Przednie wycieraczki - przegląd oferty

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

30 sty 2015 10:17

Witam! Zwracam się z zapytaniem, czy używał ktoś wycieraczek Good Rain? Cena za komplet 48 zeta, tylko czy są warte tych pieniędzy. Do tej pory używałem wycieraczek Boscha ale jak na cenę w okolicach 100pln to bez rewelacji. W poprzednim aucie śmigały Valeo, dużo droższe ale i lepsze od Boscha.
Ostatnio edytowano 02 lut 2015 16:48 przez krisder, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
kabello
 

Re: Odp: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

01 lut 2015 19:31

jeleniak napisał(a):Bosch Aero Twin do +3st ujdą(oprocz tego ze po 3 miechach juz nierowno zbieraja), ponizej -twarde ,głosne, i nie zbierają

Potwierdzam!

Wysłane z mojego XT1032 za pomocą Tapatalk 2

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

26 lut 2015 11:25

Kolejna refleksja jak mi się nasunęła to, że współczesne wycieraczki za 100 PLN to następny po drukarkach, maszynkach do golenia, automatycznych odświeżaczach powietrza Brise, marketingowy majstersztyk. Weźmy takiego Boscha, choć pewnie marka producenta nie ma tutaj żadnego znaczenia, działa dobrze przez około 3 miesiące. Dlaczego? Dlatego, żebyś zaraz poleciał po nową i pyk kolejna stówka. Co się w takiej cholernej wycieraczce zużywa, że od razu całą należy wywalić do kosza? Ano gumeczka za 2 złote, która nie podlega wymianie (co nie do końca jest prawdą ;) ) Ja już się wyleczyłem z tego chorego procederu i od dzisiaj wymieniam tylko same gumki. W moich, przepraszam za słowo, "nieobrandowanych" Boschach śmigają gumki z pożal się Boże wynalazku Oximo (patrz kilka postów wyżej) i po miesiącu działają super, jeszcze tylko 2 miesiące i chiński badziew zrówna się jakościowo z potężnymi Boschami :ha.
BTW macie namiary na dobre gumki do piór?

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

26 lut 2015 11:35

szymex napisał(a):Kolejna refleksja jak mi się nasunęła to, że współczesne wycieraczki za 100 PLN to następny po drukarkach, maszynkach do golenia, automatycznych odświeżaczach powietrza Brise, marketingowy majstersztyk. Weźmy takiego Boscha, choć pewnie marka producenta nie ma tutaj żadnego znaczenia, działa dobrze przez około 3 miesiące. Dlaczego? Dlatego, żebyś zaraz poleciał po nową i pyk kolejna stówka. Co się w takiej cholernej wycieraczce zużywa, że od razu całą należy wywalić do kosza? Ano gumeczka za 2 złote, która nie podlega wymianie (co nie do końca jest prawdą ;) ) Ja już się wyleczyłem z tego chorego procederu i od dzisiaj wymieniam tylko same gumki. W moich, przepraszam za słowo, "nieobrandowanych" Boschach śmigają gumki z pożal się Boże wynalazku Oximo (patrz kilka postów wyżej) i po miesiącu działają super, jeszcze tylko 2 miesiące i chiński badziew zrówna się jakościowo z potężnymi Boschami :ha.
BTW macie namiary na dobre gumki do piór?



Może zapodaj nam małą instrukcję jak je wymieniasz? Na pewno każdy z przyjemnościa postawi piwko za cenne wskazówki :)
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

26 lut 2015 11:51

Nie ma tu żadnej magii. Trzeba z obu końców pióra zsunąć plastikowe zaślepki (trzeba to zrobić brutalnie, bo jak pisałem producent nie przewidział opcji "regeneracji"). Nie wiem ile razy wytrzymają taką operację ale sądzę że co najmniej ze cztery pięć a może i dużo więcej? Gdy to zrobimy, można już swobodnie wysunąć gumkę z plastikowej obudowy wraz z metalowymi podłużnymi sprężystymi listewkami, następnie uwolnić koniec gumki z zaciśniętego końca (zabezpieczenie przed wzajemnym przesuwaniem się gumki i stalowych listewek) i po wymianie gumki złożyć wszystko w odwrotnej kolejności. W sumie 5 minut roboty.

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

26 lut 2015 16:25

Dzięki :)

A skąd bierzesz części zamienne? Czyli całe te gumy? :)
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

26 lut 2015 18:40

U mnie w drugim aucie oryginalne wycieraczki prawie 10 lat służyły i nie rysowały ani nic... jak przyszła pora na zmiane to po przypatrzeniu się było wyryte MOTGUM, kupiłem je w AUCHAN dostepne od reki i jade dalej. Co prawda tradycyjne metalowe, ale chyba same gumki tez były. BTW bezprzegubowa ponoć od nich jest słaba...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

26 lut 2015 18:47

woocioo napisał(a):A skąd bierzesz części zamienne? Czyli całe te gumy? :)

W chwili obecnej, jak pisałem wcześniej, przełożyłem z wycieraczek Oximo (co były i już ich nimo). Są to zwykłe klasyczne gumki. Widziałem chyba kiedyś w markecie same gumy, takie z metra cięte. Te z Oximo są całkiem OK, szkoda tylko, że cała reszta jest mocno niedopracowana.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

26 lut 2015 19:54

"Gumki" na wymianę powinny być raczej dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym. Kiedyś w ten sposób reanimowałem tylną wycieraczkę. Skutek był mizerny, bo nie mogłem dobrać "gumki" odpowiedniej szerokości i skończyło się na zakupie oryginału.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

27 lut 2015 00:16

Potwierdzam! W inter auto(lokalny interCars) zapłaciłem coś koło 15zł za 2 gumy długości 750mm. Wystarcza na 4 wymiany tylnej wycieraczki. Trzeba sie trochę pogimnastykować, bo gumy wydają się być trochę szersze, ale po zamontowaniu zbiera dobrze. Myśle że w taki sam sposób można wykorzystać je na przód.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

06 mar 2015 11:39

szymex napisał(a):współczesne wycieraczki za 100 PLN to następny po drukarkach, maszynkach do golenia, automatycznych odświeżaczach powietrza Brise, marketingowy majstersztyk. Weźmy takiego Boscha, choć pewnie marka producenta nie ma tutaj żadnego znaczenia, działa dobrze przez około 3 miesiące. Dlaczego? Dlatego, żebyś zaraz poleciał po nową i pyk kolejna stówka. Co się w takiej cholernej wycieraczce zużywa, że od razu całą należy wywalić do kosza? Ano gumeczka za 2 złote, która nie podlega wymianie (co nie do końca jest prawdą ) Ja już się wyleczyłem z tego chorego procederu i od dzisiaj wymieniam tylko same gumki.


Dzięki stary za zepsucie mi dnia ;) Właśnie wczoraj kupiłem kolejny zestaw super Boschy za super 100 zł.. :evil: :evil:

Może jakiś kursik na zlocie? Ja generalnie mam dwie lewe ręce, ale jak ktoś "naocznie pokaże" to chyba każdy ogarnie...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

06 mar 2015 11:57

Mówisz masz:
https://www.youtube.com/watch?v=QR1GccvA6XQ
Mała uwaga do filmu, moje wycieraczki miały na jednym końcu taki metalowy ząbek, który trzymał gumkę. Wystarczy go odgiąć do demontażu i zagiąć po wsadzeniu gumki.
Ot cała filozofia. :ok

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

06 mar 2015 14:06

Ja pierniczę faktycznie bułka z masłem!!! nawet dla mnie!! :lol:
Teraz czy ktoś poleci jakieś dobre gumki ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

06 mar 2015 14:15


Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

06 mar 2015 18:51

A ja powiem tak, obecne fabryczne wycieraczki Kia w moim nowym autku nie umywają się do wycieraczek Boscha, które używałem w poprzednim (Aerotwin). Te nowe "mażą" już od początku, a Bosch zaczynały po 1,5 roku.
Kolejna refleksja jak mi się nasunęła to, że współczesne wycieraczki za 100 PLN to następny po drukarkach, maszynkach do golenia, automatycznych odświeżaczach powietrza Brise, marketingowy majstersztyk. Weźmy takiego Boscha, choć pewnie marka producenta nie ma tutaj żadnego znaczenia, działa dobrze przez około 3 miesiące.

Może i majstersztyk, ale nie wymyślony przez współczesnych guru marketingu. To proste, ale "genialne" rozwiązanie, pewnego sprzedawcy kapsli z końca XIX. O jego produkcie, nawet jak go nie używa, wie na pewno każdy facet i niejedna kobieta.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

07 mar 2015 08:35

Chcesz powiedzieć, że produkt kilkakrotnie tańszy w produkcji sprzedawany kilkakrotnie drożej niż jego klasyczna wersja nie jest wytworem speców od marketingu. Kaman.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

07 mar 2015 18:18

Te ,bosza, gumki 2x20 wychodza wie drogo motgum to tandeta
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

08 mar 2015 21:32

szymex napisał(a):Chcesz powiedzieć, że produkt kilkakrotnie tańszy w produkcji sprzedawany kilkakrotnie drożej niż jego klasyczna wersja nie jest wytworem speców od marketingu. Kaman.

Nie rozumiemy się. Zapytaj wujka o King Camp Gillette, bo to on właśnie jako pierwszy zastosował te nowatorskie rozwiązanie. Produkt nie ma znaczenia, w tym przypadku była to maszynka do golenia, zawsze sprzedawany jest poniżej kosztów. By ten produkt mógł działać, należało cały czas dokupować jakiś komponent, w tym przypadku żyletki, i to na nich Gillette prawdziwą kasę "trzepał". ;)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 mar 2015 09:06

Tylko do wycieraczek producent nie przewiduje wymiennego komponentu i w tym cały zonk, a za nowe każe sobie płacić jak za zboże.
Na szczęście ciemny lud znalazł na to sposób na pohybel marketingowym szarlatanom :good

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 mar 2015 10:21

szymex napisał(a):Na szczęście ciemny lud znalazł na to sposób na pohybel marketingowym szarlatanom :good

Za parę miesięcy wyjdzie pewnie 'ulepszona' wersja ze zgrzanymi końcówkami i koniec oszczędności.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl