OWIEWKi SZYB BOCZNYCH

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Abi
 

30 lip 2008 10:31

oj jak stoisz w korku to daleko nie zajedziesz :P mnie owiewki nie są potrzebne, ale znam kilka osób, dla których palenie w samochodzie było jedynym powodem montażu :)

rsimon
 

30 lip 2008 10:51

ok, ok ... (jak stoję i mam włączony silnik to też prowadzę), ale to taka mała upierdliwość
ja też znam ludzi którzy lubią jeździć trabantami i wartburgami, i uważają że nie ma nic lepszego 8-)
ale spoko jak ktoś lubi to niech ma i kropka

navigator
 

01 sie 2008 07:52

:D oj, kolego rsimon - strasznie upierdliwy jestes, aczkolwiek kazdy ma prawo do swojego zdania i do swojego "wiejskiego" tuningu. Ja mam ten wiejski tuning i uwazam ze chociazby w przypadku opisanego wczesniej padajacego deszczu to "wiejskie" cos sie przydaje - a bardziej "wiejskie" jest raczej co chwila wycieranie chusteczka kropek po deszczu (do tego jak nie wytrzesz to slady zostaja do bardziej zaawansowanego czyszczenia). Dodatkowo - wcale nie szumia, jak ktos pisal, wrecz mniejszy mam halas niz kiedy nie mialem owiewek.
Zgadzam sie z tym ze obawa jest trwalosc tego platiku - troche plowieje, ale to po kilku latach, hehe.

Z owiewkami czy bez, po wiejsku czy po miejsku(?) i tak zycie jest piekne, a ceed jezdzi tak samo.

Pozdrawiam

navigator
 

01 sie 2008 07:55

Acha - dla chcacych ten "wiejski" tuning to chyba troszeczke tansze i w czarnym kolorze sa tu:

http://www.tuning-zone.pl

:wink:

rsimon
 

01 sie 2008 08:28

ok ja nie nazwałem tego "wiejskim ..."
może jestem trochę upierdliwy, ale taki jestem
forum jest po to by wykrzyczeć co każdemu leży na wątrobie
ale pełen luz każdy ma własne zdanie
i proszę się nie obrażać :roll:

navigator
 

01 sie 2008 21:45

:mrgreen: Spoko rsimon - ja sie nie obrazam.
A forum - jasne, jest po to zeby pisac co sie mysli. Byle nikogo nie obrazac, a i tzw. tematy (wypowiedzi) prowokacyjne sa tez nie na miejscu na tego typu forach. Ale to absolutnie nie do ciebie rsimon - tylko tak ogolnie.


clapping

ojciec_dyrektor
 

14 lis 2008 17:01

Wiem, że już pewnie wątek wygasł, ale jakby ktoś czytał to chciałem dorzucić:
Owiewki przydają się w samochodzie bez klimy. Można też lekko otworzyć okno jak np. w środku jest duża wilgotność. Nie wpada dzięki temu ostry strumień powietrza do środka. Ja miałem w Matizie i spoko. W ceedzie na pewno bym nie założył - są po prostu nie potrzebne. Przyciemniane zmniejszają odrobinę widoczność.

Błogosławię :)

marcin-pulawy
 

17 lis 2008 22:25

mia³em takie w skodzie ( spadek po poprzednim w³aœcicielu ) i napewno do cee'da nie za³o¿ê.
Przy podnoszeniu szyb rysowaÂły je w gĂłrej ich czĂŞÂści.
Poza tym w lecie jak naszÂło pomiĂŞdzy szybĂŞ a owiewkĂŞ kurzu ( czytaj piachu ) to przy otwieraniu skrzypiaÂło nie miÂłosiernie.

PiotrGD
 

Owiewki

18 lis 2008 21:28

A ja popłynę pod prąd i powiem ze owiewki nie są takim głupim wynalazkiem ale pod kilkoma warunkami. Swoje doświadczenia z owiewkami wynikają z tego że wcześniej jeździłem Fabia wersja Classic czyli bida.
I oto zalety tych owiewek:
- parkuje na terenie zakładu pracy na betonowym placyku wiec wnętrze nagrzewało się jak w piekarniku, dzięki owiewkom śmiało zostawiałem uchylone na 0,5 cm szyby przednie dzięki czemu wnętrze było mniej nagrzane, trzeba było się dobrze przejrzeć żeby zauważyć że szyby są w samochodzie uchylone,
- w czasie jazdy ograniczały hałas przy uchylonej szybie.
Wady tez można znaleźć:
- rysowały się górne krawędzie szyb,
- ciężej otwierał się szyby.
W Ceedzie nie założę, ponieważ:
- mam w końcu klimatyzację
- mam elektryczne szyby i przy domykaniu pewnie zadziałało by zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem paluszków co skutecznie wyklucza owiewki

Norged
Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 mar 2021 17:00
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: OWIEWKi SZYB BOCZNYCH

16 paź 2021 14:15

Czy montował ktoś owiewki w C2 ?
Jeśli tak to czy warto czy to kiepski pomysł ?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: OWIEWKi SZYB BOCZNYCH

18 paź 2021 13:31

To kiepski pomysł w każdym aucie :roll: :icon_biggrin:
Ale szacun za kontynuację wątku, murowany kandydat do Nagrody Złotego Szpadla w tym roku :hi: :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Norged
Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 mar 2021 17:00
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: OWIEWKi SZYB BOCZNYCH

18 paź 2021 16:30

Ryba4 napisał(a):To kiepski pomysł w każdym aucie :roll: :icon_biggrin:
Ale szacun za kontynuację wątku, murowany kandydat do Nagrody Złotego Szpadla w tym roku :hi: :biggrin:

Jeździłeś już C2 z owiewkami ? Bo ja mam w tym pewien konkretny praktyczny cel lecz obawiam się czy w C2 w której i tak mocno słychać hałas z zewnatrz nie bedzie jeszcze głosniej z owiewkami ?

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl