Wersja comfort plus vs optimum

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

11 gru 2008 13:45

<span>lukaszd</span> napisał(a):a Ty masz benzyniaka czy ropke?

benzin flow through my vains
CVVT to benz 1,4; 1,6 - 2,0 to DOHC
CRDi -diezel,
bo chyba skąd to pytanie

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 13:50

tak dokładnie z Twojego opisu autka pytanie:)

i jak, ile już przejechałeś. jak się bryka sprawuje? mam nadzieje że bezproblemowo. czemu benzynka a nie ropa?

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

11 gru 2008 13:59

rsimon napisał(a):nie zgadzam się z wami w sprawie światł przeciw mgielnych
one na co dzień nie mają być używane i fakt nie dają większej widoczności wprzód bo nie do dego zostały zaprojektowane
sprawdzaliście kiedyś ich działanie w konkretnej mgle :?:


Tak, sprawdzałem w mleku nie raz - moim zdaniem g.wno dają.

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

11 gru 2008 14:02

jakieś 7,5kilo od czerwca, bezproblemowo - tylko ręczy będę miał do podciągnięcia - ale to normalka
czemu benzyna?...bo:
1. robię jakies 15kilo rocznie i ropniak zwrócił by mi się w 10-tym roku, a tak długo nie zamierzam jeździć tym autem
2. bardziej pasuje mi charakterystyka silnika benzynowego

jeśli chodzi o twoje pytanie celowałbym na pewno w optimum lub nawet opimum +.
ale to twoja decyzja

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 14:07

no, to co u Ciebie jest nr 1 także i u mnie jest. co do nr 2 sprawdzę jak odpalę:)

chyba będzie optimum;) + może automatyczna klima

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 gru 2008 14:15

jak odpalisz i naciśniesz ... możesz się zdziwić :twisted:
ja akurat wybrałem ropniaka trochę z przekory trochę z ciekawości ( zawsze była benzyna). Podobnie jak rsimon kulam jakieś 18 tys rocznie, ale nie kierowałem się tym czy mi się zwróci. Po prostu to była miłość od pierwszego wejrzenia.
I tak wybór należy do Ciebie.


Ps. różnica w cenie benz/diesel akurat nie jest taka szokująca jak w innych markach.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

11 gru 2008 14:27

ceed był zakupem ekonomiczym, na miarę moich chwilowych możliwości, oraz konieczności posiadania pojazdu w bardzo szybkim czasie (2 tyg.)
oczywiście jest to bardzo ładne i udane autko, które mi się bardzo podoba i był to świadomy wybór
ale w przyszłości będę celował land rovera discovery lub coś podobnego
na dzień dzisiejszy mam inne priorytety

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 14:35

hehe mój szefo ma land rovera range rovera prosto z salonu, jest piękny duży i w ogóle:) no ale kosztował ich z 250 tys:) a tyle nie mogę/nie mam wydać na autko hehe

kia jak na razie daje radę:) później może jakiś SUV (outlander?)

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 gru 2008 14:44

Qrde, wszyscy SUVy chcą kupować :? to gdzie ten kryzys? :twisted:

AUTOR WĄTKU
zurek
 

11 gru 2008 15:02

Ja też się wahałem pomiędzy Sportige`m i Ceed`em ale wybrałem Seed`a ,oczywiście w wersji optimum.
Zawsze chciałem mieć radio z USB :)

Polecam OPTIMUM.
Ostatnio edytowano 11 gru 2008 15:27 przez zurek, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

11 gru 2008 15:04

lr discovery to nie suv, ale mniejsza o to

wracając, bo wcześniej nie przeczytałem
<span>zajcol</span> napisał(a):Tak, sprawdzałem w mleku nie raz - moim zdaniem g.wno dają.

ale od strony kierowcy ceeda czy z naprzeciwka
podaj mi przykład auta które ma twoim zdaniem zajefajne przeciwmgielne i kosztuje do 70-80kilo (dla uproszczenia inny kompakt)
Ostatnio edytowano 11 gru 2008 15:06 przez rsimon, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 15:05

ale to dopiero za parę lat:) najpierw kombi hehe

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

11 gru 2008 15:47

rsimon napisał(a):
<span>zajcol</span> napisał(a):Tak, sprawdzaÂłem w mleku nie raz - moim zdaniem g.wno dajÂą.

ale od strony kierowcy ceeda czy z naprzeciwka
podaj mi przykÂład auta ktĂłre ma twoim zdaniem zajefajne przeciwmgielne i kosztuje do 70-80kilo (dla uproszczenia inny kompakt)


Oczywiscie od strony kierowcy. Z naprzeciwka? Nie bardzo nawet wiem o co ci chodzi... Jako being seen lights znacznie wiecej daja przeciez swiatla mijania. Teoria jest taka ze jak sa nizej umieszczone i nizej swieca, to samooslepienie jest niwelowane i widac wiecej. W prakryce jak jest mleko to i tak d*** ;-)

Co do innych przeciwmgielnych - w Lancerze '2006 dawaly troszke wiecej, w mojej alfie 147 chyba tez (chociaz ta akurat wykraczaÂła znacznie poza zalozone ograniczenie 80tys).

Dodam tylko, Âże kierowcy czĂŞsto przy pierwszym zetkniĂŞciu z przeciwmgielnymi przezywaja rozczarowanie. Wydaje im sie, ze mgla bedzie z nimi niestraszna, a to bzdura - generalnie swiatla te daja niewiele. Dla mnie wszystkie ktore sprawdzalem sa mniej wiecej g.wniane

pozdrawiam;-)

AUTOR WĄTKU
Slaweg
 

11 gru 2008 16:05

Tez mialem ten dylemat :) Wybralem Optimum z autoklima. Felgi mozna kupic gdzies indziej o wiele taniej. Autoklima fajna rzeczy, nie musisz myslec o jej ustawieniach. USB tez sie sprawdza jak najbardziej :) Elektryczne szyby chociaz z przodu sprawdzaja sie w miescie, jak gdzies podjechac cos odebrac lub podac. Jesli chodzi o silnik to wybralem 1.6 benzyne, bo nie robie duzego kilometrazu rocznie (ok.10000 km) a poza tym z tego co wiem i z tego co czytalem i sie dowiadywalem nowoczesne turbodiesle wymagaja specjalnego traktowania. Musza miec dobre paliwko, a ropa idzie w gore, serwis jest drozszy, a jesli nie robisz ponad 15000 km rocznie to nie robi roznicy to czy przeglad ma byc co 15000 (benzyna) czy co 20000 (diesel), przeglad ma byc robiony i tak co rok.
Takze jesli chodzi o trubosprezarke ona musi byc odpowiednio uzywana, a ja jezdze na krociutkie dystansy, a to nie jest zdrowe dla sprezarki w dieslu. To chyba na tyle :)

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

11 gru 2008 16:45

<span>zajcol</span> napisał(a):Oczywiscie od strony kierowcy. Z naprzeciwka? Nie bardzo nawet wiem o co ci chodzi...

głównym zadaniem świateł przciwmgielnych jest ostrzeganie innych że w tym miejścu jest auto, tzn ma cię widzieć ten jadący z naprzciwka (przed tobą) we mgle im więcej światła, tym bardziej się oślepiasz, dlatego zamontowane są tak niska i jedynie poprawiają widzialność trochę po bokach i przed samym autem, bywałem już w takich mgłach że samochody które nie miały przeciw mgielnych widzałem w odległości 5-7m przed maską :!: , na szczęście na innym pasie, auta z włączonymi przeciwmgielnymi widzaiłem z 20m

<span>Slaweg</span> napisał(a):Felgi mozna kupic gdzies indziej o wiele taniej

o bardzo wiele taniej, nawet samym salonie ale nie firmowane logiem kia
felgi alu w cenniku stoją 1,5 kilo, ale jak kupujesz na alu to nie dostajesz stalówek i kołpaków (400+100/szt) i wychodzi 3,5kilo - ato już dużo za dużo

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 20:48

ok, a ma ktoś jakąś propozycję na alu felgi do wersji optimum? czego używacie?

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: Wersja comfort plus vs optimum

11 gru 2008 21:05

lukaszd napisał(a):... czy czujnik poziomu płynu w spryskiwaczach...

Opcja klimatyzacji automatycznej, przegroda z siatki za tylnymi siedzeniami, regulacja podświetlenia zegarów, to przeważyło za Optimum w moim wypadku. USB i podświetlane lusterka w kabinie to też miłe dodatki.
Przeciwko Optimum + były oprócz pieniędzy - niepotrzebne mi koła 16" (taki dziwny jestem :wink: ) i podgrzewane fotele - nie lubię :roll: .
Na alu masz czas do wiosny, jak ja. Myślałem jednak nad http://www.dotz-wheels.co.uk/DOTZ_sh_w.htm, lub ich czarną odmianą http://www.dotz-wheels.co.uk/DOTZ_sh.htm.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 21:21

dzięki za podpowiedź co do wersji i felg

http://www.ceneo.pl/255082 czy takie coś będzie pasowało? dobre są te wszystkie wymiary?

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

11 gru 2008 21:25

Wiem tylko ze prawdopodobnie pierścień dystansowy i długość śrub jest ważna. Pozostałe wymiary OK.
(ET 47, chociaż na forum ktoś założył 40 z powodzeniem, ale...? Nie znam się.)
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

11 gru 2008 22:27

rsimon napisał(a): bywałem już w takich mgłach że samochody które nie miały przeciw mgielnych widzałem w odległości 5-7m przed maską :!: , na szczęście na innym pasie, auta z włączonymi przeciwmgielnymi widzaiłem z 20m


W nocy? Z 5-7 m? No coz, w takiej mgle nie daloby sie jechac w ogole, wiec po co zmyslasz?

Co do glownego watku + bierz najdrozsza wersje na jaka cie stac. Potem nie bedziesz zalowal ze oszczedziles...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl