Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Goldenos
 

Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

17 mar 2008 14:02

Jestem obecnie na etapie poszukiwania bagażnika bazowego (tzw. belek) do mojej ślicznoty. W związku z tym chciałbym, abyście drodzy forumowicze podzielili się ze mną swoim doświadczeniem w tym temacie, bo ja jestem zupełnie zielony - to będzie mój pierwszy bagażnik.
Zastanawiam się czy warto kupić oryginalne Thule (wiadomo - cena powala), czy może jakaś inna firma wchodzi w rachubę? Co jeszcze pasuje do naszych autek??? Ewentualnie gdzie, co i za ile Wy nabyliście? Na co zwrócić uwagę, żeby nie wywalić bagażnika zaraz po pierwszej dłuższej jeździe?
Wszelkie opinie będą dla mnie niezmiernie cenne?

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
stolarr
 

17 mar 2008 14:30

Ja tez bede chcial kupić baze jak i trumne a wiec piszcie

Rozmawialem kiedys z qbear na temat bagaznika i polecał mi sklep we Wrocławiu - troche daleko dla Ciebie ale moze gumiś dołączy sie do rozmowy i napisze co i jak :P

temat juz był na forum podobny
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=126

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

17 mar 2008 19:07

tylko THULE! odkąd zacząłem używać bagażników tej firmy /bazowe oraz rowerowe/ nie chcę nawet patrzeć na inne firmy. Fakt - cena dość spora, ale wykonanie, rozwiązania techniczne, spasowanie i przede wszystkim są tak zaprojektowane, że nie niszczą samochodu... co wcale nie jest takie oczywiste przy innych markach. Wejdź na stronę Thule a tam jest konfigurator. Osobno kupuje się stopy, belki i gumy pod stopy. Konfigurator wskaże Ci numery poszczególnych części jakie musisz kupić. A zamawiaj w internecie... ja tak zrobiłem...
pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

17 mar 2008 22:20

ja mam dopasowywane stopy - nie pamiętam dokładnie ile dałem i jakie to są ale odszukam dokumentacje i napisze.
Dopasowane dlatego, że miałem bagażnik i belki od Punta i na szerokość spasowały - tylko inne łapy trzeba było.
Bagażnik i belki mam z InterPack.

Jedna taka uwaga - zwracajcie uwagę na długość śrub wkręcanych do gwintów dachowych, żeby nie były zbyt długie bo się wkręcą w blachę :roll:

W galerii mam fotkę mojego Cee'dka z bagażnikiem

AUTOR WĄTKU
wlodek-52
 

18 mar 2008 13:57

Silver Line f-ma Auto Maxi

AUTOR WĄTKU
wlodek-52
 

18 mar 2008 14:42


AUTOR WĄTKU
adam
 

18 mar 2008 16:26

Ja także będę szukał bagażnika bazowego tyle, że do wersji SW.
Czy ktoś może polecić producenta lub jakiś model?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 mar 2008 17:51

DO HB kupiłem właśnie Silver Line w Dakro - koztował mnie 328 zł z przesyłką. Na Allegro teraz też jest jeden taki do kupienia http://www.allegro.pl/item323847446_alu_bagazni_ford_focusii_c_max_mondeoii_peugeot307.html
Sprawdził się bardzo dobrze, łatwy i prosty montaż w fabryczne punkty.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

18 mar 2008 18:48

jak wygląda sprawa uchwytów rowerowych do bagażniów z firmy Silver Line-belek, pasują każde uchwyty, czy jest jakiś określony typ?

AUTOR WĄTKU
Goldenos
 

18 mar 2008 22:55

No i nabyłem. Jest to baza Thule, żelaźniak (uprzedzając ew. pytania - 455,- PLN u lokalnego dilera Thule). Aluminowe też były, areo i super fajne, ale stwierdziłem, że potem będzie więcej kłopotu (i kasy naturalnie) z dokupieniem kolejnych klocków. W sklepie oglądałem kilka bagażników i niestety (cena!!!) Thule jest daleko w przodzie przed konkurencją pod względem designu i jakości. Po przyjeździe zaraz montaż. Wszytko łatwo, gładko i przyjemnie. Lecę do samochodu, zakładam, a tu ZONK!!!!
Śruby mocujące do auta za długie, tak na oko o 1 cm. Jutro idę z reklamacją. Ciekawe czy coś zaradzą?

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

18 mar 2008 23:07

Goldenos napisał(a):No i nabyłem. Jest to baza Thule, żelaźniak (uprzedzając ew. pytania - 455,- PLN u lokalnego dilera Thule). Aluminowe też były, areo i super fajne, ale stwierdziłem, że potem będzie więcej kłopotu (i kasy naturalnie) z dokupieniem kolejnych klocków. W sklepie oglądałem kilka bagażników i niestety (cena!!!) Thule jest daleko w przodzie przed konkurencją pod względem designu i jakości. Po przyjeździe zaraz montaż. Wszytko łatwo, gładko i przyjemnie. Lecę do samochodu, zakładam, a tu ZONK!!!!
Śruby mocujące do auta za długie, tak na oko o 1 cm. Jutro idę z reklamacją. Ciekawe czy coś zaradzą?


..... a nie mówiłem ... Thule to Thule ... a z tymi śrubkami to dziwna sprawa ... u mnie było wszystko OK. Jaki kupiłeś .... Thule Rapid Fixpoint (stopy 735 belki 761 zestaw dopasowujący 3061) ???

AUTOR WĄTKU
Goldenos
 

18 mar 2008 23:11

No kurde nie pamiętam (kartony w garażu, iść się nie chce, bo pada śnieg) ale chyba jakoś tak
Dopasowujący prawie napewno 3061 a tam były śruby o ile dobrze pamiętam

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

19 mar 2008 12:39

Goldenos - jak możesz to oddaj jak nie pasuje - z całego serca polecam ci te Silver Line - jakością nie ustepują Thule, a wyglądają o niebo lepiej niż klasyczne stalowe belki.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

19 mar 2008 14:15

Goldenos napisał(a):No kurde nie pamiętam (kartony w garażu, iść się nie chce, bo pada śnieg) ale chyba jakoś tak
Dopasowujący prawie napewno 3061 a tam były śruby o ile dobrze pamiętam


hmmm - ja miałem śruby chyba razem ze stopami - ale głowy nie daję ....

sprawdziłem długość swoich śrub, które dostałem w komplecie z bagażnikiem /z którą częścią nie pamiętam/ śruba ma wraz z główką 4,5 cm, bez główki 4 cm. Oczywiście u mnie pasują 100%

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

29 kwi 2008 09:24

wlodek-52 napisał(a):wejdż na www.dakro.com.pl

mają coś nie tak z wyszukiwarką
niby trzeba coś na siłe wpisać a potem wywala, za krótkie słowo.
ale nie wiem co wpisać do nici - do poczatku.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

29 kwi 2008 17:22

Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

29 kwi 2008 18:03

dzieki za linka.
tyle że to bagażnik montowany do dachu jak sadze.
A w wersji SW są już relingi wiec potrzebuję tylko poprzeczek do nich mocowanych.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

29 kwi 2008 22:24

http://www.interpack.com.pl/

poszukaj u lokalnego sprzedawcy - przyzwoite bagazniki za dobra cene (seria silverline)

uchwyty rowerowe powinny pasowac wszystkie (ja montowalem takie za 30 PLN z markietu i bylo dobrze)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
911
 

30 kwi 2008 10:06

Powiedzcie mi proszę czy bagażnik silverline jest halaśliwy? Chcialbym zamontować uchwyty na rowery na wsówkach a to wymaga usunięcia czarnej listwy z góry belki. Czy ktoś z Was tak jeździ? Czy to powoduje gwizdy? Rozumiem że każdy bagażnik daje opór powietrza i że go zlychać ale czy jest to uciążliwe?

AUTOR WĄTKU
wlodek-52
 

30 kwi 2008 20:14

do 90 km/h prawie niesłyszalny
zamontowałem też na wsuwki wycinając listwę tylko w tych miejscach gdzie są uchwyty trochę więcej pracy i kombinowania ale efekt świetny

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl