Wizualizacja czujników parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
MayDay
 

17 gru 2008 16:19

Ja na egzaminie cofaÂłem tylko na lusterka i egzaminator nic nie wspomniaÂł, Âże coÂś mu siĂŞ nie podobaÂło. Teraz tez korzystam tylko z lusterek i jakoÂś daje rade, szczegĂłlnie, Âże w Cee'd lusterka sÂą ogromne. Grzechem byÂłoby z nich nie skorzystaĂŚ. :twisted:

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

17 gru 2008 21:39

zdawanie egzaminu na prawko a życie to dwie różne rzeczy
więc jeśli egzaminator wymaga oglądać się do tyłu, to się oglądaj, ale ja preferuje patrzenie w lusterka bo i tak w nich widać wszystko co trzeba + czujniki które mówią w odpowiednim momencie dość ;)

AUTOR WĄTKU
abes
 

17 gru 2008 22:55

A ja z kolei dokładnie pamiętam, że egzamin składał się z dwóch części: placyku i masta. Manewr cofania, czy parkowania tyłem wykonywałem na placyku i w tym czasie egzaminator przebywał poza samochodem (więc nic mi nie mówił), a do tego parkowałem między słupkami (pachołkami), których nie sposób byłoby dostrzec patrząc przez tylną szybę - no bo niby skąd wiedzieć, że właśnie przejechało się wyimaginowaną linię między dwoma słupkami, skoro samych słupków przez szybę nie widać?
A na mieście to już tylko długa przed siebie i te nieszczęsne ruszenie ze świateł na "3" :lol: Ale zdałem za pierwszym razem 8-)

AUTOR WĄTKU
PiMo
 

18 gru 2008 09:23

<span>e2rdo</span> napisał(a):zdawanie egzaminu na prawko a życie to dwie różne rzeczy

Tak to niestety u nas wygląda:( Nawet same szkolenie, nie polega na tym by nauczyć jeździć autem, tylko by nauczyć zdać egzamin;p
A z tego co pamiętam, to na egzaminie nie można było się wychylić przez okno zobaczyć co i jak -> bezsens totalny! W ciężkch sytuacjach przecież się nawet drzwi otwiera by zlookać odległości. A najlepiej to mieć pomocnika;) Wtedy żadne czujniki nie są potrzebne;p

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

18 gru 2008 09:52

Co za kraj :o
Zdałem egzamin za pierwszym razem. W samochodzie czuję się pewnie. Generalnie żadnych problemów z manewrami.Jazda sprawia wielką przyjemność. Zastanawiam się tylko czy zdał bym egzamin w dzisiejszych realiach. Nie mówię tu o przepisach bo te musi znać każdy ale na placu było by ciekawie :twisted:
Z jednej strony jak widać na ulicach zachowania i niepewność "nowych" a z drugiej mam wrażenie że wytrawny kierowca miałby problemy z egzaminem praktycznym.
Miałbym oblać tylko dlatego że nie obracam sie przy cofaniu :evil:
A umiejętności ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
nero68
 

18 gru 2008 10:27

<span>George</span> napisał(a): mam wrażenie że wytrawny kierowca miałby problemy z egzaminem praktycznym

Oj miałby... Rok temu znajomy z 25 letnia praktyką oblał egzamin(punkty karne) nie wsiadając do samochodu. Nie potrafił pokazać gdzie jest zbiornik płynu hamulcowego albo płynu wspomagania kierownicy(nie pamiętam dokładnie). A zbiorniczek był schowany pod klapką tuz przy szybie. W corsie chyba tak jest. Normalnie szok :?

AUTOR WĄTKU
abes
 

18 gru 2008 11:09

Hahaha, ale absurd! Tak na miarę IV RP. Czy może III? Już się pogubiłem :roll:

AUTOR WĄTKU
nero68
 

18 gru 2008 11:23

Absurd absurdem, a WORDy maja sie dobrze. Ich kryzys nie dotyczy :lol:

AUTOR WĄTKU
PiMo
 

18 gru 2008 12:30

niestety;p Nie wiem, ci egzaminatorzy to chyba za półogów się mają;p kamery miały pomóc, ale wpierw trzeba ja włączyć;p zrobił się mały OT;/
Czujki mimo wszystko są pomocne, szczególnie gdy się jest samemu i nie ma kto pomóc.

AUTOR WĄTKU
nero68
 

18 gru 2008 13:26

<span>rsimon</span> napisał(a):pikający czujnik jest lepszy - o tyle że nie odbiera wyobraźni przy parkowaniu
no gdyby ten z wizualizacją był gdzieś fabrycznie wbudowany to jeszcze ale takie coś nie do końca pasujące do wystroju auta - nie pasi mi
a ten gadźet na lusterku wstecznym czyni to lusterko niepotrzebne bo już w nim nic nie widać i tak jest za małe
tak naprawdę powinno być to na wyświetlaczu kompa lub na podsufitce z tyłu.

Bez przesady. U mnie akurat wyświetlacz zajmuje tyci miejsca w gornej części lusterka i wcale nawet się w oczy nie rzuca. A do wystroju auta pasuje jak ulał, taka malutka wysepka podwieszona do sufitu :P
:? Napisałeś na podsufitce z tyłu? Toż przeca cały czas o tym mówimy :lol:

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

18 gru 2008 13:50

<span>nero68</span> napisał(a):Napisałeś na podsufitce z tyłu? Toż przeca cały czas o tym mówimy

chodziło mi o to badziewie nalejena na lusterko
jak kupowałem auto to proponowali mi takie coś, ale z montarzem z przodu na podszybiu, ale się nie zgodziłem, bo właśnie takie absolutnie nie pasuje do wystroju auta
mi starcza pikanie i wg mnie to lepsze rozwiązanie,
ale jak komuś pasuje inaczej,... bronić nie będę

AUTOR WĄTKU
nero68
 

18 gru 2008 14:05

<span>rsimon</span> napisał(a):chodziło mi o to badziewie nalejena na lusterko
jak kupowałem auto to proponowali mi takie coś, ale z montarzem z przodu na podszybiu, ale się nie zgodziłem, bo właśnie takie absolutnie nie pasuje do wystroju auta
mi starcza pikanie i wg mnie to lepsze rozwiązanie,
ale jak komuś pasuje inaczej,... bronić nie będę

To cos takiego w ogóle istnieje? :? Naklejane na lusterko. To faktycznie badziewie. Ciekawy jestem jak to wygląda a tym bardziej jak to działa? Ja mówiłem o wskaźniku na podsufitcez tyłu, tyle, że widać go w lusterku wstecznym. Teraz to w szoku jestem :lol: niech mi ktos pokaże to cudo z lusterka :D

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

18 gru 2008 14:17

<span>Gizmo121</span> napisał(a):http://www.allegro.pl/item498618981_czujnik_cofania_parkowania_8_sensorow_lusterko.html

o to mi chodzi
trzeba czytać od początku, a nie wyrywać z kontekstu
tu jest nie tyle co naklejka ile całe lustro z jakimi sensorami - strasznie to wygląda

AUTOR WĄTKU
abes
 

18 gru 2008 17:06

Dobra, nie ma co się rozwodzić nad czymś, czego się nie ma ;-) Tak się składa, że mam na podszybiu zamontowany wyświetlacz, który jest przewidziany właśnie NA lusterko. Działa, jak należy, wygląda normalnie, a w zasadzie to w ogóle nie wygląda, bo dopóki nie zapnę wstecznego, to w ogóle nie rzuca się w oczy. A jak już się rzuci, to śmiem twierdzić, że wygląda bardzo dobrze :D I do tego zamontowany jest w tym samym polu widzenia, co lewe wsteczne, więc mogę jednocześnie obserwować lusterko (ale tylko lewe) i wyświetlacz.
Fotki w galerii.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

18 gru 2008 20:38

<span>abes</span> napisał(a):Fotki w galerii.

widziałem fotki i dla mnie to nie wygląda - zalatuje tandetą z allegro
mnie się nie podoba - zdecydowanie powinno być wbudowane fabrycznie w konsolę albo wcale
ale oczywiście są gusta i gusta

AUTOR WĄTKU
abes
 

19 gru 2008 22:37

Wiesz, są tacy, którym sposób wykończenia np. boczków drzwi (tam, gdzie są np. zamontowane głośniki) w naszych ceedach też zalatuje tandetą. I co? Lepiej, żeby nam tych boczków nie zamontowali w ogóle? Takich przykładów można by na podstawie ceeda mnożyć bez liku :roll:

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

27 mar 2009 20:37

Odświeżę trochę temat :P

Jak już ustaliliście cofanie prockiem jest dosyć trudne, co w połączeniu z moim miesięcznym doświadczeniem mogłoby się w końcu skończyć nieciekawie :D

Zdecydowałem się dzisiaj na montaż czujników w ASO. Co ciekawe ma mnie to kosztować podobno 300zł + 350zł robocizny. Jak dla mnie coś podejrzanie tanio w porównaniu z katalogowym 1000zł. Z tego co mówili mi w salonie będę miał wyświetlacze na lusterkach bocznych. :? Wie ktoś jak to wygląda bo nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić? Ale rozwiązanie IMHO ciekawe. Dużo kierowców korzysta z lusterek bocznych i dzięki temu rozwiazaniu nie trzeba odwracać głowy i rozpraszać się wyświetlaczem na kompie bo i tam można zamontować.

AUTOR WĄTKU
less
 

27 mar 2009 20:54

Maikler napisał(a):Co ciekawe ma mnie to kosztować podobno 300zł + 350zł robocizny. Jak dla mnie coś podejrzanie tanio w porównaniu z katalogowym 1000zł.


Cena 1000 plnów to jakiś kosmos niczym nie uzasadniony. To jest jeden z pierwszych gratisów jakie się otrzymuje od dealera. Te czujniki, choć z katalogu, nie są fabryczne tylko dodawane przez dealera. Popatrz na allegro ile taki zestaw kosztuje to się przekonasz że cena 650 plnów jest "podejrzanie wysoka"

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

28 mar 2009 14:28

z ciekawostek..widziałem dziś u znajomej w i30 kombi czujniki tóre dostała w salonie, jest wyświetlacz montowany do podsufitki z tyłu, wygłada jak fabryczny, ciekawe czy do standardowej jednostki sterującej czujnikami w prosiaku bez wyświetlacza da sie podpiąc wyświetlacz :D

oczywiście to bajer bo zasadniczo nie jest mi szczególnie potrzebne info czy rzeszkoda jest o 60cm czy o 70cm ale ponieważ ładnie wygląda to mógłbym mieć :D
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

28 mar 2009 14:56

jjs napisał(a):oczywiście to bajer bo zasadniczo nie jest mi szczególnie potrzebne info czy rzeszkoda jest o 60cm czy o 70cm ale ponieważ ładnie wygląda to mógłbym mieć :D

Taki sam wyświetlacz montuje też większość salonów KIA. Poza tym to chyba jednak istotna informacja czy od przeszkody jesteś 1,5m czy 30 cm.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl