Automatyczna blokada drzwi

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

Automatyczna blokada drzwi

22 lut 2008 13:58

Witam,

Nie wiem czy automatyczna blokada drzwi ma działać tak ja u mnie czy to jakaś usterka ale działa następująco:
- wsiadam
- uruchamiam silnik
- odruchowo wciskam blokadę drzwi, a więc nie automatycznie
- jadę
- zatrzymuję się
- naciskam przycisk blokady w celu odblokowania
- ktoś wsiada od strony pasażera
- ruszam
- i tutaj często zapominam wcisnąć przycisk i niestety po przekroczeniu 40 km/h nie blokuje automatycznie drzwi co dzieje się normalnie po uruchomieniu silnika jeśli ręcznie tego nie wykonam.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
danek
 

22 lut 2008 20:36

U mnie zablokowuje automat po przekroczeniu 40 km/h te drzwi które były otwierane. Tylko, że ja nigdy sam nie włączam tej blokady wcześniej. Musiałbym spróbować twojej wersji zdarzeń. Nie bardzo rozumiem po co sam je blokujesz skoro robi za ciebie to automat po przekroczeniu prędkości 40, a drzwi zawsze można sobie otworzyć przez dwukrotne owarcie drzwi klamką :D

AUTOR WĄTKU
kris
 

22 lut 2008 21:15

a co mówi instrukcja o tym blokowaniu, zamykaniu ???
:?

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

22 lut 2008 21:18

nie rozumiem problemu, wszystko działa good

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

22 lut 2008 21:37

Blokuję ręcznie dlatego że często zanim osiągnę te 40km/h mam parę małych skrzyżowań po wyjechaniu z parkingu na których na światłach stoję. A w bagażniku zawsze trzymam plecak, w nim dokumenty itp. Generalnie pluł bym sobie w brodę gdybym stracił w ten sposób zawartość plecaka.

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

22 lut 2008 21:39

Poprzez dwukrotne pociągnięcie klamką to chyba od wewnątrz tylko?
Klasycznie podjeżdżam po kogoś i nie będę sięgał do klamki pasażera tylko naciskam guzik.

AUTOR WĄTKU
Escobar
 

22 lut 2008 21:47

aguyngueran napisał(a):Blokuję ręcznie dlatego że często zanim osiągnę te 40km/h mam parę małych skrzyżowań po wyjechaniu z parkingu na których na światłach stoję. A w bagażniku zawsze trzymam plecak, w nim dokumenty itp. Generalnie pluł bym sobie w brodę gdybym stracił w ten sposób zawartość plecaka.


Sorry ze sie troche podpinam pod temat, ale czy jest mozliwosc zeby automatyczna blokada włączala sie np od 10km/h ?

pozdr

AUTOR WĄTKU
marko
 

23 lut 2008 06:58

U mnie działa wszystko O.K. To znaczy działa automat (40km/h) i działa ręcznie. Ale denerwuje mnie to że sam nie mogę wyłaczyć (odblokować) np:jak dojeżdżam po kogoś i nie zatrzymałem auta. Naciskam zamki puszczają i zaraz się blokują. Muszę się zatrzymać i dopiero wtedy otworzyć. Ale to nie taki duży problem. Problem jest jak jedzie ktoś ze mną i musi wysiąść. Dojeżdżamy, zatrzymuję się i teraz są dwie opcje:1-albo on szarpie za klamkę (bo nie otworzyła się za pierwszym razem) albo 2 - ja naciskam a pasażer w tym samym czasie otwiera, no i tak sobie klikamy ja-on (moja-twoja :))) ). Dlatego wolałbym otworzyć przed zatrzymaniem się. Ale w serwisie nie wiem czy mogą coś pomóc . Ewentualnie albo/albo. Masz automat albo nie masz. No chyba że ktoś wyczaił inną opcję. clapping
Pozdrawiam 8-) (i tak kocham to autko :oops: )

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

23 lut 2008 17:10

marko - według mnie nie trzeba zatrzymać się do zera żeby odblokować przyciskiem drzwi tylko zwolnić poniżej 40km/h

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

23 lut 2008 18:11

Żeli napisał(a):marko - według mnie nie trzeba zatrzymać się do zera żeby odblokować przyciskiem drzwi tylko zwolnić poniżej 40km/h


potwierdzam - dokładnie jest tak... nie trzeba zwalniać do zera - wystarczy poniżej 40 km/h...

AUTOR WĄTKU
arturko
 

24 lut 2008 00:05

@aguyngueran
U mnie w takiej sytuacji jak opisałś w pierwszym poście drzwi się blokują automatycznie, a więc wizyta w serwisie.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

24 lut 2008 09:06

wczoraj specjalnie testowalem rozne warianty z ta blokada i u mnie jest tak: bez wzgledu w jaki sposob blokowalem i czy ktos wysiadal i czy odblokowalem podczas jazdy zawsze powyzej 40 km/h blokuje sie automatycznie.
pozdrawiam :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
marko
 

25 lut 2008 10:34

Jest dobrze :mrgreen: :mrgreen: Wczoraj sprawdziłem i faktycznie poniżej 40km/h mogę otworzyć dźwi. Czyli jak dla mnie wszystko gra. Pozdrawiam klubowiczów. clapping

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

16 mar 2008 23:19

arturko napisał(a):@aguyngueran
U mnie w takiej sytuacji jak opisałś w pierwszym poście drzwi się blokują automatycznie, a więc wizyta w serwisie.

Wizyta w serwisie zaliczona. Okazało się że w komputerze została ta funkcja wyłączona i nie działało wcale od jakiegoś czasu. A ponieważ blokowałem ręcznie trochę się zeszło zanim zauważyłem. Tłumaczyli to spadkiem napięcia ;) chociaż grzebali coś przy elektronice jak szukali powodu migotania podświetlenia deski rozdzielczej (komórka). Pewnie przypadkiem serwisant wyłączył.
Teraz przestawiłem sobie na 20km/h blokadę i jest wszystko ok.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

17 mar 2008 01:42

rozumiem, że serwis przestawił :)

AUTOR WĄTKU
aguyngueran
 

17 mar 2008 08:21

lalas napisał(a):rozumiem, że serwis przestawił :)

Pewnie, serwis skasował, serwis ustawił :)

papas5
Kierownik zmiany
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 lip 2017 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 116KM
2012, L

Re: Automatyczna blokada drzwi

03 maja 2018 12:56

koledzy miał ktos taki przypadek że

automatyczne blokowanie drzwi przez pewien czas działa OK np: 2-3 dni jest OK po czym w kolejnym dniu nie działa tzn. słychac jak mechanizm chce zamknąć drzwi ale jakby coś nie pozwalało i wtedy mam problem z zamknieciem wszystkich drzwi z centralnego zamka tzn. nie zamyka tylnych lewych i klapy bagaznika

adamr20
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 cze 2019 10:48
Lokalizacja: Kluczbork
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Automatyczna blokada drzwi

16 cze 2019 21:17

A idzie wyłączyć w ogóle ta funkcje automatycznego zamykania ??

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Automatyczna blokada drzwi

17 cze 2019 22:31

adamr20 napisał(a):A idzie wyłączyć w ogóle ta funkcje automatycznego zamykania ??

Kolega z forum mi wyłączył ten badziew interfejsem bo mnie wkurzał. Jak coś to w serwisie zrobią to bez problemu.
Obrazek

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl