I jeszcze o alarmie....

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Alchemik12
 

I jeszcze o alarmie....

01 kwi 2008 21:20

Mam cee'da SW C+ z wyprzedaÂży rocznika 2007 kupionego w styczniu. Chyba juÂż rocznik modelowy 2008 (ma skÂładany kluczyk).
I teraz zagwozdka. W promocji byÂł alarm.
Dosta³em alarm, ale prawdopodobnie fabryczny (bez czujek ruchu, bez instrukcji itp) nawet pokazano mi gdzie jest centralka, jak siê wy³¹cza wyjca kluczykiem itp.
Wydaje mi siĂŞ, Âże skoro RM 2008 obejmuje alarm jako standard to skoro w promocji wyprzedaÂży rocznika 2007 jako wyposaÂżenie dodatkowe byÂł autoalarm, top powinieniem dostaĂŚ innÂą jego wersjĂŞ lub dodatkowy (czytaÂłem na forum Âże tak robiÂą).
Zawsze dodatki (alarm i czujniki) dodawaÂł od siebie diler. Tak wiĂŞc powinno byĂŚ i tym razem.

No i ciekawostka. KupiliÂśmy ceedy ze szwagrem z tej samej promocji. On hatback ja kombi. On dostaÂł dodatkowy alarm ja nie.

Co jest grane??? "Zapomnieli wÂłoÂżyĂŚ"

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

02 kwi 2008 07:42

Instrukcja alarmu jest w instrukcji obsługowej auta. Ja też kupiłem auto z 2007, rok modelowy 2008 i alarm jest z czujnikami wewnętrznymi. Wydaje mi się, że Cię trochę przewieźli, w tej promocji był alarm, czujniki cofania, pakiet ubezpieczeń i rabat 2000zł (promocja ogłoszona na stronie KIA Polska), więc chyba ten alarm powinien być wszędzie jednakowy.....chyba, że się mylę.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

02 kwi 2008 08:27

chyba Cie przewieźli...........
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Alchemik12
 

02 kwi 2008 09:21

Też mam wrażenie, że mnie przwieźli :(
Rozmawiałem dzisiaj z salonem i twardo obstają przy swoim mówiąc że nigdy nie montowali takich alarmów z czujnikami itp i to co mi dali to jest ta promocja (za co wcześniej trzeba było płacić 1000 zł).
Powiedzieli, że te inne alarmy to mogła być promocja dealera.

Gdzie interweniować? Napiszę do Kii tylko czy to coś pomoże?????
w..... się

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

02 kwi 2008 10:56

Dzwoń, pisz im więcej szumu narobisz tym szybciej sprawa sie wyjaśni.

AUTOR WĄTKU
adpo
 

02 kwi 2008 10:56

Mnie dealer w Suwałkach przewiózł tak samo. Na moje pytanie, czy alarm fabryczny jest tym gratisowym alarmem, który wynegocjowałem podcza zamawiania samochodu - stwierdził, że tak. Zapytałem sie też dlaczego nie ma czujek ruchu wewnątrz- odpowiedział- bo pan podczas zamawiania nie wspominał, że takowe czujki maja być zamontowane. Jesli chcę teraz dołożyć takie czujki to muszę zapłacić dealerowi 800 zł. Formalnie to nic nie można zrobić bo jako element gratisowy alarm nie figuruje u mnie na żadnej fakturze, a samochód odebrałem pod koniec 2007 roku (rok modelowy 2008).

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

02 kwi 2008 11:48

W promocji dodawali dodatkowy alarm chyba qx002 bo podstawowy nie spełnia warunków AC. Ciekawe swoją drogą jak ubezpieczyli ten samochód skoro do ubezpieczenia AC jest potrzebny alarm z czujnikami ruchu? Więc albo oszukali również ubezpieczyciela - alianz polska albo samochód nie był objęty promocją. Jeśli napewno był objęty promocją to najlepiej pisać do auto świata i poinformować o zachowaniu dealera. Mogą mieć niezłą awanture.

AUTOR WĄTKU
Alchemik12
 

02 kwi 2008 12:35

W dokumentach ubezpieczeniowych Allianz znalazłem nazwę alarmu: QX1. Nigdzie indziej nie ma ani slowa o danych alarmu, jest tylko "alarm" -faktura, świadectwo homolagcji, zamówienie, nic.
Ciekawe skąd to wzięli.

Natomiast w załącznikach do polisy nie znalazłem słowa, że to musi być alarm z czujnikami.
Jest tylko tabelka:
- dla pojazdów o wartości 1- 50 tys. 1 atestowane elektroniczne urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą
- dla pojazdów o wartości 51- 100 tys. 1 atestowane elektroniczne urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą i drugie ....

I co z tym zrobić.... Formalnie wszystko jest ok (jest alarm i immobiliser), ale coś tu nie gra.

AUTOR WĄTKU
arekt
 

02 kwi 2008 13:30

ktp76 napisał(a):W promocji dodawali dodatkowy alarm chyba qx002 bo podstawowy nie spełnia warunków AC. Ciekawe swoją drogą jak ubezpieczyli ten samochód skoro do ubezpieczenia AC jest potrzebny alarm z czujnikami ruchu? Więc albo oszukali również ubezpieczyciela - alianz polska albo samochód nie był objęty promocją. Jeśli napewno był objęty promocją to najlepiej pisać do auto świata i poinformować o zachowaniu dealera. Mogą mieć niezłą awanture.

O ile mnie pamieć nie myli to na polisie ubezpieczenia jako ubezpieczający i poświadczający prawdziwość podanych danyc (odpowiednia ilość alarmów) występuje właściciel pojazdu - czyli Ty - a nie salon sprzedaży. W przypadku likwidacji szkody ubezpieczyciel będzie powoływał się na informacje poświadczone własnoręcznym podpisem ubezpieczającego i jeżeli nie będa sie zgadzały ze stanem faktycznym obniży odszkodowanie.

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

03 kwi 2008 10:15

W takim razie zadzwoniłbym do allianz i spytał jaki alarm jest wymagany do ubezpieczenia AC. Ale wątpie, żeby mój dealer działał wbrew swojemu interesowi instalując dodatkowy alarm z osobną syreną i czujnikami jeślibyłoby to niepotrzebne.
W razie wątpliwości można napisac jednak do auto świata niech się zajmą sprawą. Dealerzy próbują nas robić w konia jak się da. Koledze np. chcieli wcisnąc opony o niższym indeksie prędkości niż wynika z homologacji.

AUTOR WĄTKU
Alchemik12
 

03 kwi 2008 10:40

Dobry pomysł z allianzem.
Napisałem już maila z zapytaniem do Kii. Zobaczymy czy się odezwą.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

03 kwi 2008 19:16

ktp76 napisał(a):W takim razie zadzwoniłbym do allianz i spytał jaki alarm jest wymagany do ubezpieczenia AC. Ale wątpie, żeby mój dealer działał wbrew swojemu interesowi instalując dodatkowy alarm z osobną syreną i czujnikami jeślibyłoby to niepotrzebne.
W razie wątpliwości można napisac jednak do auto świata niech się zajmą sprawą. Dealerzy próbują nas robić w konia jak się da. Koledze np. chcieli wcisnąc opony o niższym indeksie prędkości niż wynika z homologacji.


Z indeksem prędkości i homologacją na to, to bym nie przesadzał, bo choćby dla CRDi 1.6 to i indeks H przekracza znacznie maksymalną prędkość :) . A niższych raczej na rynku indesków się nie spotyka poza zimówkami...

AUTOR WĄTKU
ktp76
 

04 kwi 2008 13:23

Właśnie o zimowe oponki z indeksem do 190 chodziło. Miały być do 210 bo samochód jedzie 195 a czasem więcej. To tak jakby dali żarówki H4 albo nalali oleju 15w40. Ale to OT.

AUTOR WĄTKU
Quercus
 

08 kwi 2008 17:57

Byłem dzisiaj na jeździe i przepytałem sprzedawcę, jak to z tymi alarmami jest. Oto co mi powiedział.
Począwszy od roku produkcji 2008 montowane są fabryczne "alarmy" :wink: . Ten cudzysłów nie jest przypadkowy, bo alarm praktycznie reaguje tylko klaksonem na nieuprawnione otwarcie drzwi. Sterowanie w kluczyku. Poznać go można po trójkątnych nalepkach na drzwiach przednich.
Sprzedawcy często montują dodatkowe alarmy z pełną ochroną wnętrza (czujniki ultradźwiękowe), czujnik przechyłu itp. Mi dealer zaproponował model Qx002 w cenie auta (ale się jeszcze raz upewnię). Każe sobie jednak dopłacać do modułu domykania szyb (400PLN). :oops:

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

08 kwi 2008 23:13

Mi też marudzili za domykanie szyb do qx002 300-400zł, ale po dyskusji stanęło, że tak kiedyś się słowo rzekło i to ich problem, że nie wiedzieli sami, że to domykanie tyle kosztuje i musieli w końcu dać to gratis :) .

AUTOR WĄTKU
Quercus
 

09 kwi 2008 07:06

Mój dealer chyba to wszystko wiedział, bo przy propozycji alarmu nic nie wspominał, a teraz na moje sugestie jest nieugięty. 400PLN to będzie.

AUTOR WĄTKU
Alchemik12
 

05 maja 2008 14:26

Dołożyli alarm !! :)

Serwis zadzwonił, że się "pomylili" i nie założyli całego alarmu.
Dołożyli czujniki pojemnościowe i drug a centralkę no i jest.
Wcześniej wysłałem oczywiście maila i pismo do KMP i poskutkowało. :)

Pozdr

Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl