Światła do jazdy dziennej

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Światła do jazdy dziennej

30 lis 2010 20:53

Zwykła fotka komórką w biały dzień dla Nas wystarczy...do galerii to co innego :pałka :oczko
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Światła do jazdy dziennej

30 lis 2010 22:37

Też prawda, ale z drugiej strony nie lubię pokazywać się w uświnionym aucie.. ani na takie auto patrzeć... ale cóż takie są niestety uroki zimy.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Światła do jazdy dziennej

30 lis 2010 23:05

stefino gdzie mogę zobaczyć twoje autko ? Stoisz pod chmurką ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Światła do jazdy dziennej

30 lis 2010 23:19

Zobaczyć możesz, nie widzę problemu... stoi sobie w garażu, z tym że w Tarnowie Podgórnym, gdzie mieszkam. A "lokalizacja" Poznań to wpisałem dlatego aby inny użytkownicy mieli bardziej ogólny zarys i nie musieli się głowić gdzie jest Tarnowo :smile:

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Światła do jazdy dziennej

30 lis 2010 23:51

Nie możesz poglądowej fotki zrobić? Zamierzasz to pokazać na wiosnę? Weź nie przesadzaj... Bez kitu - warunki są jakie są. Czyste auto to albo po umyciu, albo nie jeżdżące. Przecież każdy z Nas ma auto to wie co i jak. Cyknij te fote bo sam się zastanawiam nad philipsami, ale chcę zobaczyć jak to się prezentuje...
Zacytuję:
"Zachowujesz się jak dziewica - chciałbyś, ale się boisz". :ha [oczywiście żartuję sobie]
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Światła do jazdy dziennej

05 gru 2010 22:53

Wszem i wobec zamieszczam fotki. Nadmieniam, że jest mi cholernie wstyd za to brudne autko... za to dziś zaparłem się i odkurzałem kijankę oraz pięknie poczyściłem wszelkie plastiki- na mycie jeszcze nie ma warunków. Miłego oglądania.

Album jest tu: http://yfrog.com/2h1006082jx

Ruszok- fajne porównanie, nie słyszałem nigdy- zapamiętam na najbliższą okazję :ha :grin:

AUTOR WĄTKU
Sebeko
 

Re: Światła do jazdy dziennej

06 gru 2010 00:03

stefino napisał(a):Wszem i wobec zamieszczam fotki. Nadmieniam, że jest mi cholernie wstyd za to brudne autko...

Żeś brudnej nie widział chyba :ha :ok

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Światła do jazdy dziennej

06 gru 2010 16:36

No ładnie, ładnie ale teraz chyba coś musisz wykombinować z ta ramką rejestracji bo trochę dziwnie wygląda no i rozprasza Ci ostatnią lampkę. Albo ją podnieść o jedno oczko do góry na śrubach.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Światła do jazdy dziennej

06 gru 2010 18:56

Renegade napisał(a):Albo ją podnieść o jedno oczko do góry na śrubach.
Dokładnie to zrobię, ale z tym wszystkim poczekam do wiosny bo nie lubię robić czegoś w aucie w niskich temperaturach. I tak muszę zdjąć tablicę bo montując ramkę nie miałem odpowiednich śrub z szerokimi łbami czego skutkiem jest drżenie przy obrotach ok 1000/min. Obiecuję dać ładne zdjęcia czystego autka- ale jak zrobi się cieplej- bo póki co dysponuję jeszcze zdjęciami z czerwca tego roku gdzie jeszcze nie były zamontowane dzienne ledy.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Światła do jazdy dziennej

06 gru 2010 19:53

stefino napisał(a):muszę zdjąć tablicę bo montując ramkę nie miałem odpowiednich śrub z szerokimi łbami czego skutkiem jest drżenie przy obrotach ok 1000/min.

pianka poliuretanowa świetnie rozwiązuje ten problem
Obrazek
http://www.hanpol.krakow.pl/dzwprz.php
mam podklejone obie :good

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

Re: Światła do jazdy dziennej

30 gru 2010 03:24

Ale umiejscowienie tych lamp jest zgodne z przepisami?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Światła do jazdy dziennej

30 gru 2010 08:28

stefino napisał(a):
Renegade napisał(a):Albo ją podnieść o jedno oczko do góry na śrubach.
Dokładnie to zrobię, ale z tym wszystkim poczekam do wiosny bo nie lubię robić czegoś w aucie w niskich temperaturach. I tak muszę zdjąć tablicę bo montując ramkę nie miałem odpowiednich śrub z szerokimi łbami czego skutkiem jest drżenie przy obrotach ok 1000/min. Obiecuję dać ładne zdjęcia czystego autka- ale jak zrobi się cieplej- bo póki co dysponuję jeszcze zdjęciami z czerwca tego roku gdzie jeszcze nie były zamontowane dzienne ledy.

To aby było dla Ciebie i innych prościej podjedź do Forda i tam podkładka piankowa z otworami pod tablicę rejestracyjną kosztuje całe 11,50zł. Przemywasz miejsce odtłuszczasz i nalepiasz i po problemie. A przy tym tanio. Podpatrzyłem to kiedyś w Fordzie i bardzo mi to zgustowało bo pianka pełni swoją rolę. :ok

Ruszok o takich mówisz phlipsach? : http://www.youtube.com/watch?v=Z2HssQgM98k
lub: http://www.lighting.philips.com/pl_pl/c ... ng&lang=pl
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2011 07:48

witia_2005 napisał(a):Ruszok o takich mówisz phlipsach? : http://www.youtube.com/watch?v=Z2HssQgM98k
lub: http://www.lighting.philips.com/pl_pl/c ... ng&lang=pl

No tych:
http://www.lighting.philips.com/pl_pl/c ... ng&lang=pl
Czyli:
http://allegro.pl/lampy-led-daylight-sw ... 99421.html
To są ver 5 led. Teraz wyszła jakaś 4 led [ta 1 co pokazałeś] - musze ją obkukać bo jest deczko tańsza :)
A co?

witia_2005 napisał(a):To aby było dla Ciebie i innych prościej podjedź do Forda i tam podkładka piankowa z otworami pod tablicę rejestracyjną kosztuje całe 11,50zł. Przemywasz miejsce odtłuszczasz i nalepiasz i po problemie. A przy tym tanio. Podpatrzyłem to kiedyś w Fordzie i bardzo mi to zgustowało bo pianka pełni swoją rolę. :ok

Powiem tak! Byłem, kupiłem, założyłem - działa extra! Byłem u nas w ASO bo mam założony tylko jeden ten prostokącik z pianki to się nie mogłem doprosić o drugi. Już mówię - zapłacę - ale nie ma... A wiadomo, że ramka rysuje. W fordzie mają takie cudo i powiem wiecej... Taniej jest w ASO niż na allegro. Ja dałem równe 10 zł. Na prawdę polecam.

Numer katalogowy:
    1301113 - PAD UNTERLAGE - PODUSZKA - 10 zł [z 23% VATu :smile: ]

Wygląda to tak:
    Obrazek

----------------------------------------------------------------------------

Dobra... Kto mi powie... Czy DRL takie jak wyżej podane philipsa mogę założyć na zderzaku pod kątem? Czyli tak jak są wytłoczenia zderzaka na dole w FLu?
Coś w tym stylu:
/ \
Nigdzie nie mogę znaleźć czy to jest zgodne z prawem. Niby w Audi są fikuśne wzorki no, ale to fabryczny montaż...

O tak:
Obrazek
Bo w FLu można je dać tylko tak, albo je położyć w tym miejscu. Jeszcze nie wiem jak będą, ale jak będę miał je w ręce to przyczepię prowizorycznie i porównam jak to wygląda. O ile będę miał możliwość takiego montażu :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2011 09:42

Możesz je założyć tak:

Obrazek
albo tak:

Obrazek

Ja w sobotę jak dobrze pójdzie będę montował w ASO na sposób nr 2. Jest to jak najbardziej legalne.

AAAAAA!!! TYCH CO PODAŁEŚ WYŻEJ (5 DIÓD) NIE ZAMONTUJESZ W TEN SPOSÓB (żeby było cacy to chyba tylko płasko) natomiast te 4ro diodowe (z golfem na pudełku) pasują idealnie do Ceeda FL bo FL jest na takiej liście specjalnej do których modeli one podchodzą elegancko.

Te 8 diodowe z beemką też nie podchodzą ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2011 12:39

No właśnie pytam o sposób 2 :ha Jak widać na mojej sweet foci :mrgreen:

Kupiłem 4LED.
Tylko czy taki montaż jest prawnie dozwolony? Bo naczytałem się dużo. Łącznie z ustawą i... No wiecie - nic :lol: Wiem, że jak coś nie jest zabronione to jest dozwolone, ale wolę wiedzieć. Osobiście mi się wydaje, że sposób 2 będzie po prostu ładniejszy - ot co. I taki mam plan.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2011 12:40

No to właśnie Ci mówię że możesz.. :pałka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2011 12:53

Ale mogę bo mi pozwalasz :pałka Czy mogę bo prawo pozwala? :roll:
Wiesz jak jest... Ja się boję miśków :cry:

PS. Dzięki. A i robisz to w ASO bo? Wpiszą coś gdzieś czy jak?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2011 13:07

Możesz bo prawo pozwala. Co do tego czy w pionie czy poziomie to zależy od świateł^^ Jak sam montowałem do civica to na opakowaniu albo samych lampach było wyraźnie napisane czy można w pionie czy poziomie ;p

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2011 13:30

hacker napisał(a):Możesz bo prawo pozwala. Co do tego czy w pionie czy poziomie to zależy od świateł^^ Jak sam montowałem do civica to na opakowaniu albo samych lampach było wyraźnie napisane czy można w pionie czy poziomie ;p


Sądzę, że wystarczy zaświecić taka lampką na ścianę z odległości około metra.
Jeśli plama światła będzie miała identyczne wymiary w obu osiach (zbliżona do koła) to można założyć dowolnie (poziomo, pionowo, ukośnie) ale jeśli będzie to wydłużona elipsa lub prostokąt to należy zamontować z dłuższą osią ustawioną poziomo, by dobrze było widać z boku.

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Światła do jazdy dziennej

13 sty 2011 13:31

Widzę że temat kwitnie- i bardzo dobrze nie dajcie się okradać koncernom paliwowo-żarówkowym, nie mówiąc już o matowieniu odbłyśników. Nie spotkałem jeszcze nigdy przeciwwskazań co do montażu dziennych jak to zaproponował [b]Ruszok[b]. A tak z ciekawości to gdzie dorwałeś te Philipsy 4 ledowe?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 117 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl