Box - trumna - dla Ceed SW

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
macur
 

Box - trumna - dla Ceed SW

17 maja 2008 18:13

Witam,

Czy ktos z Was ma box dachowy do SW? Chodzi mi o taki ktory, potrafi przewiezc deski ok 180cm, czyli dlugosc boxu ok 190cm. Zastanawiam sie jak wyglada sprawa otwierania bagaznika. Czy w ogole da sie otworzyc czy tylko do polowy.

Interesuje mnie konkretnie Thule Atlantis 600:

http://www.thule.com/Thule/ProductDetai ... 26459.aspx


Z gory dziekuje za jakiekolwiek informacje i pozdrawiam,
Maciek

ps.
czekam na mojego SW :) ...do lipca :)

AUTOR WĄTKU
darecky
 

17 maja 2008 19:44

Mam to pudełko na dachu.Jakość super - jak to thule.Używam boxa jednak do procka.Klapa bagażnika otwiera się do połowy ale jest szansa, że przy SW otworzy się bardziej.

AUTOR WĄTKU
macur
 

18 maja 2008 09:37

darecky napisał(a):Mam to pudełko na dachu.Jakość super - jak to thule.Używam boxa jednak do procka.Klapa bagażnika otwiera się do połowy ale jest szansa, że przy SW otworzy się bardziej.


Dzieki :)

Jednak obawiam sie, ze w SW moze byc gorzej. Klapa bagaznika daleko wchodzi w dach (chyba ze 20cm), a zatem przy otwieraniu bagaznika podnosi sie i klapa i czesc dachu :).

Czy w Twoim przypadku w procku przy otwarciu bagaznika na maxa box dotyka szyby czy lakieru?

pozdr.
m.

AUTOR WĄTKU
darecky
 

18 maja 2008 10:23

Dotyka do spojlera a nie szyby.Gdyby nie fabryczna płetwa to prawie by się otworzyło na maxa.Ten box można regulować ,dowolnie tył - przód bo nie ma określonych, wyliczonych miejsc dla danego auta.Idealnym rozwiązaniem byłoby podjechać do sklepu i zapiąć na próbę.Zanim zdecydowałem się na to pudełko mierzyłem kilka i to pasowało najbardziej mimo,że nie otwiera do końca.powodzenia

AUTOR WĄTKU
macur
 

18 maja 2008 12:16

Wlasnie znalazlem cos takiego :)

http://moto.allegro.pl/item365082492_ba ... _lodz.html

wymiary podobne, zewnetrzna dlugosc 195cm, jakos da rade otworzyc klape, ale na moje oko tylko do polowy :(
...no i antenka ...biedna :(

no i po co ten "nowoczesny" system otwierania bagaznika
eh...

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

18 maja 2008 16:51

Ja też szukam bagażnika Boxa na wsuwki - na alubelki do relingów. Mam Thule stopy z zamkami (755) i belki alu 861.

ALe wg mnie starczyłby długość 180-175cm, żeby narty carvingowe, do 165-170cm długości, weszły. Nart teraz się raczej krótkich używa od lat, więc nie ma sensu długiego boxa (ponad 180cm) kupować, bo faktycznie ten problem z otwieraniem bagażnika w SW jest :( .
Ciekawe jaka długość, jaki montaż od spodu, a może jakiś konkretny Box ktoś zna, który pozwalałby otwierać bagażnik SW normalnie na maks.
W praktyce na nartach buty trza dać do bagażnika wozu, a narty, kije do boxa. Komfortowe otwieranie bagażnika SW to jednak podstawa... inaczej się poobija klapa i będą problemy :( .

No i pasowałoby znaleźć jakiś cichy Box, alusrebrny jak dla mnie :) .

AUTOR WĄTKU
macur
 

21 maja 2008 10:40

Rozmawialem z salonem "bagaznikowym" w Lodzi. Jeden z pracownikow ma SW. Zna problem i sam chyba tez nie jest zadowolony :) Przedwczoraj na moja prosbe zrobili test. Przymierzyli do bagaznika bazowego Thule z alubelkami box Thule Atlantis 600. Co prawda bagaznik jest wyciagniety do przodu na maxa i wyglada troche dziwnie, ale klapa otwiera sie. Oczywiscie nie do konca, ale osoba o wzroscie 160 cm jest w stanie stanac pod. Szkoda ze tego nie widzialem na zywo. Zastanawiam sie jak takie ustawienie boxa ma sie do bezpieczenstwa.

Popatrzcie sami jak zachowuja sie boxy podczas wypadku:

http://www.youtube.com/watch?v=ylvqTyMM-Vo

wydaja sie kruche jak pudelka po zapalkach.

Co wiecej, box Thule zsuwa sie z dachy, wiec "nowoczesne" szybkie mocowanie Thule'a chyba nie do konca zdaje egzamin :)

a tu jest box o identycznej dlugosci:
http://www.allegro.pl/item366262667_box ... _lodz.html
na pierwszym zdjeciu widac jak bardzo box wysuniety jest do przodu ;)

pozdrawiam,
maciek

ps.
no i ta bedna antenka, moze wymienic na rekina? :D

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

21 maja 2008 10:53

Jak dojdą do mnie belki na relingi to mam zamiar się wybrać na przymiarkę boxa. Dam znać jak poszło :)

AUTOR WĄTKU
darecky
 

21 maja 2008 17:10

Fajne te testy na tubie.Przejechałem z boxem 500kilosów ze dwa razy przychamowałem ale pudełko ani drgnie.Poza tym staram się w boxie wozić miękkie torby(poza deską lub nartami oczywiście)Apropos fotki z przesuniętym boxem na maxa do przodu, to raczej bym tego nie próbował, to usrojstwo musi być na środku.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

21 maja 2008 19:17

Byłem dziś w sklepie, panowie założyli mi belki na próbę i dwa boxy Thule: Spirit i Atlantic(?). Niestety nawet przy maksymalnym przesunięciu do przodu klapa sie nie otwierała na maksa, a przy moim wzroście ponad 190cm wróży to garba przez zimę :wink: Oba boksy opierały się o lakier klapy (tej części dachowej) a nie o szybę.

Ale opracowałem mały patent, żeby klapa nie otwierała sie do końca. Kupić kawałek linki wspinaczkowej i dwa karabinki. Karabinki zawiązać na końcach linki. Jena stronę zapiąć o metalowe ucho służące do montażu siatki w bagażniku, a linkę przewlec przez ucho materiałowe do zamykania klapy, a potem drugi koniec linki z karabinkiem zapiąć za drugi uchwyt do montażu siatki w bagażniku. Dzięki temu klapa sie będzie otwierać na tyle ile potrzeba i nie będzie walić o boks. Na razie to tylko pomysł teoretyczny, ale jak znajdę trochę czasu to spróbuje sie z tym pobawić clapping

AUTOR WĄTKU
darecky
 

21 maja 2008 19:36

Ziemek napisał(a):Byłem dziś w sklepie, panowie założyli mi belki na próbę i dwa boxy Thule: Spirit i Atlantic(?). Niestety nawet przy maksymalnym przesunięciu do przodu klapa sie nie otwierała na maksa, a przy moim wzroście ponad 190cm wróży to garba przez zimę :wink: Oba boksy opierały się o lakier klapy (tej części dachowej) a nie o szybę.

Ale opracowałem mały patent, żeby klapa nie otwierała sie do końca. Kupić kawałek linki wspinaczkowej i dwa karabinki. Karabinki zawiązać na końcach linki. Jena stronę zapiąć o metalowe ucho służące do montażu siatki w bagażniku, a linkę przewlec przez ucho materiałowe do zamykania klapy, a potem drugi koniec linki z karabinkiem zapiąć za drugi uchwyt do montażu siatki w bagażniku. Dzięki temu klapa sie będzie otwierać na tyle ile potrzeba i nie będzie walić o boks. Na razie to tylko pomysł teoretyczny, ale jak znajdę trochę czasu to spróbuje sie z tym pobawić clapping


Polak potrafi clapping Sam muszę nad czymś takim pomyśleć bo mam 185cm i też dbam o kręgosłup
:mrgreen:

AUTOR WĄTKU
macur
 

21 maja 2008 19:53

Ziemek napisał(a):Byłem dziś w sklepie, panowie założyli mi belki na próbę i dwa boxy Thule: Spirit i Atlantic(?). Niestety nawet przy maksymalnym przesunięciu do przodu klapa sie nie otwierała na maksa, a przy moim wzroście ponad 190cm wróży to garba przez zimę :wink: Oba boksy opierały się o lakier klapy (tej części dachowej) a nie o szybę.

Ale opracowałem mały patent, żeby klapa nie otwierała sie do końca. Kupić kawałek linki wspinaczkowej i dwa karabinki. Karabinki zawiązać na końcach linki. Jena stronę zapiąć o metalowe ucho służące do montażu siatki w bagażniku, a linkę przewlec przez ucho materiałowe do zamykania klapy, a potem drugi koniec linki z karabinkiem zapiąć za drugi uchwyt do montażu siatki w bagażniku. Dzięki temu klapa sie będzie otwierać na tyle ile potrzeba i nie będzie walić o boks. Na razie to tylko pomysł teoretyczny, ale jak znajdę trochę czasu to spróbuje sie z tym pobawić clapping


Ziemek,

Super, ze zrobiles testy :). Mozesz napisac jak dlugie boxy zakladales? 190cm czy cos krotszego? Atlantic ma 175, 190, 196 i cos dluzszego jeszcze. Mnie osobiscie najbardziej interesuje 190 bo jest dosc waski i niski a zatem powinien palic malo paliwa. Jest tez wystarczajaco pojemny jak dla mnie. Mam jeszcze 2 pomocnicze pytania :) Czy box byl wysuniety do przodu tak, jak na zdjeciach z aukcji allegro (wczesniej podawalem link)? I czy choc na oko pamietasz wysokosc na jaka otwiera sie klapa?

Dzieki z gory,
Maciek

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

21 maja 2008 21:13

Boksy były montowane tak, ze przednia belka była na maksa do przodu i box rowniez był maksymalnie do przodu wysunięty. Spirit był taki, ze w srodku sie mialy zmiescic narty o dlugosci 180cm mam 170cm wiec dla mnie ok, Atlantic był tez o podobnych wymiarach, ale nie wiem dokładnie ktora to była z podanych długości.
Klapa sie otwierała dość wysoko ale tak jak chyba ktoś wczesniej pisał ze osoba 160cm wejdzie, reszta sie musi schylać, no ale coś za coś.
Czeka mnie myslenica czy kupowac box czy wozic narty na normalnym uchwycie thule.

A narazie szykuje się na poweekendową akcję: załóż bagazniki na rowery na kombi w ktorym otwiera się pół dachu :mrgreen:

Ale nie ma się co martwić. Panowie ze sklepu mówili, ze zakładali w Carensie bagażnik i w serwisie musieli mu jakoś relingi przedłużac bo jak założyli na naormalne to pół boxu z tyłu auta wystawało :twisted:

Najlepiej jest podjechac i sprawdzic do sklepu. Ceny potrafia czasem zaskoczyć. Nawet allegro wymieka :oops:

AUTOR WĄTKU
macur
 

21 maja 2008 21:57

Dzieki za info :)

A jesli chodzi o rynienki - uchwyty rowerowe, to ktos juz pisal, ze firmowe Thule pasuja prawie na styk. Od rynienki do otwartej klapy na maksa zostaje 4cm! :D Nie pamietam juz czy klapa dotyka o kolo roweru czy nie. Mozliwe, ze tak, ale z tym nie ma wiekszego problemu, bo to tylko gumiaste opony :)

Wlasnie mi sie przypomnialo, co z antenka pod boxem? Tez trzeba bylo wyginac? :)

pozdrawiam,
m.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

21 maja 2008 22:04

Odkreciłem antenke na przymierzanie boksów, ale na pewno trzeba bedzie giac a o nia dodatkowo bedzie uderzac klapa :evil:

A o jakich rynienkach thule mówisz, jaki dokladnie model?
Ja mam wielki rower wiec moze byc problem :evil:

AUTOR WĄTKU
macur
 

21 maja 2008 22:17

Nie pamietam co to za rynienki, ale juz ktos na forum o tym pisal. Jest nawet watek o bagaznikach. Ten ktos przymiezal rower z kolami 26 calowymi. Jesli masz typowego trekinga 28 calowego, moze byc troche gorzej.
Wracajac do antenki, moze da sie wymienic antene na inna. Na przyklad na "rekina" montowanego w "drozszych" samochodach :)

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

21 maja 2008 22:25

Może się da. W sumie całkiem fajnie by taki rekinek wyglądał i przynajmniej nikt go nie odkręci jak zwykłą antenkę.
Rower jest na 26 calowych, ale jest naprawdę wielki, bo na każdym innym wyglądam jak na bmx-ie :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

22 maja 2008 16:14

No ja szukam boxa o długości 175-180cm. Taki żeby narty do 170cm wchodziły, montaż na alubelki i żeby klapa SW się na lajcie otwierała. Większy box mi nie potrzebny. Ale ciężko coś znaleźć. Wszystko niemal jest 190cm długości i więcej albo 140cm długości :) . Eh.

AUTOR WĄTKU
macur
 

23 maja 2008 20:00

Moze sprobuj cos takiego:

http://www.allegro.pl/item370534741_box ... _430l.html

ma 180 cm dlugosci, poza tym jest bezkonkurencyjnie tani :) co nie znaczy ze gorszy.


Jesli masz juz alubelki proponuje znalezc najblizszego sprzedawce, podjechac i wyprobowac. No i oczywiscie napisac na forum jak lezy ;)

pozdr.
m.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

23 maja 2008 21:22

a ja ma taki

http://www.sklep.milecki.com.pl/product_info.php?cPath=24_59&products_id=32

został mi z poprzedniego samochodu i jestem z niego zadowolony... jeśli chodzi o funkcjonalność oraz stosunek jakości do ceny to nic lepszego nie znajdziesz... 8-) wprawdzie moje narty umieszczam "po przekątnej" ale po obu stronach zostaje jeszcze miejsce na deseczki mojej żonki i inne szperały. box to jest naprawdę super sprawa - narty po podroży wyjmujesz czyściuteńkie - nie trzeba je myć z soli i brei zalegającej na drogach, błota , piachu itp.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl