Box - trumna - dla Ceed SW

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

06 maja 2009 21:02

<span>escees</span> napisał(a):Proponuje sprawdzic ten link.


Dzięki, fajne.
Lepiej pasuje Peugeot 407 i już prawie wiem jaki mi sie podoba :D

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

07 maja 2009 06:58

A ja narazie temat box'a odlozylem na dalszy plan. W weekend majowy na "pace" byl wozek, dwie walizy, torby ze sprzetem foto, kupa zabawek maÂłej, kupa pierdol zony, dwie torby Âżarcia ... i jeszcze roleta sie zamknela :D A w srodku tylko ja, zona i fotelik z maÂła.

Jestem generalnie w szoku pojemnoscia bagaznika ;) Jedynie co to zima ... i narty. Tu bedzie juz chyba koniecznosc.

AUTOR WĄTKU
D-espero
 

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

28 sty 2010 23:15

Jako że problem doboru boxu na dach do Cee'da SW znany jest nie od dziś, ja również miałem teraz problem z tym akcesorium. Dla zainteresowanych tematem drobna podpowiedź. Jeżeli jesteście słusznego, acz normalnego/standardowego/średniego wzrostu i Wasze narty carwingowe nie przypominają tych Małysza(czyli nie są dłuższe od 169,6 cm), to jest dla Was ratunek. Firma Moto Centrum Mroziński sprzedaje relatywnie niedrogo boxy o długościach około 175 cm, które bez problemu dają się zamocować na relingach SW na dowolnych belkach poprzecznych. Oto ich strona http://www.m-c-m.pl, sa też obecni w wielu miastach wojewódzkich :-) i na Alledrogo. Mają nawet wersję grafitową, czym zmiękczyli me serce zagnieżdżone w Black Pearl Opt. Od tygodnia nie udało mi się boxu zwiać z dachu, dlatego spokojnie polecam. A osobom chojnie wzrostem obdarzonym przez naturę życzę powodzenia w kontynuowaniu ich peregrynacji.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

29 sty 2010 19:37

Jak opadną Twoje emocje z zakupu "trumny" zrób kilka fotek jak się "ułożył" box na dachu , czy otwierasz na maxa klapę bagażnika i czy musiałeś odkręcać antenę.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
D-espero
 

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

02 lut 2010 22:41

Box ułożył sie idealnie nad częścią dachu, która się nie rusza :-). Antenka nie jest uszkodzona, a jedynie minimalnie zgięta (koniec przemieścił sie o jakieś 1-2 cm). Klapę otwieram na maksa i jest jeszcze trochę luzu, tak ze 3 cm. Zdjęcia wrzucę, jak tylko uda mi się je zrobić. Na razie wciąz sypie białym...

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

03 lut 2010 17:51

a ja mam krotkiego boxa - wieloryba z MCM i się ładnie mieści bez kombinacji :)

buzi
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

28 lut 2010 18:21

gbear napisał(a):a ja mam krotkiego boxa - wieloryba z MCM i się ładnie mieści bez kombinacji :)

buzi

i pewnie SW wygląda jak wielbłąd jednogarbny :D
..bo moja wyglądała tak w 2008 roku zaraz po kupnie boxa
Obrazek
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mariuszek
 

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

19 maja 2010 14:03

Kolego Gizmo,jak byś mógł wrzucić parę fotek bagażnika alu,i jak się sprawuje to było super!

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

19 maja 2010 15:46

mariuszek napisał(a):Kolego Gizmo,jak byś mógł wrzucić parę fotek bagażnika alu,i jak się sprawuje to było super!

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy ja mam boxa z aluminiowymi poprzeczkami i w takiej tylko konfiguracji używam - teoretycznie nie mam bagażnika aluminiowego. Co dokładnie mam i jak się sprawuje pisałem w postach na forum. Jeśli jesteś nadal zainteresowany fotkami linki poniżej:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec6 ... ea9ed.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3dd ... 56ea8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44a ... 5dcb7.html
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mariuszek
 

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

19 maja 2010 19:47

To jest bagażnik dachowy na relingi właśnie mi o niego chodzi bo jestem na etapie szukania czegoś ciekawego i zauważyłem że masz ten bagażnik co mnie właśnie interesuje,z czasem dokupie na niego boxa, tu jest strona gdzie go znalazłem http://www.interpack-sklep.com.pl/silve ... -p-62.html I chodzi mia jak z montażem czy dobrze się trzyma i nie niszczy relingu!

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

19 maja 2010 21:55

Jeśli chodzi o same poprzeczki to są ok..montaż w miarę szybki ( otwierasz z kluczyka zamki . przesuwasz plastikową listwę i przykręcasz śruby) Stopki są wyposażone w gumowy uchwyt górny a dolne ramie jest powleczone gumowaną farbą które mocno trzymają są relingów i nie pozostawiają śladów.
Obrazek
Dzięki opływowemu kształtowi nie jest głośno ( przy ok 120km/h zwiększa się lekko szum )
Podłużna guma w profilu poprzeczki jest lekko wystająca co daje efekt sprężystości co niweluje obcieranie się i przesuwanie boxa
Obrazek
Ogólnie jestem zadowolony z tego produktu i polecam go w 100%
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
mariuszek
 

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

20 maja 2010 12:56

No Gizmo i oto mi chodziło krótko i na temat wielkie dzięki za info,ciekawy wygląd mają może się na nie skuszę!Pozdro :D

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

20 maja 2010 14:45

pierre_nick napisał(a):pytanie z innej beczki Gizmo121 - o ile (wg własnego oszacowania) wzrasta ci zużycie paliwa z "plecakiem"?

oj bolesne pytanie :evil: Na początku chciałem przeliczać ale sobie odpuściłem widząc średnie zużycie na komputerze pokładowym( 7, 4 - 7,8).Nie wspomnę ,że prędkość przejazdowa czasami była prędkością maksymalną dla tego boxa . Myślę ,że 0,6 - 0,8 l będzie odpowiednim przedziałem. Dodam jeszcze ,że wtedy przejazdy były z 4 osobami plus bagaż. Zresztą nigdy nie jeździłem ekonomicznie. 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

kornac
Klubowicz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 maja 2008 18:21
Lokalizacja: Ełk

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

02 cze 2010 10:05

w LIDLu sa relingi dachowe w cenie 149zł, moze ktos takie ma i moze sie wypowiedziec?
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_10695.htm

Obrazek
Biały ceed SW 1.6 CRDi 90KM Optimum ESP

AUTOR WĄTKU
mariuszek
 

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

02 cze 2010 12:01

Chłopie bierz za tą cenę ja sam tydzień temu byłem na etapie kupna i miałem je na oku tu masz linka http://www.kropsik.com.pl/?p=productsMore&iProduct=214

AUTOR WĄTKU
nmkop
 

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

19 gru 2010 22:17

Witam
Odświeżam temat, bo może ma ktoś doświadczenia z box-em Inter Pack CARVER 5.5 o długości 178 cm. Jak ustaliłem to bez problemów wchodzą narty 167 cm, jednak mam pytanie czy można go tak przesunąć aby klapa w SW otwierała się do końca, i ogólnie jak sprawuje jest ten box.
Jacek.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

20 gru 2010 08:54

nmkop napisał(a):Witam
Odświeżam temat, bo może ma ktoś doświadczenia z box-em Inter Pack CARVER 5.5 o długości 178 cm. Jak ustaliłem to bez problemów wchodzą narty 167 cm, jednak mam pytanie czy można go tak przesunąć aby klapa w SW otwierała się do końca, i ogólnie jak sprawuje jest ten box.
Jacek.

Mam ten sam box ( dokładniej INTER PACK CARVER II 5.5 srebrny ) - jak "leży" na aucie znajdziesz w tym temacie w moich wypowiedziach.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
DobasF
 

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

11 lut 2011 19:44

Narty zmusiły mnie do założenia boxa. Ma 185 cm długości, ze spokojem wchodzą cztery pary desek oraz różne dodatki. Dostęp do bagażnika - trzeba to przyznać - jest trochę utrudniony ze względu na głęboko osadzone zawiasy bagażnika, ale te parę razy do roku można się przemęczyć. Tym bardziej, że komfort spory. Spalanie z boxem przy prędkości 100 km/h nie przekracza 6 litrów. Można też sobie jechać np. i 150, ale wtedy pali ok. 10 l. Jak wygląda? - kwestia osobistego gustu

http://images38.fotosik.pl/612/7b77d4b3ad9efe03m.jpg
http://images41.fotosik.pl/613/bdc0774be37de29fm.jpg

AUTOR WĄTKU
T4Maciej
 

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

14 lut 2011 12:12

Coś strasznie dużo Ci pali z tym boxem...

moje doświadczenia są następujące:
mam box mcm (chudy długi) który został mi z poprzedniego auta, więc gdy w tym roku atakowałem Austrię, to go wziąłem. zmieściło się dwa komplety nart, snowboard i buty snowboardowe. Niestety boks jest za długi, czego świadomy nie byłem i kosztowało mnie to lakierowanie góry klapy.... co do spalania to nie jest kłopotliwe - 3 osoby, box, sprzęt i ciuchy na 2 tygodnie dla każdej osoby, góry, do tego fajne drogi i średnia prędkość 97 km/h (czyli 150 na blacie też bywało !) i spalanie zmieściło się w 7-miu litrach.
Teraz czas na jakąś kombinację z otwieraniem klapy. Albo patent z linką, albo podkleję tył boxu gumą.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Box - trumna - dla Ceed SW

14 lut 2011 12:20

DobasF napisał(a):Narty zmusiły mnie do założenia boxa.

A te fotki mogą byc większych rozmiarów? :ok Jakiego producenta jest ten box :?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl