Przednie wycieraczki - przegląd oferty

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

03 paź 2008 19:51

Paweł W. napisał(a):
cisco napisał(a):jest to niewidzialna wycieraczka "invisible wiper" ... nie polecam stosowac na przednia szybe bo zmniejsza efeltywnosc pracy wycieraczek.

Uzywam tego środka od kilku ładnych lat i przede wszystkim na przednią szybę - nie zauważyłem obniżenia skuteczności wycieraczek.
a gdzie go kupujesz?

AUTOR WĄTKU
Forge
 

03 paź 2008 20:01

Szkoda, że Cię nie było na zlociku dzisiaj, akurat spotkaliśmy się pod Selgrosem w Katowicach i mógłbyś nam służyćza wycieraczkowego eksperta :)[/quote]

Kurcze, szkoda że nie wiedziałem. Następnym razem zapraszam do środka na dział ZTS. W Katowicach mamy jeszcze 2 zestawy Bosch i czekamy na UniPointy.
Akurat dzisiaj nie byłem w pracy. Łatwo poznać kiedy jestem - czarny procek na parkingu :)))
Serdecznie pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
potok
 

03 paź 2008 20:03

Pełno dzisiaj takich środków, używam taniego f-my Autoland w nazwie ma psik, psik, buteleczka z atomizerem o poj. ok. 150-200 ml kosztuje nieco ponad 10 pln. Faktycznie zmniejsza zwilżalność szyby i krople łatwiej z niej spływają, ja również nie zauważyłem niekorzystnych zjawisk przy współpracy z wycieraczką.

AUTOR WĄTKU
Forge
 

03 paź 2008 20:09

potok napisał(a):Pełno dzisiaj takich środków, używam taniego f-my Autoland w nazwie ma psik, psik, buteleczka z atomizerem o poj. ok. 150-200 ml kosztuje nieco ponad 10 pln. Faktycznie zmniejsza zwilżalność szyby i krople łatwiej z niej spływają, ja również nie zauważyłem niekorzystnych zjawisk przy współpracy z wycieraczką.


Potwierdzam. Środek z Autoland jest bardzo dobry. Nazywa się "Look - niewidzialna wycieraczka". Pojemność atomizera 250ml+50ml gratis.
Woda ładnie spływa przy większych prędkościach, wycieraczki pracują normalnie.
Jest w Selgrosie przykładowo....hehe

AUTOR WĄTKU
Forge
 

04 paź 2008 07:17

Witam,
Właśnie sprawdzałem w systemie magazynowym realizacje dostaw na wycieraczki. Dotarły już do marketów - tylko Kraków i Katowice jeszcze ich nie mają. Dla zainteresowanych z rejonu Katowic - można podjechać do Bytomia (w tamtejszym Selgrosie są).

AUTOR WĄTKU
Forge
 

04 paź 2008 08:27

Forge napisał(a):...i jeszcze ciekawostka.
Bardzo skorzystałem na wyprzedaży wycieraczek Bosch AeroTwin w Selgros. Zakupiłem zestaw (lewa i prawa) za 36,50 zł brutto !!!!!!!!!!!
Uchwyty pasują idealnie, lewa wycieraczka ma dobrą długość, natomiast prawa jest nieznacznie dłuższa od fabrycznej (475mm).

Jeśli będziecie w Selgros zapytajcie, czy mają coś jeszcze na stanie.
Wspomniany zestaw to Bosch AeroTwin 979S (według Boscha przystosowany do aut grupy VW). Przy tej wyprzedażowej cenie rewelka!

Dodaję zdjęcie.


Stany magazynowe Selgros - wyprzedaż zestawów Bosch AeroTwin 979S:
Hala Warszawa-Białołęka 2 szt.,
Hala Wrocław - 1 szt.,
Hala Szczecin - 1 szt.,
Hala Radom - 2 szt.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

04 paź 2008 22:03

do kitu że mają ich tak mało :/
dziś byłem w selgrosie na połczyńskiej nie było tych wycieraczek, co mnie bardzo zmartwiło :(

AUTOR WĄTKU
Forge
 

04 paź 2008 22:11

Cześć,
A oglądałeś w Połczyńskiej te tańsze z UniPointa Cube? Już je mają

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

05 paź 2008 09:44

były tam jakieś inne ale byłem nastawiony na te aero
więc się nie przyjrzałem nawet innym bo nie sądziłem że też są na cube
w takim razie przejadę się raz jeszcze

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

08 paź 2008 10:29

Po dwóch miesiącach wycieraczki firmy Valeo VM441 okazały się totalną porażką.
Smugi guma przestała przylegać dokładnie do szyby i zaczęły się na szybie pokazywać kreski pozostałości po przejechaniu po wodzie.
Wymiana konieczna.
Szukałem i znalazłem wycieraczki dedykowane dla volkswagena identyczne wymiary jak oryginały w Ceed-zie tzn. kierowca 60 i pasażer 45 firmy Bosch o symbolu A187S.
Montaż ich jest idealny super pasuje. Nic na siłę delikatnie się je wsadza.
Pierwsze pryśnięcie spryskiwaczy i efekt doskonały.
Ja swoje kupiłem w firmie FOTA za 110PLN.
Namiary: http://www.fota.pl/fota_pl/web/pl/
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

08 paź 2008 12:12

e2rdo napisał(a):
Paweł W. napisał(a):
cisco napisał(a):jest to niewidzialna wycieraczka "invisible wiper" ... nie polecam stosowac na przednia szybe bo zmniejsza efeltywnosc pracy wycieraczek.

Uzywam tego środka od kilku ładnych lat i przede wszystkim na przednią szybę - nie zauważyłem obniżenia skuteczności wycieraczek.
a gdzie go kupujesz?


NORAUTO, a widziałem również w Carefour'ze, Auchan. Nie pamiętam w tej chwili nazwy (muszę zajrzeć do bagażnika :D ), natomiast charakterystyczny dla tego środka (przynajmniej ja to tak odczuwam) jest zapach kojarzący mi się z zapachem nikotyny.
Obrazek
Ecodriving rules!

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 paź 2008 18:30

Moje Valeo też zaczynają nawalać - ruch od maski do góry jest OK, ale jak wracają z powrotem to powstaje efekt jakby ktoś pacą ząbkowaną klej nakładał - kilkanaście równoległych cienkich łuków. Gumy czyściłem smarowałem, czyściłem - to samo. Z początku było OK, chwaliłem - a teraz widzę, ze są gorsze od oryginałów - bo te wytrzymały rok, a Valeo pół ... :(
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

08 paź 2008 22:15

SebolE napisał(a):Szukałem i znalazłem wycieraczki dedykowane dla volkswagena identyczne wymiary jak oryginały w Ceed-zie tzn. kierowca 60 i pasażer 45 firmy Bosch o symbolu A187S.
Montaż ich jest idealny super pasuje. Nic na siłę delikatnie się je wsadza.
Pierwsze pryśnięcie spryskiwaczy i efekt doskonały.
Ja swoje kupiłem w firmie FOTA za 110PLN.
Namiary: http://www.fota.pl/fota_pl/web/pl/


Hmmm zadzwonilem do foty na polczynskiej w Warszawie. Uzyskalem informacje, ze wycieraczek nie ma i nie da sie ich zamowic :/

pozdrawiam

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 paź 2008 07:45

phi akurat wycieraczki ceed miał aliganckie:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
q8122
 

09 paź 2008 07:56

<span>SebolE</span> napisał(a):Szukałem i znalazłem wycieraczki ..........................


<span>zajcol</span> napisał(a):Uzyskalem informacje, ze wycieraczek nie ma


Potwierdzam co pisał kolega zajcol.
Na stronie również jest informacji o braku tychże wycieraczek :(
http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(hanuz ... 55ojoyga55))/Samochod3.aspx?GenArtNr=298

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

09 paź 2008 14:09

Polecam zadzwonić konkretnie do pana Kamila do Fota na ul. Piekarniczej w Gdańsku i wyjaśni lub znajdzie.
Ja wczoraj właśnie z nim załatwiałem i pod FOTą montowałem do swojego Ceed-ka. ;)
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

PS.Jak potrzeba paragon dla potwierdzenia wczorajszego zakupu też można pokazać :P
Ostatnio edytowano 09 paź 2008 14:37 przez SebolE, łącznie edytowano 2 razy
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

09 paź 2008 14:11

A wysyłkowo mozna kupic z tej foty? Bo nie usmiecha mi sie jechac 350km po wycieraczki ;)

AUTOR WĄTKU
Forge
 

09 paź 2008 21:27


SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

10 paź 2008 07:14

Przyznam, że te wycieraczki pokazane przez Forge to niezłe wynalazki.
Kombinacje z zaczepami jak za PRL-u i cenna też pewnie będzie świadczyła o jakości ;)
I rozmiary deko nie jak w Ceed-zie.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Forge
 

10 paź 2008 07:30

Cena nie zawsze przekłada się na jakość, o czym świadczą wypowiedzi "szczęśliwych" nabywców zestawu Valeo :)
Rozmiary są jak najbardziej przystosowane do Ceedków tzn. 600mm i 450mm. Wczoraj je zakupiłem, pasują.
Jeśli chodzi o jakość, to użytkowałem kiedyś te wycieraczki ale z linii "czerwonej" (inny typ uchwytów). Byłem zadowolony, bardzo fajnie pracowały - o wiele lepiej od Bosch serii Eco i Twin (nie mylić z AeroTwin).

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl