Wybór wersji wyposażenia do proceed'a

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Wybór wersji wyposażenia do proceed'a

06 kwi 2008 10:21

Nie znalazłem wątku rozwiązującego mój problem, zatem zamieszczam nowy.
Za kilka dni planuje wreszcie zamówić wymarzonego proceed'a.
Mój problem dotyczy wyboru wersji wyposażenia : OPT czy OPT+ :?:
Nie wiem na co mam się zdecydować.
Do wersji OPT+ skłania mnie w zasadzie tylko lepsza tapicerka oraz skórzana kierownica wraz z gałką zmiany biegów. Pakietu skórzanego ani sportowego nie chce. Różnica w cenie to 3000 zł.
Może ktoś doradzi ? :)

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

06 kwi 2008 10:50

ja tez sie zastanawialem i ostatecznie wybralem opt+ co prawda mam sw ale decyzje tez musialem podjac.
poza lepsza tapicerka i skorzana kierownica masz jeszcze przyciemnione szyby z tylu :wink:
a jaki kolorek??
proponuje takze pakiet esp :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
transpiria
 

06 kwi 2008 10:55

Mam pro_ceed'a OPT+ z pakietem sportowym. Ró¿nica jest du¿a, i w œrodku (bardzo ³adna tapicerka, skórka na kierownicy) i na zewn¹trz (felgi 17" zwracaj¹ uwagê). Moim zdaniem dope³nia to sportowy charakter tego autka.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

06 kwi 2008 13:36

Bierz Optimum + 3 tys różnicy w cenie to nie majątek..Uważam że pakiet Stylistyczny jest do pro-ceeda po prostu niezbędny..Jeśli masz wątpliwości to przejrzyj sobie zdjęcia i porównaj wnętrza w wersji OPT i OPT+..Różnica jest duża..Poza tym to trochę dziwne będziesz mieć samopoczucie gdy w samochodzie za około 60tys będziesz mieć tandetna plastikową kierownicę,drążek zmiany biegów i wątpliwej urody wykończenie siedzeń..

P.S Nie zapomnij o siatce do bagażnika i dodatkowym schowku po podłogą który jest w OPT+..

AUTOR WĄTKU
maestro
 

06 kwi 2008 14:45

<span>cisco</span> napisał(a):a jaki kolorek??

w tej chwili ... oil blue lub piston grey

Powoli właśnie dochodzę do wniosku że jednak będzie to OPT+...
Poza tapicerką i skórką na kierownicy zapomniałem o przyciemnianych z tyłu szybach, które dodają autu urody.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

06 kwi 2008 15:36

alek2a napisał(a):...tandetna plastikową kierownicę,drążek zmiany biegów i wątpliwej urody wykończenie siedzeń..


fakt że kierownica w skórze wygląda lepiej, ale nie zgodzę się bez niej wygląda źle, tak jak i reszta wykończenia!

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

06 kwi 2008 16:39

<span>e2rdo</span> napisał(a):fakt że kierownica w skórze wygląda lepiej, ale nie zgodzę się bez niej wygląda źle, tak jak i reszta wykończenia!


Możesz się nie zgadzać,to Twoje prawo...Nie mówię że wygląda źle,zwyczajnie nie pasuje do wykończenia samochodu..Dla mnie po prostu żenadą jest tandetna plastikowa kierownica i drążek zmiany biegów w nowym aucie klasy kompakt kupionym w 2007/2008r...Może 10 lat temu byłoby to do zaakceptowania,ale nie teraz... :( :(

AUTOR WĄTKU
transpiria
 

06 kwi 2008 16:45

maestro napisał(a):w tej chwili ... oil blue lub piston grey

WidziaÂłem pro_ceed'y w ciemnych kolorach metalic (czarny, grafit), oraz w jasnych podstawowych (biaÂły, czerwony) i bez porĂłwnania lepiej wyglÂądajÂą te drugie. Podczas gdy np. ceed SW wyglÂąda najlepiej czarny (oczywiÂście moim zdaniem), to pro_ceed po prostu musi byĂŚ biaÂły lub czerwony, inaczej traci swĂłj sportowy charakter. NaprawdĂŞ Âżal "ugrzeczniaĂŚ" takie drapieÂżne z natury autko, a ciemny kolor w tym przypadku robi to skutecznie.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

06 kwi 2008 17:24

Mi się bardzo podoba mój kolor i gdybym miał jeszcze raz wybierać wziąłbym taki sam..Nic mi nie wiadomo o tym że ciemne kolory "ugrzeczniają" :D drapieżnego z natury pro-ceeda..

Myślę że to bardziej kwestia gustu a o nich się nie dyskutuje.. :o :o

AUTOR WĄTKU
transpiria
 

06 kwi 2008 17:32

Oczywiście że to kwestia gustu. Ja miałem okazję porównać stojące obok siebie, i taką sobie opinię wyrobiłem :)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

06 kwi 2008 17:33

nie widziałem białego ani czerwonego proceeda na żywo ale te kolory nadwozia mają jasną dolną polowę tapicerki ...... zdecydownie wolę ciemne kolory wewnątrz auta

AUTOR WĄTKU
transpiria
 

06 kwi 2008 17:34

Ja mam czerwony a wnętrze czarne. To się wybiera przy zakupie.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

06 kwi 2008 17:43

<span>transpiria</span> napisał(a):Ja mam czerwony a wnętrze czarne. To się wybiera przy zakupie.

Czyli Pan z salonu wprowadził mnie w błąd.
masz metalik ?

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

06 kwi 2008 18:29

<span>transpiria</span> napisał(a):Ja mam czerwony a wnętrze czarne. To się wybiera przy zakupie.


Z tą możliwością wyboru byłbym ostrożny...Z tego co pamiętam to do niektórych kolorów lakieru przypisana jest z góry jasna dolna część tapicerki lub ciemna dolna część kokpitu...Przynajmniej ja o takiej zależności zostałem w salonie poinformowany...

AUTOR WĄTKU
transpiria
 

06 kwi 2008 18:42

Myślę, że macie rację. Mam czerwony nie-metalic, ten czerwony metalic to raczej taka cegła, nie przypadł mi do gustu.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

06 kwi 2008 18:48

może to nie jest właściwy wątek ale chciałbym wiedzieć jak alek2a sprawuje Ci się auto ?? Czy silnik 1.6 jest wystarczająco dynamiczny aby wygodnie podróżować poza miastem ??

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

06 kwi 2008 18:49

zaraz siê zacznie dysputa, ale co tam.. ja mam wersjê optimum, bo po przeanalizowaniu ró¿nic wychodzi, ¿e te dodatki s¹ warte jakiœ tysiak, a nie mo¿na zrezygnowaÌ z tapicerki z eko skóry(tzw. "skaj"), która na przyk³ad mi siê zupe³nie nie podoba ( kojarzy mi siê z du¿ym fiatem). Poza tym mam czarnego (nie tak Ÿle wygl¹da) i w optimum plus mia³bym wszystko czarne i prawie bia³e ozdupki na oko³o konsoli centralnej, które podobno imituj¹ metal, a dla mnie bardziej wygl¹daj¹ jak plastik pomalowany srebrn¹ farb¹ w spray'u. kierê i biegi mo¿esz sobie obszyÌ za 300z³, a szybki przyciemniÌ za 400/500. Tak wiêc musisz sobie to po prostu zobaczyÌ - ja jak bym mia³ wydaÌ ok. 60tyœ to bym na pewno wzi¹³ benzynê 2.0 albo diesla 1.6 a nie benzynê 1.6 i nie ³adowa³ 4500 w takie "dodatki", aha, optimum plus ma jeszcze funkcjê odprowadzania do domu - œwiat³a pal¹ siê przez chwilê po zamkniêciu drzwi - wypas. co kto lubi - 4500z³ to 22 pe³ne baki paliwa czyli 14tyœ km za friko. pozdro
siatkĂŞ w bagaÂżniku dostaÂłem "gratis" argue

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

06 kwi 2008 19:00

co do koloru wnętrza, to czerwony metalik ma raczej jasny dół i nie jest to takie oczywiste z tym wyborem.. do czarnego nie można zamówić jasnego dołu, tak jak nie masz wpływu na kolor podsufitki ( może być beżowa albo stalowo-szara) i tapicerki.

AUTOR WĄTKU
transpiria
 

06 kwi 2008 19:06

Każdy medal ma dwie strony - wyższe wyposażenie podnosi cenę i ułatwia sprzedaż auta używanego (w końcu drobiazgi cieszą :)).
Ja nie dopłacałem tylko za to, co mi się wydało zupełnie nieprzydatne, jak szyberdach czy tempomat (tego drugiego trochę teraz żałuję, po pierwszej 500-kilometrowej (w jedną stronę) trasie ;)).
Mnie akurat tapicerka ze skóry ekologicznej się podoba, jest ładnie obszyta jasną nitką a materiał imitujący bieżnik opony jest ładny i praktyczny.

PS. Jak się dobrze potargujesz to dostaniesz praktycznie opt+ za cenę opt, ja miałem ok. 2500 upustu od ceny katalogowej.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

06 kwi 2008 19:37

<span>kawanagila</span> napisał(a):zaraz siĂŞ zacznie dysputa, ale co tam.. ja mam wersjĂŞ optimum, bo po przeanalizowaniu ró¿nic wychodzi, Âże te dodatki sÂą warte jakiÂś tysiak, a nie moÂżna zrezygnowaĂŚ z tapicerki z eko skĂłry(tzw. "skaj"), ktĂłra na przykÂład mi siĂŞ zupeÂłnie nie podoba ( kojarzy mi siĂŞ z duÂżym fiatem). Poza tym mam czarnego (nie tak Âźle wyglÂąda) i w optimum plus miaÂłbym wszystko czarne i prawie biaÂłe ozdupki na okoÂło konsoli centralnej, ktĂłre podobno imitujÂą metal, a dla mnie bardziej wyglÂądajÂą jak plastik pomalowany srebrnÂą farbÂą w spray'u. kierĂŞ i biegi moÂżesz sobie obszyĂŚ za 300zÂł, a szybki przyciemniĂŚ za 400/500. Tak wiĂŞc musisz sobie to po prostu zobaczyĂŚ - ja jak bym miaÂł wydaĂŚ ok. 60tyÂś to bym na pewno wzi¹³ benzynĂŞ 2.0 albo diesla 1.6 a nie benzynĂŞ 1.6 i nie ÂładowaÂł 4500 w takie "dodatki", aha, optimum plus ma jeszcze funkcjĂŞ odprowadzania do domu - ÂświatÂła palÂą siĂŞ przez chwilĂŞ po zamkniĂŞciu drzwi - wypas. co kto lubi - 4500zÂł to 22 peÂłne baki paliwa czyli 14tyÂś km za friko. pozdro
siatkĂŞ w bagaÂżniku dostaÂłem "gratis"


Nie ma co niepotrzebnie biÌ piany...Ka¿dy ma swoj¹ filozofiê i ni¹ siê kieruje przy wyborze konkretnego modelu i wersji wyposa¿enia do niego..D³ugo jeŸdzi³em go³¹ wersj¹ Laguny Kombi(4lata) i pewnie dlatego chcia³em mieÌ lepsze wyposa¿enia kosztem silnika,wola³em wzi¹Ì wiêcej dodatków do 1.6 Dohc ni¿ braÌ ubo¿sz¹ wersjê 2.0 dohc czy 1.6crdi..

Wszystko mo¿na sobie samemu poprawiÌ(obszyÌ skór¹) ale jeœli istnieje mo¿liwoœÌ wyboru takiej wersji fabrycznej to ja j¹ wybieram i w koùcu kupuje nowy samochód i nie chcê od razu przy nim majstrowaÌ..


<span>transpiria</span> napisał(a):Mnie akurat tapicerka ze skĂłry ekologicznej siĂŞ podoba, jest Âładnie obszyta jasnÂą nitkÂą a materiaÂł imitujÂący bieÂżnik opony jest Âładny i praktyczny.


Mi te¿ siê bardzo to po³¹czenie podoba³o na zdjêciach i te¿ z tego powodu wzi¹³em OPT+

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl