[C2 i C2FL] Kierownica, radio, kamera cofania - kilka pytań

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
gluszek92
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2019 09:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 ON 136KM
2015, M

[C2 i C2FL] Kierownica, radio, kamera cofania - kilka pytań

29 wrz 2019 09:50

Cześć,

Jestem szczęśliwym, świeżo upieczonym posiadaczem KIA Ceed 1.6 Crdi 136 km rocznik 2015 FL. Niestety nie jest to super wyposażona wersja i w związku z tym chciałbym "doposażyć" moją kijankę w kilka usprawnień. Przewertowałem forum i na większość pytań znalazłem częściowe odpowiedzi. Mimo to w miarę możliwości prosiłbym o pomoc w upewnieniu się czy wszystko dobrze rozumiem. Przechodząc do rzeczy:

1. Wymiana kierownicy. Moja KIA posiada podstawową kierownicę bez funkcji tempomatu. Na forum znalazłem informację, że po wymianie kierownicy np. na skórzaną z odpowiednimi przyciskami istnieje możliwość doposażenia samochodu w funkcję tempomatu. Znalazłem też informację, żeby uważać na kierownice z funkcją podgrzewania, z racji dodatkowych kabelków, które mogą być problematyczne. Tak więc podsumowując. Kupuję kierownicę skórzaną (taką chcę) z odpowiednimi przyciskami funkcjonalnymi. Demontuję starą i montuję nową i w teorii wszystko powinno grać i hulać? Czy do wersji po FL muszę szukać jakiejś konkretnej kierownicy czy te do samochodów przed FL też będą pasować?

2. Wymiana podstawowego radia na radio z ekranem. Kolejną modyfikacją jaką chcę wprowadzić to wymiana radia fabrycznego. Z tego co się orientuję są opcje wymiany na niefabryczne radio z androidem jak i na radio fabryczne z ekranem. Nie jestem fanem montowania niefabrycznego radia, także celuję w oryginalne radio dedykowane. Czy wymiana takiego radia wiąże się z jakimiś większymi przeróbkami okablowania zakładając, że chce zamontować oryginalne radio z ekranem? Czy raczej będzie to kwestia przepięcia kabelków? Orientujecie się jaki model radia powinienem szukać? Na allegro widzę modele radia do wersji przed FL, czy takie radio się nada czy raczej muszę szukać wersji do samochodów po FL. Macie może konkretny model?

3. Montaż kamery cofania. Ten punkt pokrywa się częściowo z pkt. 2. Mianowicie zakładając, że montaż nowego fabrycznego radia z ekranem przejdzie bez problemów, chciałbym zamontować sobie kamerę cofania. O ile wiem, że jest trochę roboty z okablowaniem, to chciałbym was zapytać o kwestię techniczną. Czy muszę szukać jakiegoś konkretnego modelu kamery, który będzie pasował do fabrycznego radia, czy mam tutaj wolną rękę? Jeśli macie do polecenia jakiś konkretny model kamery będę wdzięczny za informację.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl