Wizualizacja czujników parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

Wizualizacja czujników parkowania

09 gru 2008 20:00

Ktoś tu pisał, że po wymianie czujników parkowania ma teraz wizualizację ich działania. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem: na ekranie pokazuje się, który czujnik jest najbliżej przeszkody?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

09 gru 2008 20:07

Tak, są takie czujniki z wyświetlaczem LCD - pokazuje który i odległość. Żadna nowość. Ja świadomie wybrałem tylko z pipawą i wskaźnikiem diodowym lewo/prawo, bo jak cofam to nie chcę, żeby zamiast skupić się na cofaniu patrzeć w monitorek.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

09 gru 2008 20:45

Ja wogóle nie mam "pokazywacza" i tylko mi "pipa" bo cofam na lusterka boczne i i tak bym nie miał kiedy patrzeć w telewizory.
Pozatym nie widziałem żadnego sensownego pokazywacza który by wylądał w miare fabrycznie i nie tandetnie, no może jak są jakieś montowane w standardowy wyświetlacz komputera by się nadawały

Ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

09 gru 2008 20:53

jak dla mnie wizualizacja czujników parkowania jest całkowicie zbędna
ja cofam patrząc na lusterka więc jedynie w tym miejscu wydaje mi się konkretne ich umieszczenie, jednak bez tego i tak daję sobie radę ;)
ale tak, jest taka możliwość jeśli zakupisz nieco droższe czujniki od tych co montuje salon ;)
znajdziesz takie choćby na allegro http://www.allegro.pl/item492670775_czu ... 32001.html

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

09 gru 2008 21:00

też mam tylko pikający - nie rozprasza wizualnie, odpowiednio pika i wiadomo że mamy do celu 120-81, 80-41, 40-0 cm,
a to czy prawo, czy lewo - maszyny nie zrobią za nas wszystkiego,
ale oczywiście jaki komu pasuje

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

09 gru 2008 21:12

jak piszczy to co za różnica czy prawo czy lewo
trzeba się zatrzymać i już...

AUTOR WĄTKU
abes
 

09 gru 2008 23:13

Ja akurat bardzo cieszę się z wyświetlacza - w prosiaku widoczność do tyłu jest... w zasadzie to jej nie ma, a w lusterkach bocznych jakoś nie jestem w stanie tak dokładnie określić odleglości, jak przez spojrzenie przez tylną szybę. Można powiedzieć, że już odzwyczaiłem się odkręcać głowę i posiłkuje się jedynie bocznymi i właśnie wyświetlaczem.

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

10 gru 2008 18:12

abes gdzie masz umieszczony wyswietlacz ?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

10 gru 2008 20:30

e2rdo napisał(a):jak dla mnie wizualizacja czujników parkowania jest całkowicie zbędna
ja cofam patrząc na lusterka więc jedynie w tym miejscu wydaje mi się konkretne ich umieszczenie, jednak bez tego i tak daję sobie radę ;)
ale tak, jest taka możliwość jeśli zakupisz nieco droższe czujniki od tych co montuje salon ;)
znajdziesz takie choćby na allegro http://www.allegro.pl/item492670775_czu ... 32001.html




Inna wersja z lusterkiem wstecznym:
http://www.allegro.pl/item498618981_czu ... terko.html
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
abes
 

10 gru 2008 22:44

Tak, jak Ci napisałem na PW - po lewej stronie zegarów, prawie pod samą szybą. Mnie akurat przy montażu elektryk zapytał, gdzie chcę mieć umiejscowiony wyświetlacz - ale miałem farta :lol:

AUTOR WĄTKU
nero68
 

10 gru 2008 22:56

Witam. Ja akurat taki wyświetlacz mam umieszczony z tyłu na podsufitce. Idealny widok w lusterku wstecznym. Oczywiście w rzeczywistości wyświetlane cyfry są w lustrzanym odbiciu, natomiast w lusterku wszystko jest OK. Generalnie staram się parkować na lusterka boczne, ale w przypadku widocznej przeszkody z tyłu wyświetlacz sprawdza się znakomicie. 1,5m -wskażniki biało-żółte.0,5 m zapalają się czerwone. Super sprawa.

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

11 gru 2008 00:26

Szkoda że to jest gadżet oddzielny. Myślałem, ze jakoś wkomponowują go w konsolę tak jak w skodzie octavii.
To bym se dwa zamontował :lol: :D :D :wink:

AUTOR WĄTKU
PiMo
 

16 gru 2008 13:21

<span>nero68</span> napisał(a):ale w przypadku widocznej przeszkody z tyłu wyświetlacz sprawdza się znakomicie. 1,5m -wskażniki biało-żółte.0,5 m zapalają się czerwone. Super sprawa.

chyba w przypadku niewidocznej? :)
Również takowy system posiadam i sprawdza się, choć oczywiście wyczucia auta nie zastąpią, jednak w przypadkach takich jak słupki, donice, psy/koty się sprawdza znakomicie. Jak dla mnie bipek przy takim wyświetlaczu nie jest potrzebny, ale to rzecz gustu. Szwagier ma w SW zwykły bipek, bez wyświetlacza i muszę przyznać, że na początku ciężko było;p

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

16 gru 2008 16:32

pikający czujnik jest lepszy - o tyle że nie odbiera wyobraźni przy parkowaniu
no gdyby ten z wizualizacją był gdzieś fabrycznie wbudowany to jeszcze ale takie coś nie do końca pasujące do wystroju auta - nie pasi mi
a ten gadźet na lusterku wstecznym czyni to lusterko niepotrzebne bo już w nim nic nie widać i tak jest za małe
tak naprawdę powinno być to na wyświetlaczu kompa lub na podsufitce z tyłu.
<span>nero68</span> napisał(a):zeczywistości wyświetlane cyfry są w lustrzanym odbiciu

przypominam że przy cofaniu należy się odwrócić - zgodnie z zasadami - ale kto by ten się przejmował
<span>abes</span> napisał(a):a w lusterkach bocznych jakoś nie jestem w stanie

akurat w ceedzie lustra boczne są wyjątkowo duże i dają b.dobrą widoczność, czasami sobie po prostu trzeba opuścić lusterko to znacznie ułatwia ocenę odległości

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

16 gru 2008 22:05

<span>rsimon</span> napisał(a):przypominam że przy cofaniu należy się odwrócić


czy to jest nowa metoda nauki jazdy ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

16 gru 2008 22:32

czy to jest nowa metoda nauki jazdy ?

nie :!:
o ile dobrze pamiętam, a dobrze pamiętam - choć było to dawno - za cofanie na lusterka oblewa się egzamin
zapytaj się pierwszego lepszego instruktora

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

16 gru 2008 23:00

a mnie uczono Âże od cofania sÂą lusterka :)
widocznie inny instruktor :P i dawno to byÂło bo 91'


mam pytanie do Was -

jakie macie doÂświadczenia egzaminacyjne w tym temacie ?
kolega ma racjĂŞ co do obracania ( choĂŚ dla mnie dosyĂŚ dyskusyjne ).
na moim egzaminie nie byÂło mowy o czym podobnym. :?
Ostatnio edytowano 17 gru 2008 09:24 przez George, łącznie edytowano 1 raz
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
abes
 

17 gru 2008 00:00

No to wyjaśnię: w pro nie da się wykonać manewru cofania w oparciu o obserwację przez tylną szybę - mission impossible. W oparciu o lusterka boczne nie potrafię dobrze ocenić odległości do przeszkody za pojazdem - przecież obraz w tych lusterkach jest zafałszowany i przeszkoda znajduje się zawsze bliżej, niż to widać w tym lusterku. A więc gdyby nie wizualizacja, to było by... po prostu ciężko.

A co do zasad cofania - jak niby ma się zachować kierowca typowej osobówki z homologacją na ciężarowe, w której z tyłu zamiast szyb ma blachę? Odwróci głowę i co? Tak więc chyba już jednak lusterka boczne, a nie odwracanie się - tak na zdrowy rozsądek :D

AUTOR WĄTKU
nero68
 

17 gru 2008 09:20

abes. Z ust mi wyjąłeś to stwierdzenie. Prosiakiem sie nie da. Koniec kropka. Co do zasad cofania. Wykorzystuje się wszelkie mozliwe sposoby do obserwacji. Na egzaminie zapytałem egzaminatora czy dopuszcza cofanie również na lusterka wsteczne. Odpowiedział, ze "również", ale jeżeli będę jechał tylko na lusterka to mnie obleje. Wniosek stąd taki, że trzeba wykorzystywać wszelkie możliwe udogodnienia, takze wizualizacje czujników cofania.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

17 gru 2008 09:46

<span>nero68</span> napisał(a):ale jeżeli będę jechał tylko na lusterka to mnie obleje

i o to mi chodziło
oczywiście że w dużej mierze parkuje się na lusterka
czasami nawet jak trzeba to i tyłek podniosę z auta aby na 100% wiedzieć gdzie cofam (pod domem pomiędzy miejscami parkingowymi jest przejście do śmietników i trzeba uważać aby tyłkiem nie zastawić, bo śmieciarze się nie przejmują i jadą po lakierze)
<span>abes</span> napisał(a):w pro nie da się wykonać manewru cofania w oparciu o obserwację przez tylną szybę - mission impossible

to kwestia wprawy - ale na pewno jest trudno
nie ma rzeczy niemoźliwych :roll:

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl