Przednie wycieraczki - przegląd oferty

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Puchatek_1999
 

30 wrz 2008 11:22

IrKo napisał(a):W jabłku masz cukry , kwasy i takie tam ..... raczej na pewno nie odtłuścisz wycieraczek. Radzę jabłko zjeść ze smakiem, a szyby i wycieraczki przetrzeć ziemniakiem - przekrojonym oczywiście :wink:


No dobra, a w ziemniaku nie ma cukrów a są kwasy??? :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 wrz 2008 12:18

<span>cisco</span> napisał(a):nie polecam stosowac na przednia szybe bo zmniejsza efeltywnosc pracy wycieraczek. uzywam tez tego do przednich szyb w kokpicie samolotu.

To w aucie przeszkadza wycieraczkom a w samolocie nie? Chyba że masz jakiegoś ultra lighta bez wycieraczek.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

30 wrz 2008 12:44

Puchatek_1999 napisał(a):
IrKo napisał(a):W jabłku masz cukry , kwasy i takie tam ..... raczej na pewno nie odtłuścisz wycieraczek. Radzę jabłko zjeść ze smakiem, a szyby i wycieraczki przetrzeć ziemniakiem - przekrojonym oczywiście :wink:


No dobra, a w ziemniaku nie ma cukrów a są kwasy??? :)


E, nie. Ziemniaki to zasadniczo skrobia, równie dobrze można próbować przecierać wycieraczki krochmalem. Natomiast w jabłku jak najbardziej są kwasy organiczne (np. można uzyskać z jabłka prąd elektryczny ;-) co prawda jeszcze lepiej daje się z cytryn). W każdym razie wersja z jabłkiem o tyle jest lepsza od zmieniaczanej, że do efektu "skrobania" obecnego i tu, i tu, dochodzi jeszcze działanie owych kwasów.
Wojtek Piszczek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 wrz 2008 12:50

i dokładnie o te kwasy chodzi
tak jak płyn do mycia z octem
po ziemniaku wg mnie było by białe szyby całe
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

30 wrz 2008 16:34

<span>novee</span> napisał(a):Chyba że masz jakiegoś ultra lighta bez wycieraczek.

najczesciej jest to Wilga 2000 i nie ma wycieraczek :D
pozdrawiam
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 wrz 2008 16:43

O qrde, Wilga nie ma wycieraczek?? Aleś mnie teraz zaskoczył :? :D

Chociaż ja w trochę innym, cięższym sprzęcie siedzę i tam chyba każdy wycieraczki ma.

Sorry za offtop :)

A wracając do tematy, to co z tymi nowymi wycieraczkami w Selgrosie? Są jakieś newsy?

AUTOR WĄTKU
darekt
 

30 wrz 2008 16:57

Dzięki kawałkowi gumy można epopeję napisać ...
Moje gumy działają clapping

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

30 wrz 2008 17:04

lalas napisał(a):
Quercus napisał(a):
wujekcybul napisał(a):Moje generalnie jeszcze sa dobre ale po srodku po stronei keiorwcy zostawia taki jakis dziwny slad wody i strasznie mnie to irytuje.


Ja mam dokładnie tak samo i to od nowości. Denerwujące jest to szczególnie podczas jazdy w nocy. :cry:


już kiedyś temat zostawiania smugi był poruszany, woda tak jakby wracała spowrotem, ja mam już 2 komplet i jest tak samo, konstrukcja wycieraczek jest po prostu beznadziejna :wink:


Czyli nawet jak zmienie to bedzie lipa :?

AUTOR WĄTKU
Forge
 

30 wrz 2008 17:07

[quote="novee"]A wracając do tematy, to co z tymi nowymi wycieraczkami w Selgrosie? Są jakieś newsy?[/quote]


W Katowicach dostawa zadysponowana na 02.10. Jeśli dotrą zgodnie z planem, to 03.10 wrzucę fotki i podam info uzupełniające. Od razu kupuję do testów :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 wrz 2008 17:21

A w Łodzi albo Poz w Selgrosie kiedy mają być?

AUTOR WĄTKU
Forge
 

30 wrz 2008 17:28

novee napisał(a):A w Łodzi albo Poz w Selgrosie kiedy mają być?


Dostawca tych wycieraczek wysyła towar spedytorem w systemie SCS. Oznacza to, że terminy realizacji zamówień dla wszystkich marketów są identyczne. Dlatego do Poznania i Łodzi powinny również dojechać 02.10.
Spokojnie można pytać od 03.10. Dla ułatwienia wcześniej podałem wewnętrzne, selgrosowskie numery artykułów dla odpowiednich wycieraczek.

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 wrz 2008 17:47

OK, dzięki za info. Będę testował, bo seryjne niby rok wytrzymały, ale od początku zostawiają pasek wody na środku, a przez to niespodziewane DRRRRRRRRYT na szybie moja narzeczona mało zawału nie dostała :P

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

01 paź 2008 13:25

cisco napisał(a):jest to niewidzialna wycieraczka "invisible wiper" ... nie polecam stosowac na przednia szybe bo zmniejsza efeltywnosc pracy wycieraczek.

Uzywam tego środka od kilku ładnych lat i przede wszystkim na przednią szybę - nie zauważyłem obniżenia skuteczności wycieraczek.
Obrazek
Ecodriving rules!

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

01 paź 2008 13:42

<span>novee</span> napisał(a):DRRRRRRRRYT na szybie

U mnie podobne efekty akustyczne nie występowały od kwietnia 2007 kiedy odebrałem moje autko z salonu aż do środka minionej zimy (ok 10 tys przebiegu). Skończył mi się płyn w spryskiwaczu i wlałem do zbiorniczka produkt marki Lukoil z braku tego czego normalnie używam czyli Sonax Nano Pro. Od tego czasu wyceraczki szoruja po szybie. Czasami mam wrażenie, że mi szyba pęknie od tych wibracji. Na etykietach dobrych płynów do spryskiwacza można przeczytać że "nie uszkadzają gumy i lakieru" co by oznaczało, że inne gorsze płyny mogą je uszkodzić. I właśnie do takiego wniosku doszedłem.

Ostatnio jeździłem na płynie Autoland Psik Psik Nano+. Też niezły. Wycieraczki chodzą gładko i nie wibrują, no chyba,że przejadą po wilgotnej szybie od deszczu.

Mam teraz ok 21 tys. przebiegu i jeszcze nie zmieniałem ich. Ale po nadchodzącej zimie chyba już będe musiał.

No ale wspominana wcześniej smuga jest też u mnie.

AUTOR WĄTKU
novee
 

01 paź 2008 13:52

Eee tam, na płynach Orlenu, Sonaxa, Autolandu, Shella i paru innych nie ma różnicy. Na Sonaxie lepiej czyszczą, ale też hałasują. Najbardziej słychać nie jak psikasz płynem i pracują tylko jak np. kropi deszcz i wycieraczki są w trybie najwolniejszym-przerywanym.

A w ogóle to leje ten płyn jak głupi (albo spryskiwacze taki rozrzut mają) i po roku i 52tys km mam szybę porysowaną od wycieraczek (ostatnio w nocy w deszczy dojrzałem, a później pod słońce w dzień).
W żadnym innym aucie, nawet po 180tys km. tego nie miałem. Te szyby z plastiku są czy jak?

AUTOR WĄTKU
Forge
 

01 paź 2008 15:38

W Selgrosie wycieraczki będą w tym tygodniu, ale znalazałem je już w necie:
http://www.olejesamochodowe.com.pl/go/_ ... GR&lang=pl

W zestawie jest odpowiedni adapter.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

03 paź 2008 13:47

Forge napisał(a):W Selgrosie wycieraczki będą w tym tygodniu, ale znalazałem je już w necie:
http://www.olejesamochodowe.com.pl/go/_ ... GR&lang=pl

W zestawie jest odpowiedni adapter.


Zastanawia mnie jedno
wcześniej pisałeś że owa wycieraczka to Aero Cube
a w podanym linku wycieraczki mają "ZASTOSOWANIE:
do samochodów z ramieniami wycieraczek typu:
* SIDE PIN
* PINCH TAB
* PUSCH BUTTON"

patrząc na te adaptery co są na fotce nie do końca jestem przekonany czy to będzie pasować :/
najwyżej wezmę wycieraczkę ze sobą jak pojadę do selgrosa i zobaczę czy to będzie git czy shit ;)

AUTOR WĄTKU
Forge
 

03 paź 2008 18:52

Wycieraczki w Selgros mają mieć zainstalowany zaczep typu CUBE, więc powinny być ok.
Natomiast ten link z wycieraczkami Aero II podałem jako ciekawostkę. To nie te wycieraczki będą w Selgrosie. Ale patrząc na zdjęcia zamieszczone na stronce uważam,że też uda się je zainstalować. Chociaż zdjęcia uchwytów są tylko w jednej perspektywie, to na uchwyt CUBE wygląda przejściówka po lewej stronie. Ten link może więc być alternatywą dla osób, które nie mają możliwości dokonania zakupów w Selgrosie.

Jak wcześniej wspomniałem umieszczę zdjęcia wycieraczek z Selgros na forum. Od razu je kupuję, więc kwestia montażu też zostanie opisana, podobnie pierwsze wrażenia z ich użytkowania.
Pozdrawiam :)

...i jeszcze ciekawostka.
Bardzo skorzystałem na wyprzedaży wycieraczek Bosch AeroTwin w Selgros. Zakupiłem zestaw (lewa i prawa) za 36,50 zł brutto !!!!!!!!!!!
Uchwyty pasują idealnie, lewa wycieraczka ma dobrą długość, natomiast prawa jest nieznacznie dłuższa od fabrycznej (475mm).

Jeśli będziecie w Selgros zapytajcie, czy mają coś jeszcze na stanie.
Wspomniany zestaw to Bosch AeroTwin 979S (według Boscha przystosowany do aut grupy VW). Przy tej wyprzedażowej cenie rewelka!

Dodaję zdjęcie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed7 ... 8f3f7.html

AUTOR WĄTKU
potok
 

03 paź 2008 19:44

Właśnie dzisiaj kupiłem Unipointa 24` a 19 pln. Niestety ma stary typ mocowania i nie pasuje, no nic, chlaśnie się i założy do fordziaka :) A tych nowych z cube nie było :(

AUTOR WĄTKU
potok
 

03 paź 2008 19:48

Forge napisał(a):...i jeszcze ciekawostka.
Bardzo skorzystałem na wyprzedaży wycieraczek Bosch AeroTwin w Selgros. Zakupiłem zestaw (lewa i prawa) za 36,50 zł brutto !!!!!!!!!!!
Uchwyty pasują idealnie, lewa wycieraczka ma dobrą długość, natomiast prawa jest nieznacznie dłuższa od fabrycznej (475mm).

Jeśli będziecie w Selgros zapytajcie, czy mają coś jeszcze na stanie.
Wspomniany zestaw to Bosch AeroTwin 979S (według Boscha przystosowany do aut grupy VW). Przy tej wyprzedażowej cenie rewelka!

Dodaję zdjęcie.


Szkoda, że Cię nie było na zlociku dzisiaj, akurat spotkaliśmy się pod Selgrosem w Katowicach i mógłbyś nam służyćza wycieraczkowego eksperta :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl