Regulacja podświetlenia zegarów

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

21 maja 2008 08:01

_alek_ napisał(a):Nie jest blee tylko gdyby dużo jeździć na normalnym podświetleniu bez regulacji w nocy to myślę,że następnym wydatkiem byłyby okulary 8-) 8-)

dobre dobre,
choć i to może nie rozwiazać sprawy, bo trzeba by w przeciwsłonecznych jeździć wieczorem/w nocy gdy zegary biją. A to nie jest lekka sprawa.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

21 maja 2008 08:18

Czyli wspólnymi siłami wymyśliliśmy rozwiązanie problemów z podświetleniem zegarów...Trzeba po prostu jeździć wieczorem/w nocy w okularach przeciwsłonecznych... 8-) 8-)

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

21 maja 2008 08:34

_alek_ napisał(a):Czyli wspólnymi siłami wymyśliliśmy rozwiązanie problemów z podświetleniem zegarów...Trzeba po prostu jeździć wieczorem/w nocy w okularach przeciwsłonecznych... 8-) 8-)

tylko jak to wpłynie na bezpieczeństwo. Nie widzac zegarów niewiele widzimy poza tym :D

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

10 sie 2008 14:45

Witam. Wszystkich. W Wersjach C i C+ do regulacji podswitelnia dochodzi kostka 3 przewodowa. Do niej wchodzi kostka zwierająca wszystkie 3 kable. Moim zdaniem wystarczy tam dać odpowieni potencjometr. Dałem 1kOhm, niestety nic się nie ścieciło. Zwarłem Czarny z czerwonym (nie pamiętam, ale na pewno nie z rózowym) podświtliła się deska. Zwarłem czarny z różowym - spaliłem bezpiecznik od podświetlenia.
Także myślę że owo 220 - 480 złotych to pic na muchy. Mnie nie zalezy na regulacji a na trwałym zminejszeniu natężenia (kostka z potencjometrem). Będę nad tym pracował. Jak ktoś by coś wyciągnął z serwsu lub miał wersje o+ i sprawdził co daje na wyjściu ów potencjometr do regulacji byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
p.s. Tak przy okazji, mam niefabryczy alarm, montowany w dniu zakupu przez ASO. Centralka leżała luzem na kablach pod osłoną razem z przekaźnikami . A już się zastanawiałem co tak "wali" w kolumnie kierowniczej...... Niektózy nie powinni być ASO!!!

AUTOR WĄTKU
topic
 

10 sie 2008 19:54

boe6666 napisał(a):Witam. Wszystkich. W Wersjach C i C+ do regulacji podswitelnia dochodzi kostka 3 przewodowa. Do niej wchodzi kostka zwierająca wszystkie 3 kable. Moim zdaniem wystarczy tam dać odpowieni potencjometr. Dałem 1kOhm, niestety nic się nie ścieciło. Zwarłem Czarny z czerwonym (nie pamiętam, ale na pewno nie z rózowym) podświtliła się deska. Zwarłem czarny z różowym - spaliłem bezpiecznik od podświetlenia.
Także myślę że owo 220 - 480 złotych to pic na muchy. Mnie nie zalezy na regulacji a na trwałym zminejszeniu natężenia (kostka z potencjometrem). Będę nad tym pracował. Jak ktoś by coś wyciągnął z serwsu lub miał wersje o+ i sprawdził co daje na wyjściu ów potencjometr do regulacji byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
p.s. Tak przy okazji, mam niefabryczy alarm, montowany w dniu zakupu przez ASO. Centralka leżała luzem na kablach pod osłoną razem z przekaźnikami . A już się zastanawiałem co tak "wali" w kolumnie kierowniczej...... Niektózy nie powinni być ASO!!!




... nio ładnie ale rezystorem za dużo nie zdziałasz :) , jest to trochę bardziej skomplikowane ale koszty elementów mieszczą się w granicach 20 złotych najdroższy element to tranzystot M-FET typu N i drajwer do feta . Działa to w ten sposób że potenciometrem ustawiasz napiecie na komparatorze drajwera a ten daje impulsy na bramkę M-Fet i jego wyjsciu dostajesz napięcie od 0V do 8V (0V - swięci decha na całego , 8V swieci z najmniejszym natężeniem). Temat tych trzech przewodów to masz czary 0V , szary lub czerwony to wyjscie z M-fet , różowy zasilanie 12V(więc spalenie bezpiecznika na mur)

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

10 sie 2008 20:46

A naszkicowałbyś jakiś schemacik ? czyli w tej zastępczej kostce jest taki układ ? bo mierzac ją miernikiem na wszystkich pinach jest zwarcie.
Czyli jakby podac 8V na na kabel szary - 8v względem czarnego 0v to by było najmnijesze podswietlenie ?
Jakbyś dał radę ten schemat to byłbym wdzięczny.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

10 sie 2008 21:42

Zamiast oryginału powinien pasować bezstopniowy regulator prędkości dmuchawy od Poloneza - H165 firmy Hybryd.
Pochodzi sprzed kilkunastu lat, ale przed ok. dwoma laty dawało się kupić za ok 40 zł.

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

12 sie 2008 15:13

Ja mam cały czas na minimum - w nocy jest przyjemne a wdzień mam białe zegary.

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

17 sie 2008 12:41

Naprawdę nikt nie może naszkicować schematu ? Bardzo bym prosił - byłoby to fajne proste i tanie rozwiązanie dla wersji o i o+. Moduł bowiem kosztuje coś koło 250 netto + instalacja ASO

AUTOR WĄTKU
topic
 

17 sie 2008 13:14

boe6666 napisał(a):Naprawdę nikt nie może naszkicować schematu ? Bardzo bym prosił - byłoby to fajne proste i tanie rozwiązanie dla wersji o i o+. Moduł bowiem kosztuje coś koło 250 netto + instalacja ASO


... nio jak znajdę troszkę czasu :) , to strzelę schemacik, narazie wakację i odpoczynek od projektowania :P

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

07 wrz 2008 21:35

<span>topic</span> napisał(a):nio jak znajdę troszkę czasu Smile , to strzelę schemacik

Widzę, że u Ciebie krucho z czasem :(
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
topic
 

07 wrz 2008 22:19

Marco napisał(a):
<span>topic</span> napisał(a):nio jak znajdę troszkę czasu Smile , to strzelę schemacik

Widzę, że u Ciebie krucho z czasem :(


...link ze schematem blokowym masz niżej, teraz ciężko żebym coś wyrysował bo teraz Hiszpania a przyszły tydzień Chiny więc proszę cierpliwości. No fakt z czasem w dzisiejszych czasach ciężko.. :o

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c5 ... 8ecfb.html

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

09 wrz 2008 12:41

Widzę, że podróżnik z Ciebie. Dzięki za schemacik.

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

23 wrz 2008 20:39

ten schemat jest trochu za mały. Mógłby ktoś go przekształcić na coś konkretnego w sensie spisu elementów itp.

AUTOR WĄTKU
darkdream
 

20 lis 2008 23:01

witam
mam wersje comfort plus i mam pytanko czy da się dorobić ściemnianie zegarów??
niby się przyzwyczaiłem do tego dającego po oczach światła ale nie lobię jak coś w szybach mi się odbija :-)
Pozdr

AUTOR WĄTKU
kanciak2
 

21 lis 2008 00:06

A mi tam się podoba. W czasie jazdy patrzę na drogę a nie zegary oglądam :) Zresztą dość oryginalny kolor :D

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

21 lis 2008 08:47

Darkdream - da sie dorobić, ja zamontowałęm w ASO (też mam C+) i kosztowało mnie to trochę ponad 200 PLN. Ale warto.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
darkdream
 

21 lis 2008 16:19

pioter napisał(a):Darkdream - da sie dorobić, ja zamontowałęm w ASO (też mam C+) i kosztowało mnie to trochę ponad 200 PLN. Ale warto.


dzeki za info :-)
niestety moja teraz w warsztacie trochę rozbita :-/ wiec przy okazji im powiem aby coś takiego mi założyli :-)

Pozdr

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

21 lis 2008 19:22

jeśli dadzą radę
nie wszystkie serwisy to robią
niektóre nawet nie wiedzą że tak się da
no i w gra wchodzi jeszcze czas realizacji
bo to nie zawsze jest tak hop siup :P

AUTOR WĄTKU
autokia
 

Re: Regulacja podświetlenia zegarów

26 sie 2009 14:33

Przesyłam linka do zestawu regulacji oświetlenia:
http://kia.auto.pl/zestaw-regulacji-pod ... p-762.html

W komplecie z panelkiem, który trzeba wymienić.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl