Wersja comfort plus vs optimum

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lukaszd
 

11 gru 2008 22:36

hehe, dzięki za info. tak zrobię prawie na pewno, zastanawiam się jeszcze nad tą automatyczna klimą czy mi się przyda...

co do felg na opony 15 - mógłby ktoś podać obowiązujące rozmiary?:) rozmiar: 6,5x15, rozstaw: 5x114,3, ET: 48. takie coś by pasowało?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 gru 2008 22:56

<span>kotin</span> napisał(a):Myślałem jednak nad http://www.dotz-wheels.co.uk/DOTZ_sh_w.htm, lub ich czarną odmianą http://www.dotz-wheels.co.uk/DOTZ_sh.htm.

jak chcesz zobaczyć założone polecam moja galerię :oops:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

12 gru 2008 09:50

<span>zajcol</span> napisał(a):W nocy? Z 5-7 m? No coz, w takiej mgle nie daloby sie jechac w ogole, wiec po co zmyslasz?

Nie zmyślam!!! Było to chyba 2 lata temu marcową nocą (między 00:00 a 02:00) na południowych obrzeżach Wrocławia, miałem włamanie do ciężarówki pod firmą i musiałem jechać, były momenty że kolega szedł przed samochodem i pokazywał mi gdzie mam jechać. Cała ta sytuacja niebardzo mi pasowała bo następnego dnia wstawałem o 04:30 i 900km do Austrii na narty.
Żeby było ciekawiej to największą jak do tej pory mgłę spotkałem właśnie wtedy na nartach na stoku. Nie widziałem czubków nart, pojawiła się nagle i nie mogliśmy wiele zrobić do pierwszego schroniska/restauracji było ok 150m. Nie bardzo wiadomo było tylko w którą stronę jechać, skończyło się to wybiciem prawego barku.

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

12 gru 2008 19:27

George napisał(a):...
jak chcesz zobaczyć założone polecam moja galerię :oops:

Podziwiałem :roll: good .
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
motto
 

18 sty 2009 12:56

George napisał(a):jeśli zastanawiasz się w co wsadzić pieniążki to powiem ci że na bezpieczeństwie nie oszczędzaj ! ESP to podstawa ( sam nie mam :wink: teraz żałuję ). Światła przeciwmgielne ładnie wyglądają ale dają niewiele ( kierującemu - tyle że jesteś bardziej widoczny dla innych. Wiem bo mam :)

ESP nie nie nie i jeszcze raz nie. Jakbym mógł wziąłbym auto bez ABS nawet, ale niestety się nie dało.
Przeciwmgielne nic nie dają? Jak trafisz na prawdziwą mglę, albo na śnieżycę, to zrozumiesz. Tak w normalnych warunkach nie dają wiele, ale jak wracałem nocą z Zakopanego to mi życie uratowały (śnieg padał tak gęsto, że widać nic nie było praktycznie, a z przeciwmgielnymi dało się jechać...). Mi do pełni szczęścia (przy optimum) brakuje jeszcze czujnika deszczu i elektrycznie składanych lusterek (w to chyba auto dozbroję). Przydałyby się jeszcze spryskiwacze reflektorów, ale tego to chyba Kia nie oferuje.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

18 sty 2009 13:30

<span>motto</span> napisał(a):do pełni szczęścia (przy optimum) brakuje jeszcze czujnika deszczu i elektrycznie składanych lusterek

nawet w opt + w tej wersji silnika nie dają tych gadżetów,
"Pakiet Funkcjonalny : tempomat, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, czujnik deszczu,
składane lusterka zewnętrzne (niedostępne dla 1.4/1.6 DOHC, 1.6 90KM CRDI)" - z cennika
a esp to akurat się przydaje (zawsze można wyłączyć)
jak musisz każdy zakręt pokonywać uślizgami to trzeba było kupić jakąć tylnionapędówkę np. 20-letnie bmw
śmieszy mnie jak ktoś twierdzi że wszystkie te nowoczesne systemy to całe zło i to one powodują utratę panowania nad autem

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

18 sty 2009 14:02

<span>motto</span> napisał(a):ESP nie nie nie i jeszcze raz nie. Jakbym mógł wziąłbym auto bez ABS nawet, ale niestety się nie dało.

:o :? :o :?

<span>motto</span> napisał(a):Przeciwmgielne nic nie dają? Jak trafisz na prawdziwą mglę, albo na śnieżycę, to zrozumiesz.


co tu dużo rozumieć. Mgła już mnie spotkała i to nie jedna. Ostatnia w piątek. Mleko jak w mleczarni z przerwami na krystaliczny widok i znowu .... A te halogeny dają coś ( i fajnie że są ) ale bywają lepsze :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

18 sty 2009 14:45

przeciwmgielnych najczęściej używają kierowcy do oświetlenia drogi w mieście, co mnie bardzo irytuje gdy taki jegomość jedzie za mną lub z nad przeciwka w zwykłą, bezchmurną noc.
Dlatego tez uważam że ten wynalazek jest przydatny tylko i wyłącznie dla osób które mają trochę wyobraźni.
Ja osobiście takich bezmuzgów oślepiam długimi bądz przeciwmgielnym z tyłu ;] jak oni mnie, tak ja im :twisted:

AUTOR WĄTKU
zurek
 

18 sty 2009 18:21

<span>motto</span> napisał(a):ESP nie nie nie i jeszcze raz nie. Jakbym mógł wziąłbym auto bez ABS nawet, ale niestety się nie dało.


Hmmmmm no comments.

motto, strzelam, że twój poprzedni samochód to Golf II lub III.

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

18 sty 2009 23:47

zurek napisał(a):... strzelam, że twój poprzedni samochód to Golf II lub III.

E tam zaraz się domyślasz o koledze najgorszego :P Są ludzie którzy specjalnie kupują sobie Hiluksa z napędem na (lekki przecież) tył, żeby elektronika nie psuła im przyjemności z jazdy :twisted: Próbowałem kiedyś tym jeździć w zimie, ale jak dla mnie to więcej strachu niż przyjemności. ESP jednak też nie mam. Nie z wyboru. Z przypadku raczej. Na placu był mój Optimum z automatyczna klimą, a na egzemplarz z ESP bym długo czekał. Teraz już tego nie odkręcę. Trudno.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl