Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
911
 

04 maja 2008 20:16

EMWU

Jak używasz uchwytów rowerowych rozumiem że montujesz do rynienki po usunięciu czarnej listwy od góry. Czy cala konstrukcja piszczy w czasie jazdy? Jak wrażenia akustyczne?

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

04 maja 2008 20:43

911 napisał(a):EMWU

Jak używasz uchwytów rowerowych rozumiem że montujesz do rynienki po usunięciu czarnej listwy od góry. Czy cala konstrukcja piszczy w czasie jazdy? Jak wrażenia akustyczne?


ja mam standardowe czarne stalowe belki w bagażniku bazowym o przekroju kwadratowym a więc bagażnik rowerowy montuję do belek za pomocą zwykłych cybantów. wydaje mi się, ze chodzi Ci o belki aerodynamiczne aluminiowe /srebrne/- niestety nie zainwestowałem w takie belki /dla samego wyglądu szkoda mi było kasy/
jeśli chodzi o wrażenia akustyczne - to coś tam trochę może i słychać. w końcu wieziemy na dachu kilka połączeń metal-metal, metal-guma czy metal-plastik - ale to wszystko w granicach normy, w ogóle nie przeszkadza w jeździe. może jak się powoli jedzie po dużych dziurach tak że rowery się bardzo kiwają na boki - to coś tam skrzypnie. jednak jadąc drogą z w miarę dobrą nawierzchnią z większą prędkością to nic nie słychać - ewentualne skrzypnięcia i tak zagłusza pęd powietrza szum opon i praca silnika. przy przekraczaniu 90-100 km/h bardziej szumi /powietrze natrafia na przeszkodę w postaci całego "rusztowania" na dachu - ale to wciąż nie jest wstanie zmącić spokoju podróżujących we wnętrzu auta.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 maja 2008 11:50

911 - ja tak mam zamontowane i uchwyty na narty i na rowery. Po usuniĂŞciu tej czarnej listwy Âżadnych dodatkowych wraÂżeĂą akustycznych - zresztÂą jak wieziesz rower to i tak miejsc zawirowaĂą jest tyle, ze maÂła szczelina w bagazniku to maÂłe miki do wychwycenia chyba tylko przez ekstremalnego audiofila.
Ja do czasu Foki mia³em belki stalowe, w cee'd-zie przerzuci³em siê na aluminiowe Silverline'y i zdecydowanie stwierdzam, ¿e aluminium jest wygodniejsze w u¿ytkowaniu. Przymocowanie do stalowych belek uchwytów rowerowych zajmowa³o mi min. pó³ godziny (3 rowery), a w aluminium zmiana z uchwytów narciarskich na rowery to max 2-3 minuty. Po prostu wsuwasz w szczelinê specjaln¹ nak³adkê i momentalnie mocujesz dokrêcaj¹c œrubê.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
911
 

05 maja 2008 18:25

EMWU Tak chodzilo mi o belki aluminiowe. Obawiam się ich dlatego że mają wiele szczelin zakamarków które mogą piszczeć.

pioter W belkach silverline od spodu są szczeliny do regulacji rozstawu stóp. Czy one u Ciebie są czymś zaślepione?

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

05 maja 2008 18:59

<span>911</span> napisał(a):EMWU Tak chodzilo mi o belki aluminiowe. Obawiam się ich dlatego że mają wiele szczelin zakamarków które mogą piszczeć


no to bierz stalowe bez szczelin - żaden problem, jeśli chodzi o wygląd - to aluminiowe może trochę szlachetniej wyglądają - ale za to stalowe czarne - ładnie komponują się z czarnym bazowym i czarnymi elementami /plastikami/ auta i masz 100%-wą pewność, że element przytwierdzony do takiej belki cybantem na bank nie odpadnie... :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 maja 2008 19:31

911 - tam też jest taśmowy wypełniacz jak u góry - przycinasz na odpowiednią długość i po kłopocie. Ale powtarzam jeszcze raz - bagażnik na dachu stanowi tak duży nieopływowy kształt, że jedna mała szczelinka nie powinna dostarczyć Ci drażniących dźwięków. Zdecydowanie więcej szumu generują mocowania bagażnika do nadwozia (łapy czy też obejmy na relingi) niż szczelinki w samych belkach.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

05 maja 2008 19:41

<span>pioter</span> napisał(a):Zdecydowanie więcej szumu generują mocowania bagażnika do nadwozia (łapy czy też obejmy na relingi) niż szczelinki w samych belkach.


święte słowa... :)

AUTOR WĄTKU
911
 

05 maja 2008 20:43

Dzięki za cenne rady!
A teraz powiem szczerze: W ub tygodniu pojechalem do sklepu inter pack żeby kupić silverline. Pan zamontowal bagażnik i poradzil żeby przy montażu uchwytów rowerowych usunąć środkową część czrnej gumy. Powiedzialem mu żeby sam to zrobil bo ja nie wiem jak to się ucina. I zrobil. Wyjeżdżam a tu przy 60 km/h pisk jak na fujarce (to nie byl szum powietrza ble ble ble tylko fujarka albo flet) Wrócilem i mówię zwrot albo naprawa. Pan przyjąl zwrot. Dodam że jeżdżę Hondą Accord a do forum dolączylem ponieważ widzę świerzą dyskusję ntt.
Honda nie ma punktów mocowań jak Kia.
Zastanawiam się czy to wada bagażnika czy sprzedawca wstal lewą nogą z lóżka bo takie sprawoial wrażenie byl niemily/

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 maja 2008 08:33

Ja tam bym nie podejrzewał szczelin w belce tylko pewnie między bryłą samochodu a mocowaniami - tam powstaja różne dziwne szczeliny wystawione bezposrednio na działania opływającego powietrza. Niestety, bagażnik na dachu zawsze jest źródłem zwiększonego hałasu i nic na to się nie poradzi - no chyba że będzie to auto skonstruowane już z belkami :D i pozbawione wszelkich szczelinek i luźnych elementów. Kumpel miał Thule i tez mu coś strasznie łomotało (przy prędkościach rzędu >100 km/h jakby ktoś przyłożył linijkę do szprych koła od roweru) i świszczało - na szczęście znalazł przyczynę - okazało się, że świerszczem z werbelkiem było połączenie dwóch plastykowych maskownic na łapach mocujących belki do relingów - dopiero zastrzyk silikonu uratował sprawę.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

17 kwi 2013 15:12

Odświeżę temat.
Mam w planie zakup bagażnika bazowego i trumny do okazjonalnego wykorzystywania - raz w roku na wakacje nad Bałtyk i może do tego ze 3 razy w roku na jakieś krótsze wypady.
Jako, że do tak okazjonalnego wykorzystania szkoda mi wydawać 2 kawałków na Thula, myslę nad trumną Sportać 420 lub taurus easy 420 - ta sama fabryka, troche inny kształt góry. Jako, że mój HB jest czarny to skłaniam się ku sportac-owi.
Belki - myslę o czymś z oferty polskiej firmy AMOS - czarne stalowe - mają 3 modele - najtańszy i całkiem urodziwy Koala (ok 180 zł) - wada brak zamka. Dromader - zamek ma ale niezbyt urodziwy. Albo "wzorowany na Thule" jak powiedział pan w sklepie Beta - ładny z zamkiem - ok 290 zł.
Gdyby nie cena wziąłbym Betę, ale zakładałem niższy budżet... Gdyby nie brak zamka to wziąłbym Koalę. gdyby nie design wziąłbym dromadera....
Czy ktoś może montował któryś z tych boxów i bagażników bazowych i ma jakieś przemyślenia?

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

28 kwi 2013 21:34

Jakby ktoś był zainteresowany - po dogłębnej analizie wybór padł na bagażnik bazowy cruz sx120 z kitem dopasowującym 935-454. Wysokość górnej krawędzi belki od dachu - 7,5 cm - jeśli ktoś parkuje pod ziemią może to być ważne w perspektywie montażu boxa. nie widzę sensu żeby placić 2x więcej za thula - w czym byłby lepszy?
box - taurus easy 420. pakowny, do ceeda hb pasuje jak ulał. ja nic lepszego nie potrzebuję. zresztą nie wiem w czym lepszy byłby thule czy coś innego z wyższej półki.
taki zestaw na ceedzie ma trochę mniej niż 2 metry wysokości. mi zostało 2 cm luzu żeby wjechać do garażu :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

05 maja 2013 06:49

taki zestaw na ceedzie ma trochę mniej niż 2 metry wysokości. mi zostało 2 cm luzu żeby wjechać do garażu

o to jest np bardzo cenna informacja
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

(C2) Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

10 cze 2016 10:53

Odkopuję temat.
Tak jak w temacie. Proszę o pomoc w wyborze. Jeśli macie jakieś propozycje to proszę o wskazanie kierunku poszukiwań.
Obrazek

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

06 kwi 2019 18:37

To i ja odkopię trochę temat. Z uwagi na większą rodzinę, aby przyjechać na zlot muszę mieć box na dach. U mnie w mieście w Norauto wypożyczają takie cuda. Super. Niekoniecznie. Dziś byłem się dowiadywać jak to wygląda i muszę mieć bazę/relingi czy jak to się ram zwie. O co chodzi? Co potrzebuję, aby coś takiego zamontować na swoim prosiaku i bezpiecznie z tym dojechać. Wrócić też by się przydało. Ktoś może mnie nakierować na potrzebne elementy? A może ktoś z moich okolic może pożyczyć takie relingi?
Obrazek

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

06 kwi 2019 20:36

Żeby założyć Box musisz mieć belki. Belki montuje się do relingów, rynienek w dachu lub na ramkę nad drzwiami. Do wszystkiego są odpowiednie adaptery. Jak ich nie pożyczysz (belek i adapterów ), to koszt zaboli.

Tapatalk @ Galaxy S9
Obrazek

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 271
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

09 kwi 2019 12:45

Ja zastanawiam się na zakupem do mojego hb belek YAKIMA FLUSHBAR S24Y plus kit K451W.
Miał ktoś do czynienia z belkami tej firmy?
Skóra i ćwieki na wieki.....

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

10 kwi 2019 05:55

Ja tam w wynalazki wolę się nie bawić. Niestety Norauto wypożycza tylko belki na relingi więc zostało kupno swoich elementów. Koszt zaboli, ale wyglada na to, że to będzie mój sposób na spakowanie się na jakikolwiek przyszły wyjazd. No i perspektywa wymiany samochodu i dopasowania mocowań do niego niewielkim kosztem spowodowała, że zdecydowałem się na zakup.

Stopy thule 753
Kit thule 3061
Belki wingbar 961 118cm

Wstępny koszt: 789zł.

Mam nadzieję, że box nie odpadnie po drodze ;)
Obrazek

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

10 kwi 2019 07:14

Ja też mam te belki Thule i jak najbardziej polecam. Przy poprawnie założonych wszystkich uszczelkach są praktycznie bezgłośne do 140km/h.

Kupiłem je do Ceeda, potem żeby zaadaptować do 500X żony musiałem tylko wymienić mocowania stopy za ok. 200zł.
Zrobiłem juz z nim kilkanaście tysięcy kilometrów.
Obrazek

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 824
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

13 kwi 2019 07:39

Pangenitor napisał(a):Ja zastanawiam się na zakupem do mojego hb belek YAKIMA FLUSHBAR S24Y plus kit K451W.
Miał ktoś do czynienia z belkami tej firmy?
Yakima to rewelacyjny i topowy sprzęt. Miałem w i30 takie belki i spisywały się rewelacyjnie. Przewagą ich nad thule jest to, że nie ściągasz z rowka gumy podczas montażu czegokolwiek na belkach.
Są bezgłośne.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 978
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Jaki bagażnik bazowy do Cee'd (HB)

14 kwi 2019 08:09

Yankee napisał(a):Są bezgłośne.


Chyba na postoju, a twierdzenie że przy 140 km/h nic nie słychać to science fiction. Słychać i to jak cholera chyba że radio zagłuszy. Zresztą ceed jest tak kiepsko wyciszony że jeden więcej hałas nie stanowi większego problemu. Mam.zestaw thule wingbar na SW II. Same w sobie nie są takie straszne ale jak już się na nie coś założy to słychać. No cóż coś za coś. Inna sprawa że jeżdżenie z czymś na dachu powyżej 130 140 km/h to brak rozsądku.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl