[ISG] Ceed stop&go

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Eco ISG

03 wrz 2009 22:34

DeeCann napisał(a): Jeździłem 2 dni i mam uczucia mieszane ... z jednej strony fajny gadżet który może jakiś tam procent zaoszczędza, ale z drugiej strony dość skomplikowana i w miarę nowatorska konstrukcja.
Co do ilości zaoszczędzonego paliwa to cyfr ci nie podam bo ciężko by było coś wywnioskować ... ale. Kiedy oddawałem samochód z przekorą spytałem się kolesia czy będzie możliwość montowania tego systemu jako "dodatek". I co się ciekawego dowiedziałem ... otóż Kia zastanawia się nad problemem akumulatorów bo niestety padają i efektem tego może być kompletne wycofanie się z ISG ( podobnie zrobił VW ). System ma zabezpieczenie gdy aku rozładuje się poniżej 75% ... wtedy ISG się deaktywuje. Aczkolwiek dwa razy miałem akcję taką, że stojąc na światłach ISG wyłączył silnik i po 10 sekundach silnik sam się uruchomił :? Czemu ? Nie mam pojęcia, koleś z salonu też nie.

Także osobiście, według mnie jeśli chodzi ci tylko o zapełnienie różnicy w cenie między DOHC i CRDi to szkoda kasy ;)


Qrde jak pisałem że to za duża nowość w ogóle, a w marce która dopiero co zaczęła normalne auta robić to już całkiem porywanie się z motyką na słońce to mnie przekonywali że skąd, że ach och i jest lux malina. Jak Kia sobie poradzi w zwykłych autach z łomotem i stukami zawieszenia, wibracjami i ściąganiem na równej drodze przy idealnej geometrii (piszę z autopsji), to mooooooooooooże się zastanowię czy jakiś nowy wynalazek od nich kupić :twisted: :P

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: [ISG] Ceed stop&go

18 lis 2009 21:38

ja się zastanawiam tylko nad jednym. od dziecka pamietam jak uczono mnie że jedno uruchomienie silnika to takie obciążenie jakby przejechac XXX (nie pamiętam) km. Biorąc pod uwage jazde po mieście z systemem ISG to po jednym dniu jazdy silnik ma na karku juz kilka tys km normalnie przejechanych!!!

A jak do tego ma się bateria-aku która mało kiedy jest doładowana do 99-100% tylko ciagle rozładowywana do okreslonego minimum?

klasyczna mechanika i elektryka przeczy sensowi stosowania tego systemu. Chyba ze ekologiczny samochód z ISG ma zywotność 3-4 lata :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: [ISG] Ceed stop&go

18 lis 2009 22:38

mookie16 napisał(a):ja się zastanawiam tylko nad jednym. od dziecka pamietam jak uczono mnie że jedno uruchomienie silnika to takie obciążenie jakby przejechac XXX (nie pamiętam) km.

mnie to wałkowano ale jako uruchomienie zimnego silnika, a więc nie dotyczy systemu IGS

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: [ISG] Ceed stop&go

18 lis 2009 22:59

masz rację chodziło o zimny ale rozrusznik i aku i tak dostaje po d....

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ISG] Ceed stop&go

19 lis 2009 09:17

mookie16 napisał(a):masz rację chodziło o zimny ale rozrusznik i aku i tak dostaje po d....

samochody z tymi systemami mają na ogół wzmacniane rozruszniki, co do aku to system monitoruje aku i jeśli uzna, że kolejny rozruch byłby zbytnim obciążeniem dla baterii to po prostu go nie wyłączy
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

Re: Eco ISG

19 lis 2009 09:45

DeeCann napisał(a):Aczkolwiek dwa razy miałem akcję taką, że stojąc na światłach ISG wyłączył silnik i po 10 sekundach silnik sam się uruchomił :? Czemu ? Nie mam pojęcia, koleś z salonu też nie.

Czemu? Bo np. spadło ciśnienie w układzie hamulcowym, albo włączył się agregat od klimy, albo .... powodów może być masa. To żadna wada tylko rzeczywiście TTTM. A to, że pan z ASO o tym nie wie to no comment.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: [ISG] Ceed stop&go

24 lis 2009 13:15

Pojawił się artykuł w nowym Motorze.
Jedno co wskazuje na duuuży minus to system audio, który jest zbyt czuły na spadki napięcia podczas uruchamiania silnika i wyłącza radio na każdych światłach :?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Eco ISG

26 lis 2009 11:36

rmszar napisał(a):Witam!

Mam zamiar kupić w najbliższym czasie ceed'a SW FL. Ponieważ różnica w cenie O+ między 1.6 DOHC a 1.6 CRDi pozwala na dorzucenie do tego pierwszego paru rzeczy, żeby osiągnąć pułap tego drugiego, zastanawiam się nad dorzuceniem systemu Eco ISG. Wobec tego mam pytanie do użytkowników ceed'ek z tym ustrojstwem: czy faktycznie działa i mniej więcej ile jest w stanie oszczędzić paliwa?


Witajcie,
Ja mam ISG. Jak na razie nie zaobserwowałem niedogodności związanych z jego działaniem.
Spalanie po mieście wychodzi mi 4,8 ALE w przypadku, gdy jeżdżę "ekonomicznie", czyli tak jak podpowiada mi display (w pakiecie z bluetoothem i tempomatem mam taki bajer, który wskazuje na jaki bieg mam w danej chwili przerzucić, żeby było oszczędnie). Gdy jeżdżę "po swojemu", wychodzi mi 6,0. Po swojemu, czyli but i byle zdążyć na następnych światłach, nie zawracając sobie głowy ekonomizerem :)
Próbowałem sztuczek w stylu "czy będę szybszy od ISG i go zadławię", acz przyznam, że jest to trudne.
Niestety nie mam pojęcia jak jest ze spalaniem przy wyłączonym ISG, bo nie mogę go wyłączyć - przycisk nie działa. Ponieważ tuż obok niego jest dioda od alarmu myślałem, że może elektryk podpinając ją nie wpiął kostki do przycisku ISG (nie co dzień pewnie ma taką wersję), ale niestety to nie to. Będę na wymianie oleju, to się dowiem o co chodzi.
Co do poruszonych wątpliwości odnośnie akumulatora, w wersji z ISG jest zupełnie inny (dużo większy gabarytowo, prąd rozruchu 800A, etc.). Ponoć kosztuje koło tysiąca w serwisie...
Co do poruszonego wątku gaśnięcia radia przy uruchamianiu z ISG - nie mam tego zjawiska u siebie, więc śmiem przypuszczać, że temu kto o tym pisał nie działa to prawidłowo.
Jak naprawią mi wyłączanie układu, to podzielę się kolejnymi wrażeniami :)
Mój silnik to 1,6crdi/90
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
alerob
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2009 20:50
Lokalizacja: WSCHOWA 67-400

Re: [ISG] Ceed stop&go

28 lis 2009 19:24

w ubiegłym tygodniu na allegro widziałem takiego nowiutkiego ceeda stop&go na kawałki porozkręcanego jeszcze na zderzaku miał taką tabliczkę pokazową przykręconą :D zastanawiałem się nad zakupenm od niego tego grila tak na pamiątkę dla mojego prosiaka :twisted:
Biały Prosiak 1,6 crdi , średnio dopasiony , gruby zadek , ciemne oczy może czasem cię zaskoczy

AUTOR WĄTKU
Fantaaa
 

Re: Eco ISG

29 lis 2009 10:28

jerry napisał(a):.
Spalanie po mieście wychodzi mi 4,8 ALE w przypadku, gdy jeżdżę "ekonomicznie", czyli tak jak podpowiada mi display (w pakiecie z bluetoothem i tempomatem mam taki bajer, który wskazuje na jaki bieg mam w danej chwili przerzucić, żeby było oszczędnie)


to ze pokazuje na jaki bieg masz przerzucic to nie jest tylko z pakietem bluetooth i tempomatem, ja mam ceeda FL w wersji optimum 1.4 109KM i tez mi pokazuje kiedy mam wbic kolejny bieg i na jaki mam zredukowac, to jest chyba w standardzie w kazdym naszym aucie :)

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: [ISG] Ceed stop&go

29 lis 2009 12:56

a jak się ma wyłaczanie rozgrzanego silnika CRDi na światłach do schłodzenia turbo ??? przezcież to zaprzeczenie podstawowych zasad dbania o turbinę !

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Eco ISG

30 lis 2009 16:39

Fantaaa napisał(a):to ze pokazuje na jaki bieg masz przerzucic to nie jest tylko z pakietem bluetooth i tempomatem, ja mam ceeda FL w wersji optimum 1.4 109KM i tez mi pokazuje kiedy mam wbic kolejny bieg i na jaki mam zredukowac, to jest chyba w standardzie w kazdym naszym aucie :)


Hmm... Być może tak jest w optimum i optimum plus. U mnie w comfort plus dodatek ten stanowi część "pakietu funkcjonalnego", w którym jest m.in. inny zestaw wskaźników, niż normalnie w C+. A nie masz czasem tego pakietu wykupionego? Chyba, że masz w standardzie właśnie ten zestaw wskaźnków, który u mnie był dodatkiem?
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: [ISG] Ceed stop&go

30 lis 2009 16:51

razor7 napisał(a):a jak się ma wyłaczanie rozgrzanego silnika CRDi na światłach do schłodzenia turbo ??? przezcież to zaprzeczenie podstawowych zasad dbania o turbinę !


Cholera wie, gwarancji trochę jest, czas pokaże :)

Mam natomiast naprawione wyłączanie układu. Wyglądało to tak:
dzwonię do serwisu
Ja: Dzień dobry, chciałbym się umówić na naprawę układu ISG, nie da się go wyłączyć, przycisk nie reaguje, nie zaświeca się kontrolka
Doradca: Yyy... mówi pan oczywiście o systemie ESP - kontrola trakcji, tak?
Ja: Nie. Mówię o systemie ISG - idle stop and go.
Doradca: (cisza w słuchawce)
Ja: To ten patent, który gasi autko na światłach.
Doradca: Aha.... (brak przekonania w tym "aha")

No więc zajrzałem sobie sam pod konsolę i okazało się, że potencjometr regulacji oświetlenia wskaźników oraz wyłącznik ISG (oba są obok siebie) mają identyczne gniazdka i wtyczki. Upewniłem się, że rzeczywiście ściemniacz też nie działa i zamieniłem je. No i jest ok :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: [ISG] Ceed stop&go

30 lis 2009 17:35

:lol:
No i straciłeś gwarancję, bo nie ASO usunęło usterkę.
Żartuję.
Chyba :?
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: [ISG] Ceed stop&go

30 lis 2009 18:20

CEEDEEROM napisał(a)::lol:
No i straciłeś gwarancję, bo nie ASO usunęło usterkę.
Żartuję.
Chyba :?


Oficjalnie jej nie było, więc w czym problem :)

A tak na poważnie, przepracowałem 10 lat w serwisach - 5 jako elektronik (to moje wykształcenie), 5 jako doradca, więc jestem, używając terminologii stosowanej na szkoleniach, tzw. "świadomym klientem" :)
Boję się tylko, że jak znów trafię na sytuację, w której doradca nie bardzo wie o czym mowa, to mogę stać się "trudnym klientem" :twisted:
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
q8122
 

Re: [ISG] Ceed stop&go

30 lis 2009 18:52

haha :D szacun jerry

AUTOR WĄTKU
Fantaaa
 

Re: Eco ISG

02 gru 2009 01:37

jerry napisał(a):
Fantaaa napisał(a):to ze pokazuje na jaki bieg masz przerzucic to nie jest tylko z pakietem bluetooth i tempomatem, ja mam ceeda FL w wersji optimum 1.4 109KM i tez mi pokazuje kiedy mam wbic kolejny bieg i na jaki mam zredukowac, to jest chyba w standardzie w kazdym naszym aucie :)


Hmm... Być może tak jest w optimum i optimum plus. U mnie w comfort plus dodatek ten stanowi część "pakietu funkcjonalnego", w którym jest m.in. inny zestaw wskaźników, niż normalnie w C+. A nie masz czasem tego pakietu wykupionego? Chyba, że masz w standardzie właśnie ten zestaw wskaźnków, który u mnie był dodatkiem?


wiesz ze teraz troszke zglupialem bo w sumie to nie wykupowalem zadnego pakietu funkcjonalnego zegary mam normalnie podswietlone na czerwono chyba ze zle cie zrozumialem w ktorym miejscu pokazuje ci jaki bieg masz wbic bo mnie to pokazuje na tym wyswietlaczu miedzy licznikami :P ze tak powiem po łopatologicznemu hehe :) czyli tam gdzie caly komputer pokladowy jezeli tobie tez to widocznie w wersji ptimum i ptimum + jest to w standardzie :)

Avatar użytkownika
alerob
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2009 20:50
Lokalizacja: WSCHOWA 67-400

Re: [ISG] Ceed stop&go

03 gru 2009 20:50

Biały Prosiak 1,6 crdi , średnio dopasiony , gruby zadek , ciemne oczy może czasem cię zaskoczy

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: [ISG] Ceed stop&go

03 gru 2009 21:56

alerob napisał(a):ten ceedek to czyj ?
http://allegro.pl/item835298201_kia_pro ... rskie.html
:twisted:

Jak to czyj, Mariusza przecież masz kontakt do niego w treści aukcji :mrgreen:
Tak na poważnie to jakiś demo model salonowy (EcoCeed) i pewnie nie był homologowany i dlatego poszedł na części

AUTOR WĄTKU
escees
 

Re: [ISG] Ceed stop&go

05 kwi 2010 05:47

Pozwalam sobie wrzucic kilka linkow na temat nowego silnika eco diesel produkcji Kia dla zainteresowanych.

http://www.autocar.co.uk/CarReviews/Fir ... -2/242860/
http://www.kia.co.nz/Technology/EcoDynamics.aspx
http://94.236.53.211/Kia-Business/EcoDynamics.aspx

jesli wszystko sie uda to w tym tygodniu bede testowal Kia Proceed z takim silnikiem - subiektywne wrazenia opisze.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl