Tabliczka znamionowa

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 09:09

To jaką macie radę na to aby auto przeszło przegląd?

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 09:21

Zby napisał(a):Przecież na tabliczce znamionowej są dane te same co w książce pojazdu. To jest tak naprawde jej odzwierciedlenie... Nie róbcie już z tej naklejki nie wiadomo jak ważnego dokumentu.

No właśnie problem w tym, iż tabliczka znamionowa vide naklejka jest istotnym elementem samochodu potwierdzającego jego "tożsamość" (całokształt to dokumenty, naklejka oraz numery seryjne wybite w określonych miejscach). Przerobienie któregokolwiek z ww. elementów jest niedopuszczalne i zagrożone określonymi sankcjami prawnymi (to tak samo jakbyś zmienił dane w dowodzie osobistym kolegi na swoje - w końcu to przecież byłby Twoje dane, lecz nie Twój dokument). Drogi kolego kombinujesz jak możesz, a dobrych rad nie chcesz przyjąć. Poza tym twoje wyjaśnienia w zakresie tabliczki są nieco mętne - narzekasz, że jesteś w pętli i nie możesz zarejestrować auta gdyż nie masz naklejki, by móc zdjąć kratkę. To jak tego nie możesz zrobić bo Cię diagnosta cofnie na przeglądzie to zarejestruj auto w takim charakterze jakim jest obecnie, wyrób zaginioną naklejkę w ASO i jak ja otrzymasz to wówczas podejmij działania związane z zmianą formy użytkowania samochodu, bo obecnie to zabierasz się do tego z d... strony, a dodatkowo zbierasz ciemne chmury nad sobą :swerve:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 09:36

Najpierw jedź do urzędu komunikacji (tam się wypełnia jakiś wniosek, musisz się spytać), otrzymasz decyzję - zlecenie na wyrobienie wtórnika, z tym pisemkiem jedziesz do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów - tu ci wybijają zastępczą tabliczkę znamionową i przyczepiają w miejsce starej.
Zgodnie z polskimi przepisami każdy pojazd powinien posiadać tabliczkę znamionową, w której podane zostają pewne dane dotyczące pojazdu określone przez producenta samochodu. Brak tabliczki znamionowej w samochodzie równoznaczny jest z zakazem poruszania się takiego samochodu (podstawa - Rozporządzenie MI z 31 XII 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia Dz.U. Nr 32 poz. 262)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 14:57

Zby, zgłoś się do kolegi Mapet_wroc, Ci pomoże rozwiązać sprawę szybko i skutecznie :devil: :wink:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 18:31

Zby, mam nieodparte wrażenie, że załatwiasz tą sprawę od d...y strony. W moim odczuciu, masz nie tą homologację, do tego co chcesz zrobić, a ta naklejka co niby Ci da? Opisz swoją sytuację tu lub prześlij na PW. To co rozdrobiłeś w kilku postach, napisz tak by pani w rejestracji zrozumiała. Zejdę piętro niżej i się zapytam.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 19:27

Panowie temat wklejki jest wstępnie ogarnięty na pw.

Tak czy siak po uzupełnieniu naklejki auto będzie musiało przejść całą procedurę zmiany statusu czyli z ciężarowego na osobowe. Koledze Zby radzę najpierw przerejestrowanie auta ciężarowego na siebie a po uzupełnieniu wklejki rozpoczęcie zmiany na osobówkę .
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 22:13

Panowie to tak.
Dziękuję koledze gisio za chęć pomocy z naklejką ale mie mogę tyle czekać. Urwałem się z roboty na 2 dni, przejechałem te 300km do domu rodzinnego i jutro jadę do WK po skierowanie na tabliczkę. Potem zdejmujemy kratkę jak będzie wolny termin w okregowej stacji na serwisie bo świadectwo homologacji dziś odebrałem z ASO i powinno się udać zarejestrować w czwartek. Wszystko jak Pan Bóg przekazał bez machlojek.
Okazuje się że mogę bez zarejestrowania dostać skierowanie na tabliczkę. Ktoś w innym WK mnie wprowadził w błąd.
Trzymajcie kciuki aby jutro się udało z tą kratką bo kosztuje mnie wiele nerwów.
Dzięki za pomoc i pomierowanie na dobre tory. Jutro zdam relację jak z tą kratką. Może komuś sie przyda.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tabliczka znamionowa

21 mar 2017 23:33

Stop. Kratkę zdejmujemy nie na OSKP tylko w uprawnionym do tego warsztacie (każde ASO!) który (nawet w teorii) zdemontuje kratkę, zamontuje "brakujące pasy i fotele", wystawi na to fakturę i da wydruk z ceidg lub KRS że ma do tego uprawnienia. OSKP tylko potwierdzi zmianę RODZAJU pojazdu z ciężarowego na osobowy i wyda stosowane zaświadczenie o przejściu badania uzupełniającego. Pamiętaj, że wiąże się to też NIEODŁĄCZNIE z obowiązkiem wykonania badania okresowego, więc jeśli je zrobiłeś np tydzień temu to wyrzuciłeś pieniądze w błoto.

TEMAT SZEROKO OMAWIANY NA FORUM!!

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

22 mar 2017 06:20

Ryba4 napisał(a):Stop. Kratkę zdejmujemy nie na OSKP tylko w uprawnionym do tego warsztacie (każde ASO!) który (nawet w teorii) zdemontuje kratkę, zamontuje "brakujące pasy i fotele", wystawi na to fakturę i da wydruk z ceidg lub KRS że ma do tego uprawnienia. OSKP tylko potwierdzi zmianę RODZAJU pojazdu z ciężarowego na osobowy i wyda stosowane zaświadczenie o przejściu badania uzupełniającego. Pamiętaj, że wiąże się to też NIEODŁĄCZNIE z obowiązkiem wykonania badania okresowego, więc jeśli je zrobiłeś np tydzień temu to wyrzuciłeś pieniądze w błoto.

TEMAT SZEROKO OMAWIANY NA FORUM!!

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Przy oskp działa serwis który zdejmuje kratki. Przegląd mam do lipca i wczoraj na stacji pan mi mowil ze moze lo prostu go przepiszą bo różnie różne powiaty interpretują konieczność badania okresowego.

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

22 mar 2017 15:49

Jeśli ktoś ciekaw perypetii to opisuję.
Tabliczka zastepcza wyrobiona. Jest okropna i mozliwa do zamontowania na nitach więc nie będę jej montował na stałe i wyrobie dodatkową w kia w formie naklejki.
Kratka zdięta i jutro rejestruję. Mam nadzieję że bez problemów już:-)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tabliczka znamionowa

22 mar 2017 19:07

Zby napisał(a):Tabliczka zastepcza (...) Jest okropna i mozliwa do zamontowania na nitach


Zawsze możesz użyć dobrej taśmy dwustronnej ;) :whistle2: :cool:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Tabliczka znamionowa

22 mar 2017 19:15

Zby napisał(a):Kratka zdięta i jutro rejestruję. Mam nadzieję że bez problemów już:-)

Pod warunkiem, że auto pierwszy właściciel kupił w polskim salonie. Jeżeli nie, to jeszcze tylko opłata akcyzy i już można śmigać. :wink:
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Tabliczka znamionowa

22 mar 2017 19:17

Gizmo121 napisał(a):
Zby napisał(a):Tabliczka zastepcza (...) Jest okropna i mozliwa do zamontowania na nitach


Zawsze możesz użyć dobrej taśmy dwustronnej ;) :whistle2: :cool:

Zrobię tak jadąc na przegląd jeśli jeszcze nie będę miał naklejkowej od kia:-)
Auto mam od znajomego trochę nierozgarnietego bo pogubił dokumenty i wywalił tabliczke znamionową.
Powinno bez problemu się zarejestrować:-)

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl