pilot do centralnego

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wilam
 

Re: Re:

08 lip 2010 11:44

jerry napisał(a):
wilam napisał(a):hikr5050 jeszcze raz dzięki :)
Jeszcze zapytam innego warszawskiego serwisu, zobaczymy co odpiszą.
Z drugiej strony to jest trochę zdzierstwo, że serwis oferuje coś za 1000zł co można zrobić we własnym zakresie za 50zł (na allegro BX30 = 39zł, + diody za 1zł + przewody, izolacja + 2h pracy). :?


Gdybyś jeszcze nie płacił za alarm tym złodziejom Chińczykom, tylko kupił sobie w Bomisie płytkę laminatową + pisak + chlorek żelazowy albo kwas azotowy i sam sobie ją wytrawił, pożyczył od kolegi wiertarkę modelarską, zrobił płytkę drukowaną, kupił części, sam zaprogramował Atmela (który jest w takiej centralce) i polutował wszystko, to może w ogóle wyszedłby Cię ten alarm całkiem za darmo? Wybacz stary, ale jest to myślenie 60-letniego skodziarza.
Kiedy pracowałem jako doradca, miałem takich za przeproszeniem "klientów" na pęczki. Dziad mi na przykład na kwotę 150 zeta za łożysko przedniego koła do Fabii odpowiedział, że to przecież zaledwie 1,5kg metalu i powinno kosztować góra 20 zeta... Wiesz co zrobiłem? Dałem mu kawałek szyny kolejowej, do tego pilnik i zaproponowałem, żeby sobie w takim razie samodzielnie wystrugał takie łożysko; będzie go kosztować kilka zeta.
Gdyby dealerzy montowali wszystko co im klienci z allegro zniosą, do tego za czapkę gruszek tytułem robocizny, bo Twoim zdaniem czyjaś wiedza jest gówno warta, to ani by tego nie opanowali technicznie (każdy by im inne urządzenie przynosił), ani nie kupowałbyś auta w salonie, tylko w sprzedaży wysyłkowej, bo nie stać by tego dealera było na utrzymanie salonu. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania nie należy kupować w Castoramie motyki za 10 zeta, bo przecież materiały zużyte na jej wykonanie to zaledwie 2 zyle, wartość części meblościanki za 1000 zeta to 200 zeta, itd. Tylko wiesz co? Gdybyś chciał tak strugać każdy przedmiot codziennego użytku samodzielnie, to nie stać by Cię było nawet na chleb, bo nie miałbyś czasu wykonywać swojej własnej pracy. A zresztą po co Twoi klienci mają Ci płacić za Twoją robotę, skoro sami mogą sobie kupić to i owo i zrobić to sami - czymkolwiek się zajmujesz.

Nikt to nie mówił o wypalaniu płytek ani tym bardziej i jakiejś manufakturze z kawałka szyny tylko o zamontowaniu modułu zdalnego sterowania do fabrycznego zamka (dodatkowa kostka). Nie rozumiem też porównania z Twoim klientem, tym bardziej że pisałem o różnicy w cenie ponad 900zł. Dla mnie to jest dużo kasy i gdyby serwis zaproponował rozsądną cenę usługi to oczywiście nie 'bawiłbym' się żadnymi zakupami z allegro.
Pozdrawiam i życzę aktywności na forum bardziej związanej z tematem i problemami nurtującymi użytkowników cee'da.

AUTOR WĄTKU
Toni_TT
 

Re: pilot do centralnego

04 paź 2010 20:20

Ja zrobiłem tak:
- kupiłem na allegro sterownik zamka centralnego bx30 carprotect za 50 zł z dwoma pilotami
- przy użyciu śrubokręta, taśmy izolacyjnej, noża i probówki 12V zainstalowałem sterownik w samochodzie (pół dnia roboty)

Opis montażu: zdjąć plastikową osłonę (poszycie) pod kierownicą - 2 wkręty na dole, zatrzaski na górze, uwaga - 2 wkręty od strony drzwi pod boczną osłoną, w której jest klapka bezpieczników, boczą osłonę zdjąć (zatrzaski) i odkręcić wkręty, odpiąć przewody od przełączników; znaleźć wiązkę elektryczną wychodzącą z drzwi kierowcy, wiązka przechodzi przez gumowy tunel, na jego wyjściu jest złączka, ale nie da się jej rozpiąć; rozciąć osłonę wiązki z czarnej foli, znaleźć przewody sterowania zamkiem centralnym, żółty - otwieranie, zielony - zamykanie, uwaga jest kilka przewodów żółtych i zielonych, od zamka są te najcieńsze, aby sprawdzić czy przewód jest właściwy, należy podać do niego masę (zamek sterowany jest minusem) i sprawdzić czy zamek reaguje; następnie należy zamocować centralkę BX30, rozwinąć antenkę maksymalnie do góry; biały kabel z centralki podłączyć do zielonego w wiązce, biało-czarny do żółtego, kable; czarny, żółty i żółto-czarny z bx30 podłączyć do masy (śruba jest po lewej); znaleźć za pomocą probówki przewód z napięciem na odwrocie skrzynki bezpieczników (któryś z czerwonych) i podłączyć do niego czerwony z centralki. Do brązowego przewodu z bx30 podłączyć 2 diody typu 1N5408 (stroną bez paska). Na odwrocie skrzynki bezpieczników znaleźć największą złączkę (w dolnej części skrzynki, na pierwszym planie); znaleźć w złączce podwójny przewód niebieski i podwójny żółto-pomarańczowy (jeden pod drugim); jedną diodę podłączyć do niebieskiego przewodu, drugą do żółto-pomarańczowego; wszystko zaizolować, poskładać osłony; gotowe.

Efekt: pilot działa bardzo dobrze nawet z dużej odległości; co najmniej 350 zł w kieszeni. W przypadku awarii układu elektrycznego, jeżeli ASO to znajdzie na pewno nie naprawią usterki w ramach gwarancji. Nie jestem fachowcem, nie jest to sposób szczególnie elegancki ("wciąłem się" w przewody), ale działa.

Nareszcie koniec uciążliwego dłubania kluczykiem w zamku. Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
hikr5050
 

Re: pilot do centralnego

05 paź 2010 06:55

Witam i gratuluję! clapping
Nie tylko, że działa i że niedrogo, ale jest też satysfakcja, że samemu się coś zrobiło.
Mnie denerwowało najbardziej, kiedy chciałem włożyć coś do bagażnika - musiałem podejść do drzwi, przekręcić zamek i wrócić się do bagażnika.
Pozdrawiam
Marcin

Avatar użytkownika
Rangers
Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 08 paź 2016 07:07
Lokalizacja: SI
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008

Re: pilot do centralnego

21 paź 2017 13:40

Witam. Kupiłem z firmy RTX sterownik SE2 i mam problem. Podłączyłem zasilanie. Znalazłem wiązkę z drzwii i 4 cienkie przewody zielone i 2 żółte (gruby i cienki) podłaczączałem się pod każdy zielony i żółty niestety żadnego rezultatu :(
https://naforum.zapodaj.net/2aa57045c1c8.jpg.html
Co robię nie tak? :(
Centralny zamek jest sterowany minusem?
"Nothing`s Impossible"
Depeche Mode Fan Club Member

kosmos2011
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 13 sie 2017 13:54
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Marka i model samochodu: Hyundai Accent LC 2000r 1,3 G4EA

Re: pilot do centralnego

21 paź 2017 22:42

Usuń ten temat viewtopic.php?f=54&t=9424

Tak masą.

Obrazek

Zdejmij tapicerkę drzwi do siłownika zamka dochodzi 6 przewodów.

Dwóch grubych nie ruszaj to jest zasilanie silniczka w siłowniku.

Zamknij wszystkie drzwi

Do pozostałych czterech po kolei podawaj masę (z jakieś śruby nadwozia) do pinów we wtyczce (wtyczki nie wyciągaj z siłownia) do siłownika.

Dwa razy po podaniu masy zamek zaskoczy będzie to zamknięcie i otwarcie.

Poszukiwanie możesz też wykonać na złączu ze zdjęcia tylko na cienkich przewodach.

Avatar użytkownika
Rangers
Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 08 paź 2016 07:07
Lokalizacja: SI
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008

Re: pilot do centralnego

22 paź 2017 07:13

Dzięki kosmos! Gdzie trzeba podłączyć biały i biało-czarny przewód bo próbowałem do każdego z czterech cienkich przewodów siłownika i nic się nie działo? Może mam się podłączyć do jego zasilania? Białego i zielonego
https://zapodaj.net/31c9d2fc0b7ea.jpg.html
"Nothing`s Impossible"
Depeche Mode Fan Club Member

kosmos2011
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 13 sie 2017 13:54
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Marka i model samochodu: Hyundai Accent LC 2000r 1,3 G4EA

Re: pilot do centralnego

22 paź 2017 21:14

Dla sprawdzenia bez podłączenia centralki.
Czarny masa.

Niebieski otwarcie.

Zielony zamknięcie.

Czy do centralki podłączyłeś już przewody?

Avatar użytkownika
Rangers
Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 08 paź 2016 07:07
Lokalizacja: SI
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008

Re: pilot do centralnego

23 paź 2017 20:19

Podpiąłem się tu
https://zapodaj.net/c5d4d0f7d4195.png.html.
Znalazłem sygnały za pomocą próbówki ale u mnie jest inaczej niż na zdjęciu
U mnie jest żółty i żółto brązowy :)
https://zapodaj.net/e320259cea6d2.jpg.html
"Nothing`s Impossible"
Depeche Mode Fan Club Member

kosmos2011
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 13 sie 2017 13:54
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Marka i model samochodu: Hyundai Accent LC 2000r 1,3 G4EA

Re: pilot do centralnego

23 paź 2017 21:14

Tak jest najprościej piny 12 (żółty) i 17 (żółto-pomarańczowy) są od masy do przekaźników od otwarcia i zamknięcia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Rangers
Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 08 paź 2016 07:07
Lokalizacja: SI
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008

Re: pilot do centralnego

23 paź 2017 21:57

Gdzie one są?
"Nothing`s Impossible"
Depeche Mode Fan Club Member

kosmos2011
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 13 sie 2017 13:54
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Marka i model samochodu: Hyundai Accent LC 2000r 1,3 G4EA

Re: pilot do centralnego

23 paź 2017 22:15

To jest schemat jak sam podłączyłeś.

Avatar użytkownika
Rangers
Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 08 paź 2016 07:07
Lokalizacja: SI
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008

Re: pilot do centralnego

24 paź 2017 08:25

No tak. Nie umiem czytać schematów i nie zwróciłem uwagi na rysunek kostki po prawej stronie. Dziękuję Ci kosmos2011. Bardzo mi pomogłeś w tym temacie :drinkingcheers:
Ciężko tam cokolwiek zrobić bo bardzo mało jest miejsca a wtyczki nie da się wyjąć w dogodne miejsce żeby przylutować przewody od sterownika ale dla chcącego nic trudnego.
Muszę tylko jakoś pozbyć się izolacji z przewodów i dolutować te od sterownika (biały i biało-czarny) :-)
No chyba że jest inna metoda :-)
"Nothing`s Impossible"
Depeche Mode Fan Club Member

Avatar użytkownika
Rangers
Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 08 paź 2016 07:07
Lokalizacja: SI
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008

Re: pilot do centralnego

25 paź 2017 11:33

Można się też wpiąć pod piny 6 i 15 w BCM? BCM jest za popielniczką?

https://zapodaj.net/8afc842dcfb03.jpg.html

Do wtyczki M04-B i M04-C?
"Nothing`s Impossible"
Depeche Mode Fan Club Member

robertov
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 07 wrz 2018 15:12
Lokalizacja: Düsseldorf
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 110KM
2009

Re: pilot do centralnego

07 wrz 2018 15:33

Witam. Panowie pomóżcie bo już wysiadam .... Jestem w sumie szczęśliwym posiadaczem kia cee'd. 2009 rok. 5 drzwi. Autko ma centralny zamek z kluczyka -fabryczny. Jak już kilka osób chce to przerobić na pilota. Mam sterownik z pilotami ALE: nie daje rady znaleźć sterowania. Nie jestem expertem ale też nie jestem całkiem zielony bo już montowalem centralne zamki od podstaw gdzie nie było nawet siłowników i wszystko działało. Natomiast tutaj wymiekam... Przeczytałem już milion różnych artykułów i nie mam odpowiedzi. Otóż z zamka wychodzi 6 kabli. Dwa grubsze jak się domyślam są do zapodania sygnału na siłowniki. I tam na chwilę pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka w drzwiach. Czyli prawdopodobnie dwa z pozostałych czterech będą do sterowania. Masę podaje probówka zrobiona z żarówki kierunkowskazu. Plus też tak podawałem i też nic z tego. Wyczytałem tu wyżej że to będzie kabel niebieski i zielony. I tam mam napięcie około 0.5 V a w momencie przekręcania kluczyka spada na chwilę do zera. Ale dlaczego nie reaguje mi na probówkę ??? Nawet już zaryzykowałem i podłączyłem centralkę i biały oraz biało czarny kabel do odpowiednio niebieskiego i zielonego i nadal drzwi się nie zamykają ani nie otwierają z pilota. Z kluczyka wszystko działa bezbłędnie. Dodam że drzwi zamknięte w chwili badania. Może coś pominąłem co jest istotne i dlatego to nie działa ale nie mam już pomysłów na to co by to mogło być. Może ktoś z Was doradzi ....? Dzięki

musiek
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 01 maja 2019 12:27
Lokalizacja: KGR
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 CRDi ON 116KM
2009

Re: pilot do centralnego

01 maja 2019 12:48

Witam. Również postanowiłem dołożyć sterownik centralnego zamka. Trochę nie poręczne jest otwieranie samochodu z kluczyka więc kupiłem sterownik Noxon T3. Zabrałem się za montaż , wszystko bajka ,ale po podaniu masy na zielony czy niebieski przewód nie dzieje się nic. Centralny nie reaguje. Na otwartych drzwiach kiedy krańcówka jest w pozycji otwartej, po zamknięciu zamka kluczykiem i podaniu masy na odpowiedni przewód czy to po sygnale ze sterownika, czy bezpośrednio z karoserii , zamek się otworzy. Zamykanie w ten sposób nie działa. Krańcówka raczej sprawna, bo światło w kabinie działa prawidłowo. Nie wiem czy to wina zamka, czy muszę dołożyć jakiś siłownik? Z kluczka otwierają i zamykają się wszystkie drzwi oraz bagażnik. Może ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: pilot do centralnego

05 maja 2019 13:43

Przycisk masz?
Zamyka i otwiera wszystkie drzwi? Jak tak no to siłowniki ok.
Ja w Megane rocznik 98 wpinalem się w obwód tego przycisku.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: pilot do centralnego

05 maja 2019 19:20

Nie wiem jak to jest rozwiązane w Kii ale w maździe zamykaniem i otwieraniem zamka sterowało się podając masę. Z tym że jeden sygnał np. zamkniecie to podanie "czystej masy" a otwarcie to podanie masy przez rezystor chyba 1kilo ohm. Może tu tez jest jakiś taki myk.
Coś jeszcze znalazłem, dotyczy się to wpięcia w sygnały ze schematu kilka postów wyżej:

The door locks are „negative door locks”.
The following wires need to be connected:
- ICM Relay Box M08-B connector, 17. position, YELLOW/ORANGE wire to lock, and
- ICM Relay Box M08-B connector, 12. position, YELLOW wire to un-lock the car.
Skóra i ćwieki na wieki.....

musiek
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 01 maja 2019 12:27
Lokalizacja: KGR
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 CRDi ON 116KM
2009

Re: pilot do centralnego

10 maja 2019 15:38

Chwile mnie nie bylo. Przycisk na konsoli jest, otwiera i zamyka wszystko. Może faktycznie podepne się pod ten przycisk. Dzięki wielkie za pomoc :drinkingcheers:

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: pilot do centralnego

10 maja 2019 17:32

Tylko nie wiem czy tam są sygnały czy tylko impuls.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

kosarro
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 wrz 2023 16:24
Lokalizacja: SZCZECIN
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.6 Pb 105KM
2009, M

Re: pilot do centralnego

11 wrz 2023 17:26

udało sie Tobie rozwiązać problem ze znalezieniem kabli od sterowania? ja w ojca aucie mam szesc kabli idacych do centralnego zamka: zielony, szary, rózowy, zielony, niebieski i czarny. na kazdy z nich probowalem podac mase z karoserii ale nie dziala to. Dodam ze kluczyk w drzwiach kierowcy, prawidlowo odblokowuje wszystkie drzwi, dodatkowy przycisk na konsoli srodkowej prawidlowo rygluje i odryglowuje wszystkie zamki. czytalem cos ze podczas podowania masy wszystkie drzwi musza byc zamkniete i zaryglowany, ale nie wiem czy ma to cos do rzeczy.

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl