Przednie wycieraczki - przegląd oferty

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Ryba4
Nadworny błazen

Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

27 gru 2016 14:32

Fancik napisał(a):Nie jeżdżę po spożyciu , a tym bardziej nie piszę..........

No to git, bo co do tego drugiego zaczęliśmy mieć wątpliwości :wink:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

marceed
Dyrektor

Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

28 gru 2016 09:23

Reasumują ofertę wycieraczek Valeo.
Koledzy piszą o różnych modelach :palka:

czaru$90 napisał(a):Tu macie chyba najtaniej 40,70PLN do C2 650mm i 350mm VALEO z serii FIRST MULTICONNECTION.

franki31 napisał(a):Zauważyłem, że mogę zakupić w takiej samej cenie wycieraczki Valeo First Pyramid

Fancik napisał(a):Wreszcie zmieniłem wycieraczki na te Valeo First Hybrydowe

Ja natomiast zakupiłem Valeo Silencio Hybrid i te szczerze polecam pomimo wysokiej ceny. :biggrin:
Obrazek

sensor
Nadworny Tester

28 gru 2016 13:29

Kupiłem 650 z Brico za całe dziesięć złotych, bede testował, taka zwykła płaska wycieraczka, zobaczę jak wyjdą testy i najwyżej bede przekładał gumki miedzy konstrukcjami i obserwował, tak z ciekawosci
A jak wyjdą test złe to sobie kupie te Denso w serwisie
Bo valeo hybrydowe u mnie totalna porażka na eskach i autostradach w dalszym ciagu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
soul M 2009 1.6Pb

marceed
Dyrektor

Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

28 gru 2016 15:02

sensor napisał(a):Bo valeo hybrydowe u mnie totalna porażka na eskach i autostradach w dalszym ciagu

Ale które dokładnie? :cool:
Obrazek

sensor
Nadworny Tester

28 gru 2016 23:57

Standard FIRST jak zamawiałem to nawet nie zzakladalem ze mogą ńie byc oki, w końcu valeo to valleo
soul M 2009 1.6Pb

Fancik
Przedszkolak

Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1400 Pb 100KM
2013, M

12 sty 2017 02:14

witam
Aby nie być posądzonym o pisanie głupot potwierdzam.........
Kupiłem najpierw markowe Valeo First Hybrydowe i są Ok po kilkudniowym używaniu, a jako drugą parę wycieraczki marki German , aby sprawdzić co jest warta dużo tańsza oferta.
Teraz założyłem te tańsze i powiem wam że jak na początek spełniają moje oczekiwania , też są ciche i ładnie wycierają.
Zrobiłem tak aby sobie i innym udowodnić czy warto płacić za markę.
Oczywiście pełna ocena będzie możliwa przynajmniej po kilku miesiącach używania .
Jak macie pytania to piszcie .
Na razie zostawię założone wycieraczki German , zobaczymy ile czasu wytrzymają i jak będą się sprawować. :spoko:
pozdrawiam Wojtek
Kia Ceed 1.4 100KM 2013

vonski
Dyrektor

Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 204KM
2015

12 sty 2017 08:38

No to ja mam pytanie: czy powyżej 120-130km/h jeszcze działają, czy już się wyginają i guzik zbierają?
Obrazek

sensor
Nadworny Tester

12 sty 2017 09:12

A ja w związku z solą na drodze zobaczyłem jeszcze po brudzie na przedniej szybie ze krótka tez nie dolega idealnie i ostatnie 2-3 cm wręcz nie dolega wcale do szyby,! Jak sa w pozycji spoczynkowej
A wyłapałem to po tym ze jak jest wytarta szyba wycieraczka po promieniu to juz na samym dole przy podszybiu, promień wytartej szyby sie zmniejsza i teraz to dobrze widac przy soli na drogach i na szybie

Ja za to kupiłem w Brico Marche jakaś najtańsza i tak jak szybko założyłem tak szybko musiałem ściągnąć , takie smugi na szybie zostawia
soul M 2009 1.6Pb

marceed
Dyrektor

Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

12 sty 2017 10:53

sensor napisał(a):Standard FIRST jak zamawiałem to nawet nie zzakladalem ze mogą ńie byc oki, w końcu valeo to valleo

Tak jakby Kia to Kia (porównanie ceed do optimy).
Kup te co ja będziesz zadowolony. :whistle2:
Sprawdzone w każdych warunkach. Żałuję, że nie wymieniłem wcześniej - taka różnica.
Obrazek

sensor
Nadworny Tester

12 sty 2017 15:03

Zaraz popatrzę na necie jak wyglądają , ale racżej kupie takie jak oryginał, nie skupiałem sie wyklikane hybrydowe i czesc, tu problem polega na konstrukcji nie na samej gumie bo ta jest super
Na dzien dzisiejszy odwróciłem krótsza jakby spoilerem pod prąd powietrza , zobaczymy, a moźe ja je mam poprostu złe założone?
EDIT marceed tylko te piramid to sa zwykle płaskie! Jak zamawiałem to szukałem HYBRYDOWYCH tak jak fabryka dała , tylko ze fabryczne sa 3 x cięższe i przez to lepiej przylegają pewnie
EDIT 2 najgorzej ze te silencio obwodowa wyglada tak samo jak w tych moich ( tak mi sie wydaje bo słabe fotki sa na necie)
soul M 2009 1.6Pb

marceed
Dyrektor

Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

12 sty 2017 18:09

Te moje Valeo mają bardzo podobny kształt obudowy plastikowej do fabrycznych (Denso).
Różnica jest w ilości przegubów tego plastiku ochraniającego konstrukcję ramion trzymających gumę wycieraczki.
Ramiona też są inaczej zaprojektowane.
Obrazek

czaru$90
Kierownik zmiany

Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2010

12 sty 2017 19:49

Fancik napisał(a):witam
Aby nie być posądzonym o pisanie głupot potwierdzam.........
Kupiłem najpierw markowe Valeo First Hybrydowe i są Ok po kilkudniowym używaniu, a jako drugą parę wycieraczki marki German , aby sprawdzić co jest warta dużo tańsza oferta.
Teraz założyłem te tańsze i powiem wam że jak na początek spełniają moje oczekiwania , też są ciche i ładnie wycierają.
Zrobiłem tak aby sobie i innym udowodnić czy warto płacić za markę.
Oczywiście pełna ocena będzie możliwa przynajmniej po kilku miesiącach używania .
Jak macie pytania to piszcie .
Na razie zostawię założone wycieraczki German , zobaczymy ile czasu wytrzymają i jak będą się sprawować. :spoko:
pozdrawiam Wojtek

Ja też je zakupiłem- German, pierwsze wrażenia nie najlepsze ale nie przekreślam ich bo używałem w trasie przy -20C i zostawiały trochę od pasażera ale miał też na to wpływ fakt że mi płyn ledwo do szyby dolatywał :( mam nadzieję że to wina mrozów i jak zelżą to będzie psikać jak wcześniej. Sprzedają je 30km od mojej miejscowości więc czemu nie dać zarobić Swoim a jeszcze jak będą dobre to podwójne szczęście :grin: Jak dobrze pamiętam to z przesyłką (kurier 11PLN) do C1 FL czyli 600+450 wychodzi 35PLN :biggrin:

Fancik
Przedszkolak

Model cee'd:
C2 HB, 1400 Pb 100KM
2013, M

12 sty 2017 23:04

vonski napisał(a):No to ja mam pytanie: czy powyżej 120-130km/h jeszcze działają, czy już się wyginają i guzik zbierają?

Witam
Na razie nie miałem okazji jazdy szybciej niż 100km/h , a do tej prędkości jest dobrze.
Fakt że te wszystkie wycieraczki są w stosunku do DENSO wyraźnie lżejsze.( może w tym leży problem ).
Miałem okazję w zeszłym roku jechać autostradą w Chorwacji grubo ponad dopuszczalną prędkość w dosyć dużą ulewę.
Powiem wam że te DENSO hybrydowe , dawały radę mimo że miały trzy lata ( ale mały przebieg 15 tys.km).
Jeśli na autostradzie, te GERMAN , się nie sprawdzą to trzeba będzie zmienić .
Nie wybieram się nigdzie daleko więc takich prędkosci raczej nie przewiduje , ale jak będzie okazja to nie omieszkam się podzielić wnioskami. :smile:
Zawsze pozostaje kupno DENSO tych najdroższych i podobno najlepszych .........pożyjemy zobaczymy.. :spoko:
pozdrawiam Wojtek
Kia Ceed 1.4 100KM 2013

sensor
Nadworny Tester

13 sty 2017 09:33

marceed napisał(a):Te moje Valeo mają bardzo podobny kształt obudowy plastikowej do fabrycznych (Denso).
Różnica jest w ilości przegubów tego plastiku ochraniającego konstrukcję ramion trzymających gumę wycieraczki.
Ramiona też są inaczej zaprojektowane.

Masz racje poprzygladalem sie jeszcze wczoraj po zdjęciach w necie i fakt te twoje w stosunku do tych co mam ja maja wiecej przegubow
soul M 2009 1.6Pb

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie