PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

09 sty 2015 08:04

dobre :!! .... osiedlowe WEBASTO :mrgreen:
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

AUTOR WĄTKU
rafsty
 

Re: PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

26 wrz 2015 18:57

JaroW napisał(a):Witam
wracając do tematu nagrzewnicy elektrycznej w Kia Ceed 1.6 crdi
Nie ma dodatkowego przycisku w ceedach ale wiem jak to ustrojstwo wł.
Po zał. kluczyka w stacyjce należy przekręcić pokrętło pierwsze po lewej na czerwone pole a nastepnie przełączyć środkowe pokrętło na tryb ogrzewania przedniej szyby max w prawo i jak zał się prawym pokrętłem od nawiewu to automatycznie zadziała klima to znaczy że wył jej samym przyciskiem nic nie da bo nie zadziała nagrzewnica trzeba wtedy wył załączanie się automatyczne klimy tzw. kodem 5x w ciągu 3 sekund nacisnąć środkowy klawisz nadmuchu wewnętrznego obiegu wtedy mignie dioda klimy i zgaśnie.
i po odpaleniu zimnego silnika zacznie wam działać grzałka ogrzewania szyby .
.
Nawet sprawna nagrzewnica nie zawsze działa - aby się włączyła muszą zostać spełnione pewne warunki. Silnik musi być włączony, napięcie akumulatora musi przekraczać 12V, temperatura cieczy musi być niższa niż 70 stopni Celsjusza. Pracę elektrycznej nagrzewnicy inicjuje tylko poniżej +5 st C i potrafi ogrzać szybę w kilkanście sekund przy całkowicie zimnym silniku.
Powrot do klimy znowu 5x klawisz w 3 sek


Kolega chyba miał na myśli włączenie/wyłączenie logiki usuwania zamglenia :ok Tak dla potomności podam link do instrukcji logiki, żeby ktoś sobie nie wyobrażał że PTC można włączać i wyłączać kiedy się chce i bawił się niepotrzebnie :)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/0d3c77046097fb0f

AUTOR WĄTKU
ruciak76
 

Re: PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

26 wrz 2015 20:03

Muszę sprawdzić u siebie, bo na zimę fajnie było by dezaktywować tę klimę i korzystać z PTC

AUTOR WĄTKU
michall0
 

Re: PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

26 lis 2015 19:31

Witam wszystkich, może trochę odświeżę temat dotyczący nagrzewnicy( grzałki ) służącej do podgrzania powietrza podczas np sytuacji gdy szyba przednia jest oszroniona. W moim cee'd 1.6 crdi za żadne skarby nie mogę uruchomić tej grzałki wg opisu w tematyce tego postu. Posiadam klimatronik robiłem wg zaleceń , wszystkie komponenty po stronie elektrycznej są poprawne. Jeżeli jest możliwość proszę o dokładniejsze? wyjaśnienie i opisanie jak to dziadostwo uruchomić. Prób było z 10 i d..a!. Pozdrawiam... liczę na pomoc oraz cierpliwość...

asdfuc
Brygadzista
 
Posty: 80
Dołączył(a): 04 wrz 2015 19:55
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

16 gru 2015 22:39

A ja już dawno zastanawiałem się czy ktoś popełnił błąd wystawiając na allegro rezystor nagrzewnicy od benzyny 1.6 ;) Jednak jest dodatkowe grzanie, ale nie zauważyłem szybszego nagrzewania samochodu, może będzie to zauważalne przy zamrożonej szybie. W końcu ta nagrzewnica ma pewnie nie więcej niż 150W. Wersja z manualną klimą, więc Koledze wyżej nie pomogę.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

09 lis 2016 20:19

Wybaczcie proszę odgrzewanie starego kotleta.... Czy ktoś posiadający Ceeda II CRDI może jednoznacznie określić, w jaki sposób zmusić do działania tą elektryczną grzałkę?! Przerobiłem wszystkie opisy zamieszczone na forum i nic. Auto mam nowe, kilkumiesięczne. Bezpieczniki od tego ustrojstwa są, więc powinno działać. Acha, klima automat.

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

09 lis 2016 20:52

jak odpalasz silnik to z nawiewów prawie momentalnie leci lekko letnie powietrze. Nic nie trzeba uruchamiać.
Miałem i30 z takim samym silnikiem i zanim zaczęło lecieć ciepłe powietrze to musiałem przejechał parę ładnych km.
W i30 nie było nagrzewnicy a w Ceed jestem miło zaskoczony prędkością grzania w aucie.

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

10 lis 2016 09:51

Lekko ciepłe powietrze, faktycznie leci całkiem szybko. Myślałem, że po prostu efekt działania tej grzałki jest bardziej wyczuwalny. Trudno. Lepszy rydz niż nic :)

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1597
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: PTC (elektryczna nagrzewnica kabiny) - jest czy nie?

10 lis 2016 09:58

Dzisiaj odpaliłem Ceeda bez grzałki i Sportage z grzałką, w tym samym czasie.
Efekt jest tak, że szyba z grzałką rozmroziła się kilka minut szybciej. Przy czym należy pamiętać, że Sportek ma również podgrzewanie wycieraczek przednich i to pewnie też pomogło.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl