Pilot od alarmu

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

30 lis 2007 23:34

Pytałem o to w ASO i nie da rady przy tym alarmie :(. On jest jakoś bezpośrednio podpięty do szyny danych czy jakoś tak i aktywuje się po włączeniu zamka centralnego. Czyli nawet zamknięcie auta kluczykiem, a nie z pilota aktywuje alarm i czujki. Jednym słowem nie da się zamknąć auta bez aktywacji alarmu i nie ma jakiegoś prostego sposobu na wyłączenie czujek ultradźwiękowych. W instrukcji do mojego jest napisane, że można przejść w tryb wyłączonych czujek ruchu w aucie, ale to jakoś 7 obrotów stacyjką itd. - cała dziwna kombinacja raczej nie do sporadycznego używania ;)...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

01 gru 2007 09:47

Bardzo serdecznie dziękuję.
To powiem szczerze że nie dopracowane w poldku jednym i drugim to miałem.
No nic, psa nie będę samego zostawiał ;)
Chyba że wezmę ludzi na wytrzymałość hihi.
Pozdrówki.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

01 gru 2007 20:19

Ja zamierzam zareklamować pilota bo ostatnio zdarza mi się że nawet z bliskiej odległości nie działa tak jak trzeba :(

AUTOR WĄTKU
siuto
 

03 gru 2007 12:16

@SebolE nie wolno trzymac samego psa, zamknietego w aucie !!
tak sie nie robi - co na to by powiedzieli ci od zwierzat jak tam im, aaa animalsi he he he

AUTOR WĄTKU
Prominek
 

11 gru 2007 22:58

Mam zwykły kluczyk i pilota osobno (alarm z aso ) i działa tylko z 0,5 metra od samego poczatku !! Byłem w seriwisie ale jedyne co mówią, że ewentualnie mogą mi wymienić centralkę ...
Metoda pilota przez skroń też nie działa :)

ja już się do tego przyzwyczaiłem

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
rav
 

12 gru 2007 12:36

W miejscach gdzie parkujecie i macie problem z pilotem zwróćcie uwagę czy w pobliżu nie ma nadajników radiowych które mogłyby zakłócać jego pracę. Ja parkująć w pobliżu PKiN mam częste problemy z działaniem alarmu. Wczoraj pod iglicą przez dziesięć minut męczyłem się z zamknięciem i otworzeniem samochodu. Po powrocie do domy wszystko wróciło do normy.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

12 gru 2007 14:34

Teżpracuje w miejscu gdzie występują duże zakłocenia,mam problemy z otwarciem i zamknięciem autka ba kilka razy w poprzednim uruchomił się sam alarm po kontroli w serwisie alarm był ok a i tak wył jak na potępienie wtedy zrozumiałem co jest przyczyną kłopotów z otwieraniem i zamykaniem autka :? 8-)

AUTOR WĄTKU
kris
 

25 sty 2008 21:13

witam,
mam otrzymać alarm fabryczny. Czy ktoś ma taki ? jak to jest zintegrowane z kluczykiem-scyzorykiem ?
Jak działa centralny a jak alarm ? czy można zamknąć drzwi bez włączania alarmu ?

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

25 sty 2008 22:43

A ja dostałem alarm "w prezencie" i z zasięgiem nie ma problemy, tylko kilka razy w centrum Warszawy pod Pałacem Kultury był problem z otwarciem/zamknięciem.

Najlepsze jest to że tak mi go zamontowali że od nowości otwarcie/zamknięcie pilotem powoduje kilkukrotne mrygnięcie świateł ,ale tylko lewych !! Idi**i podpięli alarm pod lewy kierunkowskaz zamiast pod światła awaryjne !
Będę to reklamował ale muszę jechać aż do Nadarzyna (ok.50 km od Wawy),bo serwis KIA umywa od tego ręce ("to nie jest alarm KIA tylko dealer`a") ,żeby to naprawili,ale narazie mi się nie chce.Nie jest to jakaś tragiczna wada ale troche mnie to drażni jak widzę przy zamykaniu/otwieraniu palące się tylko lewe światła.
Jeszcze jedna wada jest taka ,że można samochodem bujać z całej siły (dwie osoby go pchały z boku) i alarm jak jest włączony to nie załącza się...Dziwne nie :) ?

AUTOR WĄTKU
kris
 

25 sty 2008 22:47

pisałem o alarmie zamontowanym fabrycznie:

witam,
mam otrzymać alarm fabryczny. Czy ktoś ma taki ? jak to jest zintegrowane z kluczykiem-scyzorykiem ?
Jak działa centralny a jak alarm ? czy można zamknąć drzwi bez włączania alarmu ?

czy jest ktoś, kto ma właśnie taki zainstalowany (fabryczny) ?
jak działa ? jakie ma funkcje ? co z czujkami w środku ?

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

26 sty 2008 00:06

tede_w napisał(a):Jeszcze jedna wada jest taka ,że można samochodem bujać z całej siły (dwie osoby go pchały z boku) i alarm jak jest włączony to nie załącza się...Dziwne nie :) ?


Ot po prostu brak czujników przechyłowych w alarmie :) "Taki model".
Tak na prawdę wszystkie tego typu czujniki są moim skromnym zdaniem mało komu potrzebne.

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

26 sty 2008 00:12

MikeTNK napisał(a):
tede_w napisał(a):Jeszcze jedna wada jest taka ,że można samochodem bujać z całej siły (dwie osoby go pchały z boku) i alarm jak jest włączony to nie załącza się...Dziwne nie :) ?


Ot po prostu brak czujników przechyłowych w alarmie :) "Taki model".
Tak na prawdę wszystkie tego typu czujniki są moim skromnym zdaniem mało komu potrzebne.

To ciekawe co by było jakby go na lawetę wciągali... ;]

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

26 sty 2008 10:03

tede_w napisał(a):
MikeTNK napisał(a):Ot po prostu brak czujników przechyłowych w alarmie :) "Taki model".
Tak na prawdę wszystkie tego typu czujniki są moim skromnym zdaniem mało komu potrzebne.

To ciekawe co by było jakby go na lawetę wciągali... ;]


Cóż gdyby na ową lawetę wciągali auto złodzieje to najprawdopodobniej byłaby to dobrze przygotowana grupa więc syrena pewnie byłaby już odłączona/zablokowana etc. W innym przypadku 80% właścicieli aut podejrzewam, że albo nie usłyszałoby w ogóle wycia alarmu, albo myślałoby, że to nie jego auto ;> A przechodnie (gdyby tacy byli) pewnie też by nie zareagowali (niestety).

AUTOR WĄTKU
bob
 

26 sty 2008 12:43

To smutna prawda... zreszt¹ wydaje mi siê ¿e raczej Cee'da nie bêd¹ wci¹gaÌ na lawetê... choÌ taka mo¿liwoœÌ te¿ istnieje... miejmy nadziejê ¿e wartoœc auta jest zbyt niska aby op³aca³o siê z³odziejom zbyt kombinowaÌ...
druga sprawa to gwarancja, dziĂŞki ktĂłrej przynajmniej w teorii nie powinno byĂŚ zbytu na czĂŞÂści...

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 sty 2008 13:17

abes99 napisał(a):Pytałem o to w ASO i nie da rady przy tym alarmie :(. On jest jakoś bezpośrednio podpięty do szyny danych czy jakoś tak i aktywuje się po włączeniu zamka centralnego. Czyli nawet zamknięcie auta kluczykiem, a nie z pilota aktywuje alarm i czujki. Jednym słowem nie da się zamknąć auta bez aktywacji alarmu i nie ma jakiegoś prostego sposobu na wyłączenie czujek ultradźwiękowych. W instrukcji do mojego jest napisane, że można przejść w tryb wyłączonych czujek ruchu w aucie, ale to jakoś 7 obrotów stacyjką itd. - cała dziwna kombinacja raczej nie do sporadycznego używania ;)...


a co będzie jak otworzysz auto kluczykiem a nie pilotem ?
alarm będzie wył ???

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

26 sty 2008 14:20

<span>kris</span> napisał(a):a co będzie jak otworzysz auto kluczykiem a nie pilotem ?
alarm będzie wył ???


Będzie wył. Sprawdziłem i wyje aż uszy bolą :D

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 sty 2008 14:22

to jak się wyłącza alarm, gdy otworzysz drzwi kluczykiem, przecież jeżeli wciśniesz na pilocie to znowu zamkniesz drzwi. Jak to działa ???

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

26 sty 2008 14:45

<span>kris</span> napisał(a):to jak się wyłącza alarm, gdy otworzysz drzwi kluczykiem, przecież jeżeli wciśniesz na pilocie to znowu zamkniesz drzwi. Jak to działa ???


Dokładnie już nie pamiętam ale chyba właśnie tak się działo. Jak otworzyłem drzwi kluczykiem, alarm zaczął wyć. Wtedy zamknąłem drzwi i nacisnąłem jeden przycisk. Niestety nie pamiętam już jaki i nie jestem w stanie Ci powiedzieć czy drzwi sie zaryglowały czy nie. Jak będę miał chwilkę czasu to to sprawdzę.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 sty 2008 14:46

ok,
acha !!
ale to jest alarm fabryczny, czy tak ?

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

26 sty 2008 15:25

To jest alarm od dealera.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 115 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl