[C1] Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

[C1] Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

17 wrz 2018 12:06

Witajcie :)
Zimą tego roku miałem nieciekawą przygodę z wycieraczkami. Otóż porysowały mi on dość mocno szyby - zarówno przednią jak i tylną. Do tej pory nie wiem jak to się stało. Gdy kupiłem auto w grudniu zeszłego roku zamontowane były jakieś wycieraczki no-name, które dosyć głośno pracowały, więc pod koniec stycznia tego roku je wymieniłem na Bosh AeroTwin z przodu oraz tej samej marki na tył. Moja teoria jest taka, że musiało mi się dostać sporo soli drogowej pod gumy wycieraczek i to sól takie szkody narobiła. Wycieraczki wprawdzie kupione na Allegro, więc nie mam pewności że to nie są podróbki - nawet gdyby były podróbki to ciężko mi sobie wyobrazić, żeby guma mogła narobić takie przecierki jak w moim przypadku.

Ale do meritum. Przetarcia są bardzo widoczne i mi przeszkadzają, więc planuję wymienić szyby. W ASO życzą sobie 1500 zł za jedną szybę + koszty wymiany, razem około 2000 zł :lol:
Znalazłem też fachowca w Sopocie, który specjalizuje się w naprawach szyb, ale jak zobaczył moje szyby stwierdził że powierzchnia jest na tyle duża a część rys taka głęboka, że kosztowałoby mnie to łącznie około 600 zł (za dwie szyby), ale facet zastrzega, że część rys, tych głębszych, i tak zostanie.
Dlatego zastanawiam się nad opcją wymiany szyb w firmie Pilkington. Koszt to niecałe 500 zł od szyby wraz z robocizną. Pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów wymieniał szyby w swojej Kia Ceed i może podzielić się wrażeniami? O ile wymiana przedniej szyby raczej mnie nie martwi, to nie wiem jak to będzie z tylną szybą, która w moim przypadku jest to szyba fabrycznie przyciemniana. Obawiam się, że jak wezmę szybę innej marki niż oryginał, to przyciemnienie będzie się różnić, więc nie wiem czy może wymienić jedynie szybę czołową, natomiast tylną dać na polerowanie.
Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi i wskazówki :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

17 wrz 2018 12:38

ceedek napisał(a):Z góry dzięki za (...) wskazówki

:search: były tematy o wymianach szyb...czy ich polerowaniu ...kwestia znalezienia - skorzystaj z opcji "szukaj" na naszym forum :hi:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

17 wrz 2018 13:12

W takim razie najmocniej przepraszam, postaram się dokładniej poszukać :thankyouyellow:

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

17 wrz 2018 13:43

Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

17 wrz 2018 17:03

Tak, widziałem ten temat. Ale nie odpowiada on na moje pytania :) Mnie głównie interesuje, czy te szyby Pilkingtona są w 100% identyczne jak te oryginalnie montowane w Cee'd oraz czy lepiej tylną przyciemnianą szybę wymienić czy może ze względu na ryzyko nie spasowana przyciemnienia lepiej ją spolerować?
Ogólnie najchętniej obie bym spolerował, bo w razie odsprzedaży samochodu trudniej na pewno będzie znaleźć kupca jak zobaczy że szyby są wymieniane - od razu zapala się lampka, że auto mogło być powypadkowe... Ale jeśli po polerowaniu część rys ma zostać to w przypadku szyby czołowej, która jest najważniejsza pod względem widoczności, nie będę bawił się w polerkę.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

17 wrz 2018 21:00

ceedek napisał(a):bo w razie odsprzedaży samochodu trudniej na pewno będzie znaleźć kupca jak zobaczy że szyby są wymieniane - od razu zapala się lampka, że auto mogło być powypadkowe...


Przecież robisz to oficjalnie...będziesz mieć kwity i dodatkowo możesz zrobić fotki ( z datownikiem przed i po wymianie) ...a jak kupujący i tak będzie się upierał ..to niech na drzewo spada. :palka:
O polerce szyb tez były posty.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

19 paź 2018 16:23

Zdecydowałem się na wymianę szyby Piklington w autoryzowanym serwisie. W końcu widoczność jest super... Jednak mam pewną wątpliwość co do szyby i nie wiem czy to nie jakiś bubel. Dolna część szyby powoduje załamania światła. Nie jestem na 100% pewien, ale wydaje mi się że w oryginalnej szybie nie było takich jaj. Jak to wygląda przedstawiam na filmie:

https://www95.zippyshare.com/v/Tqf7diUd/file.html

Czy olać to czy domagać się wymiany szyby? Wg zapewnień pracownika szyba miała być taka sama jak oryginalna, tylko różnić się logo. Czy Wasze oryginalne szyby też załamują światło w ten sposób?
Ostatnio edytowano 05 sty 2019 12:24 przez ceedek, łącznie edytowano 1 raz

dziobsson
Brygadzista
 
Posty: 119
Dołączył(a): 26 sie 2014 09:02
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

19 paź 2018 20:01

Szyby oryginalne mialem Saint Gobain. Przednia wymieniona tez na Saint Gobain z logo Kia. Jesli wiec ta sama, tylko bez logo Kia to raczej od francuzow a nie z zakladow z anglii (Pilkinton).

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

19 paź 2018 20:08

Bez jaj, w swoim życiu wymieniłem chyba z 10 przednich szyb w różnych autach i w żadnym przypadku nie było takiego efektu! Moim zdaniem to nawet niebezpieczne :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

19 paź 2018 20:27

dziobsson napisał(a):Szyby oryginalne mialem Saint Gobain. Przednia wymieniona tez na Saint Gobain z logo Kia. Jesli wiec ta sama, tylko bez logo Kia to raczej od francuzow a nie z zakladow z anglii (Pilkinton).

Poprzez taka sama nie chodzi o producenta tylko o jakość, takie same sitodruki, uchwyt na lusterko itd. Przecież Pilkington też robi szyby dla niektórych marek samochodów.

Ryba4 napisał(a):Bez jaj, w swoim życiu wymieniłem chyba z 10 przednich szyb w różnych autach i w żadnym przypadku nie było takiego efektu! Moim zdaniem to nawet niebezpieczne :/

Niebezpieczne to może nie, z pozycji kierowcy tego nie widać. Gdyby nie to że dziś usiadłem z tyłu żeby wykonać telefon to pewnie jeszcze długo bym żył w błogiej nieświadomości że coś takiego występuje w tej szybie.

Ale są jeszcze większe jaja. Zobaczyłem, że na szybie napisane jest przepuszczalność światła "min. 70%" a z tego co wiem, szyba czołowa powinna mieć minimum 75%. Coś się zmieniło w przepisach, czy może zamontowali mi szybę przeznaczoną na jakiś inny rynek?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

22 paź 2018 10:05

Tę kwestię reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, które zostało zmienione 21 lutego 2011 roku:

- przednie i boczne powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70 %.


Wcześniej było że boczne 70%, a czołowa 75%.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

24 paź 2018 09:37

Dzięki, czyli jednak była zmiana... widocznie niedokładnie szukałem w internecie. To teraz pozostaje kwestia tych zniekształceń w dolnej części szyby, czekam na odpowiedź od producenta.

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

05 sty 2019 12:08

Gdyby kogoś interesowało: nic nie ugrałem póki co.
Napisałem maila zarówno do producenta Pilkington oraz do serwisu Markowe Szyby (nie do punktu w którym mi wymieniali szybę, tylko do głównej siedziby). W efekcie od producenta nie otrzymałem żadnego odzewu, napisano do mnie jedynie z serwisu Markowe Szyby, a następnie telefonicznie skontaktował się ze mną pracownik punktu, z którego usług skorzystałem. Miałem przyjechać na oględziny szyby i tak zrobiłem. Dwa tygodnie czekałem na rozwiązanie sprawy i pracownik powiadomił mnie, że otrzymał 6 sztuk szyb z nowej partii i wszystkie mają taki defekt. Ponoć kontaktował się w tej sprawie bezpośrednio z producentem i otrzymał informację, że takie przypadki się zdarzają i jest to akceptowana norma. Pracownik zapraszał mnie do serwisu żebym na własne oczy zobaczył, że wszystkie szyby do tego modelu auta tak mają. Póki co nie byłem.
Gdyby takie zniekształcenie było w polu widzenia kierowcy to pewnie by wymienili od ręki, a tak wypięli się na mnie tyłkiem - tak to odbieram.
Walczylibyście dalej czy machnąć na to ręką? Ja trochę się czuję jakbym dostał niepełnowartościowy produkt, ale skoro rzekomo wszystkie ich szyby do Ceed tak mają, to nie wiem czy coś ugram...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

06 sty 2019 02:18

ceedek napisał(a): ale skoro rzekomo wszystkie ich szyby do Ceed tak mają, to nie wiem czy coś ugram...

To tak jakby w sklepie się tłumaczyli "Panie, ale wszystkie nasze jogurty są spleśniałe! To norma!" :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

pioteer
 

Re: Wymiana szyby przedniej oraz tylnej

09 sty 2019 02:52

ceedek napisał(a):Walczylibyście dalej czy machnąć na to ręką? Ja trochę się czuję jakbym dostał niepełnowartościowy produkt, ale skoro rzekomo wszystkie ich szyby do Ceed tak mają, to nie wiem czy coś ugram...


W mojej opinii to jest jedynie efekt estetyczny, który widać gdy wiadomo gdzie patrzeć... z za kierownicy tego przecież nie widać i w żaden sposób nie przeszkadza.
Praktyczne znaczenie ma to czy szyba będzie twardsza niż oryginał i nie będzie się tak rysować czy będzie tak samo beznadziejna... choć z drugiej strony to jest wada i może jakiś upust się należy?

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl