[C1] Jak zdeaktywować alarm fabryczny na stałe?

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
wotold
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lis 2020 15:02
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb/LPG 115KM
2007

[C1] Jak zdeaktywować alarm fabryczny na stałe?

20 lis 2020 15:18

Witajcie!
Potrzebuję zlikwidować alarm, który był fabrycznie zainstalowany w KIA CEED F1 z 2007 roku. Chcę zostawić tylko funkcjonalność otwierania i zamykania drzwi pilotem. Jak to zrobić?

Już tłumaczę dlaczego. Po przekroczeniu 40 km/h drzwi zamykają się automatycznie. Podczas gaszenia silnika po wyjęciu klucza drzwi odblokowywały się automatycznie. Jakieś 2 lata temu zaczęło to szwankować i aby drzwi się otworzyły, po wyjęciu kluczyka musiałem za każdym razem stuknąć w stacyjkę aby centralny zamek się otworzył. Niedawno z pośpiechu wyciągnąłem kluczyk jak stacyjka była w położeniu 1. Nie mogłem już klucza włożyć z powrotem, światło w kabinie i kontrolki na zegarach zostały zaświecone. Musiałem odpiąć akumulator i wezwać awaryjny serwis kluczykowy który mi naprawił stacyjkę.
Po tej naprawie funkcjonalność automatycznego otwierania drzwi już całkiem nie działa. Muszę to robić z pilota, w przeciwnym wypadku włącza się alarm (klakson). Poza tym podczas jazdy cały czas miga czerwona dioda na podszybiu.
Wróciłem więc do serwisu stacyjek/kluczyków, usłyszałem tam że to nie jest kwestia stacyjki tylko autoalarmu (że może po długotrwałym odpięciu akumulatora coś się rozprogramowało) Mechanicznie w stacyjce wszystko podobno jest OK.
Pomyślałem zatem, żeby w ogóle zdezaktywować/wywalić alarm, bo go nie potrzebuję... Z tego co przeczytałem do tej pory raczej nie ma odrębnej centralki tylko jest zintegrowana z komputerem pokładowym. Co robić?

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Jak zdeaktywować alarm fabryczny na stałe?

21 lis 2020 12:02

Jechać do ASO żeby sprawdzili i ustawili

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Jak zdeaktywować alarm fabryczny na stałe?

21 lis 2020 12:04

ASO
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
wotold
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lis 2020 15:02
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb/LPG 115KM
2007

Re: Jak zdeaktywować alarm fabryczny na stałe?

08 lut 2021 00:42

Cześć
Rozwiązałem problem. Przyczyna leży w czujniku obecności kluczyka. Mała biała kostka od boku stacyjki od strony gdzie się wkłada kluczyk. To jest mikrostyk który ma za zadanie sygnalizować do sterownika czy jest kluczyk. Ten styk się wyciera i przestaje stykać. Sam wpadłem na rozwiązanie - ten styk zasymulowałem przekaźnikiem, który jest zasilony "po stacyjce". I po temacie :) Wcale nie jest to problem z alarmem. Wydałem 20 zł.
P.S. Trochę się zawiodłem Waszymi odpowiedziami... najlepiej od razu do ASO i wydać 2000 zł za wymianę połowy samochodu....

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zdeaktywować alarm fabryczny na stałe?

13 lut 2021 11:09

Hej,
ale czy opisane przez Ciebie rozwiązanie przywróciło pełną funkcjonalność tak jak jest fabrycznie? tzn wyciągasz kluczyk gasną światła i odryglowuje się zamek? Bo jeśli nie to w gruncie rzeczy nie rozwiązałeś problemu.

Jak już tak bardzo nie chciałeś do ASO (pewnie nigdy z tym samochodem tam nie byłeś, bo już dawno nie jest tak że ASO=drożej i gorzej niż niezależny warsztat) to można było za kilkadziesiąt zł kupić używaną stacyjkę. To co opisujesz to nie jest raczej częsta usterka więc szansa że kupiłbyś równie uszkodzoną część też niewielka.
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
wotold
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lis 2020 15:02
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb/LPG 115KM
2007

Re: Jak zdeaktywować alarm fabryczny na stałe?

06 kwi 2021 22:38

Tak, rozwiązało to problem w 100%.
Różnica jest jedynie taka, że drzwi odblokowują się wcześniej - w momencie wyłączenia zapłonu a nie dopiero po wyjęciu kluczyka. :drinkingcheers:

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl