpowiedÂź jakÂą wÂłaÂśnie otrzymaÂłem z Warszawy:


Witam,

Autoalarm w samochodach KIA cee'd wystĂŞpuje opcjonalnie.
Koszt opcji 1 000 zÂł.

Z powaÂżaniem
Waldemar ÂŚwiderski
Infolinia KIA Motors Polska
0 801 542 542
Ostatnio edytowano 27 sty 2008 11:15 przez kris, łącznie edytowano 4 razy

AUTOR WĄTKU
KZ
 

27 sty 2008 11:13

kris napisał(a):
<span>KZ</span> napisał(a):ZaryzykujĂŞ twierdzenie Âże czegoÂś takiego jak alarm fabryczny nie ma - na moim sÂą naklejki na szybach o alarmie zdecydowanie pochodzÂące z fabryki, a alarm jest od dealera... QX002


no to masz tu odpowiedÂź jakÂą wÂłaÂśnie otrzymaÂłem z Warszawy:


Witam,

Autoalarm w samochodach KIA cee'd wystĂŞpuje opcjonalnie.
Koszt opcji 1 000 zÂł.


No super, tylko co z tego wynika ? Bo ja wÂłaÂśnie z takiej opcji skorzystaÂłem....

AUTOR WĄTKU
kris
 

27 sty 2008 11:16

wynika z tego ze byłeś w błędzie bo coś takiego jak alarm fabryczny istnieje i taki właśnie będę miał :)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

27 sty 2008 11:17

kris napisał(a):wynika z tego ze byłeś w błędzie bo coś takiego jak alarm fabryczny istnieje i taki właśnie będę miał :)


Poczekaj może jak już go będziesz miał, bo ja przed odbiorem bym napisał dokładnie to samo...

AUTOR WĄTKU
kris
 

27 sty 2008 11:18

oto historia reakcji na mój wpis że będę miał alarm fabryczny:

KZ napisał(a):
MikeTNK napisał(a):
kris napisał(a):to kiszka :(
mnie chodzi o alarm fabrycznie montowany
8-)


Obawiam sie, ze takowy malo kto ma w ogole, a z forumowiczow to chyba jeszcze nikt - bedziesz pierwszy :)


Zaryzykuję twierdzenie że czegoś takiego jak alarm fabryczny nie ma - na moim są naklejki na szybach o alarmie zdecydowanie pochodzące z fabryki, a alarm jest od dealera... QX002

AUTOR WĄTKU
kris
 

27 sty 2008 11:20

<span>KZ</span> napisał(a):Poczekaj może jak już go będziesz miał, bo ja przed odbiorem bym napisał dokładnie to samo...


a dlaczego miałbym go nie mieć ???
skoro mam tak na umowie ???

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

27 sty 2008 12:40

Alarm fabryczny jest, ale zdaje sie, ze nie jest on honorowany przez tow. ubezpieczeniowe i dlatego jest dorzucany jeszcze ten dodatkowy.

Ten system fabryczny dziala tylko na otwarcie drzwi, natomiast dobudowywane moga byc inaczej konfigurowane, ot co :twisted:

Fabryczne zabezpieczenie jest chyba w opti i opti+

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 sty 2008 08:25

QX002 to jest niby fabryczny -montowany w ASO

miałem mieć za darmo a zapłaciłeem 1000zł
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
jkm_tuning
 

28 sty 2008 09:28

:D Ale wszystkie cedzarki z fabrycznym pilotem maja fabryczny alarm.

Jak pisano juz wcześniej nie są one homologowane na terenie polski więc automatycznie nie są preferowane przez firmy ubezpieczeniowe.
Więc jak nie ma dodatkowej diody na desce innej niz ta na podszybiu to alarmu dokładanego typu QX 002 ,Logic NT i inne nie ma.
Jesli alarm z fabrycznym pilotem nie ma dobrego zasięgu jest to wina anteny radiówki jak pisałem wcześniej. Zalecenie: jechać do ASO i niech sprawdzą moduł BCM.
8-)

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 sty 2008 09:48

yyy musze poszukać tej dodatkowej diody
bo niby mam QX002
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Alarm

31 sty 2008 09:20

Mi zamontowali autoalarm QX 05

AUTOR WĄTKU
jkm_tuning
 

Alarmy w kia

31 sty 2008 20:39

Urządzenia rekomendowane przez Kia to Alarmy sprzedawane przez EMG Poland . Modele to (K-ARM , QX 05)-pilotowe oraz( Qx 002)- bezpilotowe. Ale jak wiadomo wszem i wobec wszystko co jest rekomendowane ma swoje podłoże . Ja twierdzę że każde urządzenie homologowane które będzie działało poprawnie i jest poprawnie i umiejętnie zamontowane jest OK. Mam do czynienia z samochodami robionymi w Polsce i coś na ten temat mogę powiedzieć. Czasem płakać się chce i rozstrzelało by sie tego co montował alarm. Ale klienci nie maja na to wpływu kto i jak zajmuję się naszym samochodem a większość takich rzeczy wychodzi dopiero w trakcie użytkowania. Pozostaje tyko modlić się żeby montażysta był sumienny i umiał robić to co robi. Tu pozdrawiam mojego ulubieńca w negatywnym tego słowa znaczeniu od jednego z największych sprzedawców Kia na terenie Warszawy. Dzięki niemu nie mogę narzekać na brak pracy przy poprawkach. :evil:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

01 lut 2008 09:28

to się cieszyć powinieneś jest robota jest kasa:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl