Wybór wersji wyposażenia do proceed'a

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

08 kwi 2008 23:18

zajcol napisał(a):Dla mnie eco skóra to kicha, przede wszystkim dlatego, że skrzypi w miejscach gdzie styka się z plastikami. Full skóra to już zupełna kicha - śliska i latem parzy w d.. IMHO najfajniejszy jest welur...


Welur i takie tam materiałowe tapicerki to siedlisko brudu, kurzu, bakterii, grzybów, alergenów i generalnie śmietnik po każdej kropli rozlanych płynów, potu i wilgoci - do prania tylko karcherem.
Skórę czyści się krótko i szybko oraz skutecznie. To jest naturalne, zdrowe i praktyczne. Jak Ci gorąco latem w nuńki to klima i ściemnione trochę szyby i po temacie. Nikt kto ma kasę nie wkłada na tapicerkę nic poza skórą... a ideałem jest klimatyzowana, oddychająca skóra, ale to inna bajka i ceny.

AUTOR WĄTKU
transpiria
 

09 kwi 2008 06:14

Nie do końca się zgadzam z tym silnikiem a dopiero potem wyposażeniem. Droższy silnik wcale nie oznacza lepszy, a już tym bardziej "odpowiedni dla Ciebie". Mi np. diesel zwróciłby się po 8-10 latach (przy moich przebiegach i obecnych różnicach w spalaniu i cenie paliwa). Owszem, wyposażenie nie zwróci się nigdy, ale warto mieć wygodne, wyposażone autko. Ktoś inny woli gołe ale szybkie, kwestia upodobań.
A co do skóry, to chyba w ceedzie jest ona w pakiecie z podgrzewaniem siedzeń, niestety proceedy w Polsce tej opcji nie dostają, a za pakiet płaci się tyle samo, z tego też powodu (niejako z przekory) nie dopłacałem za ten połowiczny luksus.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

09 kwi 2008 07:25

Gaj napisał(a):Skórę czyści się krótko i szybko oraz skutecznie. To jest naturalne, zdrowe i praktyczne. Jak Ci gorąco latem w nuńki to klima i ściemnione trochę szyby i po temacie.


Taaa klima nic nie zrobi jesli auto postalo zaparkowane na slońcu. Ściemnane szyby w ceedzie mi sie nie podobaja.

Gaj napisał(a): Nikt kto ma kasę nie wkłada na tapicerkę nic poza skórą....


Nieprawda - znam wiele osób, które unikają skóry mimo, że ich stać na auta po 200 tys zł.

Siedziałem (jako pasażer lub kirowca na dłuższej trasie) w kilku autach ze skórą , w tym w wielu w których ta skóra była o klasę lepsza niż w ceedzie:

Między innymi:
Hyundai Terracan
Mercedes SLK
Alfa Romeo Brera
Toyota Camry
Lexus GS 300
BMW 330d
i inne

W żadnym z tych aut skóra mnie nie przekonała - latem nie dało się na tym usiąść, a przez cały rok trzymanie boczne cierpiało na śliskości tego materiału.

Co do roztoczy i brudu, to rozumiem, że jesteś alergikiem i to akurat skórę w aucie jak najbardziej tłumaczy.

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

09 kwi 2008 23:20

<span>Jose Cuervo</span> napisał(a):mho ta eco-skora w otp+ to straszna tandeta. Trzeba brac pakiet skorzany - albo prawdziwa skora, albo nic.


A mi tam ta ekologiczna skóra się podoba..Do tego zajebiście wygląda w połączeniu z resztą siedziska która wykończona jest materiałem przypominającym bieżnik opony.... :) :)

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

10 kwi 2008 08:04

O gustach się nie dyskutuje.Mnie się takie zestawienie materiałów w procku podoba i tyle .

AUTOR WĄTKU
filippoz
 

24 kwi 2008 19:46

po przebrnięciu przez wszystkie posty,

przeanalizowaniu mojego rocznego przebiegu, że najmniejszego sensu nie ma kupno diesla, 2 literki benzyna będzie w sam raz.

co do wyposażenia to obecnie w almerze mam trochę bajerów więc przy zakupie pro ceeda (mam nadzieje że to w końcu nastąpi) będę chciał je mieć., w poprzednich autach miałem też kilka rzeczy czego nie mam w nissanie i to jest też na liście w KIA.

zresztą jak kupujesz na firmę to możesz sobie na trochę więcej pozwolić :-)


p.s. to jasne wykończenie wnętrza jest super, a kolor, koro to będzie najcięższy wybór, podoba mi się czarna, aktualnie mam srebrne auto, miałęm już czerwone i białe oraz niebieskie, może coś z zielonego? hehe joke. Zobaczymy dokładnie z jakimi kolorkami można wziąć pół wnętrza jasnego :-)

hmmm skórka, hmmmm mi sie fajnie jeździ na skórze ale nie będę płakał jak nie będę miał skóry :)

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

24 kwi 2008 20:54

Zapraszam do mojej galerii i proponuje kolor-piston grey..

AUTOR WĄTKU
filippoz
 

24 kwi 2008 21:36

_alek_ napisał(a):Zapraszam do mojej galerii i proponuje kolor-piston grey..


jak oglądam te zdjęcia to mnie krew zalewa bo bym już kupił sobie to auto :D

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

24 kwi 2008 21:57

<span>filippoz</span> napisał(a):jak oglądam te zdjęcia to mnie krew zalewa bo bym już kupił sobie to auto


Nie ma tak lekko.. :lol: Ja zdecydowałem się zamówić pro-ceedka 30.1107 kiedy w salonie dopiero zaczął być produkowany i odebrałem go dopiero 22.02.08

Z tego co się teraz orientuje po złożeniu zamówienia nie powinieneś jakoś specjalnie długo czekać choć przy bardzo rzadkim silniku 2.0 dohc mogę się mylić..

AUTOR WĄTKU
filippoz
 

24 kwi 2008 23:59

no właśnie dziwi mnie to że jakoś mało osób ma to 2.0, w końcu pali ciut więcej niż 1.6, chyba że jest tam coś o czym nie wiem :?:

pomijam fakt że 1.6 jest na łańcuchu a 2.0 na pasku (niestety) chyba że się mylę ...

tak w ogóle, to przyczaiłem w galerii autko należące do użytkownika starczek, o takie wnętrze by mi chodziło, bardzo ładne

Ja wiem że nie ma lekko bo ja pewnie zanim zamówię to będzie gwiazdka albo i początek roku :-) z drugiej strony przy narodzinach nikt nie obiecywał że życie będzie różowe :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
transpiria
 

25 kwi 2008 06:49

Dla mnie jako laika w temacie silników (ale potencjalnego klienta), silnik 2.0 143 KM wydaje się być kiepską (przestarzałą?) jednostką, konkurencja wyciąga 140 KM z silników 1.8, więc skąd u Kii taka duża pojemność? Może mogli dodać turbo i do 200 KM go podkręcić, na pewno znalazłby więcej nabywców (chociaż nie mnie, mi 1.6 wystarcza w zupełności).

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

25 kwi 2008 18:19

Szczerze to uważam że 2.0 będzie jednak średnio palić min 1-1.5l więcej niż 1.6...Co do zaawansowania 2.0 się nie wypowiadam bo po prostu się nie znam..

AUTOR WĄTKU
lalas
 

25 kwi 2008 21:22

Jak kupowałem swojego, to generalnie zależało mi na wyposażeniu i dlatego kupiłem optimum (wtedy najwięcej w standardzie) no i skóra, wcale mi na niej nie zależało wolę materiał.
Jakoś się już przyzwyczaiłem, jakby ktoś chciał sie wymienić siedzeniam to nie ma problemu, mogę się zamienić na materiałowe :D
Choć rzeba przyznać, ze nic specjalnie się z nią nie dzieje, zrobiły się już małe załamania od uzywania (naturalne oczywiście) co mi się nawet podoba.
Córka od mojego kuzyna kiedyś okopała butami tył siedziska od kierowcy, szmatka z wodą i zeszło bez problemu :)

AUTOR WĄTKU
Michaljar
 

26 kwi 2008 08:02

transpiria napisał(a):Nie do końca się zgadzam z tym silnikiem a dopiero potem wyposażeniem. Droższy silnik wcale nie oznacza lepszy, a już tym bardziej "odpowiedni dla Ciebie". Mi np. diesel zwróciłby się po 8-10 latach (przy moich przebiegach i obecnych różnicach w spalaniu i cenie paliwa). Owszem, wyposażenie nie zwróci się nigdy, ale warto mieć wygodne, wyposażone autko. Ktoś inny woli gołe ale szybkie, kwestia upodobań.
A co do skóry, to chyba w ceedzie jest ona w pakiecie z podgrzewaniem siedzeń, niestety proceedy w Polsce tej opcji nie dostają, a za pakiet płaci się tyle samo, z tego też powodu (niejako z przekory) nie dopłacałem za ten połowiczny luksus.


alleluja :mrgreen: ... zgadzam się w zupełności... ja kupiłem autko dla małżonki.. przebiegi śmiesznie małe dlatego 1.6 DOHC jest optymalnym wyborem... a reszta związana z kolorem, tapicerką i rzeczami "estetycznymi" to kwestia gustu i każdy z nas ma rację :D ... tak czy siak czekam na odbiór czarnej świnki z bieżnikiem na siedzeniach i wyrwanych dodatkach od dilera :twisted:

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 95 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl