Tempomat

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marko
 

Tempomat

27 mar 2008 08:02

Szanowni klubowicze!
Mam zamiar założyć sobie tempomat w mojej kijance. Pytanko jedno mam - czy spotkał się już ktoś z tą opcją i ile kosztuje. Pozdrawiam wszystkich i gaz do dechy!!! :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

27 mar 2008 08:14

Powodzenia zycze.

Ekonomicznie taki zabieg jest nieoplacalny!

AUTOR WĄTKU
arekt
 

27 mar 2008 08:33

surtoip napisał(a):Powodzenia zycze.

Ekonomicznie taki zabieg jest nieoplacalny!

Możliwe, że ekonomicznie się opłaca ale co za wygoda!
Ja nie mam tempomatu (finansów niestety brakło) ale jeździłem raz czy drugi z jego pomocą. Wygoda. Oczywiście jeśli dużo podróżujesz po autostardach lub ekspresówkach. Wtedy się sprawdza.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

27 mar 2008 13:20

A dlaczego ekonomicznie się nie opłaca?

W nowych kijankach jest tempomat w pakiecie funkcjonalnym za 2.500zł, ale oprócz niego są jeszcze czujnik deszczu do wycieraczek, samościemniające lusterka wewnętrzne i elektrycznie składane lusterka :) . Te 4 rzeczy kosztują brutto 2.500zł.

W jeżdżących chyba na forum nikt nie trenował dokładki :) .
Niemniej zdaje się, że to nie jest łatwa rzecz.

AUTOR WĄTKU
marko
 

27 mar 2008 13:22

napewno idzie kierownica do wymiany, ewentualnie przyciski po prawej stronie. A dalej ne wiem :(

AUTOR WĄTKU
swender
 

27 mar 2008 13:26

Cała kierownica, ponieważ po prawej stronie pojawiają się przyciski do tempomatu a po lewej zagęszczają się przyciski do sterowania radyjkiem.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

27 mar 2008 13:28

Mogliby jeszcze dodać przyciski do sterowania komputerem wozidła. Akurat z tymi do tempomatu :) . ALe cóż.

AUTOR WĄTKU
marko
 

27 mar 2008 13:38

no tak ale jaki jest koszt założenia tempomatu :?:

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

27 mar 2008 14:18

Mi chodzi po głowie, że pomijając kwestię ceny zmiany lub innego podłączenia sterowania tempomatu niż z kierownicy to ok. 1200zł. Jakiś serwis w W-wie umie to zrobić - musisz pokopać głębiej po forum bo coś tu było o tym, ale tylko 1 raz - jak pamiętam.

AUTOR WĄTKU
marko
 

27 mar 2008 14:40

dzięki wielkie Gaj. muszę sprawdzić

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

27 mar 2008 18:45

marko napisał(a):no tak ale jaki jest koszt założenia tempomatu :?:


Nie wiem dokladnie ile sam tempomat kosztuje ale tu chodzi o koszty alternatywne:

1. nie zamontuja ci tego w serwisie
2. jak zamontujesz sam tracisz gwarancje
3. cos sie zepsuje np wiazka no i pies pogrzebany

AUTOR WĄTKU
less
 

27 mar 2008 21:16

Ja też myślę o tempomacie. Miałem w poprzednim autku i bardzo sobie chwaliłem, a jak zamawiałem ceedka to jeszcze nie było CC w ofercie.

Nie wiem jak sterowany jest pedał gazu w benzynach ale w CRDi przepustnica jest sterowana elektrycznie co bardzo ułatwia montaż tempomatu.
IMO wystarczy wymienic wkładki z przyciskami w kierownicy (wiązka powinna już byc).
Przy przeglądzie zarzucę temet w ASO

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

28 mar 2008 16:06

Z silnikami benzynowymi 1.4 i 1.6 tempomatu nie ma - sprawdzałem w katalogach słowackich i kilku innych krajach starej unii.Otrzymałem również taką samą odpowiedź z KMP.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 104 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl