Klucz do kół z Alusami.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
novee
 

02 cze 2008 13:26

Ja przykręciłem i dojechałem ze 40km. Nawet nie sprawdzałem czy mozna czy nie. Z tego co pamiętam nakretką od alu stalówkę przykręcisz, odwrotnie chyba nie wolno.

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

02 cze 2008 14:15

KZ napisał(a):
socho napisał(a):Zdecydowanie nie należy kombinować, ponadto alufele mają swój komplet nakrętek a stalówki swój.


No dobra, ale jak masz alu i złapiesz gumę i trzeba założyć dojazdówkę - to da radę przykręcić nakrętkami od alu czy trzeba wozić komplet nakrętek ?

Trzeba wozić nakrętki od stalowych

AUTOR WĄTKU
novee
 

02 cze 2008 17:47

<span>jacek316</span> napisał(a):Trzeba wozić nakrętki od stalowych


Bo?

AUTOR WĄTKU
lalas
 

03 cze 2008 00:12

novee napisał(a):
<span>jacek316</span> napisał(a):Trzeba wozić nakrętki od stalowych


Bo?


bo może ci się ta nakrętka nie zmieści w otworze felgi stalówki mają większe nakrętki na klucz 21 mm, u mnie nakrętki z alu felg sa na klucz 19 :)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

03 cze 2008 06:33

lalas napisał(a):
novee napisał(a):
<span>jacek316</span> napisał(a):Trzeba wozić nakrętki od stalowych


Bo?


bo może ci się ta nakrętka nie zmieści w otworze felgi stalówki mają większe nakrętki na klucz 21 mm, u mnie nakrętki z alu felg sa na klucz 19 :)


Jak się nie zmieści jak jest mniejsza (na mniejszy rozmiar klucza - co zresztą sam napisałeś) ?

AUTOR WĄTKU
novee
 

03 cze 2008 07:47

KZ napisał(a):
lalas napisał(a):
novee napisał(a):
<span>jacek316</span> napisał(a):Trzeba wozić nakrętki od stalowych


Bo?


bo może ci się ta nakrętka nie zmieści w otworze felgi stalówki mają większe nakrętki na klucz 21 mm, u mnie nakrętki z alu felg sa na klucz 19 :)


Jak się nie zmieści jak jest mniejsza (na mniejszy rozmiar klucza - co zresztą sam napisałeś) ?


Poza tym w jakim otworze? Oglądałeś swoją dojazdówkę?

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

03 cze 2008 10:22

Jak mi zakładali alusy to kazali wozić śruby do zapasu w aucie. Podobno są inne, nie spieram się - wrzuciłem do bagażnika.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

03 cze 2008 20:59

KZ napisał(a):
lalas napisał(a):
novee napisał(a):
<span>jacek316</span> napisał(a):Trzeba wozić nakrętki od stalowych


Bo?


bo może ci się ta nakrętka nie zmieści w otworze felgi stalówki mają większe nakrętki na klucz 21 mm, u mnie nakrętki z alu felg sa na klucz 19 :)


Jak się nie zmieści jak jest mniejsza (na mniejszy rozmiar klucza - co zresztą sam napisałeś) ?


W zasadzie jeszcze jej nie wyciągałem, ale i tak napewno nie podejdą śruby z alusów do tej dojazdówki, być może nakrętki są dłuższe, aż jutro sprawdzę.
Ja nie widzę problemu wożenia dodatkowych śrub do dojazdówki :wink:

AUTOR WĄTKU
romann
 

15 cze 2008 15:38

ziomas napisał(a):w takim razie czy Âśruby od alu felg pasuja do felg stalowych?


Æwiczy³em ten temat w poprzednim samochodzie. ¦rub nie mo¿na zamieniaæ. ¦ruby od felg aluminiowych s± zbyt d³ugie do felg stalowych. Za³o¿y³em je omy³kowo na tylne ko³o ze szczêkami hamulcowymi i ¶ruby zaczepia³y o szczêki.
W cee'd nie ma Âśrub tylko nakrĂŞtki, ktĂłre oczywiÂście do alusĂłw sÂą inne. PytaÂłem fachowca, ktĂłry zakÂładaÂł mi felgi aluminiowe, czy nie powinny byĂŚ dÂłuÂższe szpilki, ale twierdziÂł Âże nie. Tak wiĂŞc mam tylko inne nakretki.
WracajÂąc do tematu postu. Czy ktoÂś ma patent na niewoÂżenie wielkiego klucza krzyÂżakowego obsÂługujÂącego nakrĂŞtki od stalowych i aluminiowych felg. MoÂże jakaÂś maÂła przejÂściĂłwka z 21 na 19 mm.

AUTOR WĄTKU
Marcin_wro
 

19 wrz 2008 07:45

novee napisał(a):W żadnym salonie chyba nie informują :twisted:


Mnie w GAM Wrocław informowano. :D

AUTOR WĄTKU
novee
 

19 wrz 2008 08:09

<span>romann</span> napisał(a):Czy ktoś ma patent na niewożenie wielkiego klucza krzyżakowego obsługującego nakrętki od stalowych i aluminiowych felg. Może jakaś mała przejściówka z 21 na 19 mm.


Chyba każdy klucz jaki widziałem ostatnio (np. teleskopowy z "rozciąganą" rączką) ma nakładkę dwustronną na 2 rozmiary śrub.

AUTOR WĄTKU
Quercus
 

22 wrz 2008 14:16

KZ napisał(a):
socho napisał(a):Zdecydowanie nie należy kombinować, ponadto alufele mają swój komplet nakrętek a stalówki swój.


No dobra, ale jak masz alu i złapiesz gumę i trzeba założyć dojazdówkę - to da radę przykręcić nakrętkami od alu czy trzeba wozić komplet nakrętek ?


Jeszcze nie maiłem okazji zmieniać i sprawzić tego, ale jeśli masz dodatkowy komplet nakrętek to lepiej je wozić ze sobą. Ja tak robię. Tak na wszelki wypadek. :D

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

22 wrz 2008 15:03

novee napisał(a):
<span>romann</span> napisał(a):Czy ktoś ma patent na niewożenie wielkiego klucza krzyżakowego obsługującego nakrętki od stalowych i aluminiowych felg. Może jakaś mała przejściówka z 21 na 19 mm.


Chyba każdy klucz jaki widziałem ostatnio (np. teleskopowy z "rozciąganą" rączką) ma nakładkę dwustronną na 2 rozmiary śrub.


Dokładnie tak - sam mam taki klucz z teleskopową rączką końcówka jest dwustronna z jednej 19 z drugiej 21 :mrgreen:
Żyj i pozwól żyć innym!!!

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

22 wrz 2008 19:50

Ja kupiłem duży krzyżak gdzie na trzech ramionach są rozmiary chyba od19-21 a na jednym jest wolne miejsce na nakładke. Leży sobie w bagażniku wprawdzie próbowałem go gdzieś upchac pod podłoge ale niestety sie nie dało. Mogłbym jeszcze wywalić tę wytłoczke to może by wszedł ale ...niech sobie leży :D

AUTOR WĄTKU
krisder
 

23 wrz 2008 15:26

linsky napisał(a):
novee napisał(a):
<span>romann</span> napisał(a):Czy ktoś ma patent na niewożenie wielkiego klucza krzyżakowego obsługującego nakrętki od stalowych i aluminiowych felg. Może jakaś mała przejściówka z 21 na 19 mm.


Chyba każdy klucz jaki widziałem ostatnio (np. teleskopowy z "rozciąganą" rączką) ma nakładkę dwustronną na 2 rozmiary śrub.


Dokładnie tak - sam mam taki klucz z teleskopową rączką końcówka jest dwustronna z jednej 19 z drugiej 21 :mrgreen:


Niestety ,swój klucz teleskopowy przerzuciłem z poprzedniego auta i zadowolony że mam solidny klucz do kół zapomniałem o nim. Czytając ten temat postanowiłem sprawdzić jakie rozmiary ma moja nasadka. Okazało się że jest to 17-19. Porażka, mam nadzieję że można dokupić samą nasadkę 19-21. :o

AUTOR WĄTKU
potok
 

23 wrz 2008 15:40

Koledzy, te wszystkie dywagacje nt. nakrętek i ostrzeżeń serwisantów możne wsadzić między bajki. Miesiąc temu złapałem na parkingu pod marketem gumę (blachowkręt) i bez problemów zmieniłem 16" alufelgę na stalową dojazdówkę.

AUTOR WĄTKU
novee
 

23 wrz 2008 16:45

Tyż przecie o tym żem na poczontku struny pisał :lol: :D

AUTOR WĄTKU
polki888
 

Re: Klucz do kół z Alusami.

16 wrz 2010 22:20

No dobra, ale jak masz alu i złapiesz gumę i trzeba założyć dojazdówkę - to da radę przykręcić nakrętkami od alu czy trzeba wozić komplet nakrętek ?

Nie przykręcisz ponieważ do alu są inne a do stalówek inne. Chodzi o rodzaj stożka śruby.
Radzę wozić komplet do dojazdówki na wszelki przypadek.

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Klucz do kół z Alusami.

16 wrz 2010 23:42

polki888 napisał(a):Nie przykręcisz ponieważ do alu są inne a do stalówek inne


Czy aby napewno? Mialem przykrecone zimowki (stalowe) srubami od alu i jakos nic sie nie dzialo... Wiec skad to stwierdzenie?

polki888 napisał(a):Chodzi o rodzaj stożka śruby


W naszych zabach sa nakretki a nie sruby ;p
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Klucz do kół z Alusami.

17 wrz 2010 08:36

polki888 napisał(a):No dobra, ale jak masz alu i złapiesz gumę i trzeba założyć dojazdówkę - to da radę przykręcić nakrętkami od alu czy trzeba wozić komplet nakrętek ?

Nie przykręcisz ponieważ do alu są inne a do stalówek inne. Chodzi o rodzaj stożka śruby.
Radzę wozić komplet do dojazdówki na wszelki przypadek.

Ceed kupiony z fabrycznie założonymi felgami aluminiowymi, w bagażniku stalowa dojazdówka.
Jeden komplet śrub (nakrętek), bo osobnych do koła dojazdowego nie dają.
I co w takim wypadku?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl