CB radio w KIA CEED

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
matyk
 

CB radio w KIA CEED

22 mar 2008 18:00

Witam,

Czy ktoś już montował CB w swoim aucie i czy ktoś już podpinał zasilanie radia bezpośrednio pod akumulator?
Mam podpięte zasilanie pod gniazdo 12V w kokpicie i są straszne szumy na włączonym silniku. Doradzono mi bym podpiął je pod akumulator i wtedy szumy powinny zniknąć. Czy ktoś ma pojęcie jak najprościej podpiąć CB pod aku ?

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

22 mar 2008 18:11

na poczatek proponuje dobrze zestroic radio i antenke a pozniej marwic sie o podlaczenie :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

22 mar 2008 18:15

Mi CB warczało zgodnie z obrotami silnika w alfie 147 jtd (podłączenie przez zapalniczkę). Lepiej działało w innych samochodach do których teoretycznie antena nie była zestrojona.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

22 mar 2008 18:29

cisco napisał(a):na poczatek proponuje dobrze zestroic radio i antenke a pozniej marwic sie o podlaczenie :wink:


radio i antena zestrojona i szumy są dalej.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

22 mar 2008 18:42

<span>matyk</span> napisał(a):radio i antena zestrojona i szumy są dalej.

w takim razie miejmy nadzieje ze podlaczenie do aku rozwiaze ten problem :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
arturo_1.6crdi
 

22 mar 2008 19:53

Kolego Matyk ja mam podlaczone radyjko po akumulator. U mnie gra dobrze zarowno w gniezdzie 12v jak i pod akumulatorem. Teraz jest lepiej bo mam wolne gniazdo :) Nie wiem gdzie masz zamontowane radio, ale np u mnie (galeria) przeprowadzenie kabla bylo bardzo proste. trzeba zdemontowac plastik z boku tunelu pod schowkiem (poprostu podwadzic i wyciagnac) i tam bedzie otwor przez ktory trzeba przecisnac kabelek i juz jestes przy silniku.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

22 mar 2008 20:43

matyk jeśli moge wiedzieć jakie masz radyjko bo być moze to taki przysłowiowy szumofon. U mnie nic nie szumi mimo wpięcia do gniazda 12v zobacz czy masz funkcję ANL to jest chyba od redukcji szumów i trzasków pochodzacych z aparatu zapłonowego samochodu przynajmnije tak sie mi wydaje

AUTOR WĄTKU
matyk
 

22 mar 2008 22:18

arturo_1.6crdi,

Rozumiem, że ten plastik, który trzeba podwarzyć jest pod schowkiem ale wzdłuż skrzyni biegów, nie od strony drzwi pasażera. Proszę potwierdź. Dzięki za info. Radio chce zamontować w twój podobny sposób lub od strony kierowcy. Widze że masz fajny uchwyt na mikrofon przy radiu. Też chce taki :). Mój mikrofon sobie luźno leży na siedzeniu lub w miejscu na napoje.

Boski,

Mam silnik 1,6 CRDi, więc nie mam przewodów wysokiego napięcia bo to silnik o zapłonie samoczynnym. Szumy wzmacniają się wraz ze wzrostem obrotów silnika. Podobno zakłócenia może generować:

1. Alternator
2. Układ zasilania(pompa wtryskowa, wtryskiwacze)
3. Filtr cząstek stały, może sonda lambda
4. lub bóg wie co jeszcze.

Mam nadzieje ze podpięcie pod aku zrobi dobrze.

Mam sprzęt President Harry II i funkcji ANL chyba nie ma, antena OHIO.
Tu info: http://www.president.com.pl/oferta/cb-r ... ry_ii_asc/

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

23 mar 2008 07:52

matyk moja rada taka jedz do ASO i tam niech podłacza ci CB bo jak potem bedziesz miał jakies problemy z elektronika albo elektryka to powiedza ze twoja wina bo przy montazu CB cos schrzaniłes

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

23 mar 2008 17:42

Matyk - akurat Harry II ma bardzo dobry filtra ANL. Ja przed Harrym dwĂłjkÂą miaÂłem Alana 78+ - w Focusie dawaÂł sobie jeszcze jako tako radĂŞ z szumami, ale w cee'd-zie polegÂł - w miarĂŞ czysto sÂłyszaÂłem na max 0,5 km, potem szumy byÂły w stanie zagÂłuszyĂŚ wszystko.
Problemem s¹dzê bêdzie antena - czyli Twój magnesowy President. Niestety, anteny magnesowe z powodu s³abej masy (a praktycznie z powodu jej braku) zgarniaj¹ wszelkie zak³ócenia jakie powstaj¹ w aucie, a cee'd niestety generuje ich sporo. Ja tez próbowa³em na Ohio (radio kupi³em na Allegro z ni¹ w pakiecie) i tak jak ty mia³em mocne szumy - wróci³em wiêc do Hustlera IC-100 i tu nastapi³a wyraŸna poprawa. Spróbuj wiêc jak mo¿esz podpi¹Ì kilka anten (s¹dzê ¿e w sklepie udostêpni¹ Ci do testów kilka modeli), ewentualnie pomyœl - jeœli mo¿esz zamontowaÌ - o antenie "bazowej" z podpiêt¹ mas¹.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

24 mar 2008 00:39

Pioter,

Dzięki za info. Spróbuje najpierw z podpięciem radia pod aku na krótko. A jak nic nie da to biore sie za wymiane anteny na inną jak mówisz.

pozdro :)

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

cb

24 mar 2008 11:31

Zamykam temat i zapraszam do kontynuacji w dziale CB radio :) closed
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl