Regulacja podświetlenia zegarów

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
adam
 

Regulacja podświetlenia zegarów

18 wrz 2007 17:00

Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o regulacji podświetlenia zegarów?
Oglądałem w salonie model Ceed-a i muszę stwierdzić że dosyć przeszkadza mi ten jaskrawy kolor podświetlenia. Nie wiem jak jest w czasie jazdy a szczególnie w nocy, ale powinno być jeszcze gorzej.
Czy regulacja dostępna od wersji Optimum coś daje? W jakim zakresie można regulować to podświetlenie? Czy reguluje się tylko podświetlenie zegarów czy także konsoli komputera?

Idzie jesień i jest coraz wcześniej ciemno, więc chyba umówię się na jazdę próbną, ale tak po zmierzchu by obejrzeć czy w czasie jazdy będzie mnie denerwować to podświetlenie.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 14:08 przez adam, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
zjk
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 wrz 2007 22:53
Lokalizacja: mazowieckie

18 wrz 2007 17:05

taa, zupełnie tego wyłączyć się nie da w przeciwieństwie do komputera i przyznam szczerze, że bardziej mi leży kolorek zastosowany w I30.

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

AUTOR WĄTKU
adam
 

18 wrz 2007 17:14

MuszĂŞ przyznaĂŚ, Âże takÂże wole zegary i30 i moÂżna by to dodaĂŚ do tematu "Co moÂżna poprawiĂŚ w Cee'dzie".
OprĂłcz zegarĂłw to moÂżna siĂŞ przyczepiĂŚ jeszcze, Âże nie ma caÂłkiem dowolnego sposobu dobierania wyposaÂżenia, ale to juÂż inny temat.

Czekam na opinie uÂżytkownikĂłw jak oceniajÂą to podÂświetlenia zegarĂłw w czasie jazdy, bardzo rozprasza czy teÂż to tylko chwilowe odczucie zwiÂązane z "innymi" zegarami niÂż w innych samochodach i po pewnym czasie juÂż siĂŞ na to nie zwraca uwagi.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 14:25 przez adam, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
kostel
 

18 wrz 2007 18:01

W sprawie regulacji zegarów i panela komputera pokładowego


odp.
ta funkcja dostępna jest w wersjach: optimum i optimum + po lewej stronie za kierownicą :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 wrz 2007 18:08

mnie to nie rozprasza w nocy niezauwazam
w poprzednim bardziej aucie mi przeszkadzało
komp całego mozna wyłączyć podswietleenie sprawdxzałem w nocy -czy tak czy tak nie prrzeszkadza mi
a i30 jakie ma?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
j@mal
 

18 wrz 2007 18:31

W i30 jest niebieskie podświetlenie zegarów

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

18 wrz 2007 18:48

spokojnie można wyregulować odpowiednie natężenie oświetlenia. Nie ma problemu z jazdą nocną. Bez regulacji i owszem, są jaskrawe i trochę " oślepiają" fakt.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 wrz 2007 19:12

może poprostu ja wyregulowałem sobie od ręki i cześc nie zwracam na to uwagi
tyle
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
wilam
 

19 wrz 2007 07:39

Mi osobiście w czasie jazdy nocą nie przeszkadza, ale zawsze wyłączam podświetlenie komputera.

Co do I30 to fakt ma ładny kolor podświetlenia, ale w cee'dzie za to zegary są bardziej czytelne.

AUTOR WĄTKU
adam
 

19 wrz 2007 22:41

No dobrze wiem już że da się regulować podswietlenie zegarów (szkoda tylko że jest to możliwe od wersji Optimum) i w czasie jazdy nie jest to bardzo przeszkadzające.. Wiem że można wyłączyć podświetlenie konsoli ale czy taka możliwość także dotyczy ekranu konsoli klimatyzacji automatycznej?
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 14:27 przez adam, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

19 wrz 2007 23:09

nie,

tylko ekran komputera wylaczysz. Swoja droga - regulacja natezenia to dobra sprawa

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
adam
 

19 wrz 2007 23:23

No proszę i dzięki forum mam prościej trochę z decyzją.
Od jakiegoś czasu borykam się z wyborem wersji. Mam zamiar wybrać Comfort + lub Optimum. W wersji Optimum mam kilka dodatków (także właśnie omawiana regulacja podświetlenia) ale skoro już Optimum to zastanawiałem się czy także nie warto dopłacić do klimy automatycznej. Tu 1500 zł dopłaty plus 1000 zł za klimę i robi się 2500 zł niby mała dopłata ale jednak.

Jak nadejdzie odpowiedni czas to dzięki temu forum widze że chyba wybiorę Optimum z klimatyzacją manualną (wcześniej na forum był także temat czy właśnie taką klimatyzację warto brać).

Dzięki wszystkim za odpowiedzi w temacie podświetlenia.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 14:30 przez adam, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

19 wrz 2007 23:27

w razie jakbys jednak wysuplal jakas dodatkowa kase to zamiast auto-klimy pomysl o ESP. Bardziej przydatne dla Ĺźycia

:)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
adam
 

19 wrz 2007 23:34

Pomyśle ale znowu mi się zamiast mniej robi więcej „niewiadomych” i jak tak dalej pójdzie to będę wybierał przez rok wersję wyposażenia bo niestety kasa jest ograniczona a w totka jakoś nie mogę trafić.
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 14:31 przez adam, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

20 wrz 2007 00:17

Przestań grać w totka, a i kasa się znajdzie :wink:

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

20 wrz 2007 07:16

Co jak co, dla bezpieczenstwa czyli ESP to wg mnie warto nawet jakas pozyczke wziac jesli auto za gotowke kupujemy. Jesli na kredyt to juz w ogole nie ma sie nad czym zastanawiac - 2 tys wiecej w kredycie tak strasznie wysokosci raty nie zmienia , a czlowiek spokojniejszy bedzie o siebie i rodzinke wieziona autem (a to wg mnie jest bezcenne).

AUTOR WĄTKU
masiu
 

20 wrz 2007 07:24

co do tematu - podświetlenie wg mnie regulacja jest ok płynna w wystarczającym zakresie - mała rzecz a cieszy :)
Ostatnio edytowano 17 paź 2007 08:27 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
starczek
 

20 wrz 2007 08:59

A wg mnie podświetlenie jest niedostosowane do krajów, gdzie obowiązują światła cały dzień. Po włączeniu świateł mijania całe podświetlenie kokpitu jest przygaszane. MoĹźna oczywiście sobie podkręcić na maksa i wtedy jest ok, ale wieczorem znów musiałbym sobie przyciemnić. Za taką "automatykę" to ja dziękuję...

AUTOR WĄTKU
masiu
 

20 wrz 2007 09:07

Nawet jak w dzień dasz na maxa to i tak to nie jest to. Efektownie to wygląda tylko po zmierzchu. Ja mam ustawione tak żeby wieczorem było ok :D
Ostatnio edytowano 17 paź 2007 08:28 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
less
 

20 wrz 2007 17:25

gbear napisał(a):w razie jakbys jednak wysuplal jakas dodatkowa kase to zamiast auto-klimy pomysl o ESP. Bardziej przydatne dla Ĺźycia

:)

pzdr

do życia (przeżycia) bardziej ESP, choć do życia codziennego raczej jednak klima automatyczne.
BTW mam i to i to :D

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl