[C2FL] Czujnik zmierzchu - okienko w rastrze.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
GrzegorzK71
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 03 cze 2020 07:16
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL SW, 1600 ON 110KM
2017, M

[C2FL] Czujnik zmierzchu - okienko w rastrze.

22 lut 2021 22:01

Witajcie, mam przednią szybę do wymiany. Na szybie, z lewej strony lusterka, mam zamontowany czujnik zaparowania/rosy, jest on przyklejony na rastrze (czarne kropki pasa maskującego klej przed promieniowaniem UV). W miejscu, w którym jest przyklejony, szyba ma przeźroczysty kwadracik, wygląda to tak, jakby ten czujnik miał drugą funkcję, jest to możliwe? Nie mam grzania wycieraczek ani automatycznych wycieraczek. Mam natomiast automatyczne światła i tu również mam do Was pytanie - gdzie mam czujnik zmierzchu? W czujniku rosy, czy przy podszybiu, w tej kosteczce, która miga na czerwono po zamknięciu samochodu z pilota? Pytam, bo w necie jest tyle sprzecznych informacji, że zgłupiałem... Nie chciałbym kupić niewłaściwej szyby pod wymianę. Obecna szyba ma przeźroczysty kwadracik, a ta, którą maja mi zamówić go nie ma... Pomożecie?

https://allegro.pl/oferta/szyba-przednia-czolowa-kia-cee-d-ceed-ii-2-2012-10229815645

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Czujnik zmierzchu - okienko w rastrze.

24 lut 2021 19:58

Czujnik zmierzchu jest w podszybiu - jak to sam określiłeś -w migającej kosteczce. Dla pewności możesz go podważyć i zobaczyć jaki jest na nim nr oem.
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

kamil_tbg
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 13 lip 2018 12:30
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2012

Re: Czujnik zmierzchu - okienko w rastrze.

25 lut 2021 08:39

Wydaje mi się, że ten przezroczysty kwadracik jest od kamery która służy do systemu utrzymania pasa ruchu (w CII tylko informuje na zegarach że zjeżdżasz z drogi)

AUTOR WĄTKU
GrzegorzK71
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 03 cze 2020 07:16
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL SW, 1600 ON 110KM
2017, M

Re: Czujnik zmierzchu - okienko w rastrze.

26 lut 2021 11:09

Witajcie, po analizie i oględzinach czujnika zaparowania okazało się, że ten pusty kwadrat jest po to, aby czujnik dobrze trzymał się szyby :biggrin: .
Sensor zmierzchu jest w podszybiu - sprawdziłem. Kamera i czujnik deszczu montowany jest z prawej strony lusterka, ja ich nie mam. Dzięki za podpowiedzi.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl