Czujniki do QX2

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Bishop
 

Czujniki do QX2

09 cze 2008 19:09

Witam.

Wiem że tematy tego "super" alarmu były juz poruszane, ale mimo wszystko postanowiłam założyć nowy topic.


Moje autko zakupiłem pod koniec kwietnia.
Comfort+ z 2007r., ale chyba rocznik produkcyjny 2008 bo ma już fabryczny alarm. Dodatkowo mam założony QX2 ( dołożony gratis do auta.
Przy zakupie auta nie wiedziałem jaki to będzie alarm, ale podkreślałem że musi mieć ultradźwięki.

Przy odbiorze auta w salonie zdziwiłem się bo nie zauważyłem "mikrofonów".
Napadłem na deelera, ale bez mrugnięcia okiem powiedział że toObrazek są czujniki ultradźwiękowe. Przyjąłem do wiadomości i spokojnie odebrałem samochód.
Niedawno postanowiłem przetestować alarm i oczywiście okazało się że czujki nie działają.
Oczywiście zadryndałem do deelera w tej sprawie. Powiedział mi że czujniki są, ale są wyłączone bo mogą jakieś błędne sygnały wysyłać do komputera i jak im podpisze kwit że zgadzam się na odpaleniu czujników na własną odpowiedzialność to mi je oczywiście włączą. ... a w ogóle to nie może teraz rozmawiać bo jest gdzieś tam i oddzwoni. ... oczywiście nie oddzwonił.

Moim skromnym zdaniem to jakaś wielka lipa i gość mnie robi w ch..., ale jako że się na tym nie znam postanowiłem poruszyć sprawę na forum.

Czy ktoś z was ma takie "czujniki" ?? (instrukcję czytałem i wiem jakie funkcje mogą pełnić w opcji te "pipki").
Ostatnio edytowano 09 cze 2008 19:13 przez Bishop, łącznie edytowano 2 razy

AUTOR WĄTKU
Bishop
 

09 cze 2008 19:12

Dodam tylko że po tej rozmowie z dealerem dokopałem się do centralki QX2, czyli QX2 faktycznie jest. Pod maską mam dołożoną syrenkę do niego. Jak wzbudzę alarm to wyje i QX2 (syrenka) i fabryczny (klakson).
Czujniki oczywiście nie działają.
Ostatnio edytowano 09 cze 2008 19:15 przez Bishop, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

09 cze 2008 19:13

to nie jest czujnik ultradźwiękowy
musisz mieć 2 mikrofonki
ja przynajmniej tokowe posiadam, wystają przy słupkach A na desce rozdzielczej
sądzę że zrobił cię w bambuko bo nie chciało im się tego montować...

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

09 cze 2008 20:37

zrobili cie w balona !!!!!!!!

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

09 cze 2008 22:50

dokladnie w balona - to na zdjeciu to nie sa zadne czujniki alarmu, powinny byc przy slupkach A i ja rowniez do tego alarmu takowe posiadam

AUTOR WĄTKU
KZ
 

10 cze 2008 05:58

To jest chyba czujnik nasłonecznienia / temperatury od klimy...

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

Re: Czujniki do QX2

10 cze 2008 06:05

Bishop napisał(a):Witam.

Wiem że tematy tego "super" alarmu były juz poruszane, ale mimo wszystko postanowiłam założyć nowy topic.


Moje autko zakupiłem pod koniec kwietnia.
Comfort+ z 2007r., ale chyba rocznik produkcyjny 2008 bo ma już fabryczny alarm. Dodatkowo mam założony QX2 ( dołożony gratis do auta.
Przy zakupie auta nie wiedziałem jaki to będzie alarm, ale podkreślałem że musi mieć ultradźwięki.

Przy odbiorze auta w salonie zdziwiłem się bo nie zauważyłem "mikrofonów".
Napadłem na deelera, ale bez mrugnięcia okiem powiedział że toObrazek są czujniki ultradźwiękowe. Przyjąłem do wiadomości i spokojnie odebrałem samochód.
Niedawno postanowiłem przetestować alarm i oczywiście okazało się że czujki nie działają.
Oczywiście zadryndałem do deelera w tej sprawie. Powiedział mi że czujniki są, ale są wyłączone bo mogą jakieś błędne sygnały wysyłać do komputera i jak im podpisze kwit że zgadzam się na odpaleniu czujników na własną odpowiedzialność to mi je oczywiście włączą. ... a w ogóle to nie może teraz rozmawiać bo jest gdzieś tam i oddzwoni. ... oczywiście nie oddzwonił.

Moim skromnym zdaniem to jakaś wielka lipa i gość mnie robi w ch..., ale jako że się na tym nie znam postanowiłem poruszyć sprawę na forum.

Czy ktoś z was ma takie "czujniki" ?? (instrukcję czytałem i wiem jakie funkcje mogą pełnić w opcji te "pipki").



Który to taki "cwany" dealer? Za takie numery to bym się poważnie zastanowił nad krokami prawnymi, przecież to jawne oszustwo.
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

10 cze 2008 06:39

to nie sa czujniki w jednym z tych pipkwów siedzie lampka od inno :) (taka dioda jak od alarmu :) ) musisz mieć przy przedniej szybie na słupkach od strony kirowy i pasarzera takie mikrofoniki :)

AUTOR WĄTKU
Bishop
 

10 cze 2008 07:24

Auto zakupiłem w AS Motors
Al. Katowicka 70
05-830 Nadarzyn k/Warszawy

A o tych czujnikach mówił mi najpierw jeden ze sprzedawców, następnie to sam potwierdził kierownik salonu.

AUTOR WĄTKU
Bishop
 

10 cze 2008 08:16

Przed chwilą pozwoliłem sobie zadzwonić do Carserwisu w Wa-wie w sprawie tych czujników.

Do QX2 w standardzie dokładane są 2 mikrofony (których nie mam). Domykanie szyb jest opcją dodatkową - odpłatną.

Jak opowiedziałem gościowi całą historię z moim alarmem facet zapytał.....Nadarzyn???...... hmmmm czyżby nie pierwszy taki numer u nich???

AUTOR WĄTKU
KZ
 

10 cze 2008 08:42

Ja mam QX2 z Carserwisu i mikrofony mam.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

10 cze 2008 09:09

zadzwoniłem do AS motors. (także nie mam tych "mikrofoników")

wyjaśnienie jest takie :

NIE można montować czujników ruchu na słupkach ponieważ są tam poduszki powietrzne i montaż tam czujników jest BŁĘDEM !

zadzwonie jeszcze do serwisu AS Motors.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

10 cze 2008 11:15

To po cholere alarm jak nie ma czujników :(

I jakoś mi zamontowali i nie tylko mi i nie było to błędem a poduszcze to w zaden sposób nie przeszkadza :)

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

10 cze 2008 11:44

Też mam czujki oczywiście, o ile pamiętam wystają tam gdzie kończy się pudsufitka czyli tak jak w każdym aucie. Swoją drogą w AS Motors goście są wyjątkowo bezczelni kłamiąc w żywe oczy.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

10 cze 2008 11:48

Grzech napisał(a):To po cholere alarm jak nie ma czujników :(


Dla ubezpieczyciela do AC potrzebny

AUTOR WĄTKU
popmart
 

10 cze 2008 12:59

hmm zadzwoniłem na serwis AS Motors

bez problemu zamontują czujniki po podpisaniu oświadczenia że wyraźnie sobie tego życzę , pracownik serwisu twierdził ze w momencie wybuchu kurtyn czujniki potęcjalnie wbijaja się we mnie !? (imo moze być w tym trochę prawdy)

stwierdził że alerm w tami momencie działa na otwarcie drzwi i próbę uruchomienia bez kluczyka.

sam juz nie wiem :(

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

10 cze 2008 13:13

popmart napisał(a):hmm zadzwoniłem na serwis AS Motors

bez problemu zamontują czujniki po podpisaniu oświadczenia że wyraźnie sobie tego życzę , pracownik serwisu twierdził ze w momencie wybuchu kurtyn czujniki potęcjalnie wbijaja się we mnie !? (imo moze być w tym trochę prawdy)

stwierdził że alerm w tami momencie działa na otwarcie drzwi i próbę uruchomienia bez kluczyka.

sam juz nie wiem :(

W takim razie chyba trzeba bedzie zasięgnąć opinii w KIA MOTOR POLSKA
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
Bishop
 

10 cze 2008 13:54

To jaki problem jest z zamontowaniem tych czujników gdzieś indziej??

Np. na dole gdzieś przy szybie przedniej??

AUTOR WĄTKU
Bishop
 

10 cze 2008 14:23

Zadzwoniłem do KIA Motors POLSKA, ale odesłali mnie do serwisu w Nadarzynie :wink:

Zadzwoniłem do Nadarzyna do serwisu (nie do deelera).

Gość powiedział mi to samo co popmart-owi.

Zapytałam czy to jest oficjalne stanowisko KIA MOTORS .. czy AS MOTORS ..... powiedział że nie wie. :?

Zapytałam jaki jes w takim razie sens montowania 2 takiego samego alarmu skoro mam fabryczny ... powiedział że nie wie :? :?

Zapytałam czy nie można założyć tych czujników nisko w rogach przy szybie ... powiedział że można ale mogą nie obejmować całego samochodu........powiedział że jeśli chcę to mogę przyjechać i mi je zamontują ...... coś wspominał o oświadczeniu że chcę (czyli nie biorą odpowiedzialności :evil: ) ale po moim stwierdzeniu że pod oknami nie ma poduszek zgodził się zemną.


Chyba zdecyduję się na to 2 rozwiązanie, ale wcześniej napiszę chyba do KIA MOTORS POLSKA czy to jest ich oficjalne stanowisko (qmpel w OCTAVI II ma czujniki na dole w miejscu gdzie słupek styka się z deską rozdzielczą). Nie chciałbym podpisać żadnego oświadczenia, a wiem że choćby w CARSERWISIE niczego takiego się nie podpisuje, a czujniki montują normalnie na słupkach.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

10 cze 2008 20:48

Moim zdaniem diler u którego kupiłeś auto to straszna sknera, po prostu zaoszczędził na czujnikach. Ja mam czujniki w górnej części słupka, pod dachem.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl