Strona 1 z 1

Hydrofobizacja szyby

Napisane: 15 wrz 2018 09:03
przez bartekj
Z przednią szyba mam zawsze problem, bo jej czyszczenie, to niezwykle karkołomna sprawa, szybko się brudzi i generalnie jest problem z czystością i widocznością. Możecie polecić coś w tym zakresie? Przeglądam sobie opcję z hydrofobizacją - pytanie, jak to się sprawdzi w praktyce?

Re: Hydrofobizacja szyby

Napisane: 15 wrz 2018 11:40
przez Slowik8609
sprawdza się całkiem dobrze.

Re: Hydrofobizacja szyby

Napisane: 15 wrz 2018 12:20
przez Ketchup
Ja w poprzednim aucie miałem robione w NordGlass i o ile na początku w lato to działało o tyle po pół roku jesień-zima zaczęły się problemy z widocznością przy drobnej mżawce. Wycieraczki mazały - tworzyła się cienka warstwa zamazująca. Wycieraczki przy nakładaniu były wymienione na Boscha odpowiednik fabrycznych.

Wysłane z HTC U11

Re: Hydrofobizacja szyby

Napisane: 15 wrz 2018 13:49
przez Slowik8609
Wszystko zależy czego użyli. Markowe ale i drogie preparaty nie robią takich akcji.

Re: Hydrofobizacja szyby

Napisane: 15 wrz 2018 14:44
przez Yankee
A nie lepiej sobie kupić RainX i nakładać samemu od czasu do czasu? Ja tak robię i nie narzekam. Nic mi się nie rozmazuje a powyżej 70km/h nie używam w ogóle wycieraczek nawet w czasie najsilniejszej ulewy.

Re: Hydrofobizacja szyby

Napisane: 17 wrz 2018 09:23
przez nobos
Czas utrzymywania się efektu hydrofobizacji szyby, uzależniony jest od techniki nakładania oraz preparatów które zostały wykorzystane przy jego nakładaniu. W najbardziej optymistycznej wersji, warstwa hydrofobowa jest w stanie utrzymać się na samochodzie nawet przez 1 rok.
Dobrą opcją jest podjechanie do warsztatu auto detailingowe, w celu wykonania usługi. Tutaj można znaleźć szerszy opis.

Re: Hydrofobizacja szyby

Napisane: 08 paź 2018 20:37
przez januszf
W praktyce sprawdza się bardzo dobrze. Jednak tak jak koledzy pisali - trzeba zadbać o dobre podłoże. Najlepiej przed nałożeniem użyć preparatu typu glass polish aby ją dobrze oczyścić (nie jest to polerowanie). Następnie odtłuścić szybę np. alkoholem izopropylowym. Później możemy brać się za aplikację powłoki. RainX jest spoko ale nie jest polecany na szybę czołową - na boczne prędzej. Z budżetowych mogę polecić Ci Ultra Glaco od Soft99 które ostatnio leżało u mnie rok czasu (na szybie czołowej a na bocznych jeszcze śmiga). Ewentualnie coś lepszego co dłużej poleży ale i więcej kosztuje - G1 od GTechniq :)