Ile maksymalnie prądu z ceeda sw benzyniaka 1.6

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
klosj24
 

Ile maksymalnie prądu z ceeda sw benzyniaka 1.6

23 lis 2008 21:22

Witam
Chcę kupić przetwornicę prądową do Ceed SW z automatem i klima automatyczną ale nie wiem jaką maksymalną moc mogę z niego wyciągnąć bez uszczerbku na zdrowiu. Nie wiem ale wydaje mi się, że przy zbyt dużej mocy podłączanego urządzenia (żelazko, farelka :) coś się może stać.
Tak więc ile można z niego wyciągnąć?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

23 lis 2008 21:52

Sprawdz w instrukcji - powinny byc opisane max obciazenia gniazdek el. 12 V

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

23 lis 2008 23:14

Tylko jest pewine problem...
Instrukcje będę miał dopiero w styczniu razem z ceedem a przetwornicę chcę kupić teraz jeszcze do starego samochodu ale wykorzystywać ją już w ceedzie
Może ktoś zerknąć?

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

23 lis 2008 23:24

Gniazdo ma bezpiecznik 15A. Czyli max 180W
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

23 lis 2008 23:52

To po kiego licha są przetwornice po 300 500 czy nawet 1000 W? W jakich autoch ich używają w Tirach?

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

24 lis 2008 00:07

CEEDEEROM napisał(a):Gniazdo ma bezpiecznik 15A. Czyli max 180W


Czyli laptopa i mały telewizorek można podłączyć....
O podłączaniu żelazek, farelek (szczególnie takich na 230V) do samochodowej instalacji zapomnij.
Alternatory w tej klasy autach mają wydajność 80 - 100A (przy obrotach silnika rzędu 2 tysięcy) czyli około 1000W a przecież nawet przy wyłączonych światłach itd, na sam zapłon, wentylatory ze 20-30A potrzeba.
Do dyspozycji pozostanie ze 60A, co po przetworzeniu na 230V, biorąc pod uwagę sprawność przetwornicy, da z 500W.
Przetwornicę takiej mocy łączy się grubymi kablami z solidnymi krokodylami bezpośrednio do zacisków akumulatora a nie do gniazda zapalniczki/zasilania.
Akumulator pod takim obciążeniem długo nie pociągnie - teoretycznie ze 45 minut ale wcześniej mógłby się zagotować i siknąć kwasem.
Taką moc można pobierać tylko przy silniku pracującym na średnich obrotach, przez krótki czas - np. gdy trzeba na działce "bez prądu" poużywać solidnych elektronarzędzi.
Jeśli potrzeba więcej mocy przez dłuższy czas kupuje się agregat prądotwórczy,

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl