Klucz do kół z Alusami.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
socho
 

Klucz do kół z Alusami.

30 maja 2008 06:32

Witam.
Przy zmianie kół zimowych stalowych na letnie z alusami, - robiłem to sam w garażu, stwierdziłem ze zdzwieniem że klucz do kół, który jest na wyposażeniu samochodu jest za duży i nie można nim przykręcić kół z alusami. :?:
Musi być inny klucz o mniejszej średnicy zewnętrznej.
W salonie gdy brałem samochód na zimówkach, nikt nie informował że nie odkręcę koła z felgami alusami.
Jeśli zdarzy się że złapiemy gumę na drodze, to niczym nie odkręcimy alufelgi.
Ponieważ sam zmieniałem koła, szybko dopasowałem klucz i mam teraz w bagażniku dwa- do alu i stalowych.
Warto sprawdzić w swoich autach czy i jak można odkręcić koło z alasami w razie złapania gumy gdzieś po drodze.
W salonach powinni dawać w takim wypadku dwa klucze. :?:
W MGT ŁOWICZ, nikt nie informował o tym.

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 maja 2008 07:08

W żadnym salonie chyba nie informują :twisted: Chociaż ja też mam auto z MGT :P

A się przekonałem na trasie pod Częstochową, jak musiałem zmienić koło i seryjny klucz do seryjnych alu nie pasował... no i musiałem poszukać pobliskiego tubylca, który mi pomógł :) Nawet na piwo nie chciał :)

AUTOR WĄTKU
socho
 

Klucz do alusów

30 maja 2008 07:16

To miałeś szczęście że byli tubylcy z narzędziami. Gorzej gdy trafi się to w nocy i gdzieś w zadupiu, to ktoś może się wkurzyć.
Moim zdaniem to jest obowiązek poinformowania i dostaczenia klucza do tych felg. :o

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 maja 2008 07:27

I tak się zdrowo wk%%&em :twisted: Jeszcze do tego przydrożna panienka przyleciała z ofertą erotyczną (na tej trasie dużo ich stoi), ale że klucza do kół w torebce nie miała to ją na drzewo spuściłem :D

A swoją drogą w nocy na zadupiu bym się chyba wsciekł. Powoli obraz obsługi posprzedażnej i serwisu Kia zaczyna się u mnie kształtować na poziomie FSO i Polmozbytu w 95 roku :twisted: Wtedy dużego Fiata miałem... piękne czasy :D

AUTOR WĄTKU
esliwinski
 

30 maja 2008 07:38

A ja przy zakładaniu felg aluminiowych w serwisie zapytałem czy śruby są takie same jak w felgach stalowych. Odpowiedzieli że nie i trzeba mieć dwa klucze (chyba 17 i 19). Kupiłem drugi klucz i sprawa załatwiona. Na razie nie musiałem zmieniać....

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

30 maja 2008 07:38

Znając zycie to oni nawet sobie z tewgo pewnie sprawy nie zdają ze jest róznica w średnicy śrób :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 maja 2008 07:53

esliwinski napisał(a):A ja przy zakładaniu felg aluminiowych w serwisie zapytałem czy śruby są takie same jak w felgach stalowych. Odpowiedzieli że nie i trzeba mieć dwa klucze (chyba 17 i 19). Kupiłem drugi klucz i sprawa załatwiona. Na razie nie musiałem zmieniać....


Ty zakładałeś w serwisie alu, ja miałem alu seryjnie od razu na aucie przy odbiorze. Nawet nie pomyślałem żeby spytać czy klucz pasuje do, w moim przypadku, fabrycznych kół :?
Ostatnio edytowano 30 maja 2008 09:21 przez novee, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
socho
 

Klucz do alusów

30 maja 2008 08:16

Niby pierdoła a może narobić sporo zamieszania i nerwów.
Widać że wielu użytkowników ma jakieś doświadczenia a dzięki forum inni też się zabezpieczą w drugi klucz .
Oby nie było trzeba go używać. :o

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

30 maja 2008 08:46

Na zadupiu raz złapałek kapciu przy puntku. Świeciłem sobie komórką i jakoś dałem rade 8-) no ale klucz miałem...

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

30 maja 2008 10:18

w takim razie czy śruby od alu felg pasuja do felg stalowych?
w moim poprzednim aucie musiałem mieć dwa rodzaje (chodziło odługość śruby)

AUTOR WĄTKU
socho
 

30 maja 2008 10:56

Ja mam i kolega też, dwa komplety nakrętek do kół.
Jedne do letnich-alu, oraz drugie do stalowych felg.
Nakrętki z felg stalowych majątaki sam skok gwintu, natomiast różnią się wymiarem zewnętrznym i katem stożka nakrętki dochodzącej do felgi.
Zimowe są większe - 19mm
Letnie 17 mm.
Otwór w alu jest pod wymiar 17 z miejscem na klucz.
Na upartego to felgę zimowa dokręcisz nakrętką od alu, zaś odwrotnie się :!: nie da.

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

30 maja 2008 10:59

Ja miałem dwa rodzaje długości... :(

AUTOR WĄTKU
socho
 

30 maja 2008 11:07

Rzeczywiście, różnią się też długością, o czym zapomniałem.
:wink:

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

30 maja 2008 11:37

ale nieradze dokrecać nakrętkami od alu bo po kilku razach przez sorzkowe zakończenie ( od strony felgi) otwory na śpilki w fedze mogą sie zwiększyć :)

AUTOR WĄTKU
socho
 

30 maja 2008 11:42

Zdecydowanie nie należy kombinować, ponadto alufele mają swój komplet nakrętek a stalówki swój.

AUTOR WĄTKU
steganos
 

30 maja 2008 12:47

Wg. informacji z ASO nakrętka (nie sruba jak wcześniej ktoś pisał) do felg stalowych ma fabryczny numer 52950-17000 i kosztyje tylko .....12 zł.

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

02 cze 2008 11:42

socho napisał(a):Ja mam i kolega też, dwa komplety nakrętek do kół.
Jedne do letnich-alu, oraz drugie do stalowych felg.
Nakrętki z felg stalowych majątaki sam skok gwintu, natomiast różnią się wymiarem zewnętrznym i katem stożka nakrętki dochodzącej do felgi.
Zimowe są większe - 19mm
Letnie 17 mm.
Otwór w alu jest pod wymiar 17 z miejscem na klucz.
Na upartego to felgę zimowa dokręcisz nakrętką od alu, zaś odwrotnie się :!: nie da.


mógłbyś podać parametry śruby do felg stalowych tzn.: skok gwintu, osadzenie, długość gwintu

AUTOR WĄTKU
novee
 

02 cze 2008 12:22

A nie prościej do pierwszego lepszego serwisu od felg/opon podjechac? Za grosze znajdą odpowiednią nakrętkę.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

02 cze 2008 13:05

socho napisał(a):Zdecydowanie nie należy kombinować, ponadto alufele mają swój komplet nakrętek a stalówki swój.


No dobra, ale jak masz alu i złapiesz gumę i trzeba założyć dojazdówkę - to da radę przykręcić nakrętkami od alu czy trzeba wozić komplet nakrętek ?

AUTOR WĄTKU
socho
 

02 cze 2008 13:17

Jeszcze nie sprawdzałem. Jak sprawdzę to poinformuję.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl