Dywaniki pseudoorginalne

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
achmiel
 

Dywaniki pseudoorginalne

28 lut 2008 22:37

Gdy kupowaÂłem cee'dka w kwietniu 2007 to dostaÂłem w salonie dywaniki, ktĂłre niestety bardzo sÂłabo pasujÂą, a konkretniej w ogĂłle nie pasujÂą.
PrzesuwajÂą siĂŞ jak szalone i ogĂłlnie sÂłabo speÂłniajÂą swÂą funkcjĂŞ.
Najprawdopodobniej (a raczej na pewno) nie majÂą nic wspĂłlnego z oryginalnymi.

W zwiÂązku z tym mam pytanie, czy ktoÂś kupowaÂł dywaniki na allegro:

http://www.allegro.pl/item309098052_kia ... d_i30.html

i czy rzeczywiÂście sÂą dopasowane, jak to zachwala sprzedajÂący?

AUTOR WĄTKU
Boski
 

28 lut 2008 22:41

w sumie tez mnie to ciekawi. Jak odebra³em ceeda w maju od razu rzuci³o mi sie w oczy ze dywaniki s¹ o wiele za ma³e ( moze do cerato) i tak naprawde srednio spe³niaj¹ swoj¹ role wokó³ dywaników obok peda³ów pe³no syfu W moim civic'u jest idealnie

AUTOR WĄTKU
achmiel
 

28 lut 2008 22:43

Boski napisał(a):w sumie tez mnie to ciekawi. Jak odebraÂłem ceeda w maju od razu rzuciÂło mi sie w oczy ze dywaniki sÂą o wiele za maÂłe ( moze do cerato) i tak naprawde srednio speÂłniajÂą swojÂą role wokó³ dywanikĂłw obok peda³ów peÂłno syfu W moim civic'u jest idealnie


Jest dokÂładnie tak jak piszesz.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 lut 2008 22:47

pisałem wczoraj w innym wątku:

teraz o dywanikach.(Gumowych). Nie sądzicie, że są trochę za krótkie? Wszystko co się osypuje z pedałów spada dokładnie przed dywanik , przynajmniej u mnie tak jest. Moim zdaniem powinny sięgać tak daleko aby po naciśnięciu pedałów do oporu, dolna krawędź "opierała" się o dywanik jeszcze 2-5 cm przed jego końcem. Jak jest u was? Ja mam wczesną wersję takowych z napisem "passed fur ceed"
_________________

AUTOR WĄTKU
less
 

28 lut 2008 22:49

Mam takie same dywaniki jak te z Aukcji Allegro. Dostałem je w salonie. Nie są to oryginały ale dywaniki zrobione na wzór oryginalnych specjalnie do Ceedka. Pasują idealnie. Ślizganie też nie jest problemem gdyż mają dziurki na takie kołki które wystają z podłogi pod przednimi siedzeniami.
Jedyny ich mankament to to zę tylnie za mało wchodzą pod przednie siedzenia.

AUTOR WĄTKU
mariuniu
 

28 lut 2008 22:55

Ja dostałem identyczne razem z i30 - dokładnie takie jak na tej aukcji. Dopasowane idealnie - choć jak poprzednicy uważam że mogłyby być troszeczkę dłuższe. Ale ogólnie w są porządku i fajnie pasują.

AUTOR WĄTKU
achmiel
 

28 lut 2008 22:55

less napisał(a):Jedyny ich mankament to to zę tylnie za mało wchodzą pod przednie siedzenia.


Tak też myślałem oglądając zdjęcie z Allegro.
Ale najważniejsze, że z przodu są dopasowane bo to mnie w moich najbardziej irytuje. Chyba się zdecyduję.

Dzięki!

AUTOR WĄTKU
Konio
 

28 lut 2008 23:05

Ja tymczasem mam jak na moje oko troszkę za duże.
Z takimi jakby obramowaniami, jesli wiecie o co chodzi. Taka warstwa gładkiej gumy naokoło troszkę powyżej powierzchni dywanika.
Nie podobają mi się :)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

29 lut 2008 00:08

Na zdjęciach wyglądaja tak samo do tych co mam w swoim autociku, moje sa chyba dopasowane :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 lut 2008 10:35

jak komus za krótkie są tylne to polecam welurowe z allegro
gość robił specjalnie dla mnie wg mojego projektu -odrysowałem oryginały i wydłuzyłem je (tylne) przednie też trochę zrobione są dłuższe (pod pedałami właśnie)

AUTOR WĄTKU
popmart
 

29 lut 2008 10:39

mam takie w/g mnie są ok i zrobione z dobrej jakosci gumy, kupowałem w Gdańsku na zimę.

firma Rigum

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

29 lut 2008 11:32

Sensor i jka te weluroe -ok zastanawiam się nad zakupem? sprawdza sie ten welur? :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 lut 2008 13:01

sprawdza sie całkiem inaczej w aucie niż przy gumie

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

29 lut 2008 14:39

Tzn. welur lepszy czy guma wg Ciebie :?:

AUTOR WĄTKU
mariuniu
 

29 lut 2008 14:42

No ale co z welurem gdy jest mokro lub np w zimę? Wydaje mi się że może być troche niepraktyczne ale w sumie nie używałem więc mogę się mylić.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 lut 2008 16:27

welur duzó lepszy ładniej w aucie i nie widać że leżą jakieś kawałki gumy
ten welur jest mocno plastikowy -od dołu pogumowany
mam gumowe tez -na zime profilaktycznie wrzuciłem gumowe -ale w styczniu juzwróciłem do weluru

całe życie jeżdziłem z gumowymi tylko w autach i nie żałuję zakupu "przytulniej w aucie jest

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

29 lut 2008 18:03

Dzieki chyba łykne przekonałeś mnie :) 8-)

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

29 lut 2008 19:48

sensor napisał(a):całe życie jeżdziłem z gumowymi tylko w autach i nie żałuję zakupu "przytulniej w aucie jest


Zgadzam się z Sensorem - welur robi klimat, gumy może i łatwiejsze w utrzymaniu, to jednak gumy. Miałem jedne i drugie w samochodach i stanowczo wolę welur - nie jest tragicznie jeżeli chodzi o brudzenie, wręcz moim zdanim na gumie szybciej widać brud. Ochrona przed wilgocią jest nieco mniejsza, ale z drugiej strony, kto leje wodę do auta? A gumy z czasem brzydko szarzeją i wyglądają jeszcze gorzej.
Wojtek Piszczek

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

29 lut 2008 20:47

sensor napisał(a):jak komus za krótkie są tylne to polecam welurowe z allegro
gość robił specjalnie dla mnie wg mojego projektu -odrysowałem oryginały i wydłuzyłem je (tylne) przednie też trochę zrobione są dłuższe (pod pedałami właśnie)


który to gość - jaki nick?

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

29 lut 2008 21:32

Mi dali niby oryginały przy zakupie cidka ... ale to są te z allegro czyli np. tylne zdecydowanie za krótkie :(
Ja sobie jednak sprawiłem (również z allegro) welurki ! W Uniaku miałem welury i były superowe. Polecam !

Obrazek

Obrazek

Jedynie do czego można się doczepić do allegrowych welurków to fakt iż przedni dywanik kierowcy jest wierną kopią gumowego i jak widzicie na zdjęciu pod pedałem gazu jest pozostawiona czarna dziura ... zupełnie bez sensu. Jest tam niby takie dziwne wytłoczenia, które może powodować pofałdowanie dywanika ale lepsze to niż deptanie oryginalnej wykładziny. Spróbuję do gościa napisać może mi to skoryguje za dopłatą !
Pozostałe dywaniki czyli pasażer przód i oba tylne są idealne.
Gość z allegro robi na zamówienia kolorystykę obszycia, napisów itd. Wykonane bardzo solidnie !
http://allegro.pl/item305248590_dywanik ... f_vat.html

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl