Przednie wycieraczki - przegląd oferty

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

07 gru 2016 17:17

czaru$90 napisał(a):Tu macie chyba najtaniej 40,70PLN do C2 650mm i 350mm VALEO z serii FIRST MULTICONNECTION. Adaptery w komplecie ale zobaczcie czy do C2 pasują(ja nie wiem bo mam C1FL). http://allegro.pl/wycieraczki-valeo-plaskie-kia-venga-2010-przod-i5867886657.html
Interesują mnie tylko wycieraczki z możliwością wymiany samych gum, więc czekam na podpowiedź czy te hybrid dają taką możliwość. Czyli górny spojler nie może być połączony z gumą zbierającą. Sensor na przyszłość nie wyrzucaj wycieraczek, nawet tych OXIMO bo one na pewno mają możliwość wymiany samych gum. Kupujesz gumki za 15zł i ma działać, a jak nie to ofiaruj komuś z forum. Strasznie nie lubię marnotrastwa :(
OXIMO NIE WYWALAM BO NIE KUPIŁEM NIGDY


Tak te hybrydowe valeo maja możliwość, wczoraj mnie natchnales i zobaczyłem i przy okazji przełożyłem sobie ta gumę góra\ dol zobaczymy czy cos pomoże

Z Oryginalnymi tak nie za bardzo sie da , bo one maja normalna konstrukcje wycieraczek i guma jest z blaszka i z jednej strony ma wcięcie jako blokada

Link twoj idealny tylko piszą ze do vengi, ale rozmiar tip top ja szukałem po ceed a nie po wymiarach i było slabo
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

07 gru 2016 17:27

To są Valeo First (te z linka do Allegro) - płaskie z multikonektorem. Takie właśnie ostatnio kupiłem do swojego Hultaja i o ile przy średnich prędkościach działają ok, to przy większych na powrocie nie dociskają za dobrze. Jako kolejne pewnie spróbuję Valeo First Hybrid i chyba ich radziłbym poszukać...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

07 gru 2016 18:02

ruszok napisał(a):Ja z DENSO jestem bardzo zadowolony. Ale staram się oryginały kupować.

Z wątku już wywnioskowałem że to klasa sama w sobie ale cena ok 80zł za materiał eksploatacyjny wymieniany średnio raz w roku(a przez niektórych 2 razy w roku) to trochę sporawy jak mogę mieć Valeo czy inne i zmieniać same gumki za 15zł. Ale każdy liczy według swojej miary :spoko:
George napisał(a): czaru$90 napisał(a):
Było to za czasów kiedy był problem z tylną wycieraczką do C1FL SW(pewnie do C1 SW też) . całe ramię wycieraczki kosztowało ok 100/120zł. Kupiłem gumkę, dociąłem na wymiar i śmiga ...

W zeszłym tygodniu kupiłem w sklep-kia.pl za 35 zł oryginał.

Tak zgadzam się, nawet za 16,9zł jest na znanym portalu aukcyjnym ramię i pióro (średnia cena 30zł)
ale przypominam że był to towar deficytowy i po zawyżonej cenie :wink:
sensor napisał(a):
czaru$90 napisał(a):Tu macie chyba najtaniej 40,70PLN do C2 650mm i 350mm VALEO z serii FIRST MULTICONNECTION. Adaptery w komplecie ale zobaczcie czy do C2 pasują(ja nie wiem bo mam C1FL). http://allegro.pl/wycieraczki-valeo-plaskie-kia-venga-2010-przod-i5867886657.html
Interesują mnie tylko wycieraczki z możliwością wymiany samych gum, więc czekam na podpowiedź czy te hybrid dają taką możliwość. Czyli górny spojler nie może być połączony z gumą zbierającą. Sensor na przyszłość nie wyrzucaj wycieraczek, nawet tych OXIMO bo one na pewno mają możliwość wymiany samych gum. Kupujesz gumki za 15zł i ma działać, a jak nie to ofiaruj komuś z forum. Strasznie nie lubię marnotrastwa :(
OXIMO NIE WYWALAM BO NIE KUPIŁEM NIGDY


Tak te hybrydowe valeo maja możliwość, wczoraj mnie natchnales i zobaczyłem i przy okazji przełożyłem sobie ta gumę góra\ dol zobaczymy czy cos pomoże

Z Oryginalnymi tak nie za bardzo sie da , bo one maja normalna konstrukcje wycieraczek i guma jest z blaszka i z jednej strony ma wcięcie jako blokada

Link twoj idealny tylko piszą ze do vengi, ale rozmiar tip top ja szukałem po ceed a nie po wymiarach i było slabo

Przepraszam Sensor za pomówienie :drinkingdrunk: jakieś przymroczenie mnie dopadło.
Z tego co napisałeś tu wyżej wynika że jednak się nie da :( bo jak napisałem wcześniej:
czaru$90 napisał(a):Interesują mnie tylko wycieraczki z możliwością wymiany samych gum, więc czekam na podpowiedź czy te hybrid dają taką możliwość. Czyli górny spojler nie może być połączony z gumą zbierającą.

A Ty:
sensor napisał(a):Tak te hybrydowe valeo maja możliwość, wczoraj mnie natchnales i zobaczyłem i przy okazji przełożyłem sobie ta gumę góra\ dol zobaczymy czy cos pomoże

Chyba że ja coś źle zrozumiałem jak Ty to przełożyłeś? :scratch_one-s_head:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

07 gru 2016 20:03

1. W oryginałach które sa w aucie jak wyjeżdża z fabryki sie ńie da wg mnie bo sama gumka ma blaszkę juz w sobie i z jednej strony jest zaciśnięta metalowa konstrukcja < pewnie da sie to poodcinać ale..........
2 . W nowych które kupiłem czyli valeo hybryd da sie bez problemu- cofasz gumkę 1,5 cm i wysuwasz bezproblemowo całość gumkiprzez stworzone do tego w konstrukcji rozszerzenie
iiiiiiiii jak juz to miałem to wysunąłem ta gumkę i przełożyłem ze teraz przód gumki jest tyłem a tył przodem, dzieki temu zobaczę czy mam uszkodzona gumę czy konstrukcje ze mi nie wyciera powyżej 100 km te 15 cm na 15 cm odcinku dołu wycieraczki, jak teraz bedzie niewywieranie od góry to da sie zyc
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

08 gru 2016 09:28

sensor napisał(a):1. W oryginałach które sa w aucie jak wyjeżdża z fabryki sie ńie da wg mnie bo sama gumka ma blaszkę juz w sobie i z jednej strony jest zaciśnięta metalowa konstrukcja < pewnie da sie to poodcinać ale..........
2 . W nowych które kupiłem czyli valeo hybryd da sie bez problemu- cofasz gumkę 1,5 cm i wysuwasz bezproblemowo całość gumkiprzez stworzone do tego w konstrukcji rozszerzenie
iiiiiiiii jak juz to miałem to wysunąłem ta gumkę i przełożyłem ze teraz przód gumki jest tyłem a tył przodem, dzieki temu zobaczę czy mam uszkodzona gumę czy konstrukcje ze mi nie wyciera powyżej 100 km te 15 cm na 15 cm odcinku dołu wycieraczki, jak teraz bedzie niewywieranie od góry to da sie zyc

Sensor nie da to się parasola... Wszystko się da tylko kwestia czy się opłaca :cool: W Brico kupiłem takie gumki z tymi blaszkami 2x610mm za okrągłą sumę 7zł :icon_biggrin: , więc kewstia zamontowania tego w ramieniu. Do mnie nie podeszły bo mają inne żłobienia na trzymanie więc zamontuję je u szwagra w aucie w wolnej chwili.
W tradycyjnych wycieraczkach to tylko odgięcie blaszki na końcu a czy płaskie z tymi blaszkami są to nie mam pojęcia.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

08 gru 2016 16:36

Brico? Zajrzę jutro akurat to na wsi mamy
Tylko ze potrzebne sa 650
Da sie odciąć ale to juz nie bedzie trzymało wg mnie cHyba ze te gumki zapasowe maja na jednym z końców wyżłobienie wlasnie
Jak chcesz to napisz mi na PW nr tel to ci pstryknie fotki
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 gru 2016 08:10

abes99 napisał(a):To są Valeo First (te z linka do Allegro) - płaskie z multikonektorem. Takie właśnie ostatnio kupiłem do swojego Hultaja i o ile przy średnich prędkościach działają ok, to przy większych na powrocie nie dociskają za dobrze. Jako kolejne pewnie spróbuję Valeo First Hybrid i chyba ich radziłbym poszukać...

Zamówiłem jak polecaliście Valeo. Ciekawe jak się sprawdzą w praktyce. Jeśli wytrzymają tyle co fabryczne to będzie ok.
czaru$90 napisał(a):Też jestem zainteresowany tymi Valeo. A odpowie mi ktoś czy guma w nich jest połączona z górnym spoilerem, czy tak jak np. w OXIMO jest oddzielnie?

Jak będę zakładał dam znać. :cool:
Obrazek

Avatar użytkownika
Fancik
Brygadzista
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 wrz 2016 05:00
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Kia Ceed zmiana Kia XCeed

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 gru 2016 00:54

witam
Ostatnio jakiś pech mam czy co ....
Zamówiłem te Valeo First Hybrid poprzez paczkomaty no i przyszły tylko opakowanie które jest z jakiegoś cienkiego tworzywa zostało częściowo zmasakrowane .
Podejrzewam raczej winę transportu , chociaż ten kto pakował i wysyłał tez mógłby pomyśleć , i nie zawijać tego tylko w cienką czarna taśmę , która wcale nie chroni mechanicznie.
Dziwne bo uszkodzone jest tylko opakowanie większej wycieraczki .
Po wyjęciu wygląda na oko dobrze , ale napisałem do sklepu i dałem fotki bo jak je użyję i będą źle działać to pewnie nie będzie można reklamować , a tak zawsze mogę zawinąć tak jak sklep i odesłać tylko wtedy to już chyba w całości nie dojdzie.
I tak na razie jestem bez kasy i bez wycieraczek.
Poczekam ze dwa dni , ciekawe co sklep odpowie, mimo wszystko mam dużą chęć je sprawdzić w działaniu .... :?:
Ok dostałem pozwolenie od sprzedawcy na użycie wycieraczek.....jak będzie źle to mam się kontaktować....pożyjemy zobaczymy jutro próba,
tylko jak na złość przestało padać... :biggrin:
pozdrawiam Wojtek
Kia Ceed 1.4 100KM 2013
Kia XCeed 1.5 160 KM automat

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 gru 2016 21:07

Panowie pytanie. Od kilku dni mam dziwne zjawisko na szybie. Wycieraczka nie zbiera nic z środka szyby. Nie da się jeździć. Nie ważne czy samochód nagrzany, płyn zimowy. Wygląda jakby szybą się zapadła :-) Wycieraczka zbiera idealnie poza tym kawałkiem. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mati939
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 gru 2016 21:15

Oczywiście jak zawsze od strony kierowcy musi nie zbierać :D nigdy od pasażera xd

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 gru 2016 21:22

To jak w nocy uderzyć noga w mebel, zawsze małym palcem :-). Ale chyba trzeba wymienić wycieraczki chociaż myślałem że fabryczne w nowym aucie wytrzymają ze dwie zimy :-(

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Avatar użytkownika
Fancik
Brygadzista
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 wrz 2016 05:00
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Kia Ceed zmiana Kia XCeed

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 gru 2016 22:25

witam
A przypadkiem nie byłes na myjni i może zostało trochę tego płynnego wosku na szybie .
Umyj dokładnie szybę i wycieraczki dobrym płynem może pomoże , a na pewno nie zaszkodzi.
Mi to czasem pomaga , choć występuje losowo w różnych miejscach.
pozdrawiam Wojtek
Kia Ceed 1.4 100KM 2013
Kia XCeed 1.5 160 KM automat

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

13 gru 2016 00:28

Wysiądź. małym palcem dociśnij ramie wycieraczki gdy pracuje. Obstawiam że nie będzie tego zjawiska... U siebie kiedyś w starym aucie wyginałem wycieraczke w drugą stronę aby był troche bardziej płaska.... ale i tak zrezygnowałem z tych płaskich, w których najważniejszy jest docisk, i jak jest słabszy to puszcza.

Dlatego oryginały trzymam jak najdłużej.... juz 2,5 roku mają i działają ;)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
Fancik
Brygadzista
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 wrz 2016 05:00
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Kia Ceed zmiana Kia XCeed

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

13 gru 2016 00:53

butter18 napisał(a):Dlatego oryginały trzymam jak najdłużej.... juz 2,5 roku mają i działają

U mnie oryginały już 3.5 roku , ale jazda czasem to udręka .
Tak nagle się pogorszyło , latem było całkiem dobrze , czyżby im nie służył płyn zimowy....fakt kupiony w markecie. :o
Czas na zmianę...zobaczymy czy przyczyną był płyn czy zużycie wycieraczek...
pozdrawiam Wojtek
Kia Ceed 1.4 100KM 2013
Kia XCeed 1.5 160 KM automat

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

13 gru 2016 06:14

Wycieraczka po prostu przymarzła. Po oczyszczeniu pióra, wszystko powinno być
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

13 gru 2016 07:34

waski napisał(a):Wycieraczka po prostu przymarzła. Po oczyszczeniu pióra, wszystko powinno być

Zgadza się. W wycieraczce było pełno lodu. Już jest dobrze.

Wysłane z mojego S7 edge przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

13 gru 2016 09:42

czaru$90 napisał(a):W tradycyjnych wycieraczkach to tylko odgięcie blaszki na końcu a czy płaskie z tymi blaszkami są to nie mam pojęcia.


Takie są w tych Valeo które kupiłem. Te stare też miały blaszki.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

14 gru 2016 14:21

marceed napisał(a):
czaru$90 napisał(a):W tradycyjnych wycieraczkach to tylko odgięcie blaszki na końcu a czy płaskie z tymi blaszkami są to nie mam pojęcia.


Takie są w tych Valeo które kupiłem. Te stare też miały blaszki.

Szuka szukam i doczytać nie mogę. Zamówiłeś Valeo hybrid czy te zwykłe Valeo FIRST MULTICONNECTION?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

14 gru 2016 14:25

Przymarznięte widac odrazu
Moje paczkomatem tez były zmasakrowane po drodze, trochę ża późno ale wlasnie zastanawiam sie czy przy okazji nie została ta dłuższa wlasnie wygięta uszkodzona ze teraz sa te problemy

Czaruś fotki!!,! Juz wysyłam narobiłem dawno i nie wuslalem
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Fancik
Brygadzista
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 wrz 2016 05:00
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Kia Ceed zmiana Kia XCeed

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

14 gru 2016 15:15

[quote="sensor"]Przymarznięte widac odrazu
Moje paczkomatem tez były zmasakrowane po drodze, trochę ża późno ale wlasnie zastanawiam sie czy przy okazji nie została ta dłuższa wlasnie wygięta uszkodzona ze teraz sa te problemy

Witam
A gdzie kupowałeś ....może w Krakowie.
Moje szły paczkomatem a że zawinięte w cienka folię to jak coś innego rzucili na nie , to się biedulka opakowanie połamało.
I to tylko większe opakowanie , a mniejsze ok mimo iż połączone ze sobą i owinięte razem.
Chociaż jak się tak zastanowić , to nie do końca jestem przekonany że to wina transportu.
Śmiem wyciągać wniosek że to pakujący olał problem i chciał się pozbyć ze sklepu towaru w uszkodzonym opakowaniu .
Przecież jak bym odbierał osobiście to w życiu bym się nie zgodził na takie uszkodzone opakowanie.
Niestety takie ryzyko trzeba przyjąć przy kupnie na odległość ....fakt mogę odesłać ,ale mi zależy na czasie i ten okres świąteczny ....są inne ważniejsze sprawy.
Najgorsze że jest zimno i nie pada ........więc męczę jeszcze stare wycieraczki których już mi nie szkoda na taką pogodę .
Zaryzykuje i nie będę na razie odsyłał bo w każdej chili mogą być potrzebne... :smile:
pozdrawiam Wojtek
Kia Ceed 1.4 100KM 2013
Kia XCeed 1.5 160 KM automat

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl