Tabliczka znamionowa

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
terrak
 

Tabliczka znamionowa

23 kwi 2008 14:21

Gdzie znajduje sie tabliczka znamiowa na ktorej sa dane samochodu jakos nie moge znalesc :( ..

AUTOR WĄTKU
zawad
 

23 kwi 2008 15:12

sprawdÂź tutaj moÂże to ci pomoÂże- 'instrukcja obsÂługi"-informacje na etykietach str.5/30

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 07:41

Cześć. To mój 1 post na forum jako że stałem się w ubiegłym tygodniu posiadaczem Ceeda z końcówki 2009 roku.
Wersja SW 1.6 crdi 115KM. Samochód jest zarejestrowany na ciężarowy i chcę zdjąć kratkę. Poprzedni właściciel niestety nie ma dokumentów homologacji na osobówkę ale już dzwoniłem do Kia aby te dokumenty mi przesłano. Do ich zdobycia potrzebne były skany dowodów książki pojazdu dowodu zakupu i zdjęcia tabliczki znamionowej. Mój egzemplarz miał niedawno wymieniane drzwi po parkingowej przygodzie i kiedy chciałem zrobić zdjęcie tabliczki okazało się że jej tam nie ma. W Kia chyba nie robili mi problemów bo zgodzili sie wysłać homologację. Ale boję się teraz że przy próbie zdjęcia kratki cofną mnie na przeglądzie. Oczywiście chcę wyrobić tabliczkę zgodnie z prawem ale do tego potrzebuję wniosek z wydziału komunikacji a żeby go dostać muszę zarejestrować pojazd i tu robi mi się pętla z której nie wiem jak wybrnąć.
Pomyślałem że może ktoś kto posiada podobny model mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda taka tabliczka w KIA i ja bym na szybko gdzieś wydrukował jakąś naklejkę aby nie było problemu z przeglądem a później już zrobię zgodnie z wytycznymi.
Poratuje ktoś lub podpowie jak to załatwić wszystko dobrze?
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 11:18

Zby napisał(a):Cześć. To mój 1 post na forum

Jest stosowny dział do "przywitania się"
Zby napisał(a):Pomyślałem że może ktoś kto posiada podobny model mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda taka tabliczka w KIA i ja bym na szybko gdzieś wydrukował jakąś naklejkę aby nie było problemu z przeglądem a później już zrobię zgodnie z wytycznymi.
Poratuje ktoś lub podpowie jak to załatwić wszystko dobrze?

a w którym miejscu ma być ta tabliczka??
jak tu:
[img=http://img161.imagevenue.com/loc625/th_21340_Picture_064_122_625lo.jpeg]
niestety mam model przed FLem ale mogę zrobić fotkę tabliczki tylko czy to Ci coś da? :scratch_one-s_head:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 13:01

Gizmo pucowanie dywaników na wiosnę :grin:

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 14:05

Gizmo121 napisał(a):
Zby napisał(a):Cześć. To mój 1 post na forum

Jest stosowny dział do "przywitania się"
Zby napisał(a):Pomyślałem że może ktoś kto posiada podobny model mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda taka tabliczka w KIA i ja bym na szybko gdzieś wydrukował jakąś naklejkę aby nie było problemu z przeglądem a później już zrobię zgodnie z wytycznymi.
Poratuje ktoś lub podpowie jak to załatwić wszystko dobrze?

a w którym miejscu ma być ta tabliczka??
jak tu:
[img=http://img161.imagevenue.com/loc625/th_21340_Picture_064_122_625lo.jpeg]
niestety mam model przed FLem ale mogę zrobić fotkę tabliczki tylko czy to Ci coś da? :scratch_one-s_head:

Dokładnie to potrzebuję

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 15:34

Woody to zdjęcie zapożyczone - ja bym nie dopuścił do takiego stanu :whistle2:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 16:21

Gizmo121 napisał(a):
Zby napisał(a):Cześć. To mój 1 post na forum

Jest stosowny dział do "przywitania się"
Zby napisał(a):Pomyślałem że może ktoś kto posiada podobny model mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda taka tabliczka w KIA i ja bym na szybko gdzieś wydrukował jakąś naklejkę aby nie było problemu z przeglądem a później już zrobię zgodnie z wytycznymi.
Poratuje ktoś lub podpowie jak to załatwić wszystko dobrze?

a w którym miejscu ma być ta tabliczka??
jak tu:
[img=http://img161.imagevenue.com/loc625/th_21340_Picture_064_122_625lo.jpeg]
niestety mam model przed FLem ale mogę zrobić fotkę tabliczki tylko czy to Ci coś da? :scratch_one-s_head:


Jeśli zrobiłbyś zdjęcie od przodu to w jakimś programie graficznym zmieniłbym numer vin, masy itd zgodnie z kartą pojazdu i wydrukował na jakiejś foli przylepnej aby coś było i diagnosta się nie czepił że tego nie ma. Jak przejdzie przegląd aby móc zdjąć kratkę i będę mógł zarejestrować to wyrobię już nową i dobrą naklejkę w stacji kontroli pojazdów.
Chyba, że ta tabliczka nie jest punktem za który mogą mnie na przeglądzie nie puścić bo słyszałem różne opinie.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 17:34

Zby naklejkę wyrabia importer, a nie stacja kontroli. Musisz udać się do ASO KIA najlepiej ze wszystkimi papierami do auta jakie posiadasz, bo nie orientuję się co dokładnie potrzeba w KIA

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 20:33

Kia wyrabia naklejkę 3 miesiące bo musi w korei. Można zrobić w przypadku uszkodzenia naklejki duplikat na niektórych SKP ale potrzebne jest skierowanie z wydziału komunikacji. Żeby dostać skierowanie muszę mieć zarejestrowany pojazd. Żeby zarejestrować pojazd chcę zdjąć kratkę. Żeby zdjąć kratkę muszę mieć przegląd po jej zdemontowaniu. Żeby dostać pieczątkę w okregowej stacji wolę mieć naklejkę bo już i tak mam mnóstwo zachodu ze zdjęciem kratki i nie chcę aby przez takie duperele mnie cofnięto.
To jak poratuje ktoś zdjeciem?:-)

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 21:44

ja nie mam jak

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tabliczka znamionowa

19 mar 2017 23:29

Zby napisał(a):potrzebne jest skierowanie z wydziału komunikacji. Żeby dostać skierowanie muszę mieć zarejestrowany pojazd. Żeby zarejestrować pojazd chcę zdjąć kratkę. Żeby zdjąć kratkę muszę mieć przegląd po jej zdemontowaniu. Żeby dostać pieczątkę w okregowej stacji wolę mieć naklejkę bo już i tak mam mnóstwo zachodu ze zdjęciem kratki i nie chcę aby przez takie duperele mnie cofnięto.

Witamy w Banana Republic of Poland :cool:
Jednego tylko nie rozumiem, po co zgłaszasz do moderacji jako "spam" post Woodyego, z którym się nie zgadzasz? :scratch_one-s_head: :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Tabliczka znamionowa

20 mar 2017 06:23

Ręce opadają. Zby, a nie chcesz jeszcze zrobić tzw przeszczepu? Mam na zbyciu oryginalny kawał blachy z nr VIN. Wytniesz swój, wszczepisz mój i wszystko gra :devil:
Zby, czy Ty wiesz o czym piszesz? Jeżeli nie wiesz, to podejdź do najbliższego adwokata.
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

20 mar 2017 06:39

Ryba4 napisał(a):
Zby napisał(a):potrzebne jest skierowanie z wydziału komunikacji. Żeby dostać skierowanie muszę mieć zarejestrowany pojazd. Żeby zarejestrować pojazd chcę zdjąć kratkę. Żeby zdjąć kratkę muszę mieć przegląd po jej zdemontowaniu. Żeby dostać pieczątkę w okregowej stacji wolę mieć naklejkę bo już i tak mam mnóstwo zachodu ze zdjęciem kratki i nie chcę aby przez takie duperele mnie cofnięto.

Witamy w Banana Republic of Poland :cool:
Jednego tylko nie rozumiem, po co zgłaszasz do moderacji jako "spam" post Woodyego, z którym się nie zgadzasz? :scratch_one-s_head: :biggrin:

Musiałem przypadkiem coś kliknąć bo piszę z telefonu

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

20 mar 2017 06:44

waski napisał(a):Ręce opadają. Zby, a nie chcesz jeszcze zrobić tzw przeszczepu? Mam na zbyciu oryginalny kawał blachy z nr VIN. Wytniesz swój, wszczepisz mój i wszystko gra :devil:
Zby, czy Ty wiesz o czym piszesz? Jeżeli nie wiesz, to podejdź do najbliższego adwokata.

Ja numer vin mam. Nie ma z tym problemu. Tylko miesiąc temu poprzedni właściciel wymieniał drzwi lewe z przodu i polakierował słupek. Tabliczka została odklejona bo byla uszkodzona a nowej nie wyrobił. I na tym się kończy historia. Ja tylko chcę zdjąć tę głupią kratkę od ciężarowego a z tym są same problemy...
Dlaczego sugerujesz wizytę u adwokata?

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tabliczka znamionowa

20 mar 2017 20:43

Zby naklejenie naklejki znamionowej z innego pojazdu i posługiwanie się się nią to PRZESTĘPSTWO, pod fałszowanie dokumentów.

Tak samo jakbyś przebił numery VIN... Pogadaj z diagnostą, przedstaw sprawę, to też człowiek.

Aha porada prawna jest gratis - to nie spam :drinks:

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

20 mar 2017 22:05

Woody napisał(a):Zby naklejenie naklejki znamionowej z innego pojazdu i posługiwanie się się nią to PRZESTĘPSTWO, pod fałszowanie dokumentów.

Tak samo jakbyś przebił numery VIN... Pogadaj z diagnostą, przedstaw sprawę, to też człowiek.

Aha porada prawna jest gratis - to nie spam :drinks:

Chyba znowu zgłosiłem post jako spam. Przepraszam coś mi telefon szwankuje:-\

Chciałem naklejkę z moim vinem aby było coś i diagnosta nie szukał pretekstu aby mnie pogonić. Ściągnięcie tej kratki jest mocno skomplikowane w moim przypadku i może jestem przeczulony.

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 06:18

Jeśli zrobiłbyś zdjęcie od przodu to w jakimś programie graficznym zmieniłbym numer vin, masy itd zgodnie z kartą pojazdu i wydrukował na jakiejś foli przylepnej

Zmiana nr VIN, poprzez przebijanie numeru, to przestępstwo? Tak. A zmiana nr VIN w programie graficznym, to przestępstwo? Odpowiedź A - tak, odpowiedź B - nie. Zby, wybierz właściwie, bo problemy do Ciebie zaczynają już galopować :icon_biggrin:
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 07:04

waski napisał(a):
Jeśli zrobiłbyś zdjęcie od przodu to w jakimś programie graficznym zmieniłbym numer vin, masy itd zgodnie z kartą pojazdu i wydrukował na jakiejś foli przylepnej

Zmiana nr VIN, poprzez przebijanie numeru, to przestępstwo? Tak. A zmiana nr VIN w programie graficznym, to przestępstwo? Odpowiedź A - tak, odpowiedź B - nie. Zby, wybierz właściwie, bo problemy do Ciebie zaczynają już galopować :icon_biggrin:

Przecież na tabliczce znamionowej są dane te same co w książce pojazdu. To jest tak naprawde jej odzwierciedlenie... Nie róbcie już z tej naklejki nie wiadomo jak ważnego dokumentu.
Nie chcecie pomóc to ok. Jakoś sobie spróbuje poradzić.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 07:28

Ależ ludzie CI pomagają, tłumaczą, że zrobienie na własną rękę tabliczki może być przyczyną sporych kłopotów, natomiast Ty ignorujesz to. Takie mammy przepisy, że jak wlepisz tabliczkę własnej produkcji, to może być to potraktowane jako podrabianie dokumentów i po stwierdzeniu tego faktu przez jakiś organ (np. podczas kontroli drogowej) autko pojedzie na policyjny parking na lawecie, już bez Ciebie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl