Używanie klimatyzacji

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Używanie klimatyzacji

12 mar 2008 23:45

Jest to moje pierwsze auto z klimatyzacją (automatyczna). Dlatego mam pytanie: czy podczas jazdy po mieście cały czas jeździć z włączoną klimą, czy przy jakichś warunkach wyłączać?

KZ
 

13 mar 2008 06:45

Osobiście jeżeli nie potrzebuję chłodzić to wyłączam sprężarkę przyciskiem AC (cały czas może zostać Auto jeżeli chcesz żeby układ utrzymywał żądaną tempearaturę) - sprężarkę klimy napędza silnik i zwiększa to zużycie paliwa...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

13 mar 2008 08:24

Klimy używaj wtedy gdy chcesz ochłodzić wnętrze albo odparować (klima osusza). Poza tym nie ma sensu jej ciągle używać, bo jak napisał KZ klima niestety zwiększa znacząco zużycie paliwa. Trzeba jednak pamiętać, aby nawet jeśli nie trzeba dłużej w jakimś okresie jej używać należy włączyć klimę raz na dwa tygodnie (góra raz na miesiąc) choć na parę chwil aby sprzęt pracą "zakonserwował się".
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 mar 2008 10:24

dokładnie jak nie trzeba to nie włączaj
i tak jak pioter raz na tydzień na 2 tygodnie PRZEZ CAŁY ROK klima musi byc włączona na kilka minut choć musi się olej rozprowadzić po całym układzie klimy który smaruje i zmiekcza uszczelki klimy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

jacek316
 

14 mar 2008 12:15

Pamiętaj też co dwa lata o dezynfekcji, różne świństwa można sobie w aucie wychodować.

mziutek
 

Używanie klimatyzacji

14 mar 2008 15:46

Są różne sposoby używania automatycznej klimy.
Znam takich, co przed czterema laty po kupnie auta
dobrali sobie ulubiona temperaturę
i od tamtej pory mają klimę włączoną stale i w lato i w zimę -
nie dotykali więcej nastawów.
Zapłacili za automat i korzystają z niego.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

14 mar 2008 18:11

Przegladajac posty stwierdzam,że są dwie grupy użytkowników uzywajacych klimy,tacy którzy chca zaoszczedzić i tacy którzy chcą czerpać z klimy całą gębą.Jeżeli ktoś zdecydował się na klime niech nie płacze,że mu zżera wiecej paliwa.Cos za coś.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

14 mar 2008 18:37

Nikt tu nie płacze z powodu tego, że ma samochód z klimą. Po prostu są tacy którzy używają klimatyzację przez cały czas, bo tak im odpowiada, bez oglądania się na koszty, są też tacy którzy włączają klimę tylko kiedy jest gorąco lub mają zaparowane szyby. Poza tym klima w dzisiejszych czasach nie jest czymś nadzwyczajnym, tylko standardowym elementem wyposażenia.

KZ
 

14 mar 2008 18:45

studzio napisał(a):Przegladajac posty stwierdzam,że są dwie grupy użytkowników uzywajacych klimy,tacy którzy chca zaoszczedzić i tacy którzy chcą czerpać z klimy całą gębą.Jeżeli ktoś zdecydował się na klime niech nie płacze,że mu zżera wiecej paliwa.Cos za coś.


Najlepiej się korzysta z klimy jak na zewnątrz jest -5 C a sprężarka cały czas chodzi - jak dla kogoś to jest korzystanie to nie mam pytań :mrgreen:
Poza tym nikt tu nie narzeka - nowy użytkownik się pyta jak z niej korzystać, to mu kilka osób - dość zgodnie - odpowiada...

radkon
 

14 mar 2008 19:05

Nie rozumiem jak zimą można jeżdzić z cały czas włączoną automatyczną klimą. Ja zimą używałem praktycznie tylko manualną klimatyzację (głównie nawiew na szybę) bo przy automacie low za zimno, 15,5 za ciepło. U was jest inaczej? :o

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

14 mar 2008 19:09

Przepraszam, jeżeli ktoś poczuł sie urażony.W temacie autoklimy jak sama nazwa mówi auto.Ustawiamy na auto i wio.Co to znaczy jak nie trzeba.Jak nie trzeba to po co klima.Jestem bardzo konserwatywny w poglądach,więc co myślę to mówie.

KZ
 

14 mar 2008 19:20

studzio napisał(a):Przepraszam, jeżeli ktoś poczuł sie urażony.W temacie autoklimy jak sama nazwa mówi auto.Ustawiamy na auto i wio.Co to znaczy jak nie trzeba.Jak nie trzeba to po co klima.Jestem bardzo konserwatywny w poglądach,więc co myślę to mówie.


Ale - może tego nie wiesz - włączyć Auto i wyłączyć A/C - wtedy temperatura jest utrzymywana (w miarę możliwości oczywiście czyli jak nie trzeba chłodzić) a sprężarka klimy jest wyłączona i nie zużywa paliwa. Pisałem o tym na samym początku...

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

14 mar 2008 19:46

A kto wtedy, poza AC ma korygować wilgotność powietrza w kabinie.Chyba, że lubisz parę na szybach?A coś o tym wiem.

KZ
 

14 mar 2008 20:08

studzio napisał(a):A kto wtedy, poza AC ma korygować wilgotność powietrza w kabinie.Chyba, że lubisz parę na szybach?A coś o tym wiem.


Jeżdżąc przez tą zimę po mieście może z 5 razy dołączałem A/C do Auto żeby usunąć parę... Cała reszta tylko Auto które się doskonale sprawdzało...
Nie zawsze są warunki do parowania szyb...

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

14 mar 2008 20:17

Zgadzam się z tobą bez batów.Bardziej uogólniłem temat.Ale jeżeli kogoś stać,czy jest lepsze rozwiązanie niż auto klima.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl