BEAR-LOCK

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

BEAR-LOCK

12 mar 2008 10:13

czy warto zamontować bolcową blokadę skrzyni biegów BEAR-LOCK w serwisie za 650-750 zł (zależy w którym)
czy montując ją gdzie indziej zapłacę taniej i czy nie stracę gwarancji na skrzynie?

AUTOR WĄTKU
kris
 

12 mar 2008 10:35

nie nie warto :)
trzeba poszukać dealera jak np. ARION SHOP Kielce, gdzie dealer po negocjacjach założy różne rzeczy gratis w tym blokadę skrzyni ale nie bolcową tylko bezbolcową, bo tylko taka jest fajna
:) 8-) :)

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

12 mar 2008 11:25

Swoją blokadę typu K wynegocjowałem przy zamawianiu auta.Ogólnie całkiem fajna,poza tym,że odblokowuje się ją od strony kierowcy co jest bardo nieporęcznym rozwiązaniem.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

12 mar 2008 13:05

blokad nie chcieli mi dać w żadnym salonie bo jak stwierdzili: nie oni je montują tylko wynajmują firmę która im to zakłada i nie opłaca im sie dać tego w gratisie...

AUTOR WĄTKU
kris
 

12 mar 2008 13:31

e2rdo napisał(a):blokad nie chcieli mi dać w żadnym salonie bo jak stwierdzili: nie oni je montują tylko wynajmują firmę która im to zakłada i nie opłaca im sie dać tego w gratisie...


:?
myślę, że kłamali bo taką blokadę montuje serwis przy salonie i nie jest to jakaś specjalnie trudna operacja. Zapewne nie chcą Ci po prostu tego finansować. Ja znalazłem sobie sam blokadę w internecie, napisałem, zapytałem jaka cena itd. Potem dałem ten kontakt "swojemu" dealerowi i on ją sam już zamówił (u siebie miał tylko bolcowe) po czym mi ją przed odbiorem auta zamontował.
:)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

12 mar 2008 13:35

a jaka salonowa cena zamontowania takiej blokady?

AUTOR WĄTKU
kris
 

12 mar 2008 13:38

e2rdo napisał(a):a jaka salonowa cena zamontowania takiej blokady?


:?
nie wiem ile to kosztuje ! ja za nic nie płaciłem :!:
dostałem to gratis (napisałem na wstępie, że nie tylko to ale i inne gratisy).
wiem, że ta blokada kosztuje w zależności od miejsca zakupu od 500 do 600pln

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

12 mar 2008 13:42

mi zaproponował opony zimowe zamiast blokady no i stwierdziłem ze chyba wole opony i teraz sie zastanawiam nad dokupieniem samej blokady, tylko interesuje mnie tez to czy ja muszę koniecznie montować ją w serwisie, czy nie mogę jej zamontować gdzie indziej aby nie stracić gwarancji?

AUTOR WĄTKU
kris
 

12 mar 2008 13:45

e2rdo napisał(a):mi zaproponował opony zimowe zamiast blokady no i stwierdziłem ze chyba wole opony i teraz sie zastanawiam nad dokupieniem samej blokady, tylko interesuje mnie tez to czy ja muszę koniecznie montować ją w serwisie, czy nie mogę jej zamontować gdzie indziej aby nie stracić gwarancji?

najlepiej zapytać serwis i salon (i sprawdzić w gwarancji, co piszą)
nie będę się wymądrzał :) nie wiem :(

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

12 mar 2008 14:03

a tak w ogóle to dla chętnych artykuł http://auto.gazeta.pl/auto/1,48297,1752572.html
w którym to piszą:
"Blokady skrzyni biegów

Kolejnym zabezpieczeniem mechanicznym, z którym złodziej musi walczyć co najmniej kilka minut, jest blokada drążka skrzyni biegów. Jedna część urządzenia jest na stałe przytwierdzona do płyty podłogowej samochodu. Natomiast część ruchoma - stalowa klamra - blokuje dźwignię zmiany biegów ustawioną w pozycji wstecznej. Nawet jeśli złodziejowi uda się uruchomić samochód, może jechać tylko do tyłu (w ten sposób zwróci na siebie uwagę). Musi więc zdemontować urządzenie, np. przecinając drążek skrzyni biegów pod klamrą.

Jednemu złodziejowi trudno jest złamać blokadę zamontowaną przy konsoli dźwigni zmiany biegów. Blokowanie następuje poprzez wsunięcie sworznia, który uniemożliwia ruch drążka zmiany biegów ustawionego w pozycji wstecznej, a przy skrzyni automatycznej - w pozycji oznaczonej symbolem P. Instalacja blokady mechanicznej tego typu nie narusza estetyki wnętrza pojazdu, ale nie uchroni samochodu przed dwoma złodziejami - jeden je holuje, a drugi w tym czasie naciska pedał sprzęgła. Nawet jeden złodziej może sobie poradzić, jeśli skrzynia biegów sterowana jest linkami - po wczołganiu się pod auto przecina je i wbija np. drugi bieg. Jazda nie jest wprawdzie szybka, ale możliwa.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że wszelkie zabezpieczenia mechaniczne powinny być jedynie dodatkiem do innych systemów antykradzieżowych.

- Laska, blokada kierownicy i skrzyni biegów mogą powstrzymać tylko amatorów - mówi Jacek Jankowski z firmy Jacpol Zabezpieczenia Antykradzieżowe. I dodaje: - Nie warto kupować tych urządzeń, jeśli w samochodzie nie ma autoalarmu, immobilisera lub ukrytego systemu odłączania zapłonu

AUTOR WĄTKU
Kamilek
 

Re: BEAR-LOCK

06 paź 2015 09:07

Czy mogę odświeżyć temat? Mam kilka pytań odnośnie bl.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: BEAR-LOCK

06 paź 2015 20:42

Nie :!! diabloo





















Żartowałem :ha Już Cię lubię, bo umiesz używać wyszukiwarki! No dobra, albo wpadłeś przypadkiem na ten temat... :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Kamilek
 

Re: BEAR-LOCK

07 paź 2015 10:16

Już się wystraszyłem :D ale ogólnie google wywaliło mi forum jak szukałem info, więc tu odnaleźć temat już nie było trudno :)
A mam pytanie związane z wymianą zabezpieczenia. Mam u siebie zamontowaną jakąś blokadę, ale przycina się (kołek nie odskakuje za każdym razem przy przekręcaniu kluczyka). Szczerze powiem, że nie wiem co to za blokada, bo nigdy się nią nie interesowałem - była zamontowana, przekręcało się kluczyk i tyle. nie jest to chyba bl, bo wszędzie na zdjęciach widzę, że kluczyk ma oznaczenie, a u mnie albo jest zastępczy kluczyk, albo nie wiem - brak breloczka, sygnatury. Nie ważne - jest sobie blokada i chciałbym ją wymienić. Pytanie o koszty demontażu i montażu, bo w sumie na stronie Niedźwiedź-Locka jest sporo napisane na ten temat ale ma cen. Wiem ile kosztuje blokada, ale właśnie nigdzie nie ma podanej ceny majstra. Drugie pytanie - czytałem wiele na temat tych zabezpieczeń i ponoć blokady kierownicy są gorsze - czy to prawda? Też miałem opcję by zamiast blokady skrzyni biegów walnąć kierownicy i po sprawie. Ale rożne opinie są na ten temat więc sam nie wiem. I gdzie montować. Jestem z Poznania, więc do BL mam niedaleko, ale wiem, że nie tylko oni montują, ale też inne serwisy i warsztaty. Pytanie czy lepiej u producenta w ich serwisie czy bez różnicy? Bardziej chodzi mi o gwarancję, a szczególnie, ze jedno zabezpieczenie muszą wymontować.

Oczywiście chodzi mi o Ceed - nie sugerować się stopką profilową, bo nie o passata chodzi :)

AUTOR WĄTKU
Kamilek
 

Re: BEAR-LOCK

14 paź 2015 13:19

nikt, nic? :(

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: BEAR-LOCK

17 paź 2015 22:52

chyba więcej informacji uzyskasz, jak zadzwonisz bezpośrednio do lubonia - może też się kazać, że że posiadasz ich produkt i nie będzie potrzebna żadna wymiana.
co do blokady, to chyba kupując pytają cię w jakim samochodzie będzie montowana, bo dodatkowo dostajesz szablon - mając szablon ktoś kto będzie montował, będzie miał chyba prościej.

AUTOR WĄTKU
Safiira
 

Re: BEAR-LOCK

04 sty 2016 11:05

Kamilek napisał(a):nikt, nic? :(

Masz tu serwisy gdzie ci wyjaśnią co i jak: http://niedzwiedz-lock.pl/montaz/gdzie-zamontowac albo po prostu do nich zadzwo to pomogą.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl