pakiet ESP TCS BSA

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

27 mar 2008 08:31

denikomp napisał(a):BSA - co to wogole jest ??


Pewnie chodzi o BAS - Brake Assist Cośtam

Co do tematu. Dostałem ten pakiet gratis więc go mam, sam bym się raczej nie skusił - auto jest bardzo stabilne nawet przy gwałtownych manewrach. Przez 12 lat jazdy tylko dwa razy zaskoczyła mnie nadsterowność i dałem sobie radę bez ESP.

Co do sprawdzenia czy działa: Zaciągnij na chwilę ręczny na zakręcie, od razu po odpuszczeniu zobaczysz, jak auto samo prostuje tor jazdy.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

27 mar 2008 13:24

Z tego co się orientuję to samochody z pakietem ESP, TCS, BAS są tylko na zamówienie i zawsze długo się na nie czeka. Dlatego sprzedawcy Kia często zniechęcają do ich zakupu. Lepiej sprzedać co jest na placu lub w ogóle w PL niż czekać 2 miesiące, gdzie klient może się rozmyślić, a w międzyczasie w kółko będzie dzwonił i marudził :) .

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

27 mar 2008 13:42

Gaj napisał(a):Z tego co się orientuję to samochody z pakietem ESP, TCS, BAS są tylko na zamówienie i zawsze długo się na nie czeka. Dlatego sprzedawcy Kia często zniechęcają do ich zakupu. Lepiej sprzedać co jest na placu lub w ogóle w PL niż czekać 2 miesiące, gdzie klient może się rozmyślić, a w międzyczasie w kółko będzie dzwonił i marudził :) .

Cóż, tym razem mogę tylko potwierdzić - zamówienie ESP+mniej popularnego koloru oznacza 8-10 tygodni oczekiwania na realizację.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

27 mar 2008 14:04

Na swojego Pro z esp czekałem siedem tygodni.Moim zdaniem na systemach ratujących zdrowie i życie nie wolno oszczędzać,bez względu na to,czy auto jest przewidywalne w warunkach ekstremalnych czy nie.Przykład zadziałania systemu miałem podczas świąteczno-wielkanocnej(zimowej)wyprawy na suwalszczyznę pod Wiżajny.System dał mi znać jadąc krętymi ośniżonymi drogami,że przegiąłem z prędkością.Dziwne uczucie.Człowiek się zastanawia jak zareagowałby samochód i kierowca bez systemu esp. :?:

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

27 mar 2008 14:16

Z systemami bezpieczeństwa w samochodach sprawa ma się z grubsza tak tak, że ich potencjalnie najwięksi, naturalni zwolennicy często niestety już nie żyją. Rzecz jasna nie żyją po wypadkach drogowych. Każdy z Was ma na cmentarzach zapewne ileś znanych mu osób, często rówieśników, kolegów z podwórka czy szkoły... Większość z nich zapewne nie miała ABS, poduszek czy nie mówiąc o ESP i kurtynach.
No comment.
Ostatnio edytowano 27 mar 2008 14:25 przez Gaj, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
arekt
 

27 mar 2008 14:18

Gaj napisał(a):Z systemami bezpieczeństwa w samochodach sprawa ma się z grubsza tak tak, że ich potencjalnie najwięksi, naturalni zwolennicy często niestety już nie żyją. No comment.

Wszystko zależy od tego czy masz ABS ainstalowany w aucie czy w głowie (a co mi tam ograniczenia, przecież mam ABS).

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

27 mar 2008 14:40

studzio napisał(a):Na swojego Pro z esp czekałem siedem tygodni.Moim zdaniem na systemach ratujących zdrowie i życie nie wolno oszczędzać,bez względu na to,czy auto jest przewidywalne w warunkach ekstremalnych czy nie.

Dlatego też nie narzekam, tylko sobie cierpliwie czekam na autko. I przede wszystkim bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na ESP. Z tego co słyszałem w salonie bardzo dużo osób zamawia teraz ten system więc ogólnie poziom świadomości wzrasta.

AUTOR WĄTKU
Paweł
 

27 mar 2008 15:11

biorąc pod uwagę, że również dostałem 900 zł miałem wybór albo esp za 1100 albo klima auto za 100 zł. bez wahania postawiłem na bezpieczeństwo;] zwłaszcza mojej przyszłej żony:D

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

27 mar 2008 15:11

Skończyły się czasy husarii i kawalerii.Zacząć czas myśleć realnie.Powiem krótko.Jeżeli system zadziała i poczujecie mrowienie w nogach,wtedy przekonacie się,że warto było dać ten tysiak.Wtedy ,skorygujecie swoje doświadczenie i możliwości na drodze.Praktykant :!:

AUTOR WĄTKU
less
 

27 mar 2008 21:18

Astromatrix napisał(a):
Gaj napisał(a):Z tego co się orientuję to samochody z pakietem ESP, TCS, BAS są tylko na zamówienie i zawsze długo się na nie czeka. Dlatego sprzedawcy Kia często zniechęcają do ich zakupu. Lepiej sprzedać co jest na placu lub w ogóle w PL niż czekać 2 miesiące, gdzie klient może się rozmyślić, a w międzyczasie w kółko będzie dzwonił i marudził :) .

Cóż, tym razem mogę tylko potwierdzić - zamówienie ESP+mniej popularnego koloru oznacza 8-10 tygodni oczekiwania na realizację.


Tak dla kontrastu mam ESP a autko przyszło po 7 dniach

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

27 mar 2008 21:40

Gaj napisał(a):Z tego co siĂŞ orientujĂŞ to samochody z pakietem ESP, TCS, BAS sÂą tylko na zamĂłwienie i zawsze dÂługo siĂŞ na nie czeka. Dlatego sprzedawcy Kia czĂŞsto zniechĂŞcajÂą do ich zakupu. Lepiej sprzedaĂŚ co jest na placu lub w ogĂłle w PL niÂż czekaĂŚ 2 miesiÂące, gdzie klient moÂże siĂŞ rozmyÂśliĂŚ, a w miĂŞdzyczasie w kó³ko bĂŞdzie dzwoniÂł i marudziÂł :) .


A w Szwecji nie da siĂŞ kupiĂŚ Ceed'a bez tych wynalazkĂłw.
SÂą w standardzie.
Nie ma tych biednych wersji, co w Polsce - jest jedna, lepiej skompletowana jak polska najwyÂższa, do tego moÂżna dokupiĂŚ parĂŞ drobiazgĂłw z pakietem komfortowym i sportowym.

AUTOR WĄTKU
cor
 

27 mar 2008 21:59

Mi raz ABS bardzo pomógł na tracie Łódź - Częstochowa. Jechałem z żoną i dzieckiem 110 km/h prawym pasem - z parkingu wyjechał mi TIR a na lewy nie mogłem zjechać bo inne auto nadjechało. ABS pięknie mi pomógł wychamować ale na końcu hamulec miałem już do dechy...

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

27 mar 2008 23:22

to chyba raczej BAS ci pomógł a nie ABS?

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

07 kwi 2008 23:24

No to ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze.
Rozwodzenie się nad sensownością zainwestowania pieniędzy w pakiet ESP BAS TCS jest stratą czasu. Po prostu trzeba to kupić, tym bardziej za taką cenę. Mi stuknie w tym tygodniu 40 kkm w mojej cedzirce z czego około 25 kkm zrobiłem tegorocznej zimy i zeszłorocznej jesieni (w tym 80% to jazda nocna) i muszę powiedzieć że ESP włączyło mi się kilka razy stabilizując auto na śliskiej nawierzchni. Nigdy nie były to groźne sytuacje ani duże prędkości i jestem pewnie że nawet bez ESP bez najmniejszego problemu bym sobie z nimi poradził ale po co sobie podnosić ciśnienie? Z moich obserwacji też wynika że ABS jest niezwykle czuły i naprawdę dobrze radzi sobie z wyhamowaniem auta nawet w tak trudnych warunkach jak gołoledź. Najważniejsze jednak jest to żeby mieć ABS i ESP w głowie, a dopiero potem w aucie.
Co do testowanie ESP to tak jak napisał przedmówca najlepiej na placu zimie. Rozpędzić trochę autko i zacząć gwałtownie skręcać kierownicą w jedną i drug stronę. Auto z ESP będzie utrzymywało tor jazdy i fizycznie wręcz będzie czuć jak komputer przyhamowuje poszczególne koła w taki sposób aby utrzymać tor jazdy. W aucie bez ESP po dwóch-trzech ruchach kierownicy autko wpadnie w niekontrolowany poślizg.

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

11 kwi 2008 00:17

Witam!Też mam ESP,ale jeszcze nie było okzji żeby zadziałało i mam nadzieję że nie będzie,ale nie żałuję tej dopłaty(właściwie dopłaty nie było,bo miałem 2000 upustu clapping ) bo może jednak,kiedyś....!

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 92 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl