[C1] Światła do jazdy dziennej, mijania, halogeny

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kazman
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 sie 2019 11:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 110KM
2007

[C1] Światła do jazdy dziennej, mijania, halogeny

24 sie 2019 12:45

Witam serdecznie,
Chciałem Was prosić o opinie i ewentualną poradę.

Zostałem posiadaczem samochodu Kia Cee'd 1.4 benzyna+lpg 110 km, 2007 rok.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA SĄ Z NETA! Żona pojechała, a mi się nudzi =]

Obrazek
https://imgur.com/5RBGdIN
Auto ma z przodu światła przeciwmgielne, światła mijania/drogowe oraz postojowe.

W środku steruje się rodzajem włączonych swiateł tym, tam gdzie zaznaczylem strzałką fioletowa jest u mnie dodatkowo symbol świateł przeciwmgielnych z przodu.
Obrazek
https://imgur.com/9SGTjQ6

A w środku auta na desce pod szybą przednią są takie dwa "czujniki"
Obrazek
https://imgur.com/1zM8PLt

zaznaczyłem na przykładowym zdjęciu w którym miejscu mniej więcej(kolor fioletowy) =]
Obrazek
https://imgur.com/IvktsGg

Sprawa wygląda tak, chciałbym jeździć na ustawieniu auto, bo wtedy nie muszę się przejmować włączaniem/wyłączaniem. Jednak problem jest taki, że auto nie ma świateł do jazdy dziennej, a światła mijania z tego co sie dowiedziałem zapalają się dopiero jak czujnik zmierzchu "widzi ciemność" =] a w polsce trzeba mieć światła caly czas.
No to wychodziło by na to, że wystarczy zasłonić czujnik i wtedy komp będzie myślał, że jest noc cały czas i będzie git.
Tylko teraz się zastanawiam który to czujnik, bo na podszybiu są dwie takie czarne kulki, ta po lewej(nr 1) ma mrugającą, czerwoną diodę[cały czas mruga, a jak wyjdę z auta i zamknę to wtedy świeci się cały czas], a ta po prawej(nr2) jest bez diody. W instrukcji jeszcze znalazłem, że w tej po prawej jest czujnik naświetlenia i korzysta z tego klima, ale ja mam klime manualną, więc chyba takiego czujnika tam nie ma , co?
I teraz się zastanawiam czy czujnik naświetlenia i zmierzchu są razem w tej kulce po prawej(jesli tak i zasłonie go to czy nie będzie jakiś problemów z klimą), czy mam tam tylko czujnik zmierzchu z racji klimy manualnej , czy czujnik zmierzchu jest w tej kulce po lewej. No i jeśli czujnik zmierzchu jest w kulce po prawej , to co jest w tej kulce po lewej?

A druga sprawa to czy jest sens np. wywalić przeciwmgielne z przodu i tam wstawić jakieś ledy do jazdy dziennej? czy za dużo z tym roboty. Bo ja chciałbym, żeby to całkowicie współgrało z automatycznym systemem świateł.
Może w którymś momencie źle wysunąłem wnioski, więc proszę się nie złościć jeśli jakieś głupoty wypisałem. Gdybym był wszystkiego pewny to bym tu pomocy nie szukał =]

Jak ktoś to wszytko ogarnął, te moje masło maślane to pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji :)
Ostatnio edytowano 25 sie 2019 09:31 przez Kazman, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Światła do jazdy dziennej, mijania, halogeny

24 sie 2019 13:45

Na pewno to co mruga to alarm obwodowy. Montowany fabrycznie.
Skóra i ćwieki na wieki.....

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Światła do jazdy dziennej, mijania, halogeny

24 sie 2019 19:55

Na wstępie to poproszę o przestrzeganie regulaminu i pisanie postów zgodnie z zasadami j. polskiego (przede wszystkim proszę o stosowanie znaków diakrytycznych - jest różnica, czy robisz komuś laske, czy łaskę). Miło by było - zgodnie z info otrzymanym po rejestracji - gdyby dało się przywitać się z klubowiczami w wątku powitalnym.
Po drugie - czujnik zmierzchu do włączania świateł jest w okolicy lusterka wstecznego, a nie na podszybiu.
Po trzecie - ja bym zostawił przeciwmgłowe, bo mogą się bardziej przydać, niż dzienne. Jeśli już wstawiać DRL, to dodatkowo, a jeśli zamontuje się - tak jak trzeba - homologowane, to same będą się włączały po przekręceniu kluczyka w stacyjce i wyłączały po automatycznym załączeniu świateł mijania.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Światła do jazdy dziennej, mijania, halogeny

24 sie 2019 22:42

podłączasz dzienne standardowo- plus po stacyjce, masa wiadomo, sygnałowy pod plus mijania... i będziesz miał to co chcesz... zapalasz auto w słońcu to masz dzienne, jak czujnik wrzuci mijania to dzienne zgasną...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Kazman
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 sie 2019 11:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 110KM
2007

Re: Światła do jazdy dziennej, mijania, halogeny

25 sie 2019 09:54

pioter napisał(a):Na wstępie to poproszę o przestrzeganie regulaminu i pisanie postów zgodnie z zasadami j. polskiego (przede wszystkim proszę o stosowanie znaków diakrytycznych - jest różnica, czy robisz komuś laske, czy łaskę). Miło by było - zgodnie z info otrzymanym po rejestracji - gdyby dało się przywitać się z klubowiczami w wątku powitalnym.
Po drugie - czujnik zmierzchu do włączania świateł jest w okolicy lusterka wstecznego, a nie na podszybiu.
Po trzecie - ja bym zostawił przeciwmgłowe, bo mogą się bardziej przydać, niż dzienne. Jeśli już wstawiać DRL, to dodatkowo, a jeśli zamontuje się - tak jak trzeba - homologowane, to same będą się włączały po przekręceniu kluczyka w stacyjce i wyłączały po automatycznym załączeniu świateł mijania.


Dziękuje za komentarz, tego o znakach w regulaminie nie doczytałem. Post poprawiony.

Takie sytuacje w zdaniu jak laska/łaska są bardzoo rzadkie... czytasz zdanie i wiesz co znaczy pomimo znaków. No ale pocisk trzeba zrobić, co?

Piszesz o położeniu czujnika, możesz to czymś poprzeć? Bo jeśli w opisanej przeze mnie wersji auta światła mijania na ustawieniu auto, włącza/wyłącza czujnik zmierzchu to jest on w kulce po prawej.
Sprawdziłem to zasłaniając tą kulkę ręką i światła mijania włączyły się.

Dzięki za opinie o światłach dziennych/przeciwmgielnych. Jednak dalsza część wypowiedzi nic nie wnosi...
Proszę przeczytaj jeszcze raz o co pytałem, potem swoją odpowiedź i wysuń wnioski.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Światła do jazdy dziennej, mijania, halogeny

26 sie 2019 21:23

Kazman napisał(a): czytasz zdanie i wiesz co znaczy pomimo znaków.

to wywalmy fszyskie zasady ortografji fchooy, bo pszeciesz i tak fszcysy wiedzom o co hodzi..

OK, a tak na poważnie - co zaznaczyłeś czerwonymi kółkami na pierwszym zdjęciu?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Światła do jazdy dziennej, mijania, halogeny

27 sie 2019 19:15

Kazman napisał(a):Piszesz o położeniu czujnika, możesz to czymś poprzeć?


No nie mogę, bo byłem w błędzie - faktycznie, w cee'd-ach czujnik jest na podszybiu.
Problem w tym, że masz auto ściągnięte z kraju, gdzie nie trzeba jeździć na dziennych, w Polsce niezależnie od położenia włącznika światła mijania (w wersjach bez dziennych) świecą się cały czas.
A poza tym poczytaj tu: http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=54&t=2835&p=50036#p50036
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

faraaa
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sty 2018 14:24
Lokalizacja: Knurów
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008

Re: Światła do jazdy dziennej, mijania, halogeny

27 sie 2019 22:31

Ustaw pokrętło na pozycji nr 3 i się też nie będziesz musiał przejmować niczym. Po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta światła gasną a po odpaleniu masz już włączone i nie musisz ich za każdym razem przekręcać.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl