Wersja comfort plus vs optimum

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

Wersja comfort plus vs optimum

11 gru 2008 09:58

Witam, zastanawiam siê nad wyborem wersji Kia Cee's SW - w katalogu s¹ wymienione ró¿nice, ok. Zastanawiam siê czy warto dop³aciÌ te 1500 pln i mieÌ œwiat³a przeciwmgielne, czy czujnik poziomu p³ynu w spryskiwaczach itp czy to zbêdny wydatek i kupiÌ sobie za to coœ innego? (esp, alarm, czujniki bêdê mia³ - bo taka promocja modeli z 2008r).

bĂŞdĂŞ wdziĂŞczny za porady

PS.
Dzisiaj na ulicach Wawy natkn¹³em siê na dwie Kia Cee'd SW - s¹ piêkne, no co tu du¿o gadaÌ hehe

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 gru 2008 10:16

jeśli zastanawiasz się w co wsadzić pieniążki to powiem ci że na bezpieczeństwie nie oszczędzaj ! ESP to podstawa ( sam nie mam :wink: teraz żałuję ). Światła przeciwmgielne ładnie wyglądają ale dają niewiele ( kierującemu - tyle że jesteś bardziej widoczny dla innych. Wiem bo mam :)

tyle ode mnie - pozdrawiam
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 10:22

No no, dlatego wybieram tylko w wersjach, które mają esp bo wiem że to dobre i przydatne. Przeciwmgielnych nigdy nie miałem i nie używałem (przednich) a tylne są chyba fabrycznie montowane, prawda? A to bardziej jest wykorzystywane

AUTOR WĄTKU
sevi
 

11 gru 2008 10:22

Cedziarka ze światłami przeciwmgielnymi fajnie się prezentuje ale podobno świecą nie najlepiej a co do wskażnika poziomu płynu spryskiwaczy to nigdy nie miałem czegoś podobnego i nie uważam to za konieczność.
W wersji Opti bedziesz miał klamki w kolorze nadwozia i inną gałkę zmiany biegów ale to mozna akurat zmienić nawet na lepszą.

Zainwestuj w ESP, alarm i czujniki.

AUTOR WĄTKU
lancer
 

11 gru 2008 10:35

Miałem podobny dylrmat ale znalazłem dodatkowe środki i wybrałem wersje Optimum Plus z autoklimą. Jestem zadowolony z wyboru, co do ESP to przydałby się ale go nie mam pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 11:01

nie no, esp, czujniki i alarm jak już napisałem, są w zestawie jako promocja wyprzedaży modeli z 2008 r wiec biorę:)

a co do środków i wyboru optimum + to pewnie by się kasa znalazła ale nie chcę tyle wydawać. a w ogóle najpierw chciałem lancera sedana nowego za ok. 70 tys i pewnie sobie bym kupił ale za ładnie autko wygląda a tam gdzie się chce przeprowadzić nie ma parkingów strzeżonych i bym bał sie że mi ktoś go ukradnie...:)

AUTOR WĄTKU
lancer
 

11 gru 2008 11:38

Kolego każde autko mogą ukraść ! Powiem tak 11 lat użytkowałem Lancera i nie miałem z nim najmniejszego problemu. Jeździł świetnie do chwili swojej śmierci ( wypadek )! Zanim kupiłem Ceeda to odwiedziłem w pierwszej kolejności salom Mitsubishi i chciałem kupić kolejnego Lancera ale....
i tu pojawiły się schody bo chciałem mieć diesla ,stylistyka przedu mi nie przypadła do gustu itd
Staneło na tym iż od 21.10.2008 jeżdze Pięknym Czarnym Ceddem SW w dieslu oraz Full Opcji i jestem zadowolony.
08.12.2008 minoł mi pierwszy 1000 km bezawaryjnie oby tak dalej pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
Daru
 

11 gru 2008 11:47

Z tym dopłacaniem to zawsze można by to i to dokupić i tym sposobem by sie spora sumka uzbierała. Comfort + posiada to co jest niezbędne w nowoczesnym aucie. Od ciebie zależy czy warto dopłacić te 1500 zł. Dziś pewnie bym dopłacił bo w cenie lipcowej C+ miałbym pewnie optimum z ESP. Ale nie mogłem tyle czekać wiec mam C+. Inna sprawa to silnik. Napewno warto wybrać CRDi bo żadne wyposarzenie nie będzie dobre jeśli będziesz miał silnik który nie spełni twoich oczekiwań. Dla oponentów diesli dodam że dziś 90 % użytkowników nie kupuje ich dla oszczędności a dla dużych momentów obrotowych które powodują że jazda jest przyjemnością. Wg mnie warto wybrać diesla w C+ niż full wypas w benzynie za podobną kasę.

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 11:55

no ja kupie sobie benzynkę bo jakoś nie jeżdżę dużo, większość w trasie więc nie będę dużo spalał:) a ropka coraz bardziej droższa od benzyny (no kilka groszy ale zawsze była tańsza)

sevi, jak Ci się sprawuje benzynka? porównywałeś z ropsztylkiem?

no ale jeszcze zobaczę na jeździe testowej, postaram się pojeździć tym i tym

AUTOR WĄTKU
Daru
 

11 gru 2008 12:22

Dlatego piszę ze niewiele osób wybiera diesla ze wzgledu na oszczedności - chodzi głownie o wrażenia z jazdy. Diesel 1.6 w porównaniu do benzynki 1.6 jest znacznie dynamiczniejszy, mniej pali, cichszy.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

11 gru 2008 12:37

nie zgadzam się z wami w sprawie światł przeciw mgielnych
one na co dzień nie mają być używane i fakt nie dają większej widoczności wprzód bo nie do dego zostały zaprojektowane
sprawdzaliście kiedyś ich działanie w konkretnej mgle :?:
poszerzają widoczność na boki i do przodu blisko auta i to się sprawdza we mgle
jakby dawały do przodu ostro to osoba z naprzeciwka niewiele by widziała
we mgle z naprzeciwka mają być widoczne jako punkciki, bo normalne mogą się rozmazać i być niewidoczne
światła przeciwmgielne nie są do jazdy w normalnych warunkach, nawet w nocy diabloo
a większość matołów używa ich jako dodakowego oświetlenia i marudzi że są słabe - tak ma być, bo to lepszy design, tylko funkcja bezpieczeństwa w mglistych warunkach pogodowych diabloo

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

11 gru 2008 12:39

<span>rsimon</span> napisał(a):tak ma być, bo to lepszy design

miało być "tak ma być, bo to nie lepszy design

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 12:53

rsimon ja jestem świadomy ze to jest tylko do jazdy we mgle, ale sam widziałem np wczoraj w wawie przy zerowej mgle ze 3 samochody które miały włączone te lampy;/ no ale bywa:)

a Ty masz benzyniaka czy ropke?

teraz mam opelka 12letniego 1,6 l benzynke i jestem zadowolony z jego osiągów, nie jeżdżę jakoś agresywnie, ot taki spokojny użytkownik gierkówki :) i benzynka starczy.

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

Re: Wersja comfort plus vs optimum

11 gru 2008 13:05

lukaszd napisał(a):Witam, zastanawiam się nad wyborem wersji Kia Cee's SW - w katalogu są wymienione różnice, ok. Zastanawiam się czy warto dopłacić te 1500 pln i mieć światła przeciwmgielne, czy czujnik poziomu płynu w spryskiwaczach itp czy to zbędny wydatek i kupić sobie za to coś innego? (esp, alarm, czujniki będę miał - bo taka promocja modeli z 2008r).

będę wdzięczny za porady

PS.
Dzisiaj na ulicach Wawy natknąłem się na dwie Kia Cee'd SW - są piękne, no co tu dużo gadać hehe


miałem podobny dylemat, ale ze względu na światła przeciwmgielne które wg mnie zupełnie zmieniają wygląd auta (tak jak alufelgi) oraz regulację podświetlania zegarów wybrałem Optimum. Można się jeszcze zastanowić czy potrzebne będzie ci wejście USB czy autoklima.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

11 gru 2008 13:12

Wskaźnik poziomu płynu tez się przydaje. Ostatni mknąłem z Olsztyna do Elbląga w brudnej chlapie i dzięki kontrolce wiedziałem, że muszę już zjechac na stację benzynowa i dolać płynu. Przy jeździe na trasie w tak ch...wej pogodzie jak późna jesień-wczesna wiosna nagły brak płynu do spryskiwaczy nie należy do miłych niespodzianek :)

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 13:13

a w czym lepsza jest autoklima od manualnej? jakoś super użytkownikiem klimatyzacji nie jestem:)

a co do usb to chcę to bo ipoda bym sobie na pewno podłączył do radyjka.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 gru 2008 13:16

bierz wersję optimum ( masz światła,USB + to co wynegocjowałeś )
Autoklima fajna rzecz ale się obejdziesz.
Zainwestuj w alusy i smaruj po drogach
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

11 gru 2008 13:18

lukaszd napisał(a):a w czym lepsza jest autoklima od manualnej? jakoś super użytkownikiem klimatyzacji nie jestem:)

a co do usb to chcę to bo ipoda bym sobie na pewno podłączył do radyjka.


to musisz kupić Optimum

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 gru 2008 13:18

<span>lukaszd</span> napisał(a):a w czym lepsza jest autoklima od manualnej?

oj .... w automatyzmie :twisted:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 13:32

hehe:) dzięki.

alusy się zastanawiam ale to pewnie w 2009 jakoś w środku bo teraz trochę wydatków będzie;)

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl