Światła do jazdy dziennej

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 14:51

Ryba4 napisał(a):manetka na 0, po włączeniu zapłonu nic się nie dzieje, dopiero po zapaleniu silnika zapalają się samiuśkie ledy


Czyli śledzić po ciemniaku kogoś nie możesz bo będzie Ciebie widać :ha



Ogólnie bardzo fajna sprawa i ciekawie to wygląda :oczko
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 14:52

Ryba4 powiedz mi, jak masz manetkę w pozycji do jazdy dziennej ale tej z KIA, że nie ma podświetlenia przycisków konsoli tylko zegary się świecą, to jak się zachowują twoje ledy ?
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 15:00

Aaa właśnie nie napisałem:
Manetka na 0 - deska wali po gałach na max, nie ma możliwości regulacji (radio i klima się nie świeci) (świecą tylko LEDy)
manetka na pozycyjnych - jw, świecą tylko pozycyjne
manetka na mijania - normalnie się wszystko świeci i można regulować podświetlenie
bardzo mi się to podoba.
Tak samo jest z ledami teraz jak i było na "bezledach" :P

George napisał(a):Czyli śledzić po ciemniaku kogoś nie możesz bo będzie Ciebie widać :ha

o cholera... ;/
Ostatnio edytowano 17 sty 2011 15:59 przez Ryba4, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 15:09

Ryba4 napisał(a):Manetka na 0 - deska wali po gałach na max, nie ma możliwości regulacji (radio i klima się nie świeci) (świecą tylko LEDy)

Znaczy się zegary?? :zgryz
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 15:49

Ciekawi mnie tylko co spowodowało, że po wpięciu się pod pozycyjne kabelkiem przestały świecić reflektory, no chyba że dzienne od KIA są na innej pozycji niż 0 bo w sumie nigdy na to nie zwracam uwagi kręcę do siebie zegary świecą reszta nie to wiem, że mam dzienne :grin:, kręcę do przodu podświetla się kokpit to wiem ze mam normalne :grin:

I jeszcze pytanie do Ruszoka wcześniej pisałeś, że zamontowanie tych ledów w grilu pod kotem jest awykonalne, czemu ledy są za duże czy jak ?
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 15:57

Tak, ledy nie maja nic do tego, gdy nie są włączone mijania, deska świeci na maks i nie ma możliwości regulacji. ale skoro to jest w dzień to mi to nie przeszkadza :) W nocy od takiego ustawienia to bym chyba oszalał :/

Aj źle u góry napisałem, dopiero przy włączonych światłach MIJANIA jest możliwość regulacji podświetlenia, ale to chyba wszyscy wiedzą, ledy nie mają nic do tego.
Krótka piłka - ledy pala się przy zapalonym silniku i zgaszonych wszystkich światłach, zapalamy cokolwiek ledy gasną, a cała reszta auta zachowuje się normalnie.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 17:19

Renegade napisał(a):chyba że dzienne od KIA są na innej pozycji

Wystarczy że są dezaktywowane przez zmianę bezpieczników. Ja tak sobie zażyczyłem i wyłączyli mi tą dziwną funkcję. :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 17:44

tak tak, też mi się wydaje że to jest kwestia bezpiecznika żeby pozycyjne (kijo-dzienne) nie włączały się po zapaleniu silnika i tak to zostało zrobione w moim wypadku.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 19:01

witia_2005 napisał(a):Ja tak sobie zażyczyłem i wyłączyli mi tą dziwną funkcję


A mnie w ASO przy okazji drobnej naprawy bez pytania wyłączyli światła "dzienne", bo ponoć maja takie zalecenia.
Zaraz za bramą wyciągnąłem bezpiecznik "DRL OFF", by przywrócić automatyczne włączanie - tak lubię.

AUTOR WĄTKU
stefino
 

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 19:09

Ryba4

Bardzo ładnie masz założone te dzienne. Ot tak nietypowo, aczkolwiek podoba mi się taki sposób ich montażu.

Natomiast co do Twojej wypowiedzi :

Ryba4 napisał(a):natomiast jak czytam takie wypowiedzi
stefino napisał(a):Jak dla mnie samochód bez włączonych jakichkolwiek świateł za dnia jest doskonale widoczny bo jest oświetlony naturalnym światłem słonecznym i nie ma potrzeby wspomagać się sztucznymi źródłami światła. A że mamy głupków z wiejskiej (nie warto używać w tym przypadku wielkiej litery) to musimy jak takie małpki włączać światła bo przecież "to dla naszego bezpieczeństwa!" [...] Zgadzam się natomiast co do tego że głupotą był wymóg stosowania tylnych pozycji razem z dziennymi.. po jaką cholere? Tylko zmniejszały kontrast od świateł stopu.


to mnie skręca... O mały włos nie wpadłem kiedyś pod auto które w piękny słoneczny letni dzień w pięknym słonecznym dziennym świetle było prawie niewidoczne. I jeżeli ktoś twierdzi że auto z zapalonymi światłami nie jest lepiej widoczne to chyba ma coś z oczami, dwa jasne światełka na ciemnym tle auta bądź asfaltu przykuwają uwagę i od razu wiesz że jest to auto i że ono jedzie. To samo z tylnymi pozycyjnymi. Nie wiem ile kolega stefino robi km ale ja miałem milion sytuacji gdzie przy wyprzedzaniu i rzucie okiem w lusterko gdyby auto za mną nie miało świateł to pewnie bym go nie zauważył.

Co do kosztów to zwisa mi czy to zmniejsza zużycie paliwa czy nie, mi zależy na tym żebym nie musiał zbyt często zmieniać porządnych żarówkę typu night vison etc które przy najbliższej okazji tam wsadzę, a jak wiadomo takie mają krótszą żywotność więc szkoda je "wyświecać w dzień" a potem męczyć się na drodze ze zmianą czy wołać assistance albo płacić za zmianę w serwisie. jak chcę oszczędzać paliwo to po prostu jadę 130 a nie 160 :grin: AVE!


Zgadzam się jedynie co do częstotliwości zmiany żarówek, bo jak sam słusznie zauważyłeś pociąga to dodatkowe koszty, a wymiana w Cee'd nie należy do bardzo prostych(trzeba wyjąć reflektor)

Odnośnie tego, że "ktoś twierdzi, że auto z zapalonymi światłami nie jest lepiej widoczne to chyba ma coś z oczami,dwa jasne światełka na ciemnym tle auta bądź asfaltu przykuwają uwagę i od razu wiesz że jest to auto i że ono jedzie"...

Auto z zapalonymi światłami jest według Ciebie lepiej widoczne- ale od czego lepiej widoczne?
Twierdzisz, że jak auto ma włączone światła to od razu wiesz że jedzie- A co w przypadku gdy ktoś stoi na jezdni/poboczu i ma włączone światła? Też jedzie?


Oczywiście nie krytykuję Twojego zdania, masz do niego prawo, ale ja mam po prostu zupełnie inny pogląd w tej sprawie. W "Weselu" padł cytat którym można to podsumować "Pan jest taki, a ja taki"

Odeszliśmy od tematu dziennych, dlatego jeżeli wyrażasz chęć dalszej wymiany poglądów to proponuję PW lub osobny temat. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 19:31

Chodziło o to chyba, że auto z włączonymi jest lepiej widoczne niż z wyłączonymi. Na dobrych dziennych jeszcze lepiej jest :P Jak gdzieś znajdę fotki od siebie z Civica to też dodam, tak dla porównania ;p

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 20:04

Ryba4 napisał(a):tak tak, też mi się wydaje że to jest kwestia bezpiecznika żeby pozycyjne (kijo-dzienne) nie włączały się po zapaleniu silnika i tak to zostało zrobione w moim wypadku.


Noo to wiele tłumaczy nie wspominałeś, że wyłączyli Ci oryginalne DLRe poprzez bezpiecznik :)
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 21:11

tzn tego nie wiem, dlatego napisałem że mi się wydaje :cool:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 23:11

Renegade napisał(a):Noo to wiele tłumaczy nie wspominałeś, że wyłączyli Ci oryginalne DLRe poprzez bezpiecznik :)


Było wielokrotnie ale przypomnę:
Metoda aktywacji/dezaktywacji tych fabrycznych "świateł dziennych" jest opisana w instrukcji obsługi auta.
(Wiem, Prawdziwy Mężczyzna nie czytuje żadnych instrukcji)
W Ceedzie sprzed FL w skrzynce bezpieczników w kabinie jest gniazdo opisane na pokrywce jako "DRL OFF".
Jeśli jest puste - po uruchomieniu silnika światła włączają się automatycznie.
Po wetknięciu bezpiecznika ta funkcja przestaje działać.
Bezpiecznik może być dowolnej wartości, bo płynie przez niego znikomy prąd -
to jest wejście portu komputera Body Control Module
W autach po FL to gniazdo jest ponoć opisane (sam nie sprawdzałem) jako "DRL" i działa odwrotnie -
bez zwory nie ma świateł dziennych, ze zworą zaczynają działać automatycznie.

Każdy może sam zdecydować, czy włączyć, czy wyłączyć automat.

Jak jest w autach z niemieckiego rynku, gdzie montowane bywały automatyczne zmierzchowe
włączniki świateł - nie mam pojęcia.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Światła do jazdy dziennej

17 sty 2011 23:16

Jak jest zwora [bezpiecznik] w DRL OFF to światła KIAdzienne nie działają. Jak wyciągnięta to światła KIAdzienne działają. Dlatego jeśli zamontuje się ledy MUSI BYĆ zwora w DRL OFF ;-)

PS. U mnie w FLu też jest opisane DRL OFF.

Przy okazji:
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Światła do jazdy dziennej

18 sty 2011 00:34

mziutek mnie nie musisz nic przypominać czytałem to i wiem o zworce, ale Ryba4 nie wspomniał o tym, dlatego byłem ciekaw jak mogą działać Ledy wraz z światłami KIAdzienne ;)

Więc dochodzimy do tego, że przy montażu Ledów trzeba jeszcze wyłączyć domyślnie włączone światła KIAdzienne ;)

thx za linki chyba się skuszę na to to :), choć podoba mi się pomysł montażu w grillu pod skosem, o którym wspomniał ruszok :D
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Światła do jazdy dziennej

18 sty 2011 00:37


Przy okazji człowiek trochę się uśmieje przy czytaniu opisu tych lamp:
"ZESTAW ZAWIERA:
- 2 szt. DRL LRD lamp
:! - ilość diód 10 (2 X 4szt) :!
- okablowania
- elementy montażowe"
Sorki za :ot:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Światła do jazdy dziennej

18 sty 2011 01:07

Ryba4 jeszcze jedno pytanie, rozumiem, że teraz przy włączonych ledach tylne lampy i oświetlenie tablicy już Ci nie świecą ?
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej

18 sty 2011 10:01

nie :oczko nie wiem już jak to lepiej rozpisać, bo trochę dużo elementów składowych jest. Świecą się tylko ledy, zegary wyświetlacz radia, nic więcej, ani podświetlenie tablicy rej, ani postojowe (przedni i tylne).
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Światła do jazdy dziennej

18 sty 2011 10:07

"
Symetrycznie względem osi pojazdu
Na równej wysokości
Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego"
To tak żeby ktoś niepotrzebnie się potem nie rozczarował ^^ Bo tak mówią o montażu przepisy ;p

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl